Heroscape (Stephen Baker, Rob Daviau, Craig Van Ness)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jakbu
Posty: 6
Rejestracja: 16 cze 2010, 19:24

Heroscape (Stephen Baker, Rob Daviau, Craig Van Ness)

Post autor: jakbu »

Witam,

nie znalazłem tematu o tej grze, więc postanowiłem, że go założę. Jak zauważyłem, Heroscape raczej nie jest popularne w Polsce tak jak w innych krajach, m.in. USA, gdzie ludzie mają po 2-3 Master Sety (czyli pełnoprawne zestawy gier) oraz po 10-15 dodatków ;) Na eBayu można także znaleźć masę figurek z innych gier wraz z kartami.

A więc, Heroscape jest bitewną grą figurkową rozgrywaną na hexowej planszy, którą samemu budujemy przed rozpoczęciem gry. Oczywiście, plansza jest trójwymiarowa, może być kilku poziomowa. W sumie, można powiedzieć, że gra jest dosyć bardzo podobna do komputerowej gry Heroes of Might and Magic ;)

Swój Master Set dostałem wczoraj, jest to moja druga gra z ciekawszych planszówek. Ktoś jeszcze ma ją tutaj? Chętnie bym się spytał na temat dodatków, których jest mnóstwo i ciągle wychodzą nowe ;)
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Heroscape

Post autor: km007tbg12 »

Hej, właśnie zakupiłem jeden Master set. Do rozgrywki potrzebne są dwa zestawy jak rozumiem.mam wersję niemiecka. Masz może instrukcje w języku angielskim?
ODPOWIEDZ