Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: warlock »

Druga edycja? :o Uszczypnijcie mnie :) :). Serio jest na to szansa?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Jiloo pisze:A z innej beczki, a przy okazji grania cyfrowego – Keldon zmierza w kierunku iOS i Android :)
Dla mnie bomba, bo o ile na kompie nie gram, to już w podróży mi sie zdarza.
http://przystanekplanszowka.pl/2017/04/ ... wiedz.html
Trzy tygodnie beta testów? To wystarczy?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Andy pisze:
Jiloo pisze:A z innej beczki, a przy okazji grania cyfrowego – Keldon zmierza w kierunku iOS i Android :)
Dla mnie bomba, bo o ile na kompie nie gram, to już w podróży mi sie zdarza.
http://przystanekplanszowka.pl/2017/04/ ... wiedz.html
Trzy tygodnie beta testów? To wystarczy?
Oczywiscie, że wystarczy.
:)
Gra ma tylko tryb single z AI.
Engine stojący za logika gry jest napisany przez fachowca.
I jesli to jes to rzeczywiscie beta w dobrym/włsciwym znaczeniu słowa beta, to przy skali projektu aplikacja mobilna beta testy mogą tyle trwać.
I oczywiscie, że nie wystarczy.
Nowy interface,fragmnetacja hardwarowa na Androidzie, setki kart, dodatki zakupowane jako oddzielne zakupy - wszystko to może byćpowodem błędów i problemów - a za projektem stoi mały zespoł który robi jednocześnie 3 platformy( jesli chodzi o dystrybucję). I w jakim czasie i w jakich priorytetach będą naprawianie błedy- któż to wie....
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Jiloo »

Rafal_Kruczek pisze: Gra ma tylko tryb single z AI.
Na screenach widać też online play. Nie będzie działać na początku?
(...)Nowy interface,fragmnetacja hardwarowa na Androidzie, setki kart, dodatki zakupowane jako oddzielne zakupy (...)
Na początek mają być chyba dostępne tylko dwa pierwsze dodatki.

Sent from my D5803 using Tapatalk
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Jiloo pisze:
Rafal_Kruczek pisze: Gra ma tylko tryb single z AI.
Na screenach widać też online play. Nie będzie działać na początku?
(...)Nowy interface,fragmnetacja hardwarowa na Androidzie, setki kart, dodatki zakupowane jako oddzielne zakupy (...)
Na początek mają być chyba dostępne tylko dwa pierwsze dodatki.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Mój błąd. Jest napisane że będzie sieciowy multi.
Na poczatku nie bedzie lokalnego multi- pass and play - chyba taki tryb by sie nie sprawdził w Race
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: tomb »

Czytając info o aplikacji naszło mnie zniechęcenie, bo myślałem, że nowe światy to jakaś twórczość własna programistów, ale skoro to oficjalne karty, to ok. Czy te karty startowe są gdzieś do obejrzenia?

Nowa edycja cieszy-nie cieszy. To Rejsik, więc kupię, ale pakiety uzupełniające, jak w przypadku Dominiona, wydają mi się uczciwszym rozwiązaniem. Chyba że ktoś nie koszulkuje (!) - wtedy nowa edycja zapewne będzie jak znalazł.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Wincenty Jan »

Czyli możemy się spodziewać nowej fizycznej edycji Race? Z dodatkowymi kartami?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Jiloo »

tomb pisze:(...)Nowa edycja cieszy-nie cieszy. To Rejsik, więc kupię, ale pakiety uzupełniające, jak w przypadku Dominiona, wydają mi się uczciwszym rozwiązaniem.
No właśnie, mam wszystko co się do tej pory ukazało. Fajnie byłoby uzupełnić kolekcję brakującymi kartami, bez konieczności kupowania nowej wersii.
Zobaczymy też jakie będą zmiany w samej grze.

Przy okazji, w wątku wydawniczym Games Factory pojawia się informacja o możliwej polskiej wersji RtfG przy okazji druku drugiej edycji. Mając komplet raczej się nie przesiądę, ale jest chyba sporo osób które stronią od Race ze względu na brak rodzimej wersji językowej.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Wincenty Jan pisze:Czyli możemy się spodziewać nowej fizycznej edycji Race? Z dodatkowymi kartami?
Dodatkowe karty ( New Worlds) - światy startowe maja wyjsc jak myslena razie tylko po angielsku.
Ale pewnie dużo zależy jak sie wydawcy z RGG ugadaja...
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: ghostdog »

Czy ktoś posiada instrukcje do Xeno po polsku?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: tomb »

Nowe światy startowe wyciągnięte z apki.
Za mną kilka gier na aplikacji. Muszę przyznać, że nawet na małym ekranie smartfona gra się fajnie (pod warunkiem, że zna się karty). AI jakby trochę łatwiejsze, gry online nie udało się zagrać (nie wiem nawet, czy ta funkcja już działa).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: warlock »

Zagrałem w tym miesiącu ponad 50 partii online. Wkręciło mnie na amen. Kocham.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Jiloo »

tomb pisze:Nowe światy startowe wyciągnięte z apki.
Za mną kilka gier na aplikacji. Muszę przyznać, że nawet na małym ekranie smartfona gra się fajnie (pod warunkiem, że zna się karty). AI jakby trochę łatwiejsze, gry online nie udało się zagrać (nie wiem nawet, czy ta funkcja już działa).
A na jakim poziomie trudności grałeś?
Raz jak odpaliłem online była założona gra, ale nie dołączyłem, bo nie mogłem w tym momencie grać.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: yosz »

Jiloo pisze:A na jakim poziomie trudności grałeś?
Raz jak odpaliłem online była założona gra, ale nie dołączyłem, bo nie mogłem w tym momencie grać.

Tapnięte | keep-disco-evil
Ja gram z dwoma botami Hard i jednym Medium i na razie wygrywam. AI jest Keldona, ale albo ja się tak podciągnąłem z Race, albo trochę ostudzili AI, albo tablet / telefon nie ma wystarczającej mocy obliczeniowej żeby wyciągnąć maksa z sieci neuronowych Keldona. Wyzwanie jest i komputer gra bardzo dobrze, ale dziwię się jak te parę razy wygrałem (czasem minimalnie).

Sama appka jest świetna.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: tomb »

Myślę, że klucz do łatwych zwycięstw stanowią nowe światy. Grając z nimi wybiera się świat startowy spośród dwóch losowych (jak w dodatkach), więc można się dopasować do ręki. Dodatkowo być może AI ma problem z nowymi kartami.
Grając bez nowych światów zdarza się przegrać (na poziomie hard), choć i tak AI wydaje się nieco łatwiejszy do pokonania, niż komputerowy Keldon. Z nowymi światami na razie komplet zwycięstw.

Nie wiem, czy o mniejszej mocy przerobowej świadczyć może to, że w apce nie da się pominąć animacji (czyli to, co robią przeciwnicy, miga nam na ekranie). Komputer niemal zawsze każdą czynność robi natychmiast, telefon musi mieć jednak chwilę na przerobienie rundy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: an0mander »

Mam pytanie odnośnie angielskiej wersji RftG. Czy zdarzały się jakieś ciekawe promocje w sklepach ? Czy raczej trzeba brać co jest (120zl+)? Poważnie myślę nad kupnem podstawki, a potem ewentualnie jakiegoś dodatku, ale nie śpieszy mi się tak bardzo żebym nie mógł poczekać i zapolować na coś tańszego :) Póki co keldon oraz "nakładka" webowa pozwalająca grać na telefonie mi wystarcza.
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: dizzit »

Powiedzmy miałem podobny problem. Co prawda doszły mnie jakieś sluchy że ma być dodruk dodatków ale nie widziałe potwierdzenia.
Ale ... od razu kup grę z dodatkami. Na chwilę obecną w sklepie ich nie dokupisz a nikt raczej nie będzie chiał sprzedać samych dodatków tylko całość.
Poczekaj na okazje. Całkiem niedawno podstawka była za 80 zł na forum. Mi się udało kupić z dwoma pierwszymi dodatkami za 200.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Jiloo »

Rio Grande robi nową edycję z drobnymi poprawkami. Jak chcesz angielską to może warto chwilkę poczekać. Może kupisz nową edycję, a może ludzie będą sprzedawać stare? Ja mając komplet nie mam zamiaru się pozbywać, ale...
No i jest jakaś tam szansa na polską wersję przy okazji nowej edycji.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Race for the galaxy

Post autor: Daquan »

Właśnie otrzymałem kod do testów wersji na iphone.
Czy ktoś z Was już to ściągał? Mimo tego, że postępuję zgodnie z instrukcją, mój telefon nie instaluje do końca aplikacji.

Tak, ściągnąłem testflight. ;)
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: an0mander »

Jiloo pisze:Rio Grande robi nową edycję z drobnymi poprawkami. Jak chcesz angielską to może warto chwilkę poczekać. Może kupisz nową edycję, a może ludzie będą sprzedawać stare? Ja mając komplet nie mam zamiaru się pozbywać, ale...
No i jest jakaś tam szansa na polską wersję przy okazji nowej edycji.
Dzięki za informacje. W takim razie na pewno poczekam, jak wspomniałem, nie spieszy mi się aż tak bardzo, wykorzystam ten czas na wciągnięcie żony w elektroniczną wersję. Dodatkowo zdobędę "approval" na kolejne wydatki ;)

Co do polskiej wersji, raczej na pewno nie będę jej kupował. Jestem z pokolenia gdzie polskie napisy były tylko w grach...polskich (grach komputerowych) ;) i wg. mnie gra w gry po angielsku (zwłaszcza gdzie jest wiecej ikon niż tekstu) jest świetnym sposobem na naukę języka. Zwłaszcza, że powoli staram sie wciagać syna w świat planówek (a raczej wciągam siebie i syna/żone przy okazji)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Jiloo »

an0mander pisze:Co do polskiej wersji, raczej na pewno nie będę jej kupował. Jestem z pokolenia gdzie polskie napisy były tylko w grach...polskich (grach komputerowych) ;) i wg. mnie gra w gry po angielsku (zwłaszcza gdzie jest wiecej ikon niż tekstu) jest świetnym sposobem na naukę języka. Zwłaszcza, że powoli staram sie wciagać syna w świat planówek (a raczej wciągam siebie i syna/żone przy okazji)
Ja przy polskich edycjach to mam zawsze obawy czy wydawca będzie nadal wspierać grę. Ile razy było tak, że ukazała się podstawka, a potem już ani dodatków, ani dodruków. Race jest tu świetnym przykładem. Choć z drugiej strony gry z dużą ilością tekstu chętnie biorę po polsku, bo zawsze łatwiej zagrać z kimkolwiek.

Na początku szukałem polskich edycji gier, bo miałem wrażenie, że łatwiej namówię żonę na grę, ale jako że oboje uwielbiamy deckbuilding, a u nas tego jak na lekarstwo to większość gier mamy po angielsku. I też uważam, że zawsze to jakaś wprawka z angielskiego.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: splocki »

Jiloo pisze: Ja przy polskich edycjach to mam zawsze obawy czy wydawca będzie nadal wspierać grę. Ile razy było tak, że ukazała się podstawka, a potem już ani dodatków, ani dodruków. Race jest tu świetnym przykładem. Choć z drugiej strony gry z dużą ilością tekstu chętnie biorę po polsku, bo zawsze łatwiej zagrać z kimkolwiek.
Bardzo dobrym przykładem, a nie wiem czy nie lepszym, jest Netrunner i Galakta, która po kilku dodatkach wypięła się na polskich graczy.

Trzeba też pamiętać o tych, z którymi się będzie grało. Jak u nich słabo z angielskich to szybko się zniechęcają.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Olgierdd »

splocki pisze:
Jiloo pisze: Ja przy polskich edycjach to mam zawsze obawy czy wydawca będzie nadal wspierać grę. Ile razy było tak, że ukazała się podstawka, a potem już ani dodatków, ani dodruków. Race jest tu świetnym przykładem. Choć z drugiej strony gry z dużą ilością tekstu chętnie biorę po polsku, bo zawsze łatwiej zagrać z kimkolwiek.
Bardzo dobrym przykładem, a nie wiem czy nie lepszym, jest Netrunner i Galakta, która po kilku dodatkach wypięła się na polskich graczy.

Trzeba też pamiętać o tych, z którymi się będzie grało. Jak u nich słabo z angielskich to szybko się zniechęcają.
Bo gracze wypięli się na polską wersję.

A tak naprawdę to po prostu polska wersja pojawiła się zbyt późno i wielu graczy, którzy zaangażowali się w tę grę już posiadała wersję angielską. Może znaleźć na ten temat wiele wypowiedzi w odpowiednich wątkach.

/offtopic
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: an0mander »

splocki pisze: Trzeba też pamiętać o tych, z którymi się będzie grało. Jak u nich słabo z angielskich to szybko się zniechęcają.
To też prawda, zwłaszcza przy grach w których jest bardzo dużo tekstu. Jednak tam gdzie więcej jest obrazków/ikonek lub ilość kart/tekstu jest sensowna i ma się w miare stały skład do gry, to nie powinno być problemem poświęcić te kilka partii na poznanie kart lub nauczenie się tych kilkunastu nowych słówek :). Wiadomo, wszystko zależy od okoliczności.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Olgierdd pisze: Bo gracze wypięli się na polską wersję.

A tak naprawdę to po prostu polska wersja pojawiła się zbyt późno i wielu graczy, którzy zaangażowali się w tę grę już posiadała wersję angielską. Może znaleźć na ten temat wiele wypowiedzi w odpowiednich wątkach.

/offtopic
Ja miałem naprawde szczerą chęć kupna polskiej wersji Race... jak tylko byłaby mi potrzebna do polskiej wersji Alien Artifacts. A poniewaz z wydania Alien Artifatc Rebel zrezygnował to kontynuowałem kupowanie po angielsku.
ODPOWIEDZ