UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: crsunik »

Zasady dotyczące ogłoszeń są po to by ułatwić wyszukiwanie. Po zdjęciach nie wyszukasz.

Poza tym np. ja średnio mam w wątku 12 - 13 gier + kilka promek i innych pierdół w nieustającej rotacji. O takim gargu nie wspominając. Aktualizacja zdjęć za każdym razem gdy aktualizuje się ofertę będzie upierdliwa, że już nie wspomnę o zżeranym transferze na telefonie podczas przeglądania forum.

Jeszcze raz. Administratorzy tego forum to nie strażnicy teksasu. Nikt im nie płaci za ogarnianie naszego grajdołka. Nie czyńmy ich odpowiedzialnymi za nasze pieniądze. Żaden regulamin nie uchroni przed przekrętem jeśli nie będziemy podchodzić do spraw zdroworozsądkowo.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: hipcio_stg »

Co jak co, ale ograniczenie do jednego konta na użytkownika powinno być respektowane. Po co komu dwa konta na tym samym forum? Albo do trollowania, albo do kombinowania/oszukiwania. Po zgłoszeniu przez użytkownika, że ktoś ma dwa konta i coś tam kombinuje po sprawdzeniu powinny lecieć banany na oba konta.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Pan_K »

hipcio_stg pisze:Co jak co, ale ograniczenie do jednego konta na użytkownika powinno być respektowane. Po co komu dwa konta na tym samym forum?
Np. właściciel sklepu lub wydawnictwa jako sklep/wydawnictwo i jako osoba prywatna
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kwiatosz »

Pan_K pisze:
hipcio_stg pisze:Co jak co, ale ograniczenie do jednego konta na użytkownika powinno być respektowane. Po co komu dwa konta na tym samym forum?
Np. właściciel sklepu lub wydawnictwa jako sklep/wydawnictwo i jako osoba prywatna
Plus są PRowcy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Nataniel »

hipcio_stg pisze:Co jak co, ale ograniczenie do jednego konta na użytkownika powinno być respektowane. Po co komu dwa konta na tym samym forum? Albo do trollowania, albo do kombinowania/oszukiwania. Po zgłoszeniu przez użytkownika, że ktoś ma dwa konta i coś tam kombinuje po sprawdzeniu powinny lecieć banany na oba konta.
A jak wyobrażasz sobie sprawdzenie, czy dwa konta należą do jednej osoby? Dowody osobiste mam sprawdzać?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Gizmoo »

Niebywałe. 15 stron wątku o przekrętach jednego gościa i niektórzy nadal nie potrafią zrozumieć, że to jest forum planszówkowe, a nie portal handlowy. Przez pierwsze strony dziwiłem się, że temat jest non-stop podejmowany, bo o działalności tego gościa już dawno było głośno i skoro nie dało się go usunąć z grup sprzedażowych na FB, bo pojawiał się w nowych wcieleniach, to jasnym jest, że wyplenić się go nie da. I żądania wobec administracji forum są absurdalne.

Z drugiej strony - nadal się dziwię, że aż tylu użytkowników dało się nabrać na jego podejrzane transakcje. Ja po pierwszej wiadomości od niego wiedziałem, że gość kręci i nie należy z nim wchodzić w dyskusję.

Wiem, że fajnie jest wierzyć w uczciwość innych i to może ja jestem przewrażliwiony - ale minimum zdrowego rozsądku jest jednak wymagane. Niniejszym polecam więc poniższy poradnik:

Jeżeli nie znasz sprzedającego, nie znasz jego reputacji, a kupujesz:

- Poproś o nr telefonu. Jeżeli sprzedający nie chce Ci go udostępnić - przerwij dyskusję.
- Poproś o zdjęcia gry i komponentów. Jeżeli ich nie wyśle w przeciągu 24 godzin - nie kontynuować dyskusji.
- Sprawdź, czy zdjęcia nie są ściągnięte z internetu (zajmuje to dosłownie sekundę)
- Jeżeli masz możliwość odbioru osobistego - korzystaj i umów się na płatność gotówką.
- Jeżeli wykonujesz przelew - poproś o jego dane osobowe, a nie tylko o numer konta.
- Zaznacz, że zależy Ci na terminie wysyłki i proś o potwierdzenie nadania.

Jeżeli nie znasz kupującego, nie znasz jego reputacji, a sprzedajesz:

- Ustal twarde reguły sprzedaży.
- Podaj swój numer telefonu i poproś o numer kupującego. Ułatwi to komunikację. Jeżeli ktoś nie chce podać swojego numeru - to już czerwona lampka powinna się zapalić.
- Jeżeli zdecydujesz się na rezerwację - to maksymalny czas rezerwacji na dokonanie transakcji nie powinien przekraczać 12 godzin. W tym czasie każdy może podjąć decyzje i dokonać przelewu.
- Jeżeli jest możliwość odbioru osobistego - korzystaj i umów się na płatność gotówką.
- Jeżeli kupujący wykonuje przelew - poproś o jego potwierdzenie. Wygenerowanie PDF-u to jest jedno kliknięcie myszką. Jak ktoś nie chce podesłać Ci potwierdzenia - nie wysyłaj gry.

Wystarczy stosować się do powyższych zasad i ręczę Wam, że potencjalny naciągacz - sam zrezygnuje z transakcji. Kupiłem przez forum sporo gier i zawsze kupowałem od osób, które miały jakiś staż na tym forum. Tylko raz transakcja nie przebiegła idealnie po mojej myśli - bo sprzedający zapakował grę jedynie w torbę reklamową, ale i tu mogę mieć pretensję również do siebie, bo powinienem jednak za każdym razem przypominać o zabezpieczeniu gry.
flajszman
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2014, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: flajszman »

Gizmoo pisze:Niebywałe. 15 stron wątku o przekrętach jednego gościa i niektórzy nadal nie potrafią zrozumieć, że to jest forum planszówkowe, a nie portal handlowy. Przez pierwsze strony dziwiłem się, że temat jest non-stop podejmowany, bo o działalności tego gościa już dawno było głośno i skoro nie dało się go usunąć z grup sprzedażowych na FB, bo pojawiał się w nowych wcieleniach, to jasnym jest, że wyplenić się go nie da. I żądania wobec administracji forum są absurdalne.

Z drugiej strony - nadal się dziwię, że aż tylu użytkowników dało się nabrać na jego podejrzane transakcje. Ja po pierwszej wiadomości od niego wiedziałem, że gość kręci i nie należy z nim wchodzić w dyskusję.

Wiem, że fajnie jest wierzyć w uczciwość innych i to może ja jestem przewrażliwiony - ale minimum zdrowego rozsądku jest jednak wymagane. Niniejszym polecam więc poniższy poradnik:

Jeżeli nie znasz sprzedającego, nie znasz jego reputacji, a kupujesz:

- Poproś o nr telefonu. Jeżeli sprzedający nie chce Ci go udostępnić - przerwij dyskusję.
- Poproś o zdjęcia gry i komponentów. Jeżeli ich nie wyśle w przeciągu 24 godzin - nie kontynuować dyskusji.
- Sprawdź, czy zdjęcia nie są ściągnięte z internetu (zajmuje to dosłownie sekundę)
- Jeżeli masz możliwość odbioru osobistego - korzystaj i umów się na płatność gotówką.
- Jeżeli wykonujesz przelew - poproś o jego dane osobowe, a nie tylko o numer konta.
- Zaznacz, że zależy Ci na terminie wysyłki i proś o potwierdzenie nadania.

Jeżeli nie znasz kupującego, nie znasz jego reputacji, a sprzedajesz:

- Ustal twarde reguły sprzedaży.
- Podaj swój numer telefonu i poproś o numer kupującego. Ułatwi to komunikację. Jeżeli ktoś nie chce podać swojego numeru - to już czerwona lampka powinna się zapalić.
- Jeżeli zdecydujesz się na rezerwację - to maksymalny czas rezerwacji na dokonanie transakcji nie powinien przekraczać 12 godzin. W tym czasie każdy może podjąć decyzje i dokonać przelewu.
- Jeżeli jest możliwość odbioru osobistego - korzystaj i umów się na płatność gotówką.
- Jeżeli kupujący wykonuje przelew - poproś o jego potwierdzenie. Wygenerowanie PDF-u to jest jedno kliknięcie myszką. Jak ktoś nie chce podesłać Ci potwierdzenia - nie wysyłaj gry.

Wystarczy stosować się do powyższych zasad i ręczę Wam, że potencjalny naciągacz - sam zrezygnuje z transakcji. Kupiłem przez forum sporo gier i zawsze kupowałem od osób, które miały jakiś staż na tym forum. Tylko raz transakcja nie przebiegła idealnie po mojej myśli - bo sprzedający zapakował grę jedynie w torbę reklamową, ale i tu mogę mieć pretensję również do siebie, bo powinienem jednak za każdym razem przypominać o zabezpieczeniu gry.
Nic dodać, nic ująć. Nic nam nie zastąpi zdrowego rozsądku. Oczywiście teraz mogę się wymądrzać ale sam się na niego nadziałem i straciłem przez niego trochę czasu . Jest to irytujące ale wszelkie ograniczenia raz ze są problematyczne w egzekucji a dwa, ze mogą niepotrzebnie utrudnić życie uczciwym użytkownikom.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

Gizmoo pisze:Niebywałe. 15 stron wątku o przekrętach jednego gościa i niektórzy nadal nie potrafią zrozumieć, że to jest forum planszówkowe, a nie portal handlowy. Przez pierwsze strony dziwiłem się, że temat jest non-stop podejmowany, bo o działalności tego gościa już dawno było głośno i skoro nie dało się go usunąć z grup sprzedażowych na FB, bo pojawiał się w nowych wcieleniach, to jasnym jest, że wyplenić się go nie da. I żądania wobec administracji forum są absurdalne.
Oczywiście masz rację. I oczywiste są wskazówki, które podałeś w swoim poradniku dla kupujących i sprzedających. Ale te wskazówki mają niestety jedną wadę. Wymagają pewnego wysiłku (w tym wysiłku intelektualnego) od korzystających z działu sprzedażowego. A niektórzy woleliby, żeby to administracja forum wszystko za nich zrobiła i za nich myślała.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

Angry_bear, e_misiek, minie_maxi, motyl_EK, martella, bananasty, Łumasz Amadeusz

Gratulacje - wygrałeś.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: ariser »

detrytusek pisze:Angry_bear, e_misiek, minie_maxi, motyl_EK, martella, bananasty, Łumasz Amadeusz

Gratulacje - wygrałeś.
Myślę, że odpisać - nie odpisze, ale głową skłoni jak przeczyta. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Muad'Dib »

detrytusek pisze:Angry_bear, e_misiek, minie_maxi, motyl_EK, martella, bananasty, Łumasz Amadeusz

Gratulacje - wygrałeś.
Nie zgodzę się. Forumowicze mogą po prostu być czujni i aktualizować listę "oszustów". Uważam, że w dziale sprzedaży należałoby zrobić odpowiedni temat o treści np "Uwaga - OSZUŚCI", przykleić i aktualizować.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

Muad'Dib pisze:
detrytusek pisze:Angry_bear, e_misiek, minie_maxi, motyl_EK, martella, bananasty, Łumasz Amadeusz

Gratulacje - wygrałeś.
Nie zgodzę się. Forumowicze mogą po prostu być czujni i aktualizować listę "oszustów". Uważam, że w dziale sprzedaży należałoby zrobić odpowiedni temat o treści np "Uwaga - OSZUŚCI", przykleić i aktualizować.
W tym tempie on za pół roku będzie miał z 20 nicków. Niech się jeszcze jeden taki pojawi i nikt już tego nie ogarnie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

detrytusek pisze:W tym tempie on za pół roku będzie miał z 20 nicków. Niech się jeszcze jeden taki pojawi i nikt już tego nie ogarnie.
Każdy ogarnie. Pod warunkiem, że będzie postępował tak, jak zaproponował Gizmoo.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze:
detrytusek pisze:W tym tempie on za pół roku będzie miał z 20 nicków. Niech się jeszcze jeden taki pojawi i nikt już tego nie ogarnie.
Każdy ogarnie. Pod warunkiem, że będzie postępował tak, jak zaproponował Gizmoo.
Odniosłem się do "aktualizacji listy oszustów". Gizmoo nie ma z nią nic wspólnego bo pisze o czymś innym.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

Jeżeli ktoś zastosuje "profilaktykę", którą zaproponował Gizmoo, to żadnej "listy oszustów" nie będzie potrzebował.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze:Jeżeli ktoś zastosuje "profilaktykę", którą zaproponował Gizmoo, to żadnej "listy oszustów" nie będzie potrzebował.
Czyli wygrał. Nie jest konieczna lista oszustów, nie jest konieczna interwencja adminów. Nic nie jest konieczne oprócz uwagi. Taka konkluzja wypływa z całego tego wątku. Nie mógł sobie wymarzyć lepszego rozwiązania patrząc od jego strony.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Cin »

detrytusek pisze:Angry_bear, e_misiek, minie_maxi, motyl_EK, martella, bananasty, Łumasz Amadeusz

Gratulacje - wygrałeś.
To Twoje zdanie.
Wg mnie wygrało forum, bo z powodu jednego głupka nie wprowadzono zmian uprzykrzających życie setce innych użytkowników.
Oraz - śledzę ten wątek nie bardzo szczegółowo, więc mogło mi coś umknąć, ale o co właściwie jest oskarżany kolega o wielu nickach. Czy ktoś został ewidentnie oszukany? Wysłał grę i nie dostał pieniędzy? Zapłacił i nie dostał gry?
Rozumiem, że jego zachowanie jest irytujące, ale bycie gnojem i burakiem jest całkowicie legalne, niestety.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

Cin pisze: To Twoje zdanie.
Wg mnie wygrało forum, bo z powodu jednego głupka nie wprowadzono zmian uprzykrzających życie setce innych użytkowników.
Oraz - śledzę ten wątek nie bardzo szczegółowo, więc mogło mi coś umknąć, ale o co właściwie jest oskarżany kolega o wielu nickach. Czy ktoś został ewidentnie oszukany? Wysłał grę i nie dostał pieniędzy? Zapłacił i nie dostał gry?
Rozumiem, że jego zachowanie jest irytujące, ale bycie gnojem i burakiem jest całkowicie legalne, niestety.
Tak to moje zdanie.
Jeśli przyjąć, że forum wygrało to On na pewno też (jedno drugiemu nie przeszkadza). Nie, nie zrobił nic nielegalnego - w tym sęk. Inaczej zajęła by się nim policja.
Jeśli czyta ten wątek, a zapewne tak jest to właśnie został przywitany chlebem i solą i cały swój "biznes" może przenosić tutaj (na fb ponoć go tępią). Jednego czego może być pewien to, że znajdzie naiwnego, łatwowiernego, ufnego, nieuważnego czy jakkolwiek by przyszłej ofiary nie nazwać. Nie dziś to jutro.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: bukimi »

Ktoś gdzieś wspomniał, że na FB działa teraz jako Marek Sobotka?
Nie chcę zbierać chrustu na stos, ale ktoś ma jakieś źródło tych podejrzeń? (konto na FB faktycznie nowe)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: hutriel »

detrytusek pisze:Tak to moje zdanie.
Jeśli przyjąć, że forum wygrało to On na pewno też (jedno drugiemu nie przeszkadza). Nie, nie zrobił nic nielegalnego - w tym sęk. Inaczej zajęła by się nim policja.
Jeśli czyta ten wątek, a zapewne tak jest to właśnie został przywitany chlebem i solą i cały swój "biznes" może przenosić tutaj (na fb ponoć go tępią). Jednego czego może być pewien to, że znajdzie naiwnego, łatwowiernego, ufnego, nieuważnego czy jakkolwiek by przyszłej ofiary nie nazwać. Nie dziś to jutro.
Zaraz, zaraz. Żeby "wygrał" to poza "liberalnym" podejściem administracji potrzebuje on również:

- sprzedających, którzy w nieskończoność czekają na płatność (w czasie kiedy on wirtualnie posiadaną grę sprzedaje innym)
- kupujących, którzy kupują od użytkowników którzy są nowi na forum i nie mają w żaden sposób uwierzytelnić transakcji

Czyli odrobina zdrowego rozsądku a się chłopina nagimnastykuje, a kokosów nie zarobi.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

hutriel pisze: Zaraz, zaraz. Żeby "wygrał" to poza "liberalnym" podejściem administracji potrzebuje on również:

- sprzedających, którzy w nieskończoność czekają na płatność (w czasie kiedy on wirtualnie posiadaną grę sprzedaje innym)
- kupujących, którzy kupują od użytkowników którzy są nowi na forum i nie mają w żaden sposób uwierzytelnić transakcji

Czyli odrobina zdrowego rozsądku a się chłopina nagimnastykuje, a kokosów nie zarobi.
A czym się to różni od obecnej sytuacji? Dokładnie tak robi i się okazuje, że się da. Ten wątek zaraz umrze i zostanie zakopany przez nowsze przez co niemal nikt do niego nie dotrze. Administracja nawet nie uznała za stosowne przypiąć go na stałe w wątku sprzedażowym z tego co się orientuje.
A zdrowy rozsądek to nie tak często spotykany zasób i on o tym wie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: hutriel »

detrytusek pisze:A czym się to różni od obecnej sytuacji? Dokładnie tak robi i się okazuje, że się da. Ten wątek zaraz umrze i zostanie zakopany przez nowsze przez co niemal nikt do niego nie dotrze. Administracja nawet nie uznała za stosowne przypiąć go na stałe w wątku sprzedażowym z tego co się orientuje.
A zdrowy rozsądek to nie tak często spotykany zasób i on o tym wie.
Masz rację że jedyna różnica pomiędzy sytuacją opisaną przeze mnie a rzeczywistą to zdrowy rozsądek. Uważam, że nie zaszkodziłoby aby tak jak podpięty jest regulamin podpiąć też coś w rodzaju "Dobrej praktyki podforum "Handel, wymiana"".
Oszustów nie brakuje na Allegro - gdzie są weryfikacje kont, komentarze, programy ochrony kupujących itp. Tak jak wspomniano wcześniej - handel nie jest głównym celem istnienia tego forum. Nigdy nie będzie można poświęcić takich nakładów czasu/pracy/starań na zapewnienie bezpieczeństwa jak w przypadku miejsc do tego przeznaczonych (np. Allegro). Podzielam więc opinię, że najlepszym co możemy zrobić to uczciwie poinformować jak wygląda sytuacja i na co uważać oraz liczyć na zdrowy rozsądek użytkowników.
A co do tytułowego bohatera - karma to s*ka. :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

hutriel pisze: A co do tytułowego bohatera - karma to s*ka. :)
Miejmy nadzieję, że z tych wrednych i ze wścieklizną ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Figas »

Geek/nerd do urodzonych przywódców nie należy, stąd daremne wymaganie żeby podjąć kroki względem Miśka. Jeszcze się tu pokłócicie miedzy sobą :D myślę że idąc tym tropem, niedługo znajda sie obrońcy uciśnionego jegomościa
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Breżniew »

bukimi pisze:Ktoś gdzieś wspomniał, że na FB działa teraz jako Marek Sobotka?
Nie chcę zbierać chrustu na stos, ale ktoś ma jakieś źródło tych podejrzeń? (konto na FB faktycznie nowe)
Brzmi znajomo
Zablokowany