UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kwiatosz »

[Zły temat, a nie mogę już usunąć]
Ostatnio zmieniony 13 sty 2017, 17:29 przez kwiatosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

DREADNOUGHT2 pisze:Mnie bardziej martwi to, że nikt z adminów nie zagląda do tego wątku. Jest 0 widocznej reakcji ze strony administracji forum
Już chyba o tym kiedyś pisałem, ale jeszcze raz przypomnę, na jakich założeniach był oparty dział sprzedażowy. Bo być może nie wszyscy wiedzą o tym, że na początku funkcjonowania forum tego działu nie było. Otóż w momencie jego utworzenia na forum było kilkuset aktywnych użytkowników, którzy w większości albo się osobiście znali, albo mieli wspólnych znajomych. Nie było zatem potrzeby stwarzania jakichś specjalnych procedur, zapewniających bezpieczeństwo transakcji. Oczywiście z czasem powstał regulamin, ale miał on na celu głównie zapewnienie czytelności ofert i o to dbali i nadal dbają administratorzy. Wszystko inne oparte jest na założeniu, że obie strony maja do siebie zaufanie. To nie jest komercyjny serwis handlowy! Nikt nie wnosi opłaty za złożenie oferty ani prowizji od sprzedaży. A administratorzy nie dostają pieniędzy za swoją pracę.
Tak więc wszelkie postulaty pod adresem administracji forum, dotyczące prowadzenia przez nich walki z kolejnymi inkarnacjami użytkownika Angry_bear są moim zdaniem nie na miejscu. Bo jakie to były propozycje? Banowanie numeru IP albo nakładanie ograniczeń nowym użytkownikom. Wyobraźmy sobie np. wprowadzenie wymogu napisania najpierw odpowiedniej liczby postów. Do czego by to doprowadziło? Najprawdopodobniej do wysypu postów o zerowej wartości informacyjnej i/lub rozrostu działu off-topic. Ustawienie jakichś barier systemowych wymagałoby wprowadzenia zmian w skrypcie obsługującym forum, co wymagałoby z pewnością jakiegoś nakładu pracy i łączyło się ryzykiem spowolnienia jego działania albo wręcz utraty stabilności działania. Bo na to, by "ręcznie" sprawdzać, czy dany użytkownik zasługuje już na to, by mógł pisać w dziale handlowym, trzeba by chyba zatrudnić etatowego administratora i wprowadzenia opłat za transakcje.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

Ok ja to wszystko rozumiem ale jest druga strona medalu. Pesymistyczny wariant: rozmnożenie się oszustów i degradacja zaufania wobec siebie co poskutkuje spadkiem zainteresowania tym forum (np.). Kiedyś forum było takie jak piszesz ale teraz nie jest. Mamy nową sytuację do której wg mnie należy się jakoś dostosować. Nie można uważać tego za koleżeńskie forum gdzie się wszyscy znają bo to po prostu nieprawda. Może powoli nadchodzi czas zmian? Może droższe reklamy? Może płatny dostęp? Nie wiem. Nie traktujcie tego jako moje propozycje to raczej ogólne przemyślenie, że może nadchodzi pora jakichś zmian...
Nie da się jednocześnie rozrosnąć i być rodzinną firmą/forum/czymkolwiek. I każdy z tych stanów coś generuje (+-). Skoro się rozrośliśmy...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

detrytusek pisze:Pesymistyczny wariant: rozmnożenie się oszustów
Jak dotąd to tylko jeden oszust się rozmnaża :wink: A jak będzie oszustów zbyt dużo, to będą musieli handlować między sobą 8)
detrytusek pisze:Nie można uważać tego za koleżeńskie forum gdzie się wszyscy znają bo to po prostu nieprawda. Może powoli nadchodzi czas zmian? Może droższe reklamy? Może płatny dostęp? Nie wiem. Nie traktujcie tego jako moje propozycje to raczej ogólne przemyślenie, że może nadchodzi pora jakichś zmian...
Ja potrzeby zmian nie widzę, szczególnie tak daleko idących, jak płatny dostęp. Bo problemy są chyba tylko w dziale sprzedażowym, który jest tylko pewną "dodatkową funkcją", a nie istotą forum. (Chociaż może dla takich użytkowników jak Angry_bear to najistotniejsza część forum :lol: )
Jak słusznie zauważyło kilku uczestników tej dyskusji (m.in. rastula, Paskudnik i Olgierdd), zamiast domagać się od administratorów nałożenia blokad, można samemu takie blokady zastosować np. nie handlować z osobami ze zbyt małym stażem na forum.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Retro »

A ja tam uważam że administracja jest za mało aktywna, rozumiem że nikt nikomu nie płaci ale jak ktoś nie ma czasu to niech się tym nie zajmuje. Samo bycie żeby być nie ma żadnego sensu. Jakiś czas temu nawrzucalismy sobię trochę w jednym wątku, nawet nie tak bardzo to przyszedł taki jeden co nie ogarniał tematu i ze skargą żeby zamknąć wątek i jebut wątek zamknięty w tri migi, bo co? Bo po znajomości? A tu jest problem, ktoś nam sra do gniazda, wszyscy się skarżą i dupa. Zero reakcji, tylko bez sensu pytania co mamy zrobić? A zgadajcie się i ustalcie coś. Jak się mówi A to trzeba i B a nie że temat za gruby i hgw jak go ugryźć. Nie ma administracja pomysłu to wątek założyć i ankietę i zrobić jak większość zadecyduje.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Ravn »

MichalStajszczak pisze:
detrytusek pisze: Jak słusznie zauważyło kilku uczestników tej dyskusji (m.in. rastula, Paskudnik i Olgierdd), zamiast domagać się od administratorów nałożenia blokad, można samemu takie blokady zastosować np. nie handlować z osobami ze zbyt małym stażem na forum.
A dlaczego niby? Nie zeby mi to jakos specjalnie przeszkadzalo, bo nie siedze tutaj aby handlowac, tylko czytac o grach, ale poki co przeprowadzilem jedna transakcje z sukcesem i dlaczego niby mialbym byc poszkodowanym ze wzgledu na niski staz na forum? Ja akurat jestem normalnym uczciwym graczem i nie zycze sobie takiego traktowania, no chyba ze to bedzie jakis oficjalny warunek korzystania z forum (typu handlujesz po X postach na forum albo po pol roku od zarejestrowania). A tak to sami sobie szkodzicie i antagonizujecie wspolgraczy. Rozumiem walke z oszustami, ale poki nie ma jasnych zasad to dlaczego maja cierpiec normalni gracze? No chyba ze na allegro tez sobie wybierasz kto jest godzien zakupic od Ciebie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: tomb »

Taka zaleta forum, że tu się ma wybór, czy komuś chce się sprzedać. Wątpię, by często z tego przywileju korzystano, ale na pociechę napiszę, że duża liczba postów też nie zawsze musi działać na korzyść kupującego.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: hipcio_stg »

Koleś generalnie niech sobie handluje, bo dlaczego nie? Ale niech inwestuje w swoją działalność. Jeżeli widzi okazję niech kupuje i wystawia a nie wystawia cudze oferty i czeka aż ktoś kupi pośrednią transakcję. Przez to dwie osoby są zamrożone na ok dwa tygodnie i wszyscy są zniesmaczeni.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

Ravn pisze:dlaczego niby mialbym byc poszkodowanym ze wzgledu na niski staz na forum?
Właśnie o to mi chodziło, żeby z góry, poprzez administracyjne ograniczenia, nie wykluczać z handlu osób z małym stażem bądź małą aktywnością na forum tylko zostawić wybór potencjalnym kontrahentom. Jak boją się z taką osoba handlować - ich sprawa, ale po co blokować taka możliwość innym. (To samo zresztą napisał już tomb)
Retro pisze:A ja tam uważam że administracja jest za mało aktywna, rozumiem że nikt nikomu nie płaci ale jak ktoś nie ma czasu to niech się tym nie zajmuje. Samo bycie żeby być nie ma żadnego sensu. Jakiś czas temu nawrzucalismy sobię trochę w jednym wątku, nawet nie tak bardzo to przyszedł taki jeden co nie ogarniał tematu i ze skargą żeby zamknąć wątek i jebut wątek zamknięty w tri migi, bo co? Bo po znajomości?
Czyli jednak administracja forum działa i robi to, co do niej należy tzn. interweniuje w przypadkach naruszenia regulaminu forum. Natomiast w tym przypadku podstaw do działania administracyjnego nie ma, bo nie ma w regulaminie zakazu zakładania przez tę samą osobę więcej niż jednego konta, nie ma zakazu kupowania taniej by sprzedać drożej itd.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Retro »

MichalStajszczak pisze:
Retro pisze:A ja tam uważam że administracja jest za mało aktywna, rozumiem że nikt nikomu nie płaci ale jak ktoś nie ma czasu to niech się tym nie zajmuje. Samo bycie żeby być nie ma żadnego sensu. Jakiś czas temu nawrzucalismy sobię trochę w jednym wątku, nawet nie tak bardzo to przyszedł taki jeden co nie ogarniał tematu i ze skargą żeby zamknąć wątek i jebut wątek zamknięty w tri migi, bo co? Bo po znajomości?
Czyli jednak administracja forum działa i robi to, co do niej należy tzn. interweniuje w przypadkach naruszenia regulaminu forum. Natomiast w tym przypadku podstaw do działania administracyjnego nie ma, bo nie ma w regulaminie zakazu zakładania przez tę samą osobę więcej niż jednego konta, nie ma zakazu kupowania taniej by sprzedać drożej itd.
Nie działa, zadziałała tylko dlatego bo wskazał to człowiek w dodatku złośliwy który jest w serwisie GF i albo sam zamknął temat albo zamknęli jego koledzy. Zresztą sam wiesz dokładnie o czym pisze. W tym przypadku był ktoś nadgorliwy bo nie ogarniał o czym jest temat i że mogą się rodzić tego typu spory ;-)
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

Żeby sprawdzić, czy administracja działa, zgłosiłem Twój poprzedni post jako niezgodny z zasadami forum (zawiera wulgaryzmy) :lol:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Nataniel »

Administracja działa. Administracja NIE zrobi nic w związku z omawianym użytkownikiem, bo nie ma żadnych możliwości, aby to zrobić. Nikt z nas NIE jest sędzią ani policją, aby robić po każdym zgłoszeniu dochodzenie, czy użytkownik kogoś oszukał czy nie oszukał. Nie ma także technicznej możliwości zablokowania tworzenia nowych kont przez kogoś, kto jest na to wystarczająco zdesperowany.

Polecam używać mózgu - kupując coś od użytkownika z małą liczbą postów można zażądać zdjęcia sprzedawanego przedmiotu, zadzwonić, itp.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Nataniel »

Retro pisze:Nie ma administracja pomysłu to wątek założyć i ankietę i zrobić jak większość zadecyduje.
I jak większość zdecyduje, że administracja ma robić dochodzenie, przy każdej transakcji, to kto to niby będzie robił? Ty?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Błysk »

Nataniel pisze:Administracja działa. Administracja NIE zrobi nic w związku z omawianym użytkownikiem, bo nie ma żadnych możliwości, aby to zrobić. Nikt z nas NIE jest sędzią ani policją, aby robić po każdym zgłoszeniu dochodzenie, czy użytkownik kogoś oszukał czy nie oszukał. Nie ma także technicznej możliwości zablokowania tworzenia nowych kont przez kogoś, kto jest na to wystarczająco zdesperowany.

Polecam używać mózgu - kupując coś od użytkownika z małą liczbą postów można zażądać zdjęcia sprzedawanego przedmiotu, zadzwonić, itp.
1. Ma możliwość wprowadzenia innych zasad, które były proponowane. Jedne dotyczące zamieszczenia zdjęć sprzedawanych produktów, inne ograniczające nowym użytkownikom handlu na forum.

Co do drugiej części to nie będę się wyzłośliwiał niepotrzebnie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Nataniel »

Błysk pisze:1. Ma możliwość wprowadzenia innych zasad, które były proponowane. Jedne dotyczące zamieszczenia zdjęć sprzedawanych produktów, inne ograniczające nowym użytkownikom handlu na forum.
Masz możliwość wprowadzenia tych zasad dla siebie. Nikt nie zabrania - od każdego, od kogo chcesz kupić - żądaj zdjęć i nie kupuj od nowych. Nie potrzebna jest do tego administracja.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Błysk »

Nataniel pisze:
Błysk pisze:1. Ma możliwość wprowadzenia innych zasad, które były proponowane. Jedne dotyczące zamieszczenia zdjęć sprzedawanych produktów, inne ograniczające nowym użytkownikom handlu na forum.
Masz możliwość wprowadzenia tych zasad dla siebie. Nikt nie zabrania - od każdego, od kogo chcesz kupić - żądaj zdjęć i nie kupuj od nowych. Nie potrzebna jest do tego administracja.
Generalnie to do niczego nie jest.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sebs »

Brawo Nataniel. Bardziej juz nie mogles dac znac uzytkownikom ze administracja ma ten problem gleboko w du***. Przynajmniej wiemy na czym stoimy.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Paskudnik »

@Sebs, @DREADNOUGHT2: ile macie lat? Serio pytam. Bo zachowujecie się, jakbyście mieli po 14.

I jesteście pięknym przykładem wszystkiego tego, co jest źle w demokracji.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sekator »

Błysk pisze:Generalnie to do niczego nie jest.
A posty z koszulkami to kto będzie przenosił?

Niestety, post Nataniela mógłby być w nieco innym tonie, ale to co napisał to smutna prawda. Nie da się wyplenić oszustów, nie tylko z forum ale i w ogóle. Można ich ścigać, karać, straszyć karami, ale zawsze się znajdzie ktoś, kto dla łatwego zysku zaryzykuje. I najlepsze co można zrobić to edukować ludzi, jak się nie dać oszukać. i nie dawać z siebie robić debila.
Do mnie Angry też pisał parę dni temu, umówić się z nim to była masakra, ignorował moje pytania gdzie i kiedy. Sprawdziłem jego profil, zarejestrowany parę godzin wcześniej, 2 posty (z czego jeden to było coś w stylu: ":D" w losowym temacie) i umówiłem się z kimś innym na sprzedaż. Po 2 dniach zaczął do mnie wydzwaniać, pewnie znalazł już kupca na grę :D.

Tak długo, jak wszyscy w miarę będziemy się trzymać zasad zdrowego rozsądku, sprawdzać kto do nas pisze i w miarę sprawnie odpowiadać na wiadomości to powinno być ok. Angry i jemu podobni będą się i tak pojawiać, i niestety będzie ich więcej, jeśli nasze hobby będzie się rozrastać.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sebs »

Paskudnik pisze:@Sebs, @DREADNOUGHT2: ile macie lat? Serio pytam. Bo zachowujecie się, jakbyście mieli po 14.

I jesteście pięknym przykładem wszystkiego tego, co jest źle w demokracji.
Haha tos mnie rozbawil :-) przyzwyczaj sie ze sa ludzie ktorzy maja odmienne zdanie od twojego oraz tacy ktorzy probuja cos zmienic. Im szybciej to sobie uswiadomisz tym mniej rozczarowan czeka cie w zyciu. Fanie obscenicznych tresci wegierskich.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Paskudnik pisze:@Sebs, @DREADNOUGHT2: ile macie lat? Serio pytam. Bo zachowujecie się, jakbyście mieli po 14.

I jesteście pięknym przykładem wszystkiego tego, co jest źle w demokracji.
Ja mam 31. A po forach z grami (z prądem i bez) siedzę już ponad 10 lat. Ale wciąż mnie coś zaskakuje co czytam 1szy raz w życiu np. to, że jestem "przykładem tego co złe w demokracji" :mrgreen: Albo, że nawet nie warto próbować walczyć z naciągaczami.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Błysk »

Sekator pisze:
Błysk pisze:Generalnie to do niczego nie jest.
A posty z koszulkami to kto będzie przenosił?

Niestety, post Nataniela mógłby być w nieco innym tonie, ale to co napisał to smutna prawda. Nie da się wyplenić oszustów, nie tylko z forum ale i w ogóle. Można ich ścigać, karać, straszyć karami, ale zawsze się znajdzie ktoś, kto dla łatwego zysku zaryzykuje. I najlepsze co można zrobić to edukować ludzi, jak się nie dać oszukać. i nie dawać z siebie robić debila.
Do mnie Angry też pisał parę dni temu, umówić się z nim to była masakra, ignorował moje pytania gdzie i kiedy. Sprawdziłem jego profil, zarejestrowany parę godzin wcześniej, 2 posty (z czego jeden to było coś w stylu: ":D" w losowym temacie) i umówiłem się z kimś innym na sprzedaż. Po 2 dniach zaczął do mnie wydzwaniać, pewnie znalazł już kupca na grę :D.

Tak długo, jak wszyscy w miarę będziemy się trzymać zasad zdrowego rozsądku, sprawdzać kto do nas pisze i w miarę sprawnie odpowiadać na wiadomości to powinno być ok. Angry i jemu podobni będą się i tak pojawiać, i niestety będzie ich więcej, jeśli nasze hobby będzie się rozrastać.

To nie znaczy chyba, że nie powinno się próbować przeciwdziałać naciągaczom i oszustom? :) No problem. Na szczęście nie handluję na forum, więc to nie moje zmartwienie, dlatego z mojej strony to wszystko w tym wątku. A co do tego w jaki sposób wypowiadają się niektórzy admini to widziałem na forum lepsze popisy.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: crsunik »

Ludzie, czy trudno zrozumieć, że administracja nie tyle nie może co nawet nie powinna nic robić z miśkiem? Czemu? Bo nie jest w stanie ochronić nas w 100% przed tym naciągaczem o ile nie będziemy używali zdrowego rozsądku? Działania tu proponowane nie wyeliminują naciągacza, a jedynie uśpią jeszcze bardziej naszą czujność przez co będziemy jeszcze bardziej narażeni na działanie tego jegomościa.

Nauczcie się brać odpowiedzialność za swoje czyny i żyć w świecie gdzie nikt was nie obroni przed własną bezmyślnością
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 19:47 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: RUNner »

Nataniel pisze:
Błysk pisze:1. Ma możliwość wprowadzenia innych zasad, które były proponowane. Jedne dotyczące zamieszczenia zdjęć sprzedawanych produktów, inne ograniczające nowym użytkownikom handlu na forum.
Masz możliwość wprowadzenia tych zasad dla siebie. Nikt nie zabrania - od każdego, od kogo chcesz kupić - żądaj zdjęć i nie kupuj od nowych. Nie potrzebna jest do tego administracja.
Nic dodać, nic ująć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: xelos80 »

RUNner pisze:
Nataniel pisze:
Błysk pisze:1. Ma możliwość wprowadzenia innych zasad, które były proponowane. Jedne dotyczące zamieszczenia zdjęć sprzedawanych produktów, inne ograniczające nowym użytkownikom handlu na forum.
Masz możliwość wprowadzenia tych zasad dla siebie. Nikt nie zabrania - od każdego, od kogo chcesz kupić - żądaj zdjęć i nie kupuj od nowych. Nie potrzebna jest do tego administracja.
Nic dodać, nic ująć.
Tylko dlaczego jak ktoś dane grę bez ceny to odrazu pierwszy post jaki się pojawia to ze zgodnie z regulaminem trzeba podać cenę. To jest jakoś odrazu pilnowane. Tak samo można dodać parę punktów regulaminu i zawsze znajdzie się nadgorliwiec który go przypilnuje.
Zablokowany