UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Paeonia pisze:
W kazdym razie dyskusja zrobila sie offtop kompletnie :lol:
Ja bym miskowi polecala przerzucic sie na rosliny, mozna wyciagnac z hobby roslinnego znacznie wiecej kasy na miesiac anizeli z kombinacji na planszowkach :wink:
To żeby nie było kompletnego offtopa , to co Ty na to Łukaszu Amadeuszu ?

Wyobrażam sobie, że tam się kilka odszczepek tego samego na raz sprzedaje (bo mogą się nie przyjąć), więc zarobek może być rzeczywiście dobry.
johnszelma
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 17:56

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: johnszelma »

Jakby kogoś interesowało, to tym razem angry_bear występuje jako Saturday_mark.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sekator »

Cholera wiedziałem! Probowalem sie umowic z nim zeby odebral gre osobiscie, i moje kilka pytan "to kiedy konkretnie Ci pasuje?" zbywal albo odpowiadal "gdzies w tym tygodniu".

Dzieki za info.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: hipcio_stg »

Gdyby można ustawić możliwość pisania w dziale sprzedam dla użytkowników ze stażem większym niż 3 miesiące problem by zniknął/znacznie się uspokoił. Kto by chciał czekać 3m na sprzedaż, żeby szybko dostać bana i znowu czekać...
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: TTR_1983 »

Nie rozumiem dlaczego żaden admin nie reaguje...
Awatar użytkownika
wuszu
Posty: 122
Rejestracja: 20 gru 2008, 01:44
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: wuszu »

+1
hipcio_stg pisze:Gdyby można ustawić możliwość pisania w dziale sprzedam dla użytkowników ze stażem większym niż 3 miesiące problem by zniknął/znacznie się uspokoił. Kto by chciał czekać 3m na sprzedaż, żeby szybko dostać bana i znowu czekać...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: rastula »

założyłbym sobie 20 kont i po trzech miesiącach ...;)...


już było tyle dyskusji o tym że skutecznej metody nie ma poza myśleniem ...



proponuję też aby , skoro administracja nie ragują, udzielający się w tym wątku, po prostu linkowali go w podejrzanych postach sprzedażowych. Ja tak zrobiłem w tym ostatnim. ... Zawsze można wpis skasować, gdyby okazało się że kogos zlinczowaliśmy ;)...
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Retro »

TTR_1983 pisze:Nie rozumiem dlaczego żaden admin nie reaguje...
Jak wiele for przerobiłem tak w życiu nie widziałem takiej administracji jak tu. Znaczy się tu w ogóle nie widziałem :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: rastula »

Retro pisze:
TTR_1983 pisze:Nie rozumiem dlaczego żaden admin nie reaguje...
Jak wiele for przerobiłem tak w życiu nie widziałem takiej administracji jak tu. Znaczy się tu w ogóle nie widziałem :wink:


mnie kilka razy "posprzątali", więc gdzieś są...w sumie to dobrze, że ich nie widać :).
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Ink »

W jaki sposób, na jakiej podstawie i jakimi środkami uważacie, że powinna zareagować administracja?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Ink pisze:W jaki sposób, na jakiej podstawie i jakimi środkami uważacie, że powinna zareagować administracja?
Ban na wszystkie ujawnione konta i IP, z których korzystał jeżeli z domu i pracy nie będzie mógł wchodzić tylko płacąc z telefonu/chodząc do galerii handlowej to sprzykrzy mu się spekulacja.
Nowy użytkownik może pisać w dziale sprzedaż dopiero po 60 dniach od rejestracji. On ciągle obraca grami więc jeżeli teraz straci wszystkie konta to dwa miesiące przestoju będą bardzo zniechęcające.

A na podstawie takiej, że jak się rejestruje na jakimkolwiek forum to jest informacja - że Twoje IP jest śledzone - możesz być pociągnięty do odpowiedzialności w wypadku poważnych naruszeń.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 08:57 przez DREADNOUGHT2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: crsunik »

Skąd pewność, że ma stałe IP? ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

crsunik pisze:Skąd pewność, że ma stałe IP? ;)
Jak się okaże, że nie ma to się będziemy wtedy zastanawiać. Poza tym rozwiązanie 60 dniowe z IP nie ma nic wspólnego.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: misioooo »

DREADNOUGHT2 pisze: Ban na wszystkie ujawnione konta i IP, z których korzystał jeżeli z domu i pracy
I tym sposobem zablokujesz być może dostęp 100 innym użyszkodnikom do forum... Wszak "w pracy" wszyscy wyłażą na świat przez takie samo, jedno IP publiczne ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: TTR_1983 »

Blokada na określony czas logowania do do forum. Jak to nie pomoże to dożywotnio.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: olsszak »

Ink pisze:W jaki sposób, na jakiej podstawie i jakimi środkami uważacie, że powinna zareagować administracja?
Zacząłbym od podwieszenia w dziale sprzedam i kupię tego wątku jako punkt wyjścia do stworzenia wątku, w którym będą zgłaszane próby oszustw. Docelowo stałoby się to czarną listą użytkowników, z którymi nie powinno się dokonywać transakcji. Pod rozwagę banowanie kont + funkcjonowanie w dziale sprzedam dopiero 3 miesiące od założenia konta.

Co Wy na to?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: DREADNOUGHT2 »

misioooo pisze:
DREADNOUGHT2 pisze: Ban na wszystkie ujawnione konta i IP, z których korzystał jeżeli z domu i pracy
I tym sposobem zablokujesz być może dostęp 100 innym użyszkodnikom do forum... Wszak "w pracy" wszyscy wyłażą na świat przez takie samo, jedno IP publiczne ;P
60 dni braku dostępu do pisania na forum sprzedaż dla nowych użytkowników tez może kogoś dotknąć.
Ale chodzi o to żeby robić cokolwiek z poziomu administratorów forum co chociaż spowolni Angry Bear, utrudni mu działalność.

Ban na IP nie musi być na stałe. Po 3 miesiącach można to zdjąć Tak samo bany dla Angry Bear - jego sama obecność na forum nikomu nie przeszkadza - byle nie pojawiał się w dziale TRADE.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1293 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: vinnichi »

Jak tylko admini wprowadzą jakieś ograniczenia to odrazu podniesie się larum że gwałcona jest wolność w internecie. Tak jak Rastula napisał, widzisz że ktoś ma kilka postów na koncie no to już zastanów się czy warto ryzykować. Ostatnio w wątku sprzedażowym jakiegoś zablokowanego użytkownika - kilka stron ostrzeżeń że oszust, żeby nie kupować itp, a ktoś wysyła info na PW czy gry jeszcze dostępne.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: crsunik »

detrytusek pisze:
crsunik pisze:Skąd pewność, że ma stałe IP? ;)
Jak się okaże, że nie ma to się będziemy wtedy zastanawiać. Poza tym rozwiązanie 60 dniowe z IP nie ma nic wspólnego.
W poście powyżej mojego padła propozycja banowania ip - zwracam uwagę, że jest to zły pomysł
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9421
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1440 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

TTR_1983 pisze:Nie rozumiem dlaczego żaden admin nie reaguje...
DREADNOUGHT2 pisze:Ban na wszystkie ujawnione konta i IP, z których korzystał jeżeli z domu i pracy nie będzie mógł wchodzić tylko płacąc z telefonu/chodząc do galerii handlowej to sprzykrzy mu się spekulacja.
TTR_1983 pisze:Blokada na określony czas logowania do do forum. Jak to nie pomoże to dożywotnio.
olsszak pisze: Pod rozwagę banowanie kont + funkcjonowanie w dziale sprzedam dopiero 3 miesiące od założenia konta.
DREADNOUGHT2 pisze:Ale chodzi o to żeby robić cokolwiek z poziomu administratorów forum co chociaż spowolni Angry Bear, utrudni mu działalność.
Gdybym to ja był administratorem, zlikwidowałbym dział sprzedażowy i byłoby po problemie.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sebs »

vinnichi pisze:Jak tylko admini wprowadzą jakieś ograniczenia to odrazu podniesie się larum że gwałcona jest wolność w internecie.
To ze ktos dziala w wolnym internecie nie upowaznia go do oszukiwania ludzi. Poza tym co ma wolnosc do prywatnego forum o grach. Gdy admini beda mieli takie widzimiscie to zablokuja wszystkie nicki na litery a, d i q. Bo moga. A larum tez sobie podnosic mozesz.


Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Można próbować różnych regulacji i obostrzeń. Nie muszą one być trwałe, dla spekulanta już 2 miesiące utrudnienia w działalności to potężna niedogodność. Ban na IP można zdjąć po czasie, konta odwiesić itp.

Jak na razie od ujawnienia 16 września AngryBearGate, działania podjęte na forum były dalece niewystarczające żeby to zastopować.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: bubu »

Grunt, ze posty o koszulkach są natychmiast przenoszone.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9421
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1440 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: MichalStajszczak »

bubu pisze:Grunt, ze posty o koszulkach są natychmiast przenoszone.
Bo to jest właśnie zadanie dla administratorów - dbanie o to, by na forum był porządek.
DREADNOUGHT2 pisze:Jak na razie od ujawnienia 16 września AngryBearGate, działania podjęte na forum były dalece niewystarczające żeby to zastopować.
Czyje działania?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Olgierdd »

MichalStajszczak pisze:
DREADNOUGHT2 pisze:Jak na razie od ujawnienia 16 września AngryBearGate, działania podjęte na forum były dalece niewystarczające żeby to zastopować.
Czyje działania?
Osób chytrych na okazje ;)
Zablokowany