An Infamous Traffic (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Smerf Maruda »

Zatem jest nas trzech: Deem, elfuego1 i ja.

Panowie--gra kosztuje $50. Do tego przesyłka pewno $55, zatem będzie $205 na trzech (~$70). Do całej kwoty należy doliczyć ~25% cła + VAT (albo sam VAT), co daje $255. Razem--950 PLN. Mniej więcej. Do podziału na trzech: ~315 PLN.

Mogę zorganizować zakup, a następnie przesłanie w różne miejsca do Polski (dodatkowy koszt). Jeśli się piszecie na to--zamówię. Ja zamówić chcę, tak, czy inaczej. Czekam na Wasze odpowiedzi do końca tygodnia + jeszcze ewentualnych chętnych.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Deem »

Smerf Maruda pisze:Zatem jest nas trzech: Deem, elfuego1 i ja.

Panowie--gra kosztuje $50. Do tego przesyłka pewno $55, zatem będzie $205 na trzech (~$70). Do całej kwoty należy doliczyć ~25% cła + VAT (albo sam VAT), co daje $255. Razem--950 PLN. Mniej więcej. Do podziału na trzech: ~315 PLN.

Mogę zorganizować zakup, a następnie przesłanie w różne miejsca do Polski (dodatkowy koszt). Jeśli się piszecie na to--zamówię. Ja zamówić chcę, tak, czy inaczej. Czekam na Wasze odpowiedzi do końca tygodnia + jeszcze ewentualnych chętnych.
Ja jestem zdecydowany. Chętnie podjadę w ramach Warszawy po odbiór. Jak wszyscy będą dograni poproszę o dane do przelewu na pw.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Galatolol »

Zrobiłem sobie PnP (można kupić pliki za 13$). Dzisiaj zagraliśmy w trójkę i gra się wszystkim bardzo spodobała, jednak nie wiem, czy nie było zbyt luźno, do tego przez większą część gry każdy miał lidera w swojej działce i się głównie na niej skupiał, więc brutalne przepychanki na liniach zaopatrzeniowych pojawiły się późno. Na pewno we czterech będzie jeszcze lepiej.

Ogólnie zasady są proste, lecz jest parę wyjątków i sytuacji szczególnych. Ciężkość tytułu bierze się z nieoczywistych konsekwencji ruchu (efekt motyla), "mętności" (opacity) i z faktu, że błędy z początku partii są bardzo kosztowne.

Tłumaczenie zasad oraz przykładowa rozgrywka na kanale Heavy Cardboard:
https://www.youtube.com/watch?v=PpgQ5vRrYmc

Wśród swoich podkastowych epizodów mają również recenzję, wywiad z autorem i wywiad z wydawcą.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Wolf »

Ktoś jeszcze zamierza zamawiać ten tytuł lub chce sprzedać?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Deem »

Wolf pisze:Ktoś jeszcze zamierza zamawiać ten tytuł lub chce sprzedać?
Mam na sprzedaż, odezwij sie na pw jesli bedziesz zainteresowany.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: An Infamous Traffic

Post autor: orzeh »

Jakieś wrażenia z gry?
Czy ma ktoś porównanie do John Company? (czy w ogóle da się porównywać te tytuły)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Galatolol »

To są dwie różne gry, nawet jeśli mają pewne podobieństwa.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Galatolol »

Gdyby ktoś przeoczył, pojawiły się karty zastępujące żetony nagród. Rozwiązują problem znaczonych żetonów i dodają klimatu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZSaYYLSsjP0

Jeśli ktoś kupił wersję P'n'P, to tam dorzucili nowy plik. Jeśli ktoś kupił wersję normalną, może zamówić te karty osobno, a gdyby chciał sobie wydrukować, chyba musi napisać do Toma Russela (albo do mnie ;) ).
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: michaldz1 »

Szykuje się remake w 2025:
https://boardgamegeek.com/thread/302083 ... -confirmed
Wydaniem ma się zająć Werhlegig.
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: michaldz1 »

Swoją drogą Werhlegig ogłosiło plany wydawnicze: https://boardgamegeek.com/blogpost/1427 ... us-traffic
No cóż...
Nie tego się spodziewałem. Żeby nie było, że off-topic to Infamous Traffic jest potwierdzony. Z reszty zapowiedzi jestem bardzo zadowolony bo z tego co widzę portfel odpocznie.
Jedyne co się jakkolwiek dla mnie się zapowiada to 1819: Singapore (Uwaga! Achtung! Attention! to nie jest gra 18XX). Plansza i karty mają styl graficzny trochę jak gry Werhlegig games, ale na stronie wydawcy informacja na temat gry jest żadna: https://mosquito.games/about/
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: An Infamous Traffic

Post autor: Galatolol »

AIT to chyba najmniej przystępna jego gra jeśli chodzi o przewidzenie jak dany ruch wpłynie na dalszą sytuację. Do tego potrafi być brutalna. Dlatego obawiam się zbytniego wygładzenia (jeśli dobrze pamiętam, mówił że właśnie AIT zmieni się najbardziej przy drugiej edycji).
ODPOWIEDZ