Sponsio

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Sponsio

Post autor: WRS »

Wredna gra, dla tych co lubią i dawne klimaty (planowanie, kierki), jak i ryzyko hazardowania obstawiając swoje (albo psując przeciwników) zakłady.

Grałem. Problem pojawił się jeden - po dwóch, trzech partiach nie chcą ze mną grać :P
Ale za to pytają gdzie to można zdobyć...

Więcej na GF - http://www.gamesfanatic.pl/2016/10/06/s ... ch-graczy/
Nie zraźcie się grafikami ;)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: kwiatosz »

Tytuł brzmi jak tłumaczenie tytułu gry o Sugar Daddies :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Sponsio

Post autor: cezaras »

po lekturze recenzji WRSa ...
poprawionej instrukcją ...
jako fan karcianego "Planowania" ...

ewidentny Must have !!!
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Sponsio

Post autor: esztfke »

Wow.
Uwielbiam planowanie, zawsze żałowałem że jest tak mało popularne. Gdziekolwiek ktoś grał w klasyczne karty to najwyżej był to tysiąc, makao, remik itp. Jakoś mało kto docenia tę grę. Jak na tak proste zasady dużo można kombinować.
Rozegralem kilka tysięcy rozgrywek na kurniku w przeciągu kilkunastu lat i od czasu do czasu nadal chętnie zagram. Jeśli odczucia z rozgrywki będą przypominać planowanie to dla mnie must have
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: WRS »

Tu jest nawet więcej.
Bo możesz zwyczajnie zostać trollem i psuć innym planowanie!
A i plan nie zależy tylko od początkowej ręki - bo możesz nawet 4 karty wymienić - ale od szybkości obstawiania. Kto weźmie zakład "dokładnie N wziątek" będzie na to grał. Nikt inny.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Sponsio

Post autor: misioooo »

WRS pisze:Tu jest nawet więcej.
Bo możesz zwyczajnie zostać trollem i psuć innym planowanie!
A i plan nie zależy tylko od początkowej ręki - bo możesz nawet 4 karty wymienić - ale od szybkości obstawiania. Kto weźmie zakład "dokładnie N wziątek" będzie na to grał. Nikt inny.
Ale ten "inny" może zadbać, abyś wziął N+1 podkładając się ;) Albo sam może grać tak, że zgarnie wszystkie wziątki albo tyle, że tobie się nie uda... Czyli nie dość, że gram na "swój cele/cele" to jeszcze mogę te cele tak obrać, aby niejako "przy okazji" popsuć twoje... Oj, spanie na podłodze i ciche dni przez tydzień...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: WRS »

Miło widzieć, że jest nas więcej, co takie gry lubią :)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Sponsio

Post autor: esztfke »

misioooo pisze:
WRS pisze:Tu jest nawet więcej.
Bo możesz zwyczajnie zostać trollem i psuć innym planowanie!
A i plan nie zależy tylko od początkowej ręki - bo możesz nawet 4 karty wymienić - ale od szybkości obstawiania. Kto weźmie zakład "dokładnie N wziątek" będzie na to grał. Nikt inny.
Ale ten "inny" może zadbać, abyś wziął N+1 podkładając się ;) Albo sam może grać tak, że zgarnie wszystkie wziątki albo tyle, że tobie się nie uda... Czyli nie dość, że gram na "swój cele/cele" to jeszcze mogę te cele tak obrać, aby niejako "przy okazji" popsuć twoje... Oj, spanie na podłodze i ciche dni przez tydzień...
Nie wiem czy grałeś w planowanie ale właśnie na to tym polega. Planujesz ile weźmiesz lew i najlepiej przy okazji wtapiac innych. Jeśli sam wtopisz to w danym rozdaniu zostaje Ci już tylko wtapianie innych bo za to rozdanie masz 0 pkt niezależnie od tego czy weźmiesz 1 czy 4 lewy za dużo.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: piton »

a grali koledzy z kartą na czole ;) w sensie jedynki - widzimy karty przecinków, nie swoją i planujemy ;)
Dzięki WRS za przybliżenie tego tytułu :)
Biorę!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: mikeyoski »

piton pisze:a grali koledzy z kartą na czole ;) w sensie jedynki - widzimy karty przecinków, nie swoją i planujemy ;)
Dzięki WRS za przybliżenie tego tytułu :)
Biorę!
No pewnie, że grali :-) Niedawno recenzowałem takie coś. Ale miałem radochę :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: piton »

Zagraliśmy dzisiaj partyjkę. Rewelacyjna gra!
Faktycznie podobna do Planowania :)
W praktyce bardzo dużo możliwości obstawiania, kombinowania z kuponami i żetonami, wymianami kart. Świetna jest opcja z trollem, nieudanym zakładem i te warunki zwycięstwa... miodzio :)
Koszt "rundy obstawiania" w postaci wyłożenia karty na stół jest tortem i wisienką na nim ;) Czy iść po więcej zakładów? a może trollować? wyczekać? wymieniać?... naprawdę nie spodziewałem się tak ciekawej i w sumie nowatorskiej gry po tak małym pudełeczku.

Ludziom lubiącym tradycyjne gry karciane, fanom planowania, polecam brać w ciemno. Rewelacyjna gra.
ja grałem z ludźmi nie znającymi Planowania i tylko jednej osobie (oprócz mnie) podeszło - graliśmy w czwórkę. Jak ktoś nie ma zacięcia karcianego, to gra pewnie go przerośnie. (wygrałem :P)

z mojej strony głęboki ukłon w stronę WRS za wyszukanie takiej perełki. Dzięki! :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: JAskier »

Z radością informuję, że Fullcap Games wyda polską wersję gry Sponsio.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: WRS »

Cieszę się i gratuluję!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: mikeyoski »

Wspieram.to to czy normalnie?

Tapnięte z mojego T800
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: TTR_1983 »

Normalnie

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Sponsio

Post autor: vojtas »

JAskier pisze:Z radością informuję, że Fullcap Games wyda polską wersję gry Sponsio.
Miejmy nadzieję, że tym razem gra faktycznie będzie o sponsoringu. :D
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sponsio

Post autor: JAskier »

Obrazek

Już tylko dni dzielą nas od premiery polskiej wersji Sponsio.
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Sponsio

Post autor: piotrest »

Szkoda, że instrukcji polskiej wydawca nie udostępnił, a gra już w sklepach... Mam chrapkę, ale lubię wiedzieć wcześniej co i jak :)
ODPOWIEDZ