Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pieta
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2009, 16:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Pieta »

Deem pisze:Które z zasad "zaawansowanych" z podręcznika są zwykle uznawane przez graczy, którzy dłużej siedzą w temacie?

Na pewno będziemy używać hand off, interception, wsparcia przy blokach i prawdopodobnie fumble. Tabela Kick off i karty wyglądają na dorzucanie niepotrzebnej losowości, a nad pogodą jeszcze się zastanawiam (raczej raz na jakiś czas jako eksperyment).
Z tego co wymieniłeś to zazwyczaj tylko kart się nie używa. Pogoda jest taka sama dla obu drużyn, a tabela Kick Off zmusza do odpowiedniego i zachowawczego ustawienia się obu drużyn przed wykopem.

Hand-off, interception, wsparcia i fumble to podstawa.

Zasady uproszczone są raczej tylko na jedną-dwie gry, żeby powoli wdrożyć się w zasady.
Żeby nie komplikować na początku, pogodę można sobie darować bo i tak najczęściej wypada domyślna. Najważniejsze na początek to obczaić te wsparcia, czyli asysty przy bloku. Interception i fumble rzadko się zdarzają - na początek też bym pominął. Brak tabeli Kick-off też nie zrobi różnicy początkującym. Hand-off warto szybko nauczyć się rozróżniać od zwykłego podania.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Deem »

Wszystko jasne, wielkie dzięki.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Deem »

Za nami pierwszy weekend z Blood Bowlem. Nie miałem styczności z poprzednimi edycjami i najbardziej obawiałem się, że losowość będzie przytłaczająca. Na szczęście jest wręcz przeciwnie - zagrożenie turnoverem zmusza do bardzo świadomego podejmowania ryzyka, kalkulowania, które ruchy wykonać najpierw oraz przygotowania się na nieudane testy (choćby poprzez ustawienie, które zminimalizuje straty i albo pozwoli szybko odzyskać piłkę albo przynajmniej nie zostawi przeciwnikowi dużo miejsca). Umiejętności zawodników i drużynowe przerzuty doskonale spełniają swoją rolę. Może po wyjściu krasnali uda nam się złożyć niewielką ligę i pograć z opcją rozwoju zawodników.

Na razie najwięcej problemów sprawia nam zaplanowanie obrony przeciwko drużynie grającej fizycznie - ściśle ustawiona klatka orków idzie jak walec.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
slav
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:10

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: slav »

W sklepie Forge World pojawiły się figurki sędziów :)
https://www.forgeworld.co.uk/en-PL/Bloo ... n-Referees
Turnavine

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Turnavine »

Też zagrałem po raz pierwszy i nie odczułem jak dotąd przytłaczającej roli losowości czy frustracji spowodowanej turn overem.
Cóż to dopiero pierwsze wrażenia, ale na pewno bardzo pozytywne, polecam każdemu spróbować.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: pattom »

Cześć, jest jakieś polskie forum/strona/blog gry ?
Mając tylko drużynę (bez podstawki) można grać? Czy też w podstawce jest coś co trzeba mieć? (zakładam, że podstawkę ma drugi gracz).
Turnavine

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Turnavine »

Jest sporo stron - polskie forum:
http://blood-bowl.cba.pl/
Jest też mnóstwo zagranicznych, z których najbardziej polecam:
http://bbtactics.com/

Warto poszukać grup na FB jeśli z niego korzystamy.

W podstawce nie ma nic czego nie można zdobyć inaczej / oddzielnie. Jeżeli druga osoba będzie ją miała to macie wszystko co się może przydać.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: pattom »

Turnavine

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Turnavine »

Games Workshop wypuściło na tydzień pewną część klasycznych drużyn z BB:
https://www.games-workshop.com/en-PL/Bo ... id=9399941
Dla jednych szkarady, dla innych powrót do starych dobrych czasów, wybór sugeruje, że będą jeszcze wracać z innymi.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: IseeWinner »

Nowości od GW a wśród nich kilka Blood Bowlowych:

https://www.warhammer-community.com/201 ... re-orders/
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Dabi »

Rozwija się ciekawie chociaż akurat z wydaniem tej drużyny to mnie zaskoczyli. Z elfich drużyn tą bowiem widywałem rzadko - mniej popularne były tylko wysokie. Modele ładne i na pewno drużyna oferuje inne wrażenie taktyczne niż do tej pory wydane drużyny. Jest zdecydowanie trudniejsza do gry.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: MgK1989 »

Rozwija sie ale zostało mocno przyćmione przez necromunde i nową 40-ske. Z twgo co gdzieś tam wyczytałem blood bowl będzie wydawany w okresie grudzień-kwiecień. Jestem tylko zasmucony tym podręcznikiem bo mam oba, które wyszły ale teraz wydają to w twardej oprawie(chyba)+coś dodatkowego.....kocham model sprzedażowy GW.....

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: ajfel »

Ale ten grudzień-kwiecień to jakieś konkretne źródło, czy wróżenie z fusów z jakiegoś zagranicznego forum?
Do wydania jest jeszcze masa rzeczy - brakuje sporo starplayerów, brakuje połowy goblińskich specjalistów, ma być drugi model trolla (był już pokazywany), poza tym wiele popularnych drużyn czeka na reedycję. Nie sądzę by porzucili ten temat taki rozgrzebany, chyba że sprzedaż leci na pysk, ale nie wydaje mi się.

Tempo wydawnicze nie jest zawrotne, ale jest pewna regularność (i dobrze, bo da się udźwignąć finansowo równolegle z Necromundą, jeśli tam będzie podobnie;-) ).
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: IseeWinner »

Miło, że doszły karty i pierdółki typu kolorowe znaczniki na podstawki.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: MgK1989 »

Info było prawdopodobnie z polskiego forum bb. Ktoś wrzucił wywiad z osobą odpowiedzialną za BB w GW. Ale oczywiście masz racje, że tempo jest do udźwignięcia dzięki temu:) choć nie ukrywam, że gdyby było to rozciągnięte w ciągu całego roku mniej by się oczekiwało na nowości. Ale są różne gusta-nie można mieć wszystkiego:)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slav
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:10

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: slav »

Możecie polecić jakieś konkretne (sprawdzone) rozwiązanie do przechowywania figurek? Z góry dzięki!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: MgK1989 »

slav pisze:Możecie polecić jakieś konkretne (sprawdzone) rozwiązanie do przechowywania figurek? Z góry dzięki!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Ja używam czegoś takiego:
https://www.safeandsound.pl/mobile/pl/p ... modele/175
Wszystkie modele oprócz trolla (oraz nie licząc niektórych modeli FW) mieszczą sie bardzo spoko- nawet ogr:)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slav
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:10

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: slav »

MgK1989 pisze:Ja używam czegoś takiego:
https://www.safeandsound.pl/mobile/pl/p ... modele/175
Wszystkie modele oprócz trolla (oraz nie licząc niektórych modeli FW) mieszczą sie bardzo spoko- nawet ogr:)
Zamówione, dzięki!


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Gothik »

https://www.kickstarter.com/projects/18 ... n=38b4a633

Pomysł ciekawy, ale ze względu na użycie nazw będących częścią IP (Kislev, Norska, blitzer itp.) spodziewam się rychłego pozwu ze strony GW.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: vinnichi »

Czy w Polsce można gdzieś kupić Blitz Bowl?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 566 times
Been thanked: 912 times

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: Galatolol »

vinnichi pisze: 16 sty 2019, 12:01 Czy w Polsce można gdzieś kupić Blitz Bowl?
Z tego co kojarzę, to było (póki co) tylko na rynek amerykański.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl - nowa edycja

Post autor: vinnichi »

Ok dzięki
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: grabash4u »

Czy ktoś ma wiedzę na temat zawartości Alamanac 2018 - czy to jest full zawartość SPIKE! Magazine 1-3? Czy coś wykroili?
Podobne pytanie odnośnie Almanac Inaugural - mam Death Zone 1 i 2 i nie wiem czy jest sens kupić to wydanie jeżeli oprócz zawartości DZ1&2 jest tylko parę artykułów z WD.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: kucyk »

Pytanie o dodatkowe figsy.
Przerzucilismy sie rodzinnie na figurkowa wersje z wygodnego PS, bo mamy sentyment do grania na stole.
Oprocz podstawki wjechali Skaveni i Guacamole.
O ile Big Guys proxujemy, bo mamy tylko Trolla i Ogra, tak z malymi jest klopot.

Czy zeby dostac dodatkowych Gutter Runnerow albo Black Orki - tudziez trzeba kupic nowe zestawy czy znacie jakies sensowne zamienniki?
Wiem, ze byly Team Boostery, ale cena plus sklady to jakas zaloba.

Jak sobie z tym poradziliscie?
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Blood Bowl ed 2016 (James M. Hewitt, Andy Hoare, Jervis Johnson)

Post autor: MgK1989 »

Jest to już kwestia sumienia ale można dostać żywice bardzo dobrej jakości w bardzo dobrej cenie(aliexpress lub rodzimy rynek) Booster pack orków za 43 ziko np. Albo można szukać modeli do konwersji np. Zestaw z shadespire 4 fiksów za cene 55 zł. Albo kupić drugi box drużynowy i pogonić resztę na allegro. Albo poszukać singli na ebay:) ja ściągałem runnerów do dark elfów w miarę przyzwoitych cenach
ODPOWIEDZ