The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Rocy7 »

Gothik pisze:Albo topory, albo lasery :)
wcale nie ;) Multiversum Webera (http://solaris7.pl/2016/08/10/zapomnian ... i-z-magia/) dowiodlo, ze da sie to połaczyć.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: karawanken »

Niestety nie jest to gra dla biednych polaczków, tylko dla amerykańskich maniaków figurek (dla których mechanika ma drugorzędne znaczenie) z wypchanym portfelem.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: olsszak »

BartP pisze:Obejrzałem długaśny gameplay. Nie dla mnie, figurki łażą i rzucają kośćmi, by atakować. Broniący się rzucają kośćmi i dodają swoją obronę. Są specjalne zdolności i karty, które dają jakieś tam specjalne bonusy. Ale porównując do NH, to ten wcześniejszy tytuł wygląda jak przebłysk geniuszu, a tu mamy iterację czegoś, co już widzieliśmy nieraz, tylko jest perfidnie drogie i ma przerośnięte figurki. Pas.
Nie oglądałem gameplay jeszcze, ale potwierdza się to co myślałem po zobaczeniu tego projektu :) Amerykanie czasem kupią coś tylko dlatego, że ma wypasione figurki. Gra ma znaczenie drugorzędne.
karawanken pisze:Niestety nie jest to gra dla biednych polaczków, tylko dla amerykańskich maniaków figurek (dla których mechanika ma drugorzędne znaczenie) z wypchanym portfelem.
Dokładnie :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Gothik »

Rocy7 pisze:
Gothik pisze:Albo topory, albo lasery :)
wcale nie ;) Multiversum Webera (http://solaris7.pl/2016/08/10/zapomnian ... i-z-magia/) dowiodlo, ze da sie to połaczyć.
Papier zniesie wszystko. Tylko nie musi się to ani mnie, ani mojemu portfelowi podobać :)
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

BartP pisze:Obejrzałem długaśny gameplay. Nie dla mnie, figurki łażą i rzucają kośćmi, by atakować. Broniący się rzucają kośćmi i dodają swoją obronę. Są specjalne zdolności i karty, które dają jakieś tam specjalne bonusy. Ale porównując do NH, to ten wcześniejszy tytuł wygląda jak przebłysk geniuszu, a tu mamy iterację czegoś, co już widzieliśmy nieraz, tylko jest perfidnie drogie i ma przerośnięte figurki. Pas.

To, że ktoś nie umie robić fajnych gameplayi, jeszcze źle o grze nie świadczy. Mechanika może i nie jest innowacyjna, ale tego chyba nie oczekiwaliśmy.
Mnie np. bardzo interesuje kwestia kampanii, z nią wiążę duże nadzieje.
W grę zainwestowałem, mam nadzieję, że będzie miodna.
Ale zgodzę się, cena boli.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: shaigan »

Wg ostatniej aktualizacji jak ktoś weźmie Conflict Box to zamiast SGx 2 dostanie SGx1 + jedną dodatkową frakcję, czyli jak w przykładzie: bierzesz demons vs chapter dokładasz sobie np reborn + kampania która rozwija się w SG.
Trochę się wartość plastiku poprawiła.

Jeszcze jest taka ciekawostka, że Dawnfall będzie zawierał wszystkie 6 frakcji x2. Co oznacza, że np dwie osoby mogą się zrzucić na takie pudełko podzielić się po 125funtów i każda dostanie wszystkie frakcje. Nagle robi się ciekawie zamiast 2 za 85 mamy 6 za 125 (tylko plansza chyba będzie jedna ;)).
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

shaigan pisze:Wg ostatniej aktualizacji jak ktoś weźmie Conflict Box to zamiast SGx 2 dostanie SGx1 + jedną dodatkową frakcję, czyli jak w przykładzie: bierzesz demons vs chapter dokładasz sobie np reborn + kampania która rozwija się w SG.
Trochę się wartość plastiku poprawiła.

Jeszcze jest taka ciekawostka, że Dawnfall będzie zawierał wszystkie 6 frakcji x2. Co oznacza, że np dwie osoby mogą się zrzucić na takie pudełko podzielić się po 125funtów i każda dostanie wszystkie frakcje. Nagle robi się ciekawie zamiast 2 za 85 mamy 6 za 125 (tylko plansza chyba będzie jedna ;)).

Z planszą to akurat żaden problem.
Myślę, że będą fajne maty do kupienia.
Albo np. jakieś fanowskie.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Night wolf »

shaigan pisze:Wg ostatniej aktualizacji jak ktoś weźmie Conflict Box to zamiast SGx 2 dostanie SGx1 + jedną dodatkową frakcję, czyli jak w przykładzie: bierzesz demons vs chapter dokładasz sobie np reborn + kampania która rozwija się w SG.
Trochę się wartość plastiku poprawiła.

Jeszcze jest taka ciekawostka, że Dawnfall będzie zawierał wszystkie 6 frakcji x2. Co oznacza, że np dwie osoby mogą się zrzucić na takie pudełko podzielić się po 125funtów i każda dostanie wszystkie frakcje. Nagle robi się ciekawie zamiast 2 za 85 mamy 6 za 125 (tylko plansza chyba będzie jedna ;)).
Chyba zauważyli że to cenowy kosmos, rano na kicktraqu pokazywało że projekt jest na minusie parę funtów. Z jednej strony to fajni wygląda ale 60 funtów za addon 1 figurką to dla mnie kosmos :(
Co do dużego boxa niby wszystkie armie razy dwa, ale co z SG? Nie widzę informacji że będą do niego dokładać podwójnie.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: shaigan »

Wydaje mi się że w komentarzach jest informacja że Darkness x2 mogłoby być jako jeden ze SG dla Dawnfall, więcej informacji chyba ma być jutro.
Pewne że smok za 60 to dużo, tylko że on mi nawet przez myśl nie przemknął. Zastanawiam się nad atrakcyjnością samych starterów. Mam trochę malifaux, cena wyrda za starter to jest 130-160 za ~6 figurek, ale tam jest twardy plastik, inna jakość. Tutaj nie ma za wiele informacji o jakości. W komentarzach była jakaś wzmianka że ma to odlewać panda (oni chyba robili magie i myszy, ale pewnie maja większe możliwości bo tamte figurki to ...). Z drugiej strony panda to krajowa firma, raczej chyba nie? Bo jest też info, że cała produkcja będzie w Polsce. Render to zawsze dobrze wygląda, ale jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Tak jak figurki od battlelore? Mogę dać za takiego smoka 60 ale pln, to mnie właśnie najbardziej niepokoi, jakiej jakości będzie finałowy produkt.

Po za tym trochę źle wystartowali, gdyby to było od pierwszego dnia to podejrzewam ładny snowball, a teraz tempo siadło i może być ciężko się odbić
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

shaigan pisze:Wydaje mi się że w komentarzach jest informacja że Darkness x2 mogłoby być jako jeden ze SG dla Dawnfall, więcej informacji chyba ma być jutro.
Pewne że smok za 60 to dużo, tylko że on mi nawet przez myśl nie przemknął. Zastanawiam się nad atrakcyjnością samych starterów. Mam trochę malifaux, cena wyrda
Figurki pojedyncze po 60 funtów, plus portale po 40 to już faktycznie kosmos.
Może tam też coś skorygują.

Night Wolf: możesz dać link do tego kicktracka?

Dzięki Night :)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2016, 16:01 przez Arius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Night wolf »

Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: pan_satyros »

Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Toudi »

Tzn?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: pan_satyros »

Nie widziałem wcześniej tego big boxa.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: BartP »

W sensie kosztuje 150 funtów, a wcześniej żeby mieć wszystkie 6 frakcji trzeba było zapłacić 250. Więc pod naporem wspierających de facto obniżyli cenę o 100 funtów ;].
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: olsszak »

Robie peldge dla kolegi. Tam był jakiś cel jak się zrobiło pledge w pierwszych 24 godzinach. Jak teraz zmienie poziom pledge to wciąż go dostanę ?

Ktoś wie?

btw.teraz to za 250 zawiera po prostu frakcje x 2 plus komiksy?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: shaigan »

Tak dostaniesz, pytalem o to.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: karawanken »

Według tego co piszą na KS będzie w polskiej wersji językowej ze wszystkimi celami dodatkowymi. Ech gdyby nie ta cena.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

karawanken pisze:Według tego co piszą na KS będzie w polskiej wersji językowej ze wszystkimi celami dodatkowymi. Ech gdyby nie ta cena.
Zauważ, że z ceną trochę zeszli.
Wybierając conflict box za 85 funtów dostajesz 3 frakcje.
Czyli już cena tak drastycznie wysoka nie jest.
Ale też nie super cud tanio.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Toudi »

Gra niestety moocno "podrozala" po zwyciestwie Trumpa. :(
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: schizofretka »

Kurczę, jakoś żadna frakcja nie woła do mnie 'weź mnie!' Wręcz mam wrażenie, że dobór jest dość eklektyczny i brak spójności stylistycznej. I teoretycznie atutem ma być historia, pewna głębia uniwersum? Jakoś nie czuję, by było to starrannie przemyślane - raczej losowe rzeźby na zadany temat. 7 Sins, Conan, BR, nie mówiąc o skirmishach od pierwszego wejrzenia atają sie oknem w inny świat i oddają jasno wizjē twórcy, Edge dla,nie to jak kolejny wybór generyków z katalogu.

Tylko ja tak mam?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

schizofretka pisze:Kurczę, jakoś żadna frakcja nie woła do mnie 'weź mnie!' Wręcz mam wrażenie, że dobór jest dość eklektyczny i brak spójności stylistycznej. I teoretycznie atutem ma być historia, pewna głębia uniwersum? Jakoś nie czuję, by było to starrannie przemyślane - raczej losowe rzeźby na zadany temat. 7 Sins, Conan, BR, nie mówiąc o skirmishach od pierwszego wejrzenia atają sie oknem w inny świat i oddają jasno wizjē twórcy, Edge dla,nie to jak kolejny wybór generyków z katalogu.

Tylko ja tak mam?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja tak nie mam.
Przeczytałem komiks oraz historie i mi się podoba.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: shaigan »

Mi też się podoba, tylko styl renderów jest sterylny, ciężko w tym poczuć klimat figurek. Lepiej wyglądają kampanie, których grafiki są stylizowane na produkt końcowy. Zwłaszcza świetnie prezentowały się duże monstra w kampanii blood rage.

Co to losowego systemu walki, to była podczas kampanii informacja, tylko nie wiem czy w aktualizacji, czy w komentarzach, że docelowo gra będzie miała kości dedykowane, ograniczające losowość. Finalnie decyzja gracza to około 80% wpływu na wynik walki a pozostałe 20% to będzie czynnik losowy.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: shaigan »

Jest nowy wielki update do The Edge:
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/1943076
bardzo dużo zmian które pociągają za sobą przesunięcie wersji PL na maj/czerwiec 2018...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Muad'Dib »

To powoduje, że tym bardziej się waham czy brać Lords of Hellas. Chyba jeszcze żadnego projektu nie oddali w terminie. Rozumiem niewielki poślizg ale znowu, na miesiąc przed planowanym terminem (jak w przypadku This War of Mine), piszą że chcą oddać produkt jak najbardziej dopracowany i dostaniecie go może za pół roku. Dlaczego nie można go doszlifować wcześniej a kampanię zrobić kiedy faktycznie pozostają same kwestie produkcyjne + ewentualnie drobne korekty? To mi wygląda na zagranie typu "zbieramy kasę, za którą żyjemy przez 1,5 roku, a produkt dostaniecie kiedy dostaniecie". Oczywiście, że jest w co grać w międzyczasie ale czy o to chodzi? Sami to traktują "business is business", doją nas a my ich traktujemy łagodnie, mówiąc, że to tylko hobby. Mam wrażenie, że w tym całym światku KS-owym, równowaga została już dawno temu zachwiana.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ