SUPERHOT the Card Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: RunMan »

kwiatech pisze:Pytanie do B&D: Czy ten plastikowy insert pomieści karty w koszulkach?
W komentarzach do aktualizacji na KS wiele osób zadało to samo pytanie, B&D odpowiedzieli, że insert będzie dostosowany pod okoszulkowane karty.

Jeśli uda się spełnić stretch goal związany z social media to do każdej kickstarterowej kopii będzie dołączany klucz Steam do gry w wersji Win/iOS/Linux.

SUPER
HOT
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

RunMan pisze:
kwiatech pisze:Pytanie do B&D: Czy ten plastikowy insert pomieści karty w koszulkach?
W komentarzach do aktualizacji na KS wiele osób zadało to samo pytanie, B&D odpowiedzieli, że insert będzie dostosowany pod okoszulkowane karty.

Jeśli uda się spełnić stretch goal związany z social media to do każdej kickstarterowej kopii będzie dołączany klucz Steam do gry w wersji Win/iOS/Linux.

SUPER
HOT
Dzięki za info :)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Pastorkris »

RunMan pisze: Jeśli uda się spełnić stretch goal związany z social media to do każdej kickstarterowej kopii będzie dołączany klucz Steam do gry w wersji Win/iOS/Linux.

SUPER
HOT
Na Steam'a to wersję karcianą czy strzelankę? ;)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: RunMan »

Pastorkris pisze:Na Steam'a to wersję karcianą czy strzelankę? ;)
Strzelankę.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Człowiek tu chwilę nie zagląda, a tu tyle się dzieje :)
No nic, przeczytane, przemyślane, pora na odpowiedzi.

1. Czy gra jest dobra i sama się broni (Rafal_Kruczek) - opinie recenzentów, innych wydawców (po spotkaniach w Norymberdze) i osób, które w grę grały... Cóż, jakbyśmy mieli jakiekolwiek wątpliwości, to w ogóle byśmy tej gry nie wydawali... Czy SUPERHOT mógłby być jedynie re-themem Agent Deckera? NIE, ponieważ Agent Decker nie oddaje mechaniki zarządzania czasem, która jest fajnie zaimplementowana w SUPERHOT - a uwaga co do braku Deck Bildingu - zweryfikuj prosze raz jeszcze zasady rozgrywki i to w jaki sposób gracz(e) budują sobie karty do gry :)

"jeśli wydawcy brakuje wiary w jakość i powodzenie gry żeby wydać 300 sztuk po polsku, to pewnie gra nie jest na tyle dobra żeby ją kupic, wiec po co mam wspiera"

Powiedz mi kto teraz wydaje grę w danej lokalizacji językowej dla sprzedania 300 kopii? Wybacz ale nie znam takiego wydawcy... Co więcej, drukarnie z jakimi pracujemy, nawet maszyn nie rozgrzewają dla takiej skali...
Inni wydawcy jak podejmują z nami temat o jakiejkolwiek wersji językowej, to wolumen rozmowy to kilkukrotność tych 300 kopii, o których piszesz, ale rozumiem, że Twoim zdaniem, w imię zasad i ogólnego dobrego samopoczucia powinniśmy zrobić (jak zawsze wyjątek)

Jeśli ktoś myśli o wydawaniu gier jak o działalności charytatywnej - jego sprawa - my charytatywnie wspieramy np. WOŚP albo Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

----------------------
@Daquan
Czasy gdzie "dobre/przywoite" gry sprzedawały się same z siebie dawno minęły. Nikogo nie interesuje druk 1k nakładu, żeby sprzedać 300 sztuk w pierwsze pół roku. Cykl życia produktu znacząco się skrócił.

Wydawca zdecydował się na takim sam ruch jak producenci This War of Mine.
----------------------

Zdecydowanie tak do tego podeszliśmy.
Zastanawiamy się nad zmniejszeniem progu - zobaczymy - na pewno nie do 80 kopii :)

@ramar - przejrzyj dokładnie wszystkie informacje jakie były w PL opublikowane na temat SUPERHOT - jeśli zawężasz to jedynie do ZnadPlanszy to znaczy, że ominęło Cię mnóstwo informacji od różnych blogerów PL... Ja rozumiem, że chcesz nas kamienować za brak pojawienia się w jednym wątku na forum... Tak, nasza wina, bo ten wątek nam jakoś umknął...

Czy SUPERHOT byłby sukcesem na Wspieram.to? Może, ale już uzasadnialiśmy dlaczego nie będziemy rozdzielać akcji na dwa odrębne portale - ta decyzja nie uległa i nie ulegnie zmianie.

A ogólne podsumowanie: przekroczyliśmy już $59 000 USD. Rozmawiamy z kilkoma dystrybutorami i wydawcami spoza PL, jesteśmy blisko otwarcia Social Media Stretch goal, co zonacza, że w cenie $15 można mieć: 1. Grę karcianą, 2. PnP Agent Deckera, 3. SUPERHOTa na Steam'ie...
Jest to naszym zdaniem content naprawdę warty wsparcia na Kickstarterze, bo na pewno już nigdzie się nie powtórzy...

Pozdrawiam,
Irek Huszcza
BnD Squad
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

#zaorane
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

Board&Dice pisze: ... w cenie $15 można mieć: 1. Grę karcianą, 2. PnP Agent Deckera, 3. SUPERHOTa na Steam'ie...

Pozdrawiam,
Irek Huszcza
BnD Squad
Sama wersja komputerowa kosztuje w tej chwili ok 80-90pln :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

kwiatech pisze:
Board&Dice pisze: ... w cenie $15 można mieć: 1. Grę karcianą, 2. PnP Agent Deckera, 3. SUPERHOTa na Steam'ie...

Pozdrawiam,
Irek Huszcza
BnD Squad
Sama wersja komputerowa kosztuje w tej chwili ok 80-90pln :)
To prawda :)
Czasami my tu w Board&Dice, mamy ludzki odruch :P
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Gambit »

Board&Dice pisze:Czasami my tu w Board&Dice, mamy ludzki odruch :P
Kim jesteście i co zrobiliście z prawdziwym B&D? :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Zamiast Filipa, na filmikach jest jakiś gość z pałą :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

rattkin pisze:Zamiast Filipa, na filmikach jest jakiś gość z pałą :)
Pała łan Pała łan
łan Pałaaaaaaaaaaaa

Filip ;)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 842 times
Been thanked: 363 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Gromb »

Board&Dice pisze:
kwiatech pisze:
Board&Dice pisze: ... w cenie $15 można mieć: 1. Grę karcianą, 2. PnP Agent Deckera, 3. SUPERHOTa na Steam'ie...

Pozdrawiam,
Irek Huszcza
BnD Squad
Sama wersja komputerowa kosztuje w tej chwili ok 80-90pln :)
To prawda :)
Czasami my tu w Board&Dice, mamy ludzki odruch :P
OMG. Czy to jeszcze ta sama ekipa, w którą zawsze wierzyłem, wspierałem i trzymałem kciuki. Przebóg, co w nich wstąpiło?!
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Szaweł »

Board&Dice pisze:Spokojnie - dajcie nam tydzień i damy pierwszy update ile jest Wspierajacych z PL ;)
Board&Dice pisze:Czekamy na rezultaty pierwszego tygodnia i bedą update'y dotyczące ilości graczy z PL i wyników :)
Board&Dice pisze:Dlatego właśnie, aby ograniczyć to do minimum (kupowanie kota w worku) będziemy co Tydzień dla Was update'ować informacje - tak by była dla Was dostępna pełna wiedza na temat kampanii.
Tydzień powiadacie, tydzień... a ile u Was tydzień ma dni? U mnie 7. :P ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Rafal_Kruczek »

Board&Dice pisze: 1. Czy gra jest dobra i sama się broni (Rafal_Kruczek) - opinie recenzentów, innych wydawców (po spotkaniach w Norymberdze) i osób, które w grę grały... Cóż, jakbyśmy mieli jakiekolwiek wątpliwości, to w ogóle byśmy tej gry nie wydawali...
Napisałem długą i przemyslana odpowiedż niestety przepadła mi podczas odświeżenia sie strony:(
Wiec dam wersję skróconą:
Czemu tak się wstydzicie tej akcji, że nie ma o potencjalnym wydaniu polskiej wersji informacji na stronie projektu i e-mailach wysyłanych zainteresowanym.
Bez promocji ta polska wersja nie ma szans.
Szaweł pisze:
Board&Dice pisze:Spokojnie - dajcie nam tydzień i damy pierwszy update ile jest Wspierajacych z PL ;)
Board&Dice pisze:Czekamy na rezultaty pierwszego tygodnia i bedą update'y dotyczące ilości graczy z PL i wyników :)
Board&Dice pisze:Dlatego właśnie, aby ograniczyć to do minimum (kupowanie kota w worku) będziemy co Tydzień dla Was update'ować informacje - tak by była dla Was dostępna pełna wiedza na temat kampanii.
Tydzień powiadacie, tydzień... a ile u Was tydzień ma dni? U mnie 7. :P ;)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: playerator »

No fakt, można by policzyć zamówione gry i ogłosić jak było obiecane.
Kiedy będzie znany nowy, niższy próg dla wydania PL? Jeśli ta dobra nowina ma zachęcić do wsparcia kolejnych rodaków, to pewnie lepiej ogłosić to jak najwcześniej?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3036
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

B&D, czy jak już zapadnie decyzja o drukowaniu polskiej edycji gry, to elementy dodatkowe też będą w rodzimy języku? Takie jak np.: Mata do gry? Czy też ewentualnie będzie można wybrać wersję językową maty tak czy siak niezależnie od wersji językowej zamówionej gry?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

Gra wydaje się przyjemna, w miarę prosta, nie droga no i wygląda ładnie. Jak by była pewność że będzie pl to wziąłbym 2szt. Drugą chociażby na prezent. W kampanii TWOM jak ogłosili że będzie wersja pl to odrazu skoczyła ilość wsparć z pl. Uważnie sprawdzałem wsparcia z Polski. A pewnie jeszcze urosła po zamknięciu bo ludzie dołączali w zbiorówkach (jak np ja).
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Ok Panowie i Panie, po spotkaniu strategicznym w BnD, oraz bieganiu na wyciszenie, najpierw odpowiedzi, a później ogłoszenia parafialne :)

1. Sprzedanych do PL egzemplarzy na ten moment jest 115 kopii - plus - minus 5 kopii bo nie możemy się doliczyć jednego group pledge, ale niech będzie na naszą niekorzyść :)
2. Dane podajemy w miarę na bieżąco, a nie raz na tydzień, podając linki i odpowiadając na pytania, więc odbijamy ten komentarz :)

I teraz będzie elaborat:

3. @Rafal_Kruczek - zastanów się człowieku o czym Ty dokładnie piszesz? my się wstydzimy akcji z SUPERHOT The Card Game? I to dlatego przeznaczyliśmy największy w historii naszego wydawnictwa budżet reklamowy, inwestujemy w promocję na BGG, newslettery, Kicktraq, mailingi partnerskie? trąbimy o niej na FB, nagrywamy filmiki itp? Wyjdź proszę poza dystans długości własnego nosa i odpowiedz sobie na pytanie: w akcji międzynarodowej, gdzie wspierających mamy od Singapuru po Wyspy Zielonego Przylądka a języki są dwa - ENG i GER, napiszemy oficjalnie, że jak się uzbiera X PL to zrobimy wersję PL... i teraz uruchom proszę swoją wyobraźnię i odpowiedz sobie na pytanie co zrobią gracze z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Chin, Grecji, Czech, Słowacji i najlepiej jeszcze z Bieguna Północnego... a no każdy przyjdzie po swoją wersję językową... Nie chcesz zarabiać na swojej pracy, nie zarabiaj, my szanujemy nasze rodziny, które nas mało co widzą, naszych partnerów biznesowych i wszystkich kooperantów, a przede wszystkich Backersów, którzy pokładają w nas zaufanie i wierzą, że dostarczymy produkt w deklarowanym czasie i koszcie - takiego zobowiązania nie podejmujemy zatem.

Wiesz czego się wstydzę? Tego że mój własny rodak nie potrafi tego zrozumieć, gdzie kompletnie inne sygnały mam z innych krajów - to pokazuje czego się wstydzę, a na pewno nie jest to wydanie SUPERHOT, które w mojej opinii (Irek się podpisuje) będzie naszym najlepszym wydaniem ever - nie chcesz, nie partycypuj, nie wspieraj, nie kupuj żadnych naszych gier - sam dorzucę tą jedną kopię dla innych polskich graczy :)

AMEN i dokładnie przemyśl swoją kolejną wypowiedź, zanim przeglądarka odświeży...

A przechodząc do rzeczy istotnych, niniejszym, wszem i wobec deklarujemy, że jeśli sprzeda się dla wspierających z PL gier w liczbie 150, ten wredny kapitalista i dorobkiewicz, Board&Dice, wyda wersję PL :)
Więc tak, za $15 USD możecie mieć wersję PL, grę na Steam (oryginalną strzelankę) i PnP Agent Deckera. a jak się ktoś skusi na matę i figurkę (do postawienia zamiast kransala ogrodowego :P) zapłaci za set $31 ale gwatantujemy, że będzie to zestaw jakiego w tej cenie i w tym wydaniu już nie trafi - choćby skały się zesrały (przepraszam Tycjan, wiem, że mój brak parlamentaryzmu może kłuć... - tym razem musisz mi to wybaczyć ;))

I jutro ogłosimy to na ZnadPlanszy, naszym FB, Gry Planszowe (na FB), ale tak, nie ogłosimy tego w kampanii na KS :)

Pozdrawiam,
Irek
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 00:40 przez Board&Dice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

DarkSide pisze:B&D, czy jak już zapadnie decyzja o drukowaniu polskiej edycji gry, to elementy dodatkowe też będą w rodzimy języku? Takie jak np.: Mata do gry? Czy też ewentualnie będzie można wybrać wersję językową maty tak czy siak niezależnie od wersji językowej zamówionej gry?
Mata jest elementem uniwersalnym - analogicznym dla każdego języka - na razie nie chcieliśmy jej dzielić na wersje - w instrukcji zapiszemy przy dedykowanych językach tłumaczenia, co jest czym na samej macie. - ale to jeszcze nie przesądzone - dodruk wersji w językach rodzimych nie jest problematyczny - zobaczymy po weekendzie co uda się ustalić.

Pozdrawiam,
Irek

[edit] Karty dodatkowe oczywiście w języku dedykowanym, oznaczanym w Pledge Managerze
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Board&Dice pisze:a języki są dwa - ENG i GR
To mnie zaintrygowało. Skąd w tym obrazku wersja grecka?

Reszty nie komentuję, bo to rzeczy oczywiste, choć, jak się okazuje, jednak nie dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

rattkin pisze:
Board&Dice pisze:a języki są dwa - ENG i GR
To mnie zaintrygowało. Skąd w tym obrazku wersja grecka?

Reszty nie komentuję, bo to rzeczy oczywiste, choć, jak się okazuje, jednak nie dla wszystkich.
Tak, przeedytowałem - GERmańska powinno być ;)
Dzięki!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: seki »

A jak mam pytanie czy gdzies jest lista z recenzjami? Ogladalem Kaczmara i board girl i jak narazie nie czuje ochoty na tą grę. A chciałbym :) chętnie popatrzył, poczytałem bym dalej to może się przekonam.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

seki pisze:A jak mam pytanie czy gdzies jest lista z recenzjami? Ogladalem Kaczmara i board girl i jak narazie nie czuje ochoty na tą grę. A chciałbym :) chętnie popatrzył, poczytałem bym dalej to może się przekonam.
hej, jeśli nie straszny Ci język angielski, zapraszamy na stronę projektu - tam m.in. Rahdo z pełną rozgrywką jak również Final Thoughts. Ale i wiele innych linków - np. do podcastu z USA
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

No to w takim razie wersja polska raczej pewna tutaj na forum chyba już z 20 osób się zapisało na zbiorówkę. Jak będzie za mało chętnych to parę osób kupi po dwie i po sprawie ;)
"Errare humanum est"
ODPOWIEDZ