SUPERHOT the Card Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

Kisun pisze:No to w takim razie wersja polska raczej pewna tutaj na forum chyba już z 20 osób się zapisało na zbiorówkę. Jak będzie za mało chętnych to parę osób kupi po dwie i po sprawie ;)
Board&Dice pisze:
1. Sprzedanych do PL egzemplarzy na ten moment jest 115 kopii - plus - minus 5 kopii bo nie możemy się doliczyć jednego group pledge, ale niech będzie na naszą niekorzyść :)
@Kisun: Ja rozumiem, że te 115 kopii to razem ze wszystkimi trzema zbiórkami grupowymi :wink:
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Rafal_Kruczek »

Board&Dice pisze:
3. @Rafal_Kruczek - zastanów się człowieku o czym Ty dokładnie piszesz? my się wstydzimy akcji z SUPERHOT The Card Game?
Pisałem o tym nigdzie na stronie projektu gry KS nie było (i chyba nadal nie ma), że jest planowana polska wersja. To że są takie plany dowiedziałem sie z tego wątku (po raz kolejny przypominam że jest dział Finansowanie Społecznościowe).
Takie coś powinno być ogłoszone jako cel lub coś podobnego.
Ok. pomyliłem się może co do intencji, myślałem że to może jednak było przeoczenie, ale skoro z premedytacją nie pisaliście o akcji "300 wspierajacych z Polski" na Kickstarterze, to miałem prawo interpretować to jak chcę.
Co do osobistych wycieczek do moim adresem to wybaczam i proszę o przebaczenie. Serio. Nie mam złych intencji ,a jak mi na grze nie zależy to rzadko się angażuje w dyskusje.
Ciesze się, że udało podjąć trudna decyzję o zmianie progu.
A sprawę podsumuję cytatem, który sprowokował całą dyskusję na wątku i nadaje się na podsumowanie.
maciejo pisze:Wszystko piknie tylko nie widzę tam polskiej flagi :|
Bedzie fajnie jeśli mimo "tajnej kampanii w kampanii" uda się zmobilizować odpowiednia liczbę. :)

A z punktu widzenia całej kampanii - fajnie że wszystkie sensowne progi zostały osiągnięte. I jest nawet cel "zając" w postaci gustownej, ale niepotrzebnej wytłoczki :)
Na wsparcie chyba jednak możecie liczyć, gry Manuela Correia mają dużą szanse wzbudzić moje zainteresowanie.
Nie, i nie zamierzam kupować dziwnego czerwonego, długiego bloba o podejrzanie fallicznym kształcie - mata do gry jest sensowniejszym dodatkiem. Ale może papierowa z samej gry wystarczy :)

A co powiedzieć graczom chcącym wydania singapurskiej wersji? Chyba szczerze napisać, że do tej pory robiliście gry co najwyzej 3 języczne (en,de,pl) i że jeśli znajdzie się partner do wydania takiej wersji to wydacie w późniejszym terminie. Rzeczowo, szczerze - na dłuższą metę zwodzenie ludzi na KS się nie sprawdza... I tak się kiedyś za granicą o polskiej wersji dowiedza...
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Rafal_Kruczek pisze:
Board&Dice pisze:
A co powiedzieć graczom chcącym wydania singapurskiej wersji? Chyba szczerze napisać, że do tej pory robiliście gry co najwyzej 3 języczne (en,de,pl) i że jeśli znajdzie się partner do wydania takiej wersji to wydacie w późniejszym terminie. Rzeczowo, szczerze - na dłuższą metę zwodzenie ludzi na KS się nie sprawdza... I tak się kiedyś za granicą o polskiej wersji dowiedza...
Kto kogokolwiek zwodzi? Robimy wyjątek tylko dla tego rynku, ale nie opisujemy tego w kampanii, bo ten wyjątek przerodziłby się w regułę - dalej chyba nie do końca to złapałeś.
A wersje językowe, o których piszesz... Dodaj jeszcze do tego ESP (Multiuniversum, Beer Empire), FR (Beer Empire) - więc co do języków, radzimy sobie doskonale. Ale chodzi o pewne zasady.
Dalej utwierdzasz się w przekonaniu, że albo się wstydzimy gry, albo oszukujemy ludzi na KS... Na takie podejście nie mam komentarza i chyba w ogóle przestanę komentować, bo szkoda energii na ciągłe prostowanie Twoich imaginacji...

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

B&D, szykują się przynajmniej 3 6-paki (Wrocław, Warszawa i Poznań). Mam pytanie. Czy taki 6-pak musi być jednolity (np 6x podstawowa gra) czy będzie można niektóre sztuki wzbogacić o mate czy inne akcesoria zgodnie z proponowanymi na KS zestawami (oczywiście za dopłatą)?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

DarkSide pisze:B&D, szykują się przynajmniej 3 6-paki (Wrocław, Warszawa i Poznań). Mam pytanie. Czy taki 6-pak musi być jednolity (np 6x podstawowa gra) czy będzie można niektóre sztuki wzbogacić o mate czy inne akcesoria zgodnie z proponowanymi na KS zestawami (oczywiście za dopłatą)?
Z tego co się orientuje to można :) Zwiększasz pledge o kwotę dodatków jakie Cię interesują i potem po kampanii w pledge menagerze wybierasz konkretne elementy :)
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

@kwiatech Raczej bez nich bo dopiero są organizowane. Nie sądzę by B&D liczyło jako sprzedane coś co jeszcze nie zostało potwierdzone na KS.
"Errare humanum est"
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

Kisun pisze:@kwiatech Raczej bez nich bo dopiero są organizowane. Nie sądzę by B&D liczyło jako sprzedane coś co jeszcze nie zostało potwierdzone na KS.
Myślę, że jednak mam rację :) Wrzucam moją rozmowę w chłopakami:

"Hej. Wsparłem SH kwotą 26$ (gra + mata) Dobrze to zrobiłem, czy najpierw 15$ a po kampanii będzie opcja dołożenia maty?
3 lutego 08:00
Jest Ok :) po kampanii w pledge managerze zaznaczysz sobie po prostu opcje za wydatkowane środki :)
Super. Dzięki wielkie."
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Kochani co do dodatków i pledge grupowych.
Faktycznie pledgujemy wartość wsparcia - np. SUPERHOT Bag with guns.
A następnie zwiększacie (Increase) o kwotę dodatków - i tutaj np. 2 x $5 za figurki i 1 x 11 za matę, czyli zwiększacie pledge o $21.

Sumaryczna kwota będzie następnie w Pledge Managerze stanowiła Wasze 'punkty', wyklikacie sobie po prostu niczym w sklepie, produkty do koszyka, pledge, dodatki itp, a "płatność" zostanie skompensowana punktami - analogicznie jak przy kampanii Multiuniversum.

Dodatki są 'zaklepane', widzicie projekty i prototypy w samej kampanii więc można brać, a Maty wprost z Playmaty.pl

[EDIT] więc podsumowując, nie musicie kupować dokładnie takiej samej liczby dodatków, jak gier w progu wsparcia grupowego - możecie sobie dowolnie wybrać, kto, co chce.
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: kwiatech »

Board&Dice pisze:Kochani co do dodatków i pledge grupowych.
Faktycznie pledgujemy wartość wsparcia - np. SUPERHOT Bag with guns.
A następnie zwiększacie (Increase) o kwotę dodatków - i tutaj np. 2 x $5 za figurki i 1 x 11 za matę, czyli zwiększacie pledge o $21.

Sumaryczna kwota będzie następnie w Pledge Managerze stanowiła Wasze 'punkty', wyklikacie sobie po prostu niczym w sklepie, produkty do koszyka, pledge, dodatki itp, a "płatność" zostanie skompensowana punktami - analogicznie jak przy kampanii Multiuniversum.

Dodatki są 'zaklepane', widzicie projekty i prototypy w samej kampanii więc można brać, a Maty wprost z Playmaty.pl

[EDIT] więc podsumowując, nie musicie kupować dokładnie takiej samej liczby dodatków, jak gier w progu wsparcia grupowego - możecie sobie dowolnie wybrać, kto, co chce.
:)
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

Trochę się nie zrozumieliśmy. Chodziło twoją wypowiedź na temat aktualnych polskich wsparć na KS.
kwiatech pisze:@Kisun: Ja rozumiem, że te 115 kopii to razem ze wszystkimi trzema zbiórkami grupowymi :wink:
Bo forumowe nie mogły być liczone przez nich, skoro dopiero chętni wypłacają osobom które je organizują, a ci dopiero pewnie za kilka dni będą wspierać kampanię na KS. Zresztą to nie istotne bo na pewno się uzbiera 150 osób już dla samego dostępu do gry na kompie. Sorki za offtop już nie będę.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Nasze podliczenie dotyczyło faktycznych pledge'y znajdujących się na Kickstarterze :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: bubu »

Czy wszystkie posty tego wątku, tak gdzieś od strony 3 nie powinny iść do Finansowania społecznościowego?
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: arturpe »

Ale pech. Backer nr 2999 :)

Wybaciecz bełdy, bo wyłsane z mokórki.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

Bubu - oczywiście że powinny. Jednak z niewiadomych względów B&D nie raczyło tam takowego założyć.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Jakoś nam wygodnie trzymać wszystkie informacje w temacie gry w jednym wątku - ależ my lenie śmierdzące jesteśmy :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: bubu »

Rzecz w tym, że ciężko się w tym wątku doszukać jakichkolwiek szerszych informacji o grze jako takiej- w tej chwili dotyczy on tylko i wyłącznie kampanii.
Myślę, że równie wygodnie byłoby Wam trzymać wszystkie informacje w temacie gry w jednym wątku we właściwym dziale.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: arturpe »

bubu pisze:Rzecz w tym, że ciężko się w tym wątku doszukać jakichkolwiek szerszych informacji o grze jako takiej- w tej chwili dotyczy on tylko i wyłącznie kampanii.
Myślę, że równie wygodnie byłoby Wam trzymać wszystkie informacje w temacie gry w jednym wątku we właściwym dziale.
+15


Wybaciecz bełdy, bo wyłsane z mokórki.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

B&D przyjmuje takie postawienie sprawy i szacun za szczerość. Nie zmienia to jednak faktu że w wątku o grze powinny być informacje o grze, a w wątku o kampanii - o kampanii. Po to jest podział forum na tematy by był porządek. Bardzo mi się to podoba w naszym forum. Lenistwo w waszym wypadku może mieć również wymiar finansowy, bo nie wszyscy czytają wszystko. Zapewne są tacy którzy sprawdzają tylko dział finansowania. Już nie mówiąc o tym że akcja jak się zakończy to będzie masę wpisów typu: kiedy będzie gra, domnie już dotarła, a do mnie nie, coś nie tak dostałem, a ja jeszcze nie, ja mam jakiś błąd itp. W takim bałaganie chętni by się dowiedzieć coś o grze, po przeczytaniu kilku stron, dadzą sobie spokój i albo będą was męczyć pytaniami bezpośrednimi i wtedy jeszcze więcej będziecie mieć roboty albo ci mniej cierpliwi dadzą sobie spokój. Naprawdę chcecie tego? Wasz interes, tylko podpowiadam. Dziwię się też adminom że już tego nie przenieśli. Powinni.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Michał M »

Potem i tak pojawią się tu ze trzy strony z pytaniami, a jakie koszulki do wypraski, a czy na pewno pasuje z koszulkami, a czy bez koszulek też pasuje, a jakiej firmy koszulki, a jakie wymiary koszulek, a czy w koszulkach tej firmy i z kartami z kampanii karty wystają czy nie wystają ponad wypraskę i też trudno nazwać to dyskusją o grze (a pojawia się w niemal każdym temacie o jakimś głośniejszym tytule).
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, 22:03 przez Michał M, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: arturpe »

A jakie koszulki? :)

Wybaciecz bełdy, bo wyłsane z mokórki.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

B&D obniżenie progu dla wydania PL do 150szt. to niczym samo spełniająca się przepowiednia. :D Trochę ludzi dołączyło do akcji widząc iż szansa na wydanie polskie jest bliska pewności. Kto wie czy dzięki temu nie dobijecie właśnie do 300 egzemplarzy. Z tego co widzę to już nawet dodatkowych 4 czy 5 szesciopaków macie na pewno.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Gambit »

Koniec kampanii coraz bliżej, ale ja też pozwolę sobie podrzucić moje trzy grosze o SUPERHOT
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

DarkSide pisze:B&D obniżenie progu dla wydania PL do 150szt. to niczym samo spełniająca się przepowiednia. :D Trochę ludzi dołączyło do akcji widząc iż szansa na wydanie polskie jest bliska pewności. Kto wie czy dzięki temu nie dobijecie właśnie do 300 egzemplarzy. Z tego co widzę to już nawet dodatkowych 4 czy 5 szesciopaków macie na pewno.

No to podbijamy - 10 wspierających i mamy PL :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: DarkSide »

Gambit pisze:Koniec kampanii coraz bliżej, ale ja też pozwolę sobie podrzucić moje trzy grosze o SUPERHOT
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Tylko czemu tak ciężko wzdychasz co jakiś czas, jak byś za karę robił tę wideorecenzję? :P :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Gambit »

DarkSide pisze:Tylko czemu tak ciężko wzdychasz co jakiś czas, jak byś za karę robił tę wideorecenzję? :P :mrgreen:
Cały dzień w pracy, po powrocie sporo roboty w domu, a na koniec mały maraton nagrywania. Najzwyklejsze zmęczenie :)
ODPOWIEDZ