Xenoshyft Dreadmire (Michael Shinall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Xenoshyft Dreadmire (Michael Shinall)

Post autor: Curiosity »

Gry już poodbierane, więc może pora założyć nowy topic?

AKTUALIZACJA, po kilku(nastu?) rozgrywkach: gra JEST trudna. Nie chcę się tu nadmiernie rozpisywać, jednak dementuję pogłoski (moje własne zresztą), że gra się lekko i łatwo.


Jestem już po pierwszej rozgrywce i wrażenie niestety nie jest pozytywne. To znaczy - gdybym nie miał za sobą kilkudziesięciu rozgrywek w Onslaught, to pewnie piałbym z zachwytu, ale po tej pierwszej rozgrywce, gra w moim przekonaniu jest słabsza od pierwszej części.

1. Poziom trudności jest zdecydowanie za niski. W grze 3-osobowej, praktycznie nie odczuwałem zagrożenia. Baza stała sobie bezpiecznie do końca gry i choć finalnie z 45 punktów "życia" zostało 24, to naprawdę nie czuliśmy stresu.

2. Niezbalansowane Dywizje. Graliśmy: Psychogenics Lab, Weapon Research i Command (to była moja). Gdzieś tak w połowie rozgrywki okazało się, że Command zdecydowanie odstaje od reszty. Dodatkowa kasa, jaką można dobrać co rundę powodowała, że niemal wszystkie Legendary Items padały moim łupem - bo poza mną, nikt nie by w stanie wystawić sensownych jednostek i jeszcze odłożyć 4 Xenosathem na ekstra zakup. Z kolei troop dopakowany Legendary Items nie miał problemów z przeżyciem kolejnych starć i przy kolejnej fali nie musiałem wydawać za dużo kasy na kolejne zakupy jednostek. Wiadomo, kupowałem tedy dla innych, ale to trochę raziło.

Nie podoba mi się też to, że obecnie wszystkie zdolności z karty dywizji dostajemy "od razu". Nie ma stopniowania, po prostu je mam i od początku mogę używać. Command na przykład, może raz na rundę wziąć na rękę dowolną kartę z discardu. Na discardzie miałem zwykle Precognition (neguje reveala) i tę broń białą, co zadaje 2 +1 w nocy obrażeń. W zależności od potrzeb, przywracałem sobie na rękę jedno lub drugie, również jako odpowiedź na reveala (sprawdziliśmy w instrukcji i jest to niestety dozwolone). Kaman!

3. Potwory jakieś takie nijakie. Zagrożenie było wtedy, jak potwór "skombował" się z pogodą, w pozostałych przypadkach - nie bardzo. Ciekawi są za to Bossowie. Ja bym jednak wtasowywał dodatkowo po jednym dodatkowym Bossie do 2, 5 i 8 fali rundy. Może walki byłyby bardziej ekscytujące.

4. Zasady - miały być "wygładzone", a tymczasem od początku gry pojawiały się pytania. Wróćmy jeszcze do zdolności Dywizji Command. "During the buy phase, gain (W) additional resources". Czy mam dobierać te zasoby fizycznie (jedna karta więcej), czy tylko wirtualnie (doliczam sobie +1, +2 lub +3)? A jeśli mam rzeczywiście dobierać karty, to czy w falach rundach 7-9, dobieram jedną o wartości 3 czy trzy o wartości 1?

Nie chodzi o to, że gra jest zła, bo - jak pisałem na początku - gdybym nie znał Onslaughta, to pewnie piałbym z zachwytu. Onslaught jest po prostu bardzo dobra grą i oczekiwania wobec Dreadmire miałem chyba zbyt wygórowane.

Nie tknąłem jeszcze dodatku Immolation, a sporo sobie po nim obiecuję. Może to będzie strzał w 10?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, 09:26 przez Curiosity, łącznie zmieniany 2 razy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: vcrproszek »

Curiosity pisze: 1. Poziom trudności jest zdecydowanie za niski. W grze 3-osobowej, praktycznie nie odczuwałem zagrożenia. Baza stała sobie bezpiecznie do końca gry i choć finalnie z 45 punktów "życia" zostało 24, to naprawdę nie czuliśmy stresu.
Kurcze, niemożliwe :/ to zmienione zasady ? łatwe potwory ? czy dopakowane przedmioty ? może jednak źle grałeś :) ?
Mam nadzieję, że jeśli faktycznie gra okaże się łatwa, to będzie to celowy zabieg. Może zbyt wiele osób narzekało i CMON zrobił łatwiejszą wersję ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Eltonos »

Na BGG podobna opinia: https://boardgamegeek.com/thread/169430 ... y-our-firs

Nie grałem w żadną część, ale powoli przymierzam się do kupna, zastanawiam się tylko czy celować w Onslaught czy Dreadmire właśnie.
Jak gra chodzi solo?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

Zasady są łatwiejsze. W Dreadmire, w pierwszej fali rundzie wykładasz po 3 potwory (bez bossów), w drugiej 4 (nadal bez bossów), a dopiero w trzeciej dodajesz dwóch bossów, którzy na pewno się pojawią.

Przedmioty:
Przedmioty się bardziej "kombują". Nie ma tu chyba takiej sytuacji jak w Onslaught, że przedmiot daje same cyferki (np. rakietnica +4 ataku i nic poza tym), tylko każdy daje jakąś ekstra zdolność (nie widziałem wszystkich kart, więc ręki sobie nie dam uciąć). A jeszcze niektóre dostają ekstra dopałkę w zależności od pogody.

Jest np. Spray, który daje (wybór gracza): zanegowanie 3 obrażeń do jednostki, lub zadanie 3 obrażeń do przeciwnika, a jak jest odpowiednia pogoda to +4 zamiast +3. Biorąc pod uwagę, że jest sporo sposobów na przywrócenie sobie na rękę karty z discardu, to takiego sprayu można użyć nawet 2-3 razy na rundę (mówię cały czas o jednej i tej samej karcie). My np. używaliśmy zbroi, które po zabiciu jednostki pozwalały na natychmiastowe dobranie karty. Są też karty, które pozwalają wrzucić swoje jednostki z całym wyposażeniem do linii dowolnego gracza. Khem.

Przeciwnicy...
Tu dużo zależy od warunków pogodowych. Najgorzej jak wylosujesz kartę ze wszystkim: Monsoon, Night i Fog, bo wtedy odpala się każda zdolność każdego potwora. Nie chcę tu w tej chwili się wypowiadać o ich jakości bojowej, pamiętam tylko, że czasami praktycznie nic nam nie robiły (oprócz atakowania, rzecz jasna). Kolega, który grał Psychogenics Lab, mógł ze swojej zdolności obniżyć atak potwora i wtedy to już była tylko kwestia czasu, aż wykituje. Dość upierdliwe są potwory, które obniżają wartość każdego ataku do 1, ale mają mało życia i niewielki atak, żeby poważnie zagrozić.

Pamiętam, że jeden z bossów miał podwójnego reveala, a więc obydwa trzeba było niezależnie od siebie zanegować.

Jednostki
Jednostek jest dużo - przed każdą grą możesz mieć inny zestaw, bo po prostu losujesz z większej ilości te, które wejdą do gry (na 3 fali są to trzy z sześciu dostępnych). Nam na drugiej fali trafili się m.in. Snajperzy, którzy ze swojej zdolności mogli zadać dowolnemu ujawnionemu potworowi 3 obrażenia. Za to na trzeciej fali trafili się mało przydatni - nazw nie pamiętam, ale przy takim Ajaksie z Onslaught to oni nawet nie stali :)
Ostatnio zmieniony 24 gru 2016, 09:04 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: bubu »

Czyli co- lepiej bez legendarnych bohaterów i przedmiotów?
I od pierwszej rundy czterech wrogów?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

Jak zagram w tej konfiguracji, to odpowiem ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Jiloo »

Curiosity pisze:Zasady są łatwiejsze. W Dreadmire, w pierwszej fali wykładasz po 3 potwory (bez bossów), w drugiej 4 (nadal bez bossów), a dopiero w trzeciej dodajesz dwóch bossów, którzy na pewno się pojawią.
Ale to jak? Pierwsze dwie fale są wygóle bez bossów? Czy chodzi o pierwszą, drugą i trzecią rundę każdej fali?

Ja dopiero raczkuję z XenoShyft, Onslaught przyszła wczoraj, a za sobą mam kilka gier online. O Dreadmire pomyślę jak ogram pierwszą.


Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

Określenie "Fale" może być niejednoznaczne, więc może uprośćmy, że są 3 Fale, a każda z nich ma po 3 Rundy.

W każdej Fali:
Przed rozgrywką, wyjmujemy z talii wszystkie karty Bossów i kładziemy je na osobną kupkę.

Runda 1 - każdy z graczy walczy z trzema przeciwnikami
Runda 2 - każdy z graczy walczy z czterema przeciwnikami
Runda 3 - losuje się po cztery karty dla każdego gracza. Następnie, w grze 3-4 osobowej usuwa się dwie karty i dokłada dwóch losowych Bossów, całość tasuje i dopiero wtedy wykłada przed graczami.

I tak samo w każdej Fali.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2016, 20:10 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

Z innych ułatwień - w Onslaught mieliśmy możliwość potanienia jednej karty ze znaczkiem ze swojej dywizji. Teraz Dywizje mają stałą zniżkę -1 na wszystkie karty ze "swoim" znaczkiem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Jiloo »

No to faktycznie mocno ugrzeczniona wersja. Może chcieli zrobić bardziej przystępny tytuł.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: bubu »

Curiosity pisze:Z innych ułatwień - w Onslaught mieliśmy możliwość potanienia jednej karty ze znaczkiem ze swojej dywizji. Teraz Dywizje mają stałą zniżkę -1 na wszystkie karty ze "swoim" znaczkiem.
No tak ale wtedy można było obniżyć cenę dla innych graczy- teraz tylko dla siebie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

bubu pisze:
Curiosity pisze:Z innych ułatwień - w Onslaught mieliśmy możliwość potanienia jednej karty ze znaczkiem ze swojej dywizji. Teraz Dywizje mają stałą zniżkę -1 na wszystkie karty ze "swoim" znaczkiem.
No tak ale wtedy można było obniżyć cenę dla innych graczy- teraz tylko dla siebie.
A jaka to różnica, czy kupię dla siebie, czy kupię i oddam komuś? A ten ktoś kupi mi coś innego :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Ravn »

A jak grafiki, nadal trzymaja poziom i klimat jak w Onslaught? Bo tam po prostu zakochalem sie w tych obrazkach. I nie powiem, w trudnosci gry tez. Troche szkoda, ze uproscili.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Jiloo »

Curiosity pisze:
bubu pisze:
Curiosity pisze:Z innych ułatwień - w Onslaught mieliśmy możliwość potanienia jednej karty ze znaczkiem ze swojej dywizji. Teraz Dywizje mają stałą zniżkę -1 na wszystkie karty ze "swoim" znaczkiem.
No tak ale wtedy można było obniżyć cenę dla innych graczy- teraz tylko dla siebie.
A jaka to różnica, czy kupię dla siebie, czy kupię i oddam komuś? A ten ktoś kupi mi coś innego :)
Czasem bywa tak, że obniżysz, ale Cię nie stać na zakup i kupuje ktoś inny. Ale zgadzam się, że jedna karta taniej, a wszystkie z twojej dywizji to znaczne ułatwienie.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

Ravn pisze:A jak grafiki, nadal trzymaja poziom i klimat jak w Onslaught? Bo tam po prostu zakochalem sie w tych obrazkach. I nie powiem, w trudnosci gry tez. Troche szkoda, ze uproscili.
Wszystkie grafiki z gry można zobaczyć na stronie kickstartera, w kolejnych aktualizacjach. Przykładowo:
https://www.kickstarter.com/projects/co ... ts/1483491
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: maciejo »

Eltonos pisze: Jak gra chodzi solo?
To jest kooperacja,czyli typowa gra solo.Jak chcesz grać sam to będzie strzał w 10.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Ash »

Trzeba by odrzucić cały crap z kickstartera i zagrać wersją w jakiej będzie retail. Wtedy tego typu oceny mają sens.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

Curiosity pisze:Wróćmy jeszcze do zdolności Dywizji Command. "During the buy phase, gain (W) additional resources". Czy mam dobierać te zasoby fizycznie (jedna karta więcej), czy tylko wirtualnie (doliczam sobie +1, +2 lub +3)? A jeśli mam rzeczywiście dobierać karty, to czy w falach rundach 7-9, dobieram jedną o wartości 3 czy trzy o wartości 1?
Jeden z autorów gry odpowiedział na BGG.
Michael Shinall pisze:You gain additional Resources equal to the current Wave. You can spend this on anything. It's free money.

You DO NOT gain Xenosathem Cards.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: olsszak »

Czy ktos kto juz gral to koszulkowal ta gre ? Jakich koszulek używacie? I jakie maja szanse sie zmieścić wszystkie w oryginalna wypraskę ?

Na razie zastanawiam sie nad zielonymi mayday (7105), ultra pro deck protector albo arcane tinmen board game sleeves - macie jakies doświadczenia ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

Od kilku lat koszulkuję wszystko w zielone Maydaye - po pierwsze z powodu dobrej grubości, po drugie z powodu ich ceny.
Przy Dreadmire miałem jednak wpadkę.

Zielone Maydaye kupuję okazjonalnie, często do zamówionej gry dorzucam paczkę czy dwie, a potem składuję je wszystkie w szufladzie. Gdy dostałem X:D, wyciągnąłem z szuflady wszystkie posiadane paczki (chyba 14 paczek po 50 sztuk) i... rozczarowanie.

Okazało się, że tylko około połowa paczek "trzyma" rozmiar (na szerokość), a reszta jest od 1 do półtora milimetra węższa (sic!). I wyszło tak, że niektóre koszulki wchodziły "na styk", ale inne były po prostu za wąskie. Wkurzyłem się, bo trzeba było rozkoszulkować kilkaset kart i w efekcie zakoszulkowany mam tylko The Brood.

Mogę jedynie powiedzieć, że na szerokość wszystko pasuje idealnie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: olsszak »

Jaki numer mayday używasz ? 7105 pakowane po 100 pasują idealnie. Martwi mnie tylko grubość w porównaniu do innych.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

Nie używam tych pakowanych po 100 sztuk, są dla mnie za cienkie. Używam tych:

http://www.rebel.pl/product.php/1,1580/ ... mm-50.html
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Jiloo »

olsszak pisze:Jaki numer mayday używasz ? 7105 pakowane po 100 pasują idealnie. Martwi mnie tylko grubość w porównaniu do innych.
Curiosity wspomina o koszulkach pakowanych po 50 szt. – myśle więc, że chodzi o Mayday Premium (dwa razy grubsze niż standard).
Curiosity pisze:(...)
Okazało się, że tylko około połowa paczek "trzyma" rozmiar (na szerokość), a reszta jest od 1 do półtora milimetra węższa (sic!). I wyszło tak, że niektóre koszulki wchodziły "na styk", ale inne były po prostu za wąskie. (...)
Znany problem z Mayday, mają tak, że czasem cała partia z tej samej serii ma nieco inny wymiar. Nie wiesz co trafisz.

---

Moje doświadczenia z Mayday są raczej złe, więc o nich się nie wypowiadam. Premium są spoko, ale występuje wspomniany wyżej problem.
Arcane Tinmen to bardzo dobre koszulki i wykorzystuję je w wielu grach. Nie zdecydowałem się przy koszulkowaniu XenoShyft, ze względu na cenę i wielkość koszulek. Chciałem coś jak najbardziej dopasowanego.

Przy standardzie CCG i dobrej jakości kartach (muszą dobrze trzymać wymiar) koszulkuję czasem w KMC Perfect Size, które normalnie służą do podwójnego koszulkowania, ale na moje granie starczą same. Gram w nich w RftG, Seasons, Super Motherload, żadnych problemów.
Przy zakupie koszulkek sprzedawca namówił mnie na nowe koszulki, podobno bardzo podobne do KMC. Zobaczymy.

Poniżej karty do Onslaught w koszulkach obu marek (przepraszam, ale mam kiepskie warunki do zdjęć w nocy):

Obrazek

I z bliska górne brzegi kart.

KMC:
Obrazek

TCG:
Obrazek

Cena paczki (po 100 szt.) KMC 13 zł, TCG chyba 11 zł. TCG mało używałem, wiec nie mam jeszcze wyrobionej opinii, ale mam wrażenie, że jednak KMC są nieco lepsze. Ostatnio koszulkowałem Resident Evil DBG i KMC wchodziły bez problemu, a TCG były już nieco za małe. Ale jak wspominałem - przy tak dopasowanych koszulkach liczy się jakość wykonania kart.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: bubu »

olsszak pisze:Czy ktos kto juz gral to koszulkowal ta gre ? Jakich koszulek używacie? I jakie maja szanse sie zmieścić wszystkie w oryginalna wypraskę ?
Zakoszulkowałem cała grę w FFG czyli chyba najgrubsze i żadnych problemów- wszystko się mieści w oryginalną wypraskę i jeszcze trochę miejsca zostaje. W jednym "rowku" mam the Brood i Cinderkin, w drugim jednostki, Xenosathem i przedmioty. Do tych małych środkowych środkowych wrzuciłem legendarne przedmioty i bohaterów oraz karty pogody i dywizje i kickstarterowe wersje bossów.

No i w końcu zagrałem. W trzy osoby. Polegliśmy w szóstej rundzie : )
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Xenoshyft Dreadmire

Post autor: Curiosity »

bubu pisze:No i w końcu zagrałem. W trzy osoby. Polegliśmy w szóstej rundzie : )
Bubu, jak mogłeś! Teraz cała myśl przewodnia tego topicu poszła do kosza :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ