Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kwiatosz »

Czekam na Szerloka And I approve this message.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Banan2 »

Kupiłem koszulki Rebela (Fenixy i Mini American). No i jest bardzo OK. Dopasowane i odpowiednio grube. Do masowego koszulkowania idealne.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Exodus
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2017, 11:42
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Exodus »

Witam, mam parę pytań które w sumie dotyczą dwóch gier jedynie ;)

1. Jako że mamy ostatni tydzień marca, to coś wiadomo o Master of Orion? kiedy trafi do sklepów?

2. Ocaleni. Z informacji na BGG inne wersje językowe w tym jak się domyślam polska, płyną z Chin? Czy jest jakąs chociaż przybliżona data premiery tej gry?

3. Na Gratislavi we Wrocławiu (1-2 kwietnia), będzie można zobaczyć Master of Orion? czy nie ma szans. Jest tam sporo innych nowości, ale nie wiem czy się nastawiać akurat na MoO. Jak nie to luz, dymu nie będzie :)

4. Pyrkon... tragiczny organizacyjnie i panelowo konwent, ale bogaty w premiery i wystawców. Ocaleni będą na nim? :) To już będą ostatni dni kwietnia :)
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 485
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 923 times
Been thanked: 202 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: ZygfrydDeLowe »

REBEL.pl pisze:
TOMI pisze:Drogi Rebelu, trochę odświeżę pytanie dotyczące Sherlocka Consulting Detective ? Jak ma się tłumaczenie gry. Minęło pół roku a data premiery nieznana. W tym czasie to już pewnie z kilka książek możnaby przetłumaczyć;)))
Wiecie już coś więcej ??
Dzięki
Akurat nasz zespół w tłumaczeniu książek ma, nie tylko duże doświadczenie, ale także sukcesy na koncie. Jednak tłumaczenie książki ma się nijak do tłumaczenia gry detektywistycznej. Bo o ile tłumaczenie dawno temu jest już gotowe, o tyle korekta tekstu wraz ze sprawdzeniem "logiki" to najbardziej czasochłonny proces. Po prostu bardzo staramy się uniknąć sytuacji, w której zły szyk zdania lub zgubiony zaimek uniemożliwi poprawną dedukcję. No i w międzyczasie przygotowujemy także inne gry.
A czy przy okazji tłumaczenia Sherlocka jest możliwa jakakolwiek ingerencja w treść?
Możliwe, że jesteście już tego świadomi, ale w sprawie 5 jest błąd dotyczący czasu poruszania się między lokacjami:
https://boardgamegeek.com/thread/173958 ... ook/page/1

Jeśli niemożliwa jest korekta godzin podanych w treści sprawy w odpowiednim punkcie, to może warto by wstawić jakąś notkę mówiącą o tym, jak to dorożkarze to ludzie popełniający błędy i podanym przez nich czasom przejazdów nie powinno się w toku tego dochodzenia ufać?
Dla mnie to była pierwsza styczność w ogóle z grą z tej serii, więc taka pomyłka zdołała mnie wybić z właściwego toku myślenia na dłuższą chwilę. Jak widać w powyższym temacie i inni gracze mogą mieć z tym mniejszy, lub większy problem.
mnihas
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2014, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: mnihas »

Drogi Rebelu,

Kiedy można się spodziewać dodruków rozszerzeń do Ticket to Ride: Indie i Azja? Widziałem informacje, że planujecie je spolszczyć, ale czy znane są już choć przybliżone daty?

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Martin_Valdez »

Drogi Rebelu,
jak wygląda wysyłka pakietów naprawczych do Terraformacji Marsa? Zastanawiam się, czy już się niepokoić brakiem przesyłki w skrzynce, czy może jest to całkiem normalna sytuacja dla tego przedsięwzięcia na tym etapie?
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Polo15 »

Martin_Valdez pisze:Drogi Rebelu,
jak wygląda wysyłka pakietów naprawczych do Terraformacji Marsa? Zastanawiam się, czy już się niepokoić brakiem przesyłki w skrzynce, czy może jest to całkiem normalna sytuacja dla tego przedsięwzięcia na tym etapie?
Ja dostałem listem około 2 tygodnie temu.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: AkitaInu »

U mnie sprawa wygląda podobnie. Nie dostałem nic ale czekam jeszcze bo to pewnie nie jest sprawa priorytetowa ;)
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: malekith_86 »

ja dostałem już dawno
ale z tego co pamiętam Rebel wspominał, ze na dwa rzuty będzie to podzielone
obstawiam, że kolejność zgłoszeń miała znaczenie
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Martin_Valdez »

Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie jest to sprawa priorytetowa :) Natomiast chciałem się tylko dowiedzieć, czy to normalne w tym momencie :) Mogłoby być tak, że mimo niskiego priorytetu to wszystko wysłano 2 tygodnie temu i wtedy byłby powód do zmartwienia :P
Co do kolejności to wysłałem zgłoszenie od razu po ukazaniu się informacji więc ludzie musieliby wrzucać zgłoszenia w tempie większym niż na koncert Gunsów :P
Exodus
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2017, 11:42
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Exodus »

Również dostalem poprawione karty na poczatku marca jakoś.
Rebel pisal, ze jeden rzut pod koniec lutego drugi pod koniec marca. Najwyraźniej tak jak pisali tak tez zrobili. Skoro naklad wybyl tak szybko to mozna przypuszczać ze jednak tego wysylania trochę bylo ;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Banan2 »

Panie Rebelu!
Sprawdźcie na Waszej stronie opisy waszych koszulek, bo tam chyba nie wszystko jest OK :roll:

Pierwszy przykład z brzegu:
Koszulki na karty Rebel (80x120 mm) "Medusa", 100 sztuk
Ten rozmiar koszulek pasuje między innymi do kart z gier: Seria Dixit, Abyss, Intryganci, CV, Maskarada, Megawojownicy.

albo

Koszulki na karty Rebel (70x120 mm) "Tarot", 100 sztuk
Opakowanie zawiera 100 koszulek na karty o rozmiarze 70x110 mm.
Ten rozmiar koszulek pasuje między innymi do kart z gier: T.I.M.E Stories, Blue Moon, Blood Rage.

Te opisy są kopiowane przez inne sklepy i o nieszczęście :wink: będzie nietrudno.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Ziomalek78 »

Martin_Valdez pisze:Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie jest to sprawa priorytetowa :) Natomiast chciałem się tylko dowiedzieć, czy to normalne w tym momencie :) Mogłoby być tak, że mimo niskiego priorytetu to wszystko wysłano 2 tygodnie temu i wtedy byłby powód do zmartwienia :P
Co do kolejności to wysłałem zgłoszenie od razu po ukazaniu się informacji więc ludzie musieliby wrzucać zgłoszenia w tempie większym niż na koncert Gunsów :P
Ja także, mimo zgłoszenia i jego potwierdzenia przez Rebel, nie otrzymałem do dzisiaj kart. Skontaktowałem się z nimi bezpośrednio, okazało się, że był jakiś problem po ich stronie z rejestracją zgłoszeń w okolicach 13 lutego. Od razu po zgłoszeniu otrzymałem informację, iż wysyłają priorytetem karty. Jeśli nadal nie otrzymałeś kart - sugeruję kontakt z nimi.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: krecilapka »

Jako że marzec się kończy to mam pytanie - podtrzymujecie konkurs na scenariusz do time stories czy się z tego wycofaliście?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Skryty Planszoholik »

a ja mam nietypowe pytanie: czy Rebel specjalnie wycofał się z i-szopa czy może to jakiś błąd w kodzie że go nie obejmuje? ... ale chyba specjalnie bo mam wrażenie że innych sklepów też brakuje ...
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Martin_Valdez »

Ziomalek78 pisze: Ja także, mimo zgłoszenia i jego potwierdzenia przez Rebel, nie otrzymałem do dzisiaj kart. Skontaktowałem się z nimi bezpośrednio, okazało się, że był jakiś problem po ich stronie z rejestracją zgłoszeń w okolicach 13 lutego. Od razu po zgłoszeniu otrzymałem informację, iż wysyłają priorytetem karty. Jeśli nadal nie otrzymałeś kart - sugeruję kontakt z nimi.
Dzięki za cynk. Właśnie do nich napisałem. Jeszcze sprawdziłem, kiedy zarejestrowałem zgłoszenie. Było to 13/02, czyli dniu ogłoszenia akcji.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Haloon »

Skryty Planszoholik pisze:a ja mam nietypowe pytanie: czy Rebel specjalnie wycofał się z i-szopa czy może to jakiś błąd w kodzie że go nie obejmuje? ... ale chyba specjalnie bo mam wrażenie że innych sklepów też brakuje ...
+1
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: bigbluedragon »

Haloon pisze:
Skryty Planszoholik pisze:a ja mam nietypowe pytanie: czy Rebel specjalnie wycofał się z i-szopa czy może to jakiś błąd w kodzie że go nie obejmuje? ... ale chyba specjalnie bo mam wrażenie że innych sklepów też brakuje ...
+1
Podejrzewam, że ta sama historia co z cdp. Zrezygnowali z płacenia za reklamę/reklamowania iszopa u nich to w zamian zniknęli z wyszukiwarki.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Haloon »

Szkoda, taka wyszukiwarka jest użyteczna. Większość sklepów jest zapchana masowymi, standardowymi tytułami i jak chce się sprawdzić dostępność niszowych gier to każda taka rezygnacja utrudnia sprawę a przeszukiwanie ręczne sklepów jest męczące. Wiem, że pewnie sklepy mają swoje powody ale przeważająca większość zakupów z ostatnich 2 lat była efektem znalezienia atrakcyjnej oferty na i szopie. Nie zauważyłem także sytuacji by program lojalnościowy był sposobem na permanentne przywiązanie klienta do sklepu. Czasem w jednym sklepie cena z rabatem z lojalki jest i tak wyższa niż w innym bez rabatu.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: hutriel »

Haloon pisze:Szkoda, taka wyszukiwarka jest użyteczna. Większość sklepów jest zapchana masowymi, standardowymi tytułami i jak chce się sprawdzić dostępność niszowych gier to każda taka rezygnacja utrudnia sprawę a przeszukiwanie ręczne sklepów jest męczące. Wiem, że pewnie sklepy mają swoje powody ale przeważająca większość zakupów z ostatnich 2 lat była efektem znalezienia atrakcyjnej oferty na i szopie. Nie zauważyłem także sytuacji by program lojalnościowy był sposobem na permanentne przywiązanie klienta do sklepu. Czasem w jednym sklepie cena z rabatem z lojalki jest i tak wyższa niż w innym bez rabatu.
Wydaje mi się, że przy innej podobnej okazji padło stwierdzenie, że nieobecność w wyszukiwarce nie ma nic wspólnego z tym czy sklep płaci za promowanie czy nie, a z jakimś "rozjazdem" baz danych. Zresztą wątpię czy np. Allegro placi za promowanie w iszopie swoich aukcji, a takowe się tam pojawiają.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Daquan »

bigbluedragon pisze:
Haloon pisze:
Skryty Planszoholik pisze:a ja mam nietypowe pytanie: czy Rebel specjalnie wycofał się z i-szopa czy może to jakiś błąd w kodzie że go nie obejmuje? ... ale chyba specjalnie bo mam wrażenie że innych sklepów też brakuje ...
+1
Podejrzewam, że ta sama historia co z cdp. Zrezygnowali z płacenia za reklamę/reklamowania iszopa u nich to w zamian zniknęli z wyszukiwarki.

12 sekund zajęło mi potwierdzenie: I-szop nie pobiera opłat za przekliki.
VI. Stawki za Przekierowanie
1. Usługodawca nie pobiera opłat za Przekierowanie użytkownika na witrynę Klienta.
Reklamy w obrębie serwisu są opcjonalne.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Paskudnik »

Odpowiedziałem we właściwym wątku.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: bigbluedragon »

mój błąd w takim razie :) ciekawe w takim razie jak to bylo z cdp co nie tak dawno czytałem, aż muszę sprawdzić.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Bary »

krecilapka pisze:Jako że marzec się kończy to mam pytanie - podtrzymujecie konkurs na scenariusz do time stories czy się z tego wycofaliście?
Info od Rebela na stronie wspieram.to:
Konkurs na najlepszy scenariusz
Czekamy na ostatnie szlify naszej kancelarii dotyczące regulaminu, przepraszamy za to małe opóźnienie, postaramy się wystartować z nim jeszcze w tym tygodniu. Czekajcie na kolejną wiadomość :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: krecilapka »

Dzięki za info.
Ależ to będzie musiał być regulamin skoro aż o kancelarię się opiera. Gęste sito się szykuje ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Zablokowany