Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

TTR_1983 pisze:A nowe Gipfy będą w marcu?
W tym tygodniu kończy się ich produkcja, powinny zdążyć przed końcem miesiąca.
Bary pisze:Świetnie, że uda się wypuścić te promoski! A powiedzcie, jest szansa, że do tego mini zestawu dołączy też 4 karta, która według Enocha Fryxeliusa zamknie zestaw promosek?
Spoiler:
Nie ma "szansy"... jest gwarancja ;)
lorddanthe pisze:A kiedy będzie kolejny dodruk Terraformacji? Bo w moim sklepie niestety już nie ma i rozważam, czy zakupić gdzie indziej czy poczekać :)
Brać póki jest, kolejny nakład to dopiero maj/czerwiec 2017 r. :)
agnieszka122 pisze:Czy jest szansa na polskie wydanie Forbidden Desert?
Tak, ale prawdopodobnie dopiero w 2018 roku.
ENDryu pisze:Czy Pokój 25: Escape Room pojawi się jeszcze w marcu?
Nie mamy żadnych wieści z fabryki na razie. Dodatek przesuwany już wielokrotnie, nie mamy pojęcia czemu.
Rafal_Kruczek pisze:Porównując
REBEL.pl pisze:
Spoiler:
z
Spoiler:
widać, że polskie sformułowanie trzeba doprecyzować.
według https://bgg.cc/article/24658731#24658731
PO pierwsze na tej karcie można przechować więcej niż jedną kartę
po drugie zasoby kładzie nie na na Robotach tylko na przechowanej karcie, tak aby zasoby z jednej przechowywanej karty nie obtaniały innych kart
po trzecie podwojenie podwaja zasoby tylko na jednej z kart.
Dziękujemy za informację, przekazaliśmy sprawę do wydawnictwa.
hsiale pisze:
REBEL.pl pisze:
TTR_1983 pisze:Kiedy będą znane plany odnośnie Queen Games? Wstrzymuje się z kilkoma tytułami w nadziei na polską edycję.
Na chwilę obecną nie mamy żadnych planów związanych z wydaniem nowych gier Queen Games.
A czy są plany wydania dodatku/dodatków do Królestwa w Budowie?
Na chwilę obecną nie ma takich planów.
Pizmak01 pisze:Drogi Rebelu,

Ponowię pytanie odnośnie karty uniwersytetu z wątku o "Terraformacji Marsa" oraz z posta wyżej.

Czy w związku z informacją o dodruku zestawu naprawczego należy się już teraz dopisać na odpowiedniej stronie i dostanę poprawioną kartę uniwersytetu z 2 edycji razem z innymi kartami z 1 edycji, czy raczej (co wydaje mi się logiczne ale chciałbym się upewnić) zostanie stworzona do tego celu inna strona, na której będzie formularz na wymianę tylko tej konkretnej karty?
Kiedy można się spodziewać nowych informacji w tej sprawie (raczej za tydzień czy bardziej miesiąc)?

Pozdrawiam.
Dla karty Uniwersytetu Marsjańskiego zostanie stworzona oddzielna strona na której będzie można się po nią zgłosić. Na chwilę obecną ciężko nam oszacować czy to będzie za tydzień czy za miesiąc. Gdy tylko dostaniemy je od fabryki to damy znać :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

Czy powyższa odp. na temat dodatku Królestwa w budowie, oznacza że w 2017r. nie ma planów wydawania gier od Queen Games?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Bary »

REBEL.pl pisze:
Bary pisze:Świetnie, że uda się wypuścić te promoski! A powiedzcie, jest szansa, że do tego mini zestawu dołączy też 4 karta, która według Enocha Fryxeliusa zamknie zestaw promosek?

Nie ma "szansy"... jest gwarancja ;)
No i super! Można by rzec Rebel gwarancją solidności! :)

Pozwolę sobie jeszcze tylko powtórzyć też moje zapytanie o Ghost Stories, bo chyba gdzieś umknęło:
To będzie jedynie spolszczenie, czy będą jakieś konkretniejsze zmiany w tej edycji?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

TTR_1983 pisze:Czy powyższa odp. na temat dodatku Królestwa w budowie, oznacza że w 2017r. nie ma planów wydawania gier od Queen Games?
Na chwilę obecną nie ma :)
Bary pisze:Pozwolę sobie jeszcze tylko powtórzyć też moje zapytanie o Ghost Stories, bo chyba gdzieś umknęło:
To będzie jedynie spolszczenie, czy będą jakieś konkretniejsze zmiany w tej edycji?
Faktycznie, umknęło, przepraszamy. Jak to dokładnie będzie wyglądało - jeszcze nie wiemy. Na pewno cała instrukcja doczeka się nowej redakcji, bo poprzednia jest już dość wiekowa. Raczej rewolucyjnych zmian nie będzie.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TTR_1983 »

No to się zdziwiłem, ale w sumie wiem na czym stoję. Z czego wynika decyzja, żeby nie wydawać gier od QG? Były zapowiedziane dodatki do Królestwa w budowie i Ucieczki przecież.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Andarist »

Super wiadomosc na temat Forbidden Desert. Trudno ze pozno, czekam!
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
lorddanthe
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2017, 13:50

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: lorddanthe »

REBEL.pl pisze:
lorddanthe pisze:A kiedy będzie kolejny dodruk Terraformacji? Bo w moim sklepie niestety już nie ma i rozważam, czy zakupić gdzie indziej czy poczekać :)
Brać póki jest, kolejny nakład to dopiero maj/czerwiec 2017 r. :)
Dzięki, to Terraformacja już zakupiona :)

Miałbym jeszcze jedno pytanko, czy jest szansa na dodruk Hadesu i Tytanów w najbliższym czasie?
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Sebs »

Moze bede upierdliwy ale kiedy planujecie dodruk Hadesa do Cyklad?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Pluck »

skoro wszyscy to ja też dorzucę swoję pytanko:

LADIES OF TROYES - jest w planach wydanie w PL?

pozdrawiam
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: PawelWAW »

Czy znany jest przybliżony termin wejścia Yamataï do sprzedaży (dokładniejszy niż marzec/kwiecień)?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: ChlastBatem »

Pluck pisze:skoro wszyscy to ja też dorzucę swoję pytanko:

LADIES OF TROYES - jest w planach wydanie w PL?
+1
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kwiatech »

ChlastBatem pisze:
Pluck pisze:skoro wszyscy to ja też dorzucę swoję pytanko:

LADIES OF TROYES - jest w planach wydanie w PL?
+1
+2
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Apos »

kwiatech pisze:
ChlastBatem pisze:
Pluck pisze:skoro wszyscy to ja też dorzucę swoję pytanko:

LADIES OF TROYES - jest w planach wydanie w PL?
+1
+2
+3

Też dodam swojego plusa, bo polskie wydanie Troyes jest super, a gra jest bardzo często goszczona na naszym stole.
Podbiję pytanie czy są jakieś nowe wieści na temat Sherlock Holmes? Ostatnio na grupie facebookowej było pytanie o najbardziej oczekiwaną grę roku 2017 i ten właśnie tytuł dostał najwięcej "łapek" ;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: DarkSide »

Ludzie, gdybyście uważnie czytali wątki rebelowskie, to zauważylibyście, że średnio co 2 strony pojawia się pytanie o "Ladies of Troyes" i również zauważylibyście, że odpowiedz jest zawsze taka sama: wszystko jest uzależnione od poziomu sprzedaży podstawki w wersji PL :|

Reasumując: patrząc na plany wydawnicze Rebela + zostało 9 miesięcy w 2017 = W 2017 nie ma szans na "LoT", dlatego rozsądnym byłoby odłożenie tej kwestii o co najmniej pół roku.

p.s. Sam jestem tym dodatkiem zainteresowany, ale ile można w kółko pytać o to samo!
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: KamradziejTomal »

Nie do końca gdyż:
Minął już jakiś czas od wydania polskich wersji Wiarusów i Troyes, więc pytam - czy w przypadku dodruku dodatków można liczyć na ich polskie wydanie, czy raczej się na to nie nastawiać?
Pozdrawiam :)
Wiarusi - zapowiedziani, data premiery nie jest jeszcze znana. Troyes - na chwilę obecną nie ma druku dodatków, a samodzielny jego wydruk jest niemożliwy, musi się znaleźć kilku wydawców aby to się opłacało.
Co jak dla mnie znaczy, że z poziomu "zobaczymy jak się sprzeda podstawka" wskoczyliśmy już na "robimy dodatki jak tylko druk będzie możliwy". Nie dziwi mnie w takim wypadku entuzjazm pozostałych ;)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kaimada »

Jako, że nie widzę regularnego tematu na temat Sushi Go! to pozwalam sobie zostawić tutaj swoją recenzję tego tytułu.
Przyznam, że mimo iż fanem sushi nie jestem to z ciekawości zagrałem w nią zanim została objęta Patronatem ZnadPlanszy.
Wiecie co? Strasznie mi się spodobała mimo, że tematyki zupełnie nie czuję.
Na pewno warto spróbować, a sama gra jest w cenie dobrego sushi - co, jak na nasze hobby, nie jest olbrzymim wydatkiem.
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: annak2 »

Sebs pisze:Moze bede upierdliwy ale kiedy planujecie dodruk Hadesa do Cyklad?
Podtrzymuję pytanie - kiedy można spodziewać się dodruku dodatku 'Cyklady: Tytani'?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: piton »

może pytałem już z 5 razy, ale ponowię pytanie:
jest szansa na SUSHI GO PARTY?
Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: sztefyn »

Drogi Rebelu, a dodatek do Quadropolis - "Public Services", będzie po polsku? :)
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
-------------------------------------

Yamatai

Obrazek

Przed Tobą ważne zadanie. Królowa Himiko pragnie zamieszkać w najpiękniejszej stolicy. Czy uda Ci się taką zbudować?

Planowana data premiery: połowa kwietnia
Sugerowana cena detaliczna: 209,95 zł

Link do zapowiedzi: Yamatai
Link do produktu: Yamatai - karta produktu

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
TTR_1983 pisze:(...) Z czego wynika decyzja, żeby nie wydawać gier od QG? Były zapowiedziane dodatki do Królestwa w budowie i Ucieczki przecież.
Niestety nie możemy udzielić komentarza w tej sprawie. Na razie w planach nie mamy żadnej gry od Queen Games.
Sebs pisze:Moze bede upierdliwy ale kiedy planujecie dodruk Hadesa do Cyklad?
lorddanthe pisze:Miałbym jeszcze jedno pytanko, czy jest szansa na dodruk Hadesu i Tytanów w najbliższym czasie?
W najbliższym czasie nie ma. Zamówiliśmy dawno temu, ale Matagot cały czas czeka aż zbierze się wymagana wielkość minimalnego nakładu aby rozpocząć produkcję.
PawelWAW pisze:Czy znany jest przybliżony termin wejścia Yamataï do sprzedaży (dokładniejszy niż marzec/kwiecień)?
będzie to mniej więcej połowa kwietnia, może nawet chwilę wcześniej. Ruszamy z przedsprzedażą :)
Pluck pisze:skoro wszyscy to ja też dorzucę swoję pytanko:

LADIES OF TROYES - jest w planach wydanie w PL?
Na pewno nie w tym roku. Poprosiliśmy wydawcę, aby dał nam znać gdy będzie się przygotowywał do druku tego dodatku.
piton pisze:może pytałem już z 5 razy, ale ponowię pytanie:
jest szansa na SUSHI GO PARTY?
Dzięki za odpowiedź
To dopiero 4 raz - odpowiedź nadal jest taka sama ;)
sztefyn pisze:Drogi Rebelu, a dodatek do Quadropolis - "Public Services", będzie po polsku? :)
nie będzie niestety, wydawca nie zebrał wymaganej liczby partnerów do druku wersji wielojęzycznej, przynajmniej na razie. Ściągniemy wersję angielską do Polski i przygotujemy jej polską instrukcję.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: Chaaber »

Drogi Rebelu,
Zastanawialiście się może nad wydaniem takiego imprezowego cuda jak Tumblin Dice. Poluje na ten tytuł już długi czas, ale ni w ząb nie mogę nigdzie tego dorwać.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

Chaaber pisze:Drogi Rebelu,
Zastanawialiście się może nad wydaniem takiego imprezowego cuda jak Tumblin Dice. Poluje na ten tytuł już długi czas, ale ni w ząb nie mogę nigdzie tego dorwać.
Zagrywaliśmy się w nią dwie przeprowadzki firmy temu ;) Nie planujemy jej wydania.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: TOMI »

Drogi Rebelu, trochę odświeżę pytanie dotyczące Sherlocka Consulting Detective ? Jak ma się tłumaczenie gry. Minęło pół roku a data premiery nieznana. W tym czasie to już pewnie z kilka książek możnaby przetłumaczyć;)))
Wiecie już coś więcej ??
Dzięki
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: REBEL.pl »

TOMI pisze:Drogi Rebelu, trochę odświeżę pytanie dotyczące Sherlocka Consulting Detective ? Jak ma się tłumaczenie gry. Minęło pół roku a data premiery nieznana. W tym czasie to już pewnie z kilka książek możnaby przetłumaczyć;)))
Wiecie już coś więcej ??
Dzięki
Akurat nasz zespół w tłumaczeniu książek ma, nie tylko duże doświadczenie, ale także sukcesy na koncie. Jednak tłumaczenie książki ma się nijak do tłumaczenia gry detektywistycznej. Bo o ile tłumaczenie dawno temu jest już gotowe, o tyle korekta tekstu wraz ze sprawdzeniem "logiki" to najbardziej czasochłonny proces. Po prostu bardzo staramy się uniknąć sytuacji, w której zły szyk zdania lub zgubiony zaimek uniemożliwi poprawną dedukcję. No i w międzyczasie przygotowujemy także inne gry.

Dla przykładu, aktualnie pracujemy również nad korektą instrukcji do Ghost Stories. Wydawaliśmy ją dawno temu i od tamtego czasu nasze standardy są znacznie wyższe. Ilość zmian z pierwszego czytania ilustruje poniższy obrazek. Kliknięcie weń otwiera go w wyższej rozdzielczości.

Obrazek

Część zmian to oczywiście "dodaj/usuń kursywę", "zmień myślnik na dywiz" czy "dodaj/usuń przecinek", mimo wszystko to tylko jeden arkusz z 5ciu i dopiero pierwsze czytanie. Sherlock jest po 6 czytaniach. I to jeszcze nie jest koniec.

Zwykle staramy się zdążyć z tłumaczeniem w założonym limicie czasowym, przy Sherlocku takiego limitu nie ustaliliśmy. Wydamy go jak będziemy gotowi, a datę premiery ustalimy dopiero na finiszu tych przygotowań :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2017 rok

Post autor: kmd7 »

Wczoraj otrzymałem od Rebela taką odpowiedź (pytałem o Sherlocka i Unlock):
"Niestety nie spodziewamy się dostaw wskazanych tytułów w najbliższych tygodniach." :(.
Zablokowany