Wyścig Odkrywców (Jarosław Biliński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
BrigadeGeneral
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:46
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 3 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: BrigadeGeneral »

nie ma powodów - można grać na 6... skaluje się świetnie (rywalizacja co prawda większa, ale...).
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Aville »

Ooo, to dobra wiadomość, nawet bardzo (gra od dawna na radarze :)). Elementów wystarczy do gry w więcej osób? Kart itd.?
BrigadeGeneral
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:46
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 3 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: BrigadeGeneral »

wystarczy. Nawet masz 6 bohaterów do wyboru. Karty są wspólne dla wszystkich. Ale aktualnie, gra się na maksymalnie 4 i to oficjalna wersja :)
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Aville »

Wiem, rozumiem ;) Ale myślę, że niektórych ucieszy alternatywa :)
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

Pojawiła się pierwsza opinia o Wyścigu Odkrywców całkowicie z zewnątrz. Pod koniec kwietnia/początek maja być może będą pierwsze recenzje (a nawet kilka).

Planszotaur o Gratislavii (i Wyścigu Odkrywców)

Za kilka dni będziemy mogli zaprezentować kolejnego bohatera i może jakiś fragment mapy z klimatyczną... czaszką :D

Na pewno w przyszłym tygodniu zaprezentujemy gotową walizeczkę do gry:
Spoiler:
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: TTR_1983 »

A coś o dacie wydania?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

chcielibyśmy zebrać brakujące środki przez wspieram.to - są plany na kampanię w niedługim czasie. Jeśli rzecz się uda, byłoby możliwe dostarczenie gry na wrzesień.
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: TTR_1983 »

Imagine Realm pisze:chcielibyśmy zebrać brakujące środki przez wspieram.to - są plany na kampanię w niedługim czasie. Jeśli rzecz się uda, byłoby możliwe dostarczenie gry na wrzesień.
W niedługim czasie, czyli maj?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: gregos »

Jeśli chodzi o okładkę, to sądzę, że ciekawym pomysłem byłoby ukazanie w tle różnych regionów świata (w końcu ma być to podróż po różnych kontynentach, nie tylko po Afryce). Ponadto zamiast przedstawionej pary, mogłyby to być postaci z kart bohaterów, albo przynajmniej jedna lub dwie. A żeby jeszcze trochę utrudnić zadanie grafikowi, to spróbujcie zamieścić środki transportu, które będą wykorzystywane w tej grze. Wiem, dużo zmian, ale może weźmiecie tę sugestię pod uwagę. :wink:
Niezależnie od wersji ostatecznej okładki i tak już jestem nastawiony na kolejny wydatek. :D
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

gregos, dużo fajnych pomysłów :D Postaci na okładce, to oczywiście bohaterowie biorący udział w grze :) Jest kilka rzeczy, nad którymi pracujemy (ekhm, Radek pracuje :) ) O tych środkach transportu myślałem od początku, zwłaszcza że to koniec XIX wieku i możnaby zaprezentować piękny liniowiec albo lokomotywę... jednak chcemy skupić się na przygodach :)

TTR_1983 - tak, maj.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: gregos »

O tak, tak. Taki liniowiec lub lokomotywa doda okładce magnesu przyciągającego wzrok potencjalnego nabywcy. :wink:
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

Dzisiaj, tj. sobota 8.04 będziemy prezentować grę w Katowcach, w Erpegie przy ul. Kochanowskiego 6/2) od godziny 14:00.
Jutro, tj. niedziela 09.04 możecie zobaczyć Wyścig Odkrywców w Hexie, w Krakowie :) Tam zaczynamy od 17:00.

W przyszłym zaprezentujemy tygodniu garść grafik + gadżetów
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

Pierwsza recenzja gry :) Na Planszotaur:

LINK

I fragment mapy: Azja
Spoiler:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: misioooo »

Imagine Realm pisze: I fragment mapy: Azja
Spoiler:
Serio? Tekst?
Wrzućcie tam ikony. Każda umiejętność ma przecież piękną ikonkę.
Przedmioty też mają piękne obrazki.
A "trudność" - jakieś czaszeczki (jak na kartach lokacji). Nie dawajcie tam tekstu, bo tylko jeden to będzie mógł czytać i tak - reszta będzie siedzieć bokiem / do góry nogami w stosunku do mapy!
No i ikonki będą znacznie czytelniejsze z większej odległości - zwykle na mapę z około 70-100cm będziemy patrzeć przecież. I najmłodsi lepiej się odnajdą przy grafikach.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

będą ikony - na razie opracowujemy styl wizualny. "poradnik" też będzie mieć inny wygląd.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

świąteczna wrzutka :D

Obrazek
(niemal gotowa - pozostały tylko ostatnie szlify i dorzucenie "poradnika")
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: grzemek »

Pieknie wygląda :), do której gry na rynku gier planszowych jej najbliżej? I pytanie najwazniejsze jaka będzie cena za to cudeńko? :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: konrad.rymczak »

Powiedzcie proszę, że to nie ostateczna wersja walizki ...
Spoiler:
Liczyłbym na naklejki widoczne na zwykłym pudle i nie żółte tło ;) W środku będzie coś na wzór insertu?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

odnośnie walizki - bez obaw, bo te zdjęcia są stare ;D - w tym tygodniu będą już fotki finalnej wersji. W środku będzie insercik, bardzo ładny. Na walizce będzie metalowa tabliczka z nadrukiem logo gry albo (wersję wybierzemy) logo gry wycięte w złotej tabliczce, pełny kolor.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

i dla zainteresowanych - finalna wersja walizki:
Spoiler:
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: kaszkiet »

Polecam obejrzenie listy Dice Tower - top 10 rzeczy, których wydawcy nie powinni robić. Jest tam punkt o niestandardowych pudełkach.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Chaaber »

Ta walizka to jest jako opcja na wspieram.to będzie ich ograniczona ilość. Jedynie dla chętnych. Normalnie gra wychodzi w standardowym TtR pudełku z tego co rozmawiałem z autorem. Powiem szczerze mnie wciąż przeraża to 70 rund w grze. I tak, wiem, że są szybkie i w ogóle. Po prostu ta liczba strasznie negatywnie działa na potencjalnych graczy IMO. Powinno to być jakoś zakamuflowane, żeby się nie do końca gracze zorientowali. Jakiś podział na pory roku czy coś w ten deseń.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: gregos »

Mam nadzieję, że kolorystyka walizeczki i/lub pasków oraz napisów zostanie zmieniona. Na razie, jak dla mnie, wszystko ze sobą się gryzie (w sensie kolorów).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: seki »

gregos pisze:Mam nadzieję, że kolorystyka walizeczki i/lub pasków oraz napisów zostanie zmieniona. Na razie, jak dla mnie, wszystko ze sobą się gryzie (w sensie kolorów).
Wydawca napisał, że to finalna wersja więc chyba nie będzie już zmian. Myślę, że będą chętni. To klimatyczne opakowanie pasuje do gry i jest oryginalne. Dla mnie niefunkcjonalne i nie podoba mi się ale ktoś się skusi na pewno.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: misioooo »

Chaaber pisze:Ta walizka to jest jako opcja na wspieram.to będzie ich ograniczona ilość. Jedynie dla chętnych. Normalnie gra wychodzi w standardowym TtR pudełku z tego co rozmawiałem z autorem. Powiem szczerze mnie wciąż przeraża to 70 rund w grze. I tak, wiem, że są szybkie i w ogóle. Po prostu ta liczba strasznie negatywnie działa na potencjalnych graczy IMO. Powinno to być jakoś zakamuflowane, żeby się nie do końca gracze zorientowali. Jakiś podział na pory roku czy coś w ten deseń.
Chaaber ja grałem, kilka razy :) Te 70 rund... Często "tura" gracza trwa kilka(naście) sekund max :) Idzie to błyskawicznie. Sam się zdziwiłęm, a pierwszy raz jak zobaczyłem "kalendarz" i się dowiedziałęm, że gra toczy się przez 70 rund... Też miałem obawy o ślamazarne ciągnięcie się. Obawy znikły po kilku pierwszych ruchach :)

Choć fakt - fajniej by brzmiało, jakby gra toczyła się przez 10 tygodni (kazdy ma po 7 dni ;P ). 10 brzmi przyjaźniej niż 70 - celna uwaga :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ