Unlock! - seria

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Unlock

Post autor: RunMan »

Piehoo pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Piehoo pisze:(...) tylko trochę słabo zaakcentowane przy chałupniczym wydruku. (...)
Ja drukowałem w punkcie ksero, druk laserowy + jakiś fajniejszy papier (nie foto, chyba coś w stylu glossy, nie znam się na tym zupełnie), niecałe 11zł za tutorial i Elite, a jakość bardzo fajna.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: yosz »

RunMan pisze:Kupili mnie, mam nadzieję że Rebel pochyli się nad tym tytułem.
To ja tu tylko tak zostawię :) https://www.facebook.com/RegalyMarcinsk ... 6702229229

Zapraszam wieczorem na ogrywanie polskiej wersji tutoriala i przykładowego scenariusza (Elite), szczególnie tych którzy nie grali. Będę robił za mistrza gry ;) ale mam nadzieję że kto inny będzie rozwiązywał zagadkę (ja już to zrobiłem więc chcę dać możliwość innym :) chociaż po polsku na pewno będą różnice w zagadkach! ). Wpadnijcie na http://twitch.tv/reg_mar - zaczynam między 21:15 a 21:30 . Żeby nie przegapić kiedy pojawię się online najlepiej "zafollować" kanał - wtedy dostaniecie powiadomienie mailowe :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Unlock

Post autor: prz22 »

Ma ktoś informację czy Polskie wydanie REBEL-a będzie równocześnie z angielskim, czy w późniejszym terminie?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: yosz »

Na ulotce mam info że Q1 2017 https://www.youtube.com/watch?v=-MlhQXEPHng i mam nadzieję że to ciągle aktualne :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: REBEL.pl »

Jest zapowiedziane polskie wydanie!

Więcej informacji w wątku wydawniczym Rebela:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24#p900424

Zapraszamy :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Unlock

Post autor: RunMan »

Nie wątpiłem, że będzie inaczej, ale i tak super informacja :) Byłoby świetnie gdyby polska wersja wydrukowała się wraz z anglojęzyczną.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Unlock

Post autor: tomuch »

A na BGG francuska wersja ma datę wydania 10.02.2017. Ciekawe, czy faktycznie już wyszło.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Unlock

Post autor: Kisun »

Yosz, sorki przegapiłem. Wrzucisz może na YouTube albo gdzieś?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: piton »

tomuch pisze:A na BGG francuska wersja ma datę wydania 10.02.2017. Ciekawe, czy faktycznie już wyszło.
Ktoś o to pytał na BGG i faktycznie wyszło. Francuzi już pograli.
Więcej nie czytałem, z obawy na spoilery.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Unlock

Post autor: RunMan »

Rebel pisze:Szukajcie gry Unlock! w sklepach już w drugim kwartale 2017 roku!
Za: stroną wydawnictwa
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: Veridiana »

Reid666 pisze: Na karcie 80 nie powinno być symbolu puzzla. Nie łączy się ona z inną kartą, zawiera tylko podpowiedź do zagadki.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: Bary »

Pozwólcie, że zbiorę do kupy pewne informacje. Rozumiem, że w pudle, które Rebel wyda w 2 kwartale będą trzy scenariusze. Dodatkowo, można sobie wydrukować tutorial i demo (jest polska wersja?). Czy owy tutorial i demo też będą znajdowały się w pudle od Rebela? Czy apka ma już dodaną obsługę j. polskiego?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: yosz »

W pudełku będą trzy scenariusze i tutorial.

Demo - Elita - tego scenariusza nie ma w pudełku. Będzie w pdfie do pobrania i wydrukowania. (na razie jest wersja angielska).

Appka jest w wersji polskiej na Androida do ściągniecia i zainstalowania ze strony Rebela. W appStore i googlePlay jest jeszcze wersja bez polskiego języka.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Unlock

Post autor: prz22 »

Angielska wersja marzec...
Polska - II kwartał 2017..

No to będę mieć dylemat..

O ile w TIME Stories jest tak długie oczekiwanie na PL, że nie mam żadnych wątpliwości, czy czekać; o tyle tu nie jest to takie oczywiste :D

Ale w The Elite był tak prosty poziom języka, że chyba nie znajdę powodów, żeby czekać te kilka miesięcy na PL ;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: Bary »

yosz pisze:W pudełku będą trzy scenariusze i tutorial.

Demo - Elita - tego scenariusza nie ma w pudełku. Będzie w pdfie do pobrania i wydrukowania. (na razie jest wersja angielska).

Appka jest w wersji polskiej na Androida do ściągniecia i zainstalowania ze strony Rebela. W appStore i googlePlay jest jeszcze wersja bez polskiego języka.
Dzięki za info! Please, skrobnijcie, jak demo i tutorial będą dostępne po polsku. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: pan_satyros »

Już są dostępne pl, po prostu nie w google play a na stronie Rebela jako plik apk.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Unlock

Post autor: Kisun »

W apce raczej nie będzie pliku p&p ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: pan_satyros »

Kisun pisze:W apce raczej nie będzie pliku p&p ;)
a ok, pliki ;) silly me
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: Nataniel »

prz22 pisze:Angielska wersja marzec...
Polska - II kwartał 2017..
No to będę mieć dylemat..
O ile w TIME Stories jest tak długie oczekiwanie na PL, że nie mam żadnych wątpliwości, czy czekać; o tyle tu nie jest to takie oczywiste :D
Ale w The Elite był tak prosty poziom języka, że chyba nie znajdę powodów, żeby czekać te kilka miesięcy na PL ;)
Weź pod uwagę, że pozostałe scenariusze są zdecydowanie trudniejsze (aczkolwiek język nie jest jakoś specjalnie trudny).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: Bary »

No, tutorial już za mną. Wygląda na to, że będzie to przyjemny tytuł i jeśli cena zamknie się w 100 zł za trzy scenariusze imo warto nabyć. Szczególnie podpasowała mi możliwość grania w dwie osoby (w przeciwieństwie do TS), dzięki czemu okazji do zagrania będzie więcej. Jedynym mankamentem jest na tę chwilę aplikacja. Niby wybrałem tutorial, a włączył mi się całkiem inny scenariusz (timer na 60 minut i końcowy kod nie wchodził). Musiałem kilka razy rozpoczynać od nowa, zanim właściwie zaskoczył. Niemniej jednak to jeszcze nie jest gotowy produkt, więc tego typu problemy mogą występować.
Rebelu, jest szansa, że demo P&P pojawi się w polskiej wersji na przestrzeni tygodnia, dwóch?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Unlock

Post autor: Curiosity »

Obejrzałem "pierwsze wrażenie" Wookiego i nasuwają mi się dwa spostrzeżenia:

1. Gra jest jednoosobowa. Tu nie ma tak, że gracze trzymają przed sobą karty, ktoś jest zdrajca albo ma ukryty cel. Tu wszystko jest na stole i tłoczenie się czterech osób przed rozłożoną rozgrywką Jest chyba zbędne.
2. Gra jest jednorazowa. Po rozwiązaniu zagadki nie będziemy robili jej ponownie, bo nie zauważyłem, żeby było kilka dróg do osiągnięcia celu. A nawet jeśli, to rozgrywka trwa 20-30 minut i odnalezienie wszystkich rozwiązań to kwestia jednego wieczoru.

A poza tym - zgadzam się z tym, co powiedział Wookie, że tu pewne rozwiązania podpowiada aż nazbyt dobitnie gra. Nie wiesz jak połączyć ze sobą dwie karty? Sprawdzasz numerki na zakrytych kartach, a potem z tych odkrytych próbujesz uzyskać sumę, która pokrywa się z którąś z zakrytych.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Unlock

Post autor: zioombel »

prz22 pisze:Angielska wersja marzec...
Polska - II kwartał 2017..

No to będę mieć dylemat..

O ile w TIME Stories jest tak długie oczekiwanie na PL, że nie mam żadnych wątpliwości, czy czekać; o tyle tu nie jest to takie oczywiste :D

Ale w The Elite był tak prosty poziom języka, że chyba nie znajdę powodów, żeby czekać te kilka miesięcy na PL ;)
Jakby każdy miał takie podejście to nie byłoby Time Stories po polsku. Pokaż Rebelowi, że robi dobrą robotę i poczekaj. Jak nie masz w co grać to mogę Ci coś pożyczyć.
Znalazłem jeden powód by czekać. Wystarczy? :-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Unlock

Post autor: Nataniel »

Curiosity pisze:1. Gra jest jednoosobowa. Tu nie ma tak, że gracze trzymają przed sobą karty, ktoś jest zdrajca albo ma ukryty cel. Tu wszystko jest na stole i tłoczenie się czterech osób przed rozłożoną rozgrywką Jest chyba zbędne.
Jeden ze scenariuszy wymaga minimum dwóch osób, nie da się go przejść jednoosobowo bez złamania reguł gry - gracze od początku podzieleni są na dwie grupy, które nie mogą ze sobą rozmawiać, dopóki gra nie da im jakiejś formy komunikacji :)
Curiosity pisze:2. Gra jest jednorazowa. Po rozwiązaniu zagadki nie będziemy robili jej ponownie, bo nie zauważyłem, żeby było kilka dróg do osiągnięcia celu. A nawet jeśli, to rozgrywka trwa 20-30 minut i odnalezienie wszystkich rozwiązań to kwestia jednego wieczoru.
Pełna zgoda, przy czym rozgrywka w jeden scenariusz to raczej około 50-60 minut.
Curiosity pisze:A poza tym - zgadzam się z tym, co powiedział Wookie, że tu pewne rozwiązania podpowiada aż nazbyt dobitnie gra. Nie wiesz jak połączyć ze sobą dwie karty? Sprawdzasz numerki na zakrytych kartach, a potem z tych odkrytych próbujesz uzyskać sumę, która pokrywa się z którąś z zakrytych.
To jest możliwe tylko w scenariuszu Elite (ponieważ jest mało kart), i też nie wszędzie - przecież clue większości zagadek to nie jest kwestia "jakie karty połączyć". Nawet w samej Elite jest tak, że do zagadki z przełącznikami są dwie pasujące karty - jedna z nich jest prawidłowa, druga to kara. W pozostałych scenariuszach także są "pasujące" karty, które jednak oznaczają karę (np. dany klucz nie pasuje do tych drzwi).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Unlock

Post autor: Muad'Dib »

Zagrałem w miniony weekend w scenariusz wprowadzający i następny ale bez szaleństwa. Owszem, zagadek jest sporo ale jakoś to strasznie jest suche. Niby jakiś wstęp fabularny ale po scenariuszu moja myśl była "To wszystko?". Time Stories pod tym względem chyba jednak bardziej mi pasuje.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Unlock

Post autor: RunMan »

Miej na uwadzę, że Tutorial i Elite to w sumie 30 kart. Pojedynczy scenariusz będzie miał 60 kart, a tych w pudełku znajdziesz trzy. Choć fakt, gra wydaje się bardziej skupiać na łamigłówkach niż na rozbudowanej warstwie fabularnej.
ODPOWIEDZ