Century: Spice Road / Korzenny Szlak (Emerson Matsuuchi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Paskuder »

Ok gra mnie kupiła. Zamówię dla dzieci, wygląda pięknie, proste zasady. Tylko jak wygląda sprawa z matą do gry? Będzie do dostania w oficjalnej dystrybucji?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Krwawisz »

Plan B poinformował na swoim fejsbuku ze sprzedali ponad 60.000 sztuk gry w samej przedsprzedaży, a gra wydana zostanie w 21 językach :-) miał być hit światowy i chyba rzeczywiście w tym kierunku to idzie - my bardzo się cieszymy bo byliśmy jedna z pierwszych firm które powiedziały "tak" grze Emersona :-) teraz pozostaje czekać do premiery...

Co do maty to powinniśmy mieć ograniczona liczbę do sprzedaży w naszym sklepie internetowym w czerwcu
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Krwawisz pisze:Plan B poinformował na swoim fejsbuku ze sprzedali ponad 60.000 sztuk gry w samej przedsprzedaży, a gra wydana zostanie w 21 językach :-) miał być hit światowy i chyba rzeczywiście w tym kierunku to idzie - my bardzo się cieszymy bo byliśmy jedna z pierwszych firm które powiedziały "tak" grze Emersona :-) teraz pozostaje czekać do premiery...

Co do maty to powinniśmy mieć ograniczona liczbę do sprzedaży w naszym sklepie internetowym w czerwcu
To świetne wieści, mam tylko pewne obawy czy aby u nas nie zabije tej gry cena... 159 zł :shock:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Lothrain »

Dr. Nikczemniuk pisze:To świetne wieści, mam tylko pewne obawy czy aby u nas nie zabije tej gry cena... 159 zł :shock:
To jest SCD? Faktycznie pojechane. Ale za miseczki na kosteczki trzeba zapłacić, tak jak w Splendorze za sztony :)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Dellas »

Mam pytanie związane z koszulkami na karty. Są nietypowego rozmiaru (ponoć francuski tarot). Ma ktoś wiedzę na ten temat?
Nesmeer

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Nesmeer »

Wchodz w tarota ultimate guard, ale wysokosc jest na styk +okolo 1mm wystaje, wiec klasyka gatunku, rozmiar od czapy, bo ktos tak sobie wymyslil, zeby utrudnic zycie, wypraska do wywalenia po zakoszulkowaniu, wiec i miseczki z przyprawami lataja. Zabawa w custom insert gwarantowana.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Dellas »

Wchodz w tarota ultimate guard, ale wysokosc jest na styk +okolo 1mm wystaje, wiec klasyka gatunku, rozmiar od czapy, bo ktos tak sobie wymyslil, zeby utrudnic zycie, wypraska do wywalenia po zakoszulkowaniu, wiec i miseczki z przyprawami lataja. Zabawa w custom insert gwarantowana.
No chyba będę musiał bo po 5 rozgrywkach karty się nieco "opruszyły" na kantach.
Nesmeer

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Nesmeer »

Co jak co, ale tej grze to potrzebne, tutaj ciagle dzierzymy karty w dloni i sie nimi bawimy. Osobiscie z zalozenia koszulkuje wszystko, szkoda, ze producenci ciagle o tym zapominaja, ale radzic sobie jakos trzeba. Ja chyba karty po 1mm z kazdej strony gilotyna przytne zeby byly "bardziej bezpieczne"

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Paskuder »

A którą matę będziecie mieli, tą z pyrkona czy tą okrojoną z recenzji Vasela?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Krwawisz »

Hehe nie ma czegoś takiego jak okrojona mata. Jedyna mata która kiedykolwiek trafi do sprzedaży to taka jak była w recenzji Vasela. To co mieliśmy na Pyrkonie to były nasze promocyjne obrusy których nie możemy sprzedawać ze względów licencyjnych, a nawet jeśli byśmy mogli to (biorąc pod uwagę koszty) wątpię że ktoś by kupił ;-)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Paskuder »

Krwawisz pisze:Hehe nie ma czegoś takiego jak okrojona mata. Jedyna mata która kiedykolwiek trafi do sprzedaży to taka jak była w recenzji Vasela. To co mieliśmy na Pyrkonie to były nasze promocyjne obrusy których nie możemy sprzedawać ze względów licencyjnych, a nawet jeśli byśmy mogli to (biorąc pod uwagę koszty) wątpię że ktoś by kupił ;-)

Buuuuuuu :(

A czy taki jeden promocyjny obrus nie może ci przypadkiem wypaść z bagażnika? :mrgreen: :wink: 8)
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: kali »

Może chociaż wycieknie z tego bagażnika grafika? :)
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Apos »

Z tymi koszulkami i wypraską z pudełka mogło być lepiej.

Pasują koszulki "Ultimate Guard Supreme Sleeves for Tarot Cards", które są niestandardowo większe 73x122mm. Ultra Pro Tarot też odbiegają standardem i karty z Century wchodzą całe.
I jest tak jak piszecie, że po zakoszulkowaniu, pudełko się nie zamyka.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Paskuder »

Wygląda to fajnie...
Spoiler:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Stary Madry Elf »

Koszulki na karty Rebel (70x120 mm) "Tarot", pasują idealnie.
Niestety zakoszulkowane karty nie mieszczą się "na wysokość" w wyprasce, trzeba ściąć jej dół.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: EsperanzaDMV »

A ja się wstrzymam z zakupem i poczekam na kolejne części tej gry (od 10:55 na tym nagraniu Magda Roehr mówi o dwóch kolejnych częściach, zapytana o napis z boku pudełka "Ciąg dalszy nastąpi...").
Zakładam że kolejne części (XVI i XVII wiek) będą miały trochę zmieniony klimat i elementy, poczekam, ocenię która najciekawsza i wtedy się zdecyduję ;)
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: sipio »

Tylko, że kolejne części mają być wydawane w rocznych conajmniej odstępach, czyli najwcześniej pod koniec 19 roku będziesz mógł dokonać wyboru :D
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: EsperanzaDMV »

sipio pisze:Tylko, że kolejne części mają być wydawane w rocznych conajmniej odstępach, czyli najwcześniej pod koniec 19 roku będziesz mógł dokonać wyboru :D
Cierpliwość jest cnotą :) Zwłaszcza przy takiej cenie gry, która jak dla mnie jest zaporowa.

Póki co starłem kurz ze Splendoru i przeprosiłem się z tą grą :) Poza tym - zdecydowanie mam w co grać ;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Tycjan »

EsperanzaDMV pisze:A ja się wstrzymam z zakupem i poczekam na kolejne części tej gry (od 10:55 na tym nagraniu Magda Roehr mówi o dwóch kolejnych częściach, zapytana o napis z boku pudełka "Ciąg dalszy nastąpi...").
Zakładam że kolejne części (XVI i XVII wiek) będą miały trochę zmieniony klimat i elementy, poczekam, ocenię która najciekawsza i wtedy się zdecyduję ;)
Tak jak napisał Sipio, premiera 2018 i 2019. Będą miały różne mechaniki, ale jeden wspólny temat, czyli handel w różnych okresach i/lub regionach. Ciekawszą kwestią jest to, że będzie można je łączyć i grać w rożnych kombinacjach. Dodatkowo okładki będą tworzyć jeden obrazek, patrząc od przodu i z boku.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Nadis »

Po pierwszej partii dwuosobowej, która zajęła nam 16 minut, wrażenia raczej na minus niż plus. Ok, ładne to, ale dla osób bardziej w planszówkach zaawansowanych po prostu nic ciekawego. Może dwa lata temu, gdy byłam mało ograna, to by mi się podobało, tak jak wtedy lubiłam Splendor ;) Gra jest bardziej od Splendoru zaawansowana, to bezsprzecznie, ale mimo wszystko dla mnie trywialna i nudna. Szkoda, bo wykonanie jest bardzo zachęcające, choć istotnie zakoszulkowane karty nie mają prawa się zmieścić w wyprasce.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Oczywiście gra nie jest przeznaczona dla zaawansowanego i ogranego gracza.
Natomiast jest to hicior w kategorii nowicjusz/filer i dla entuzjastów tego typu gier.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Nadis »

Dr. Nikczemniuk pisze:Oczywiście gra nie jest przeznaczona dla zaawansowanego i ogranego gracza.
Natomiast jest to hicior w kategorii nowicjusz/filer i dla entuzjastów tego typu gier.
Apos kupił to właśnie w zamierzeniu jako fillerek, niestety nie zaskoczyło u nas. I chyba jakbym miała kupować nieogranym planszówkowo znajomym grę na prezent, to o tej też bym nie pomyślała w pierwszej kolejności - istnieją lekkie gry z niskim progiem wejścia, które bawią również osoby w tym hobby ,,zasiedziałe". Czytałam cały wątek, widzę, że początkowo gra miała być chyba bardziej rozbudowana - i takie też miałam wrażenie, jakby jakieś elementy zostały z niej ,,obcięte".
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ja osobiście też wolę zagrać w filerek typu Epoka Kamienia, ale znam ludzi którym będą się trzęsły uszy i będą się oblizywać ze smakiem grając w Century :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: EsperanzaDMV »

Nadis pisze:Czytałam cały wątek, widzę, że początkowo gra miała być chyba bardziej rozbudowana - i takie też miałam wrażenie, jakby jakieś elementy zostały z niej ,,obcięte".
Może dlatego za rok i dwa wyjdą dwie kolejne części, które stworzą jedną większą całość...?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Century: Korzenny Szlak

Post autor: Krwawisz »

Znam gre od wczesnego prototypu, który miał się pojawić jeszcze pod logiem PHG i jedyną rzeczą w mechanice jaka została obcięta była możliwość dodawania "wielblądów" żeby powiększyć pojemność karawany i podobnie jak tworcy - uwazam ze dobrze ze z tego zrezygnowano. Cala reszta (poza paroma rzeczami "balansowymi") pozostała niezmienna
ODPOWIEDZ