Pora na kameleona od Tailor Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Pora na kameleona od Tailor Games

Post autor: mauserem »

"Pora na kameleona"
2-6 osób
od 6 lat (jest trochę liczenia)
szybkie "niby doble" z dna memory i do tego z twistem (to liczenie)
Obrazek
giereczka jeszcze ciepła - oficjalna premiera zapowiadana na zimowy Pionek z wiadomego powodu nie odbyła się.
Widzę że wydawnictwo podsumowuje swój pierwszy rok istnienia (wiem, wiem wcześniej była Games Fabrica, a sam Krzysiek Matusik to już pewnie drugi komplet zębów zjadł w tej branży). Ale jakoś zaintereować swoimi grami to jeszcze muszą się nauczyć, ale zanim opanują tę trudną sztukę bezczelnego chwalipięctwa , postanowiłem sam założyć wątek - bo ich znam i lubię.

Po co zapytają niektórzy? Bo warto, odpowiem - od jakiegoś takiego pechowego Amber Route, które mnie chwyciło chyba głównie z powodu szaty graficznej, zainteresowały mnie gry Krzyśka Matusika.
Ma tego sporo. Ale zaciekawił mnie ostatnio format nowych gier od Tailor Games - nieduże, niedrogie giereczki do grania z rodziną, zwłaszcza z tą młodszą częścią. Moim zdaniem takich gier jest ciągle mało na rynku, a te które są nie zawsze są godne polecenia.

Pora na kameleona, obok poprzednich tytułów w podobnym formacie: Leśna draka i Komisarz Wiktor to coś wyróżniającego.
To ogólny dobry koncept.

Z samą grą zetknąłem się przypadkowo na Planszówkowym nocnym graniu w Gliwicach. Gdzie jeszcze ciepły egzemplarz trafił do gamesroom'u.
To było zabawne - niby nic - trzeba być spostrzegawczym dobierać szybciej niż inni kafle odpowiadającym kartom, ale są jeszcz małe twisty - oprócz par kameleony mają jeszcze kolejność i to robi fajny myk. Można w skalowaniu iść dalej i jeszcze bardziej komplikować wyszukiwanie (tęczowe kameleony, albo ukryte kameleony). Gra jest lekka i idealna do grania z dziećmi - kto dostał łupnia od sześciolatka w Doble ten wie. Sporo gram z dzieciakami i to kolejna gra, po wspomnianych Leśnej Drace i Komisarzu Wiktorze, która świetnie się sprawdza. Bo oczywiście następnego dnia grę zamówiłem.

I to jest niezłe - robi się z tego dość spójna linia gier do grania z dziećmi, tytuły lekkie, szybkie, niby abstrakcyjne ale z przyjemnym klimatem, przyjazne graficznie.
Obrazek

Jakoś nie liczę na wielką dyskusję w tym wątku, bardziej zależało mi na podzieleniu się spostrzeżeniem. Całkiem sensowny pomysł na linię gier, konsekwentna realizacja, niezła jakość. Jedni wydają "grube tytuły" w preorderach. Można też znaleźć niszę w innym miejscu i wielkości portfela. Liczę tylko, że Tailor Games ma też pomysły na coś większego i wyda jakieś wielkie pudła. Podoba mi się taka mniej "nahajpowana" droga rozwoju.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Pora na kameleona od Tailor Games

Post autor: mikeyoski »

Dla mnie to bardziej gra w klimacie Bongo. Potrafi rozgrzać mózg :-)

Tapnięte z mojego T800
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Pora na kameleona od Tailor Games

Post autor: TailorGames »

Jest świeży wątek. Jest i świeżutka recenzja:
http://planszowki.blogspot.com/2017/01/ ... enzja.html
Ostatnio zmieniony 20 sty 2017, 19:47 przez TailorGames, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pora na kameleona od Tailor Games

Post autor: mauserem »

TailorGames pisze:Jest świeży wątek. Jest i świeżutka recenzje:
http://planszowki.blogspot.com/2017/01/ ... enzja.html
we dwójkę (i to dorosłych) to trzeba grać na ostro - z tęczowymi kameleonami i ukrytymi kameleonami
I oczywiście z sankcjami dotyczącymi błędnych odpowiedzi. Wtedy gra gotuje pod czaszką, a spostrzegawczość to dopiero kolejny czynnik w tej grze :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pora na kameleona od Tailor Games

Post autor: Yavi »

mauserem pisze:
TailorGames pisze:Jest świeży wątek. Jest i świeżutka recenzje:
http://planszowki.blogspot.com/2017/01/ ... enzja.html
we dwójkę (i to dorosłych) to trzeba grać na ostro - z tęczowymi kameleonami i ukrytymi kameleonami
I oczywiście z sankcjami dotyczącymi błędnych odpowiedzi. Wtedy gra gotuje pod czaszką, a spostrzegawczość to dopiero kolejny czynnik w tej grze :)
Z sankcjami graliśmy zawsze, po prostu nie kończyliśmy poszukiwań po błędnym strzale (ten gracz odpadał, ale reszta szukała dalej).
No i tęczowe to też mus, ukryte wrzucaliśmy czasami :P U nas problemem zawsze jest to, że Kasia nie ma szans w takich grach, przez co siadamy do nich tylko ze znajomymi (a że spora ich część nie lubi ze mną grać, bo też nie ma szans, to już inna historia :P ).
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Pora na kameleona od Tailor Games

Post autor: TailorGames »

ODPOWIEDZ