Historia: gra karciana

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
veyDer
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:28

Re: Historia: gra karciana

Post autor: veyDer »

Pierwsza recenzja już jest: http://oplanszowkach.blog.pl/2017/03/12 ... -recenzja/

Następne powinny ukazać się w najbliższym czasie (kiedy dokładnie to już zależy tylko od ich autorów, ale prosimy ich bezustannie o to, abyście mogli przeczytać je jak najszybciej).
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Historia: gra karciana

Post autor: Trampon »

veyDer pisze:(...)na razie jesteśmy pełni optymizmu :)
Czy to "na razie" trwa nadal?
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
veyDer
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:28

Re: Historia: gra karciana

Post autor: veyDer »

Na pewno nie zwijamy się w kłębek i nie płaczemy ;-)

Niestety, nie będziemy zaklinać rzeczywistości i (z dokładnością do cudu) widzimy, że kampania zakończy się fiaskiem, ale będziemy działać w temacie dalej i zrobimy wszystko, co możliwe, aby gra została wydana bo jest po prostu tego warta.

Chyba to jest dobry moment, aby zrobić tutaj mini-ankietę z jednym tylko pytaniem otwartym: "Czemu nie wsparłeś/wsparłaś kampanii?" - serdecznie proszę wszystkich o odpowiedź na to pytanie.
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Historia: gra karciana

Post autor: Zwieżak »

No więc ja zachęcam do ponowienia starań, ale po dobrym przygotowaniu kampanii. I nie chodzi mi o stronę techniczną, ani o rozgrywkę. Kluczowe jest przedstawienie gry graczom, którzy mają wydać pieniądze. Pod kątem wyważenia poszczególnych frakcji, grywalności i regrywalności, możliwości tworzenia własnych rozwiązań, mieszania talii, funu jaki niesie w sobie rozgrywka. Czy to tylko wykładanie kart, dopasowywanie numerków, czy może też rzeczywista radocha w tworzeniu własnej historii.
Bez dobrych recenzji, opartych na wielu rozgrywkach, nic z tego nie będzie. I co tu dużo mówić trzeba startować do tych, którzy są najbardziej znani, mają największą klikalność i oglądalność i już wyrobione nazwisko. Nie ja jestem od przedstawiania tych recenzentów, ale nawet jest odpowiedni temat w tym dziale. Z całym szacunkiem dla zaprezentowanych recenzji, to jednak nei była górna półka, a przy tym ja czytając je miałem trochę wrażenie ich przygotowania na szybko, na kolanie.
Najpierw trzeba więc zaprezentować grę, spróbować zrobić trochę hype'u (recenzje, prezentacje na żywo itp), a dopiero potem startować na wspieram.to. I życzę powodzenia, bo sam byłem pilnym obserwatorem kampanii, jednak zbyt dużo u mnie gier na półkach, by wydawać pieniądze na kolejne pudełka na 5 minut lub mniej. Chce więc wiedzieć o grze jak najwięcej.
veyDer
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:28

Re: Historia: gra karciana

Post autor: veyDer »

Tak będziemy robić i na pewno niedługo usłyszycie o wiele więcej na temat gry.

Pytanie poboczne: czy uważacie, że to dobry pomysł, aby udostępnić grę w wersji elektronicznej na OCTGNie?
ODPOWIEDZ