Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: Coin22 »

Tyrek pisze:
Coin22 pisze: Ostatnio pojawił się update, gdzie opisywali jak Batman będzie regrywalny. Muszę przyznać, że dość zaniepokoiło mnie to, że oni twierdzą, że pojedynczy scenariusz będzie bardzo regrywalny, bo odniosłem wrażenie, że ta regrywalność opiera się wyłącznie na innym doborze figurek, które biorą udział w scenariuszu, bo to figurki mają różne cechy, mogą wykonywać inne akcje i to one gwarantują regrywalność. Dlatego prawie każdy stretch goal to figurka...
Co o tym myślicie, czy Waszym zdaniem zmiana figurek to wystarczający warunek by mówić o regrywalności scenariuszy?

Mnie się właśnie zdawało, że scenariusze będą mało regrywalne, 3-4 razy i się znudzi, dlatego liczyłem, że pójdą w dodatkowe scenariusze, więcej scenariuszy, jakieś modyfikacje do scenariuszy. Tymczasem idą w figurki :)
Z punktu widzenia The Others gdzie mamy 7 scenariuszy z czego są one dość "generyczne" i abstrakcyjne to regrywalność zapewniają właśnie zestawy dodatkowych figurek (Drużyny Faith/Grzechy). Z mojej perspektywy sprawdza się to świetnie bo warunkuje sposób gania obu stron i dzięki temu można grać ten sam scenariusz po kilka razy i za każdym razem na trochę inny sposób, mimo że zadania graczy są takie same.

Dzięki za komentarz, zatem może system sprawdzony i moje obawy są niepotrzebne :)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Tyrek »

Jeszcze jedna sprawa, która różnicuje - w The Others może zmienić się układ planszy - do konkretnego scenariusza w podstawce są przypisane dwa układy, a w dodatkach kolejne. Dzięki kafelkom terenu możliwości są jednak większe, bo rozpracowanie jakiegoś układu pomaga w realizacji założeń scenariusza. W Batmanie ten układ się nie zmienia, ale może cele mogą być lokowane w różnych miejscach (tego nie wiem).
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: hachi35 »

Tyrek pisze:Jeszcze jedna sprawa, która różnicuje - w The Others może zmienić się układ planszy - do konkretnego scenariusza w podstawce są przypisane dwa układy, a w dodatkach kolejne. Dzięki kafelkom terenu możliwości są jednak większe, bo rozpracowanie jakiegoś układu pomaga w realizacji założeń scenariusza. W Batmanie ten układ się nie zmienia, ale może cele mogą być lokowane w różnych miejscach (tego nie wiem).

Też jestem ciekawy czy tak będzie można zmieniać miejsca na planszy celów scenariuszy. Patrze na tą akcję i jak tak dalej pójdzie to max 10 sg jak się odblokuję to będzie dobrze ... myśleli że sama licencja zrobi wszystko że co dzień 2-3 sg się odblokują a ludzie będą ich zalewać zielonymi ,,, zamiast skupić się na postaciach bohaterów nowych to dają ich wersje alternatywne (niech dają ale progi powinny być mniejsze przy takiej postaci) nawet dziś ktoś w komentach napisał im czy będzie tez nightwing czytający książkę:) ... rozczarowała mnie ta kampania ... dodatki średnie figurki w nich takie sobie... najlepszy jest batmobil żeby zagrać trzeba mieć wszystkie płatne dodatki,,, zamiast dodawać nowe scenariusze (bo plansze już napisali ze dodatkowych nie bedzie) wrzucić wiecej o samej grze zasadach podmianki postaci w scenariuszach. Skoro gra jest tylko tutaj a my odblokowujemy nowe postacie to ta gra będzie wyglądała tak samo dla każdego to nie jest jak z conanem czy pantenonem ze potem wyjdzie obcięta wersja... to takie luźne przemyślenia dajcie znać co o tym myślicie czy wsparliście , jakie dodatki i dlaczego i co wam się najbardziej podoba:) choć widać ze temat tez na forum nie ma tysiąca postów
:)
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Dejw87 »

Ja się ciągle zastanawiam czy wspierać. Jedyną sensowną opcję jaką widzę to jest iść "na całość", więcej figurek, więcej scenariuszy = większa różnorodność, ale cena zabija... Rozumiem, że jak do końca trwania kampanii nie zdecyduje się wesprzeć projektu to gdzieś w maju będę mógł spokojnie "złożyć zamówienie"(jest to mój pierwszy KS)?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Curiosity »

Dejw87 pisze:Jedyną sensowną opcję jaką widzę to jest iść "na całość"
W ogóle nie rozważam wersji All-in. Rozważam natomiast podstawkę i dwa duże dodatki.
Zupełnie zbędny wydaje mi się zakup dodatkowych kości (15$) i tryby versus (35$), bo i tak nie lubię gier 2-osobowych. Dochodzę tez do wniosku, że Batmobil za 35$ to niepotrzebny zakup. Ot fajna figurka, nic więcej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: SuCHaR »

Imho tryb versus to podstawa właściwie, bez tego nie ma sensu wspierać.
Idź na całość, najwyżej sprzedasz później, tym bardziej, że to wszystko to KS Exclusive.
Ja brałem całość bo Batman :)
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Night wolf »

Dejw87 pisze:Ja się ciągle zastanawiam czy wspierać. Jedyną sensowną opcję jaką widzę to jest iść "na całość", więcej figurek, więcej scenariuszy = większa różnorodność, ale cena zabija... Rozumiem, że jak do końca trwania kampanii nie zdecyduje się wesprzeć projektu to gdzieś w maju będę mógł spokojnie "złożyć zamówienie"(jest to mój pierwszy KS)?
Musisz wesprzeć co najmniej 1$ żeby móc dostać PM albo dołączyć do kogoś z grupowym zamówieniem. :)

Jak ktoś chce sobie poczytać pierwsze 32 Aktualizacje kampani po polsku to zapraszam na bloga. ;)
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: malpka »

Night wolf pisze:Musisz wesprzeć co najmniej 1$ żeby móc dostać PM albo dołączyć do kogoś z grupowym zamówieniem. :)
malpka pisze:Generalnie nie trzeba się spieszyć z kampanią, bo (za FAQ):
Can I just pledge a dollar now and increase my pledge during the pledge manager phase?
The Pledge Manager will be open to everybody. No need to pledge anything during the campaign. The offer will be the same. The only difference: your pledge will not help to unlock additional Stretch Goals.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Night wolf »

malpka pisze:
Night wolf pisze:Musisz wesprzeć co najmniej 1$ żeby móc dostać PM albo dołączyć do kogoś z grupowym zamówieniem. :)
malpka pisze:Generalnie nie trzeba się spieszyć z kampanią, bo (za FAQ):
Can I just pledge a dollar now and increase my pledge during the pledge manager phase?
The Pledge Manager will be open to everybody. No need to pledge anything during the campaign. The offer will be the same. The only difference: your pledge will not help to unlock additional Stretch Goals.
Faktycznie będzie Late Pledge, mój błąd :D
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Dejw87 »

To jednak nie muszę teraz wspierać za minimalna kwotę, będzie możliwość późniejszego zamówienia.
Night wolf, czytałem twojego bloga - dobra robota ;) widziałem, że podejmujesz się tłumaczenia instrukcji, czy masz w planie również scenariusze?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Night wolf »

Dejw87 pisze:To jednak nie muszę teraz wspierać za minimalna kwotę, będzie możliwość późniejszego zamówienia.
Night wolf, czytałem twojego bloga - dobra robota ;) widziałem, że podejmujesz się tłumaczenia instrukcji, czy masz w planie również scenariusze?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Na 99% chce zrobić całość wraz z dodatkami i scenariuszami. Ale o tym będziemy za rok rozmawiać, chyba że cześć materiałów wcześniej udostępnią :D
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: malpka »

Jeszcze pierwszy KS nie dotarł, a już się drugi szykuje
Spoiler:
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: SuCHaR »

Kurła już szykuje moje dziengi :D

Edit. Skąd info?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: wirusman »

malpka pisze: 18 gru 2018, 11:16 Jeszcze pierwszy KS nie dotarł, a już się drugi szykuje
Spoiler:
To jest batman ?
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: malpka »

Info stąd, w sumie ma już miesiąc. Kampania ma ruszyć jeszcze w 2019 r.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Dejw87 »

Ciekawe czy będzie to druga część, czy dodruk pierwszej kampanii z nowymi figurkami/dodatkami. Osobiście wolałby to drugie z możliwością dokupienia samych nowości.
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: LordMongo »

wirusman pisze: 18 gru 2018, 12:14 To jest batman ?
To z całą pewnością jest Damian Wayne na nietoperzowatym stworze. Grant Morrison i jego wymysły... :wink:
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: malpka »

Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: japanczyk »

wirusman pisze: 18 gru 2018, 12:14
malpka pisze: 18 gru 2018, 11:16 Jeszcze pierwszy KS nie dotarł, a już się drugi szykuje
Spoiler:
To jest batman ?
To jest Damian Wayne na Goliath'cie
Dejw87 pisze: 18 gru 2018, 13:23 Ciekawe czy będzie to druga część, czy dodruk pierwszej kampanii z nowymi figurkami/dodatkami. Osobiście wolałby to drugie z możliwością dokupienia samych nowości.
Ma być dodruk z dodatkiem z tego co słyszalem
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: malpka »

Budziki trzeba nastawić na 4 czerwca ;)
Spoiler:

edit:

ktoś będzie chciał magazyn z Batmanem? Około 6$ + wysyłka w PL przy zamówionych 8 sztukach

Obrazek
New official scenarios for Batman: Gotham City Chronicles, Claustrophobia 1643 and Conan
A detachable paper version of the Batman: Gotham City Chronicles player aids
A free BatGadget card, to be added to your utility belt
A Batman: Gotham City Chronicles painting tutorial
A peek behind the scenes and a draft pool for Mythic Battles
More fan content to discover
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: japanczyk »

Wsparł ktos? jakies opinie o finalnej wersji?
Patrzac na unboxing to wyglada jak overproduced z toną plastiku.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: KrzysiekL »

japanczyk pisze: 10 kwie 2019, 13:13 Wsparł ktos? jakies opinie o finalnej wersji?
Patrzac na unboxing to wyglada jak overproduced z toną plastiku.
Taki był chyba zamysł, żeby było deluxe wykonanie, nie? ;)
Ja dziś dostałem swojego all-in, ale niestety czeka na mnie w biurze, a mam do piątku L4... W weekend albo w pon się dobiorę dopiero. :(
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: malpka »

KrzysiekL pisze: 10 kwie 2019, 13:20 Ja dziś dostałem swojego all-in, ale niestety czeka na mnie w biurze, a mam do piątku L4... W weekend albo w pon się dobiorę dopiero. :(
Miałeś jakieś powiadomienie o przesyłce / tracking wcześniej? Czy Batman Cię zaskoczył? ;)
gogovsky
Posty: 2181
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: gogovsky »

malpka pisze: 14 mar 2019, 21:46
Spoiler:
Ja chętnie :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: KrzysiekL »

malpka pisze: 10 kwie 2019, 13:22
KrzysiekL pisze: 10 kwie 2019, 13:20 Ja dziś dostałem swojego all-in, ale niestety czeka na mnie w biurze, a mam do piątku L4... W weekend albo w pon się dobiorę dopiero. :(
Miałeś jakieś powiadomienie o przesyłce / tracking wcześniej? Czy Batman Cię zaskoczył? ;)
Miałem tracking, ale zaraz nas pewnie przegonią z wątku o grze za gadanie o paczkach. ;)
ODPOWIEDZ