Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

Zielone kostki za 10$ - pierwszy arz odkąd widzę KS CMON nie ma żadnych kostek gratis. Dziwne,

btw. wszystkie orki będą zielone - zmienili (chyba) na prośbę wspierających.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bowie »

Ryan John, czyli George Michael
George Michael to Jurek Michał, a Ryan John, to Rysio Janek
Obrazek


The Marquis De Roget, czyli Prince
Markiz to nawiązanie do księcia, a Roget prawdopodobnie pochodzi od Rogersa z pełnego miana muzyka: Prince Rogers Nelson
Obrazek


Gannicus, czyli Muhammad Ali
Gannicus był jednym ze zbuntowanych niewolników w powstaniu Spartakusa. Jest to nawiązanie do pochodzenia Muhhammada i jego walki o prawa czarnych.
Obrazek


The Great Zanzibar czyli Freddie Mercury
Nazwa nawiązuje do tytułu piosenki The Great Pretender i do pochodzenia Freddiego: Zanzibaru
Obrazek


Zidentyfikujecie więcej postaci? Wg mnie wiking Hyg, to wokalista jakiejś kapeli, ale nie mogę sobie skojarzyć jakiej
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Morsereg »

ja osobiscie sie wstrzymuje od zakupu.
czesc pierwsza przynajmniej zawierala od razu dodatek (i chyba nawet taniej sie placilo)
teraz jest to typowy skok na kase.

i juz wiadomo, ze mozna sie spodziewac kolejnej wersji. tym razem w przyszlosci ;)

aczkolwiek, jesli ktos by sie skusil i zakupil 'green horde' to mam pytanie.
czy taka osoba zdecydowala by sie odsprzedac figurki smoka (exclusive) oraz "badgera" (wolverina)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

Morsereg pisze: i juz wiadomo, ze mozna sie spodziewac kolejnej wersji. tym razem w przyszlosci ;)
nie śledzę dokładnie kampanii - skąd ten wniosek? :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kivu
Posty: 224
Rejestracja: 08 sie 2012, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: kivu »

Morsereg pisze:...aczkolwiek, jesli ktos by sie skusil i zakupil 'green horde' to mam pytanie.
czy taka osoba zdecydowala by sie odsprzedac figurki smoka (exclusive) oraz "badgera" (wolverina)
Ja pewnie będę wspierał, bardziej dlatego, że nie mam jeszcze żadnej edycji Z, niż dlatego, że mnie ta kampania porwała, ale pewnie kolejna może być jeszcze droższa i zawierać jeszcze mniej elementów ;/
pewnie spokojnie będę mógł odsprzedać te figurki, bo smoków mam dosyć z AQ:I,
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: KrzysiekL »

kivu pisze:
Morsereg pisze:...aczkolwiek, jesli ktos by sie skusil i zakupil 'green horde' to mam pytanie.
czy taka osoba zdecydowala by sie odsprzedac figurki smoka (exclusive) oraz "badgera" (wolverina)
Ja pewnie będę wspierał, bardziej dlatego, że nie mam jeszcze żadnej edycji Z, niż dlatego, że mnie ta kampania porwała, ale pewnie kolejna może być jeszcze droższa i zawierać jeszcze mniej elementów ;/
pewnie spokojnie będę mógł odsprzedać te figurki, bo smoków mam dosyć z AQ:I,
O, to, to... Chociaż póki co, to zastanawiam się, czy mi Massive Darkness i moderny Zombicide nie starczą... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Kisun »

Morsereg pisze:i juz wiadomo, ze mozna sie spodziewac kolejnej wersji. tym razem w przyszlosci ;)
no jeszcze mogą być: zobiozaury, jaskiniowcy, antyk i zombibogowie olimpu, steampunkzombi, cthulhu, sharkzombi - pod wodą, bajki 1001 zombi czyli bliski i dalszy wschód, mangokotozombi (pierwsza zbiórka na ks powyżej 100M$), następnie najazd zombikosmitów a po nich zombi wars (w kosmosie) i tam zobiomechy, robozombi. A serię zakończy eterozombi atakujący ludzkość transcendencją ;)
"Errare humanum est"
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Ramzeseba »

O, to, to... Chociaż póki co, to zastanawiam się, czy mi Massive Darkness i moderny Zombicide nie starczą... ;)
Jeśli masz MD z KS to kupujesz tylko ZBP i masz full grania.
Potrzebujesz tylko crossover, ale on był KSE.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: KrzysiekL »

Ramzeseba pisze:
O, to, to... Chociaż póki co, to zastanawiam się, czy mi Massive Darkness i moderny Zombicide nie starczą... ;)
Jeśli masz MD z KS to kupujesz tylko ZBP i masz full grania.
Potrzebujesz tylko crossover, ale on był KSE.
No właśnie niestety nie wziąłem crossovera :/
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Morsereg »

olsszak pisze:
Morsereg pisze: i juz wiadomo, ze mozna sie spodziewac kolejnej wersji. tym razem w przyszlosci ;)
nie śledzę dokładnie kampanii - skąd ten wniosek? :)
to tylko przypuszczenia.
bylo zombicide (powiedzmy, ze w czasach obecnych), teraz mamy black plague (fantasy, mozna przyjac, ze dawne czasy) to kolejnym racjonalnym krokiem bedzie jakies sifi (przyszlosc)
a nastepnie te o ktorych wspomnial Kisun ;)
kivu pisze:
Morsereg pisze:...aczkolwiek, jesli ktos by sie skusil i zakupil 'green horde' to mam pytanie.
czy taka osoba zdecydowala by sie odsprzedac figurki smoka (exclusive) oraz "badgera" (wolverina)
Ja pewnie będę wspierał, bardziej dlatego, że nie mam jeszcze żadnej edycji Z, niż dlatego, że mnie ta kampania porwała, ale pewnie kolejna może być jeszcze droższa i zawierać jeszcze mniej elementów ;/
pewnie spokojnie będę mógł odsprzedać te figurki, bo smoków mam dosyć z AQ:I,
super wiadomosc. sadze, ze sie jakos dogadamy :)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: lynwith »

Ramzeseba pisze:- katapulta jeżdżąca sama po ulicach i napażająca w zombi z paru metrów hmmm
Nie trzeba nią jeździć? :P No a na poważnie, jak na ZB fantasy ma swój klimat i dobrze zaimplementowana do gry na pewno da radę... Już w głowie gdzieś jawi mi się scenariusz polegający na przedzieraniu się przez mapę by odbić tą katapultę lub pomóc w obronie jej... Także kwestia podejścia...
Ramzeseba pisze:- jeszcze więcej plastiku zamiast fajnych kart z przedmiotami
Generalnie się nie znam... Jestem naiwny czy cokolwiek innego, ale do końca kampanii są jeszcze 22 dni ( przynajmniej w obecnej chwili ) więc wszystko jeszcze przed nami. ;]
Ramzeseba pisze:Wystarczy porównać ZGH do Sine Tempore (6 dni jeszcze na KS) i odrazu widać, że ten projekt to fabryka plastiku, a nie nowa ciekawa gra.
Może dlatego, że to samodzielny dodatek (podstawka ) już istniejącej gry, która ma swoje główne mechanizmy ? Trudno w takim wypadku sądzić, że gra nagle zmieni się diametralnie i zostanie wprowadzona gama innowacji. Generalnie, jak każdy dodatek tak i tu pojawiają się nowe rzeczy, chociaż wydają się bardziej kosmetyczne i jeśli kogoś nie satysfakcjonują to nie wspiera... Naprawdę nie wiem skąd przekonanie, że skoro jest to druga część gry mającej wyrobioną markę to ma być nową grą, a nie uzupełnieniem poprzedniczki ( lub zamiennikiem dla kogoś kto nie załapał się na pierwszy KS ).

Osobiście tradycyjnie rzuciłem 1$ by przy PM zdecydować czy kupuje tą wizję i czy będę wspierać.
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Vulturius »

Wrzucili dodatek, 50 $ zdecydowanie za drogo jak na zawartość
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

Vulturius pisze:Wrzucili dodatek, 50 $ zdecydowanie za drogo jak na zawartość
Testowało nas FFG przyszła kolej na CMON. I znów oblejemy ;)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

Vulturius pisze:Wrzucili dodatek, 50 $ zdecydowanie za drogo jak na zawartość
Standardowa cena i zawartość niestety. Tutaj w porównaniu z dodatkiem do BP - Wulfsburgiem nie ma 4 podstawek dla graczy, ale jest wiecej o 3 kafle i 3 figurki.


Dodam, że moja córka zobaczyła zwierzaki i chce grać z nimi....
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

Kolejny SG i próg odblokowania urósł do 100k.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

Zrobiłem podsumowanie ZGH do poziomu 2270 i ZBP do poziomu 2255:
ZBP:
24 bohaterów
50 zombiaków innych niż abominacje (w tym necro)
5 abominacji
dice tower/dice bag/dice pack i first player coin

ZGH:
21 bohaterów
19 zombie
7 abominacji

mniej za więcej imo...

Słabo to wygląda niestety. Więcej abominacji to wcale nie lepiej, bo jak nie masz czym "zagęszczać" decku to musisz z nich wybierać...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

SG są bardziej rozciągnięte, bo wiedzą że więcej uzbierają. Przećwiczyli na RS i teraz doją. Ostatecznie zawartość BP I GH będzie moim zdaniem podobna. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

ariser pisze:SG są bardziej rozciągnięte, bo wiedzą że więcej uzbierają. Przećwiczyli na RS i teraz doją. Ostatecznie zawartość BP I GH będzie moim zdaniem podobna. :)
Nie byłbym taki pewien. Zobacz jak duża różnica jest do tego poziomu co teraz. To co napisałeś mialoby sens gdyby okazało się, że planują zgarnąć więcej niż 4 mln USD. Na ten moment obie te gry były na podobnych przeskokach SG i jakim cudem mają nadrobić różnicę? :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

Właśnie wydaje mi się, że mają wyliczone SG na 4+ bańki. Na koniec kampanii RS cos mówili, że jest nowy rekord (chyba 4.2 było jakoś), ale liczą ze nowe Zombicide przebije.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Salemmtg »

Chyba że mają asa w rękawie czyli mowa o dodatkach. Wiedzą że masa i tak kupi. Z tego co zauważyłem podczas tej kampani, to tłuką wszystko do tej gry jak leci. Nie widzę więc problemu że Cmon może zrobić dodatki z niczego, byle ciemny lud kupił. Przy takim schemacie to spokojnie 4 bańki pękną.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: KrzysiekL »

W tej kampanii odgrzewane kotlety, a teraz trwa PM między innymi do steampunkowego The World of Smog: Rise of Moloch (też od CMON): http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic ... 55&t=47687

Ja chyba zamiast inwestować tutaj, to dobiorę dodatki tam -- moim zdaniem figurki i mechanika dużo ciekawsze, a i chłopakom z Dice Tower gra przypadła do gustu. :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: KrzysiekL »

To wygląda ciekawie ;)
Obrazek
Obrazek
TomaszB
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:26

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: TomaszB »

Mam pytanie do tych, którzy wspierali poprzednie akcje CMON i brali więcej niż jeden zestaw - czy wybranie dwóch zestawów gier w PM podwaja koszt przesyłki, czy jest on nieproporcjonalnie mniejszy?
ODPOWIEDZ