Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

Ja szczęśliwie mam swój egzemplarz bez sundropa. Natomiast dalej niezrozumiałe jest dla mnie to, czemu dostawa do Pl jest tak rozciagnięta w czasie i to pomijając fakt sundropa. Grę dostałem niedawno, pominąłem wszystkie update, maile o ile takie wysyłali, w trakcie czekania, tak naprawdę nie wiem o co chodzi i dobrze mi z tym. Ale na jedną rzecz chciałbym zwrócić uwagę. Autor nie powinien mówić o dacie dostawy LoH w prezentacji gametrollaa Piotra, a później w kampani Nemesis'a pisać o zaufaniu. I to nie ważne czy chodziło tu o grę, mechanikę itp., czy o dostawę.
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Grzeju »

Łącząc wypowiedź Ozy-iego z tym updatem AR, wygląda że znowu wersja sklepowa będzie szybciej. I to dużo szybciej.
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas

Post autor: 0NCK0 »

Mnie bardziej śmieszy to, że gra która była zrobiona przez polaków czyli w zamyśle miała już w czasie prototypu instrukcję i karty jest wydawana tak dużo później niż wersja ang gdzie było trzeba wszystko od nowa stworzyć na czas kampanii KS. Nie chodzi tu o SG z KS tylko o podstawowe pudło. Dodatkowo na podstawie Rising Sun Cmon daje sobie rok i 2 miesiące na dostawę. A Aweken 6 miesięcy na wersję ang i 9 na wersję językowe. Mogli od razu napisać że będzie po roku i klient miałby miłe zaskoczenie jakby mu wcześniej przyszło.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Będą się tłumaczyć, że prototyp był tworzony po angielsku, jak This War of Mine :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

0NCK0 pisze:Mnie bardziej śmieszy to, że gra która była zrobiona przez polaków czyli w zamyśle miała już w czasie prototypu instrukcję i karty jest wydawana tak dużo później niż wersja ang gdzie było trzeba wszystko od nowa stworzyć na czas kampanii KS. Nie chodzi tu o SG z KS tylko o podstawowe pudło. Dodatkowo na podstawie Rising Sun Cmon daje sobie rok i 2 miesiące na dostawę. A Aweken 6 miesięcy na wersję ang i 9 na wersję językowe. Mogli od razu napisać że będzie po roku i klient miałby miłe zaskoczenie jakby mu wcześniej przyszło.
Akurat to jest wyjasnione w ostatnim update. Z finansowego punktu polska wersja musi czekac na pozostale. Nie oplaca sie drukowac jednego nakladu w 1 wersji, bo koszt bylby za duzy, ze względu na mniejsza ilosc kopii
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
sasquach
Posty: 1821
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

No i prototypy faktycznie były po angielsku. Tu się nie ma co tłumaczyć. Jak chcesz zrobić grę na rynek globalny to inna wersja niż angielska nie ma sensu bo potem np. nie wyślesz innym niż polscy recenzentom, żeby np. zrobili filmiki na kampanię KS.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

Czyli te sklepy, które sprzedaja pudło po polsku z SG + Leonidasem kiedy dostana swoje kopie? Nie ma na stronach napisane, czy to było na jedna czy dwie fale, ale fundusze trzeba rozplanować :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bary »

Gatherey pisze:Czyli te sklepy, które sprzedaja pudło po polsku z SG + Leonidasem kiedy dostana swoje kopie? Nie ma na stronach napisane, czy to było na jedna czy dwie fale, ale fundusze trzeba rozplanować :D
Te, które sprzedają polską wersję KS z dostarczeniem "na raz" to pewnie nie wcześniej, niż we wrześniu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Maniake »

Gatherey pisze:Czyli te sklepy, które sprzedaja pudło po polsku z SG + Leonidasem kiedy dostana swoje kopie? Nie ma na stronach napisane, czy to było na jedna czy dwie fale, ale fundusze trzeba rozplanować :D
Jest podane ze "druga fala wysylki". Przynajmniej na 3trolach i Aleplanszowki.pl. z tym ze aleplanszowki.pl zmieniły juz datę wysyłki z kwietnia na czerwiec
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

Maniake pisze:
Gatherey pisze:Czyli te sklepy, które sprzedaja pudło po polsku z SG + Leonidasem kiedy dostana swoje kopie? Nie ma na stronach napisane, czy to było na jedna czy dwie fale, ale fundusze trzeba rozplanować :D
Jest podane ze "druga fala wysylki". Przynajmniej na 3trolach i Aleplanszowki.pl. z tym ze aleplanszowki.pl zmieniły juz datę wysyłki z kwietnia na czerwiec
Na planszostrefie dalej jest kwiecień, ale pewnie będzie podobnie, bo też jest druga fala wysyłki.
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: hachi35 »

Gatherey pisze:
Maniake pisze:
Gatherey pisze:Czyli te sklepy, które sprzedaja pudło po polsku z SG + Leonidasem kiedy dostana swoje kopie? Nie ma na stronach napisane, czy to było na jedna czy dwie fale, ale fundusze trzeba rozplanować :D
Jest podane ze "druga fala wysylki". Przynajmniej na 3trolach i Aleplanszowki.pl. z tym ze aleplanszowki.pl zmieniły juz datę wysyłki z kwietnia na czerwiec
Na planszostrefie dalej jest kwiecień, ale pewnie będzie podobnie, bo też jest druga fala wysyłki.


Czy ktoś kto zamawiał Lords of Hellas w wersji pl (1 fala 2 fale) ma już jakieś info kiedy gra ma być do niego wysłana? z tego c widzę mamy powtórkę z This War o f Mine .... szkoda ze nie nauczyli się na błędach wcześniejszego wydania gry .... z tego co wiem to w 2 falach gra pl miała być w Kwietniu... ale skoro jeszcze nie ma wysyłanej samej gry to co dopiero o reszcie i tonie plastikuuu z 2 fali pewnie wakacje....
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

hachi35 pisze:
Czy ktoś kto zamawiał Lords of Hellas w wersji pl (1 fala 2 fale) ma już jakieś info kiedy gra ma być do niego wysłana? z tego c widzę mamy powtórkę z This War o f Mine .... szkoda ze nie nauczyli się na błędach wcześniejszego wydania gry .... z tego co wiem to w 2 falach gra pl miała być w Kwietniu... ale skoro jeszcze nie ma wysyłanej samej gry to co dopiero o reszcie i tonie plastikuuu z 2 fali pewnie wakacje....
Oj, chyba ktoś tu nie śledził prawie komunikatów AR w sprawach wysyłkowych, bo powody obsuw były co jakiś czas publikowane :P To prawda, kwiecień jest nawet aktualny... ale dla pierwszej fali (druga na razie oficjalnie obsuwy nie ma, ale zaczynają się przyznawać że opóźnienie może wystąpić - i mowa tutaj o wersji anglojęzycznej oczywiście). Podobno w połowie kwietnia mają zacząć wysyłać. I fakt, jest powtórka z TWoMa. Jednak nie jest tak, że niczego się nie nauczyli (choćby wysyłka w dwóch falach to pewien krok naprzód), ale dziwi mnie strasznie, że przy takiej kasie jak dostali i przy wiedzy jak to wyglądało poprzednio nie zatrudnili więcej ludzi do obsługi wysyłek (pomijając już, że dalej mają problemy z komunikacją z ludźmi po kampanii i potrafią ze złymi wieściami o opóźnieniu czekać do ostatniej chwili, bo "może jednak się uda"). Nie chcę nawet myśleć jak wielkie opóźnienie będzie przy Nemesis (gdzie 30 tys osób ponad wsparło), jeśli czegoś z tym nie zrobią... Wpadną w błędny wir kampanii opłacających de facto starsze kampanie, bo tak długo trwa wysyłka i obsługa ich. Oby się to nie sprawdziło, ale chyba AR, mniej lub bardziej niechcący, idzie w tym kierunku.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Wspieranie na KS dla mnie zawsze oznacza opóźnienia. I jesli wersja pl będzie miesiac czy 2 później to i tak piekny "wynik", dla mnie w ogóle niezauważalne opóźnienie. Nie ma co bic piany o kilka tyg. Naprawdę są gorsze przypadki, jak Conan, gdzie opóźnienie wynioslo ponad rok, a odblokowane SG to byly tylko figurki bez dostarczonych scenariuszy. Pierwszy AvP to kolejny przykład totalnej porażki, masa,ludzi do dzis nie otrzymala tego co zamowila. Tak samo Dark Souls. Opóźnienie w SG będzie wynosic ponad rok, jesli dotrzymaja terminów, nie wspominając o tym, ze część osób nie otrzymala jeszcze gry podstawowej. Na tyle tych przypadkow AR to wzór do naśladowania.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Asia - On Table »

Ja mam w swoim zamówieniu "Wysyłka od dnia: 2018-03-31 " czyli równie dobrze może być to grudzień :) choć mam nadzieję ,ze nie będzie takich opóźnień.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

vcrproszek pisze:Wspieranie na KS dla mnie zawsze oznacza opóźnienia. I jesli wersja pl będzie miesiac czy 2 później to i tak piekny "wynik", dla mnie w ogóle niezauważalne opóźnienie. Nie ma co bic piany o kilka tyg. Naprawdę są gorsze przypadki, jak Conan, gdzie opóźnienie wynioslo ponad rok, a odblokowane SG to byly tylko figurki bez dostarczonych scenariuszy. Pierwszy AvP to kolejny przykład totalnej porażki, masa,ludzi do dzis nie otrzymala tego co zamowila. Tak samo Dark Souls. Opóźnienie w SG będzie wynosic ponad rok, jesli dotrzymaja terminów, nie wspominając o tym, ze część osób nie otrzymala jeszcze gry podstawowej. Na tyle tych przypadkow AR to wzór do naśladowania.
Tu nie chodzi o opóźnienie tylko kiepską komunikację. Sam nie mam problemu z opóźnieniami, mogą zdażyć się każdemu.

Ale komunikacja jest naprawde kiepska i to jest coś co już wiele osób im powiedziało.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

AkitaInu pisze: Ale komunikacja jest naprawde kiepska i to jest coś co już wiele osób im powiedziało.
Nie rozumiem, przecież jest update z 27 lutego, informujący, że będzie 1-2 tyg opóźnienie w druku pozostałych wersji językowych. Gdzie tutaj "naprawdę kiepska" komunikacja ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

AkitaInu pisze:
vcrproszek pisze:Wspieranie na KS dla mnie zawsze oznacza opóźnienia. I jesli wersja pl będzie miesiac czy 2 później to i tak piekny "wynik", dla mnie w ogóle niezauważalne opóźnienie. Nie ma co bic piany o kilka tyg. Naprawdę są gorsze przypadki, jak Conan, gdzie opóźnienie wynioslo ponad rok, a odblokowane SG to byly tylko figurki bez dostarczonych scenariuszy. Pierwszy AvP to kolejny przykład totalnej porażki, masa,ludzi do dzis nie otrzymala tego co zamowila. Tak samo Dark Souls. Opóźnienie w SG będzie wynosic ponad rok, jesli dotrzymaja terminów, nie wspominając o tym, ze część osób nie otrzymala jeszcze gry podstawowej. Na tyle tych przypadkow AR to wzór do naśladowania.
Tu nie chodzi o opóźnienie tylko kiepską komunikację. Sam nie mam problemu z opóźnieniami, mogą zdażyć się każdemu.

Ale komunikacja jest naprawde kiepska i to jest coś co już wiele osób im powiedziało.
Jeśli tu jest kiepska to co powiedzieć o Brassie. Tam nawet nie przepraszają zbyt wylewnie. Suche komunikaty że się opóźni i już. W przypadku AR przynajmniej mam poczucie że im zależy i że czują się źle z tym że coś się opóźnia.
Roxley Games wydaje się mieć wylane na to co pomyślą klienci- po prostu miało być w styczniu a będzie w maju, chyba że się jeszcze opóźni. Zero rozckliwiania się w temacie.
Ja też nie mam poczucia że AR działa jakoś wyjątkowo niewłaściwe. Na tle innych nie mam im specjalnie nic do zarzucenia.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

vcrproszek pisze:
AkitaInu pisze: Ale komunikacja jest naprawde kiepska i to jest coś co już wiele osób im powiedziało.
Nie rozumiem, przecież jest update z 27 lutego, informujący, że będzie 1-2 tyg opóźnienie w druku pozostałych wersji językowych. Gdzie tutaj "naprawdę kiepska" komunikacja ?
No właśnie. Są update, ponowne przeprosiny, info, że się pochorowali przez zimę... Są komunikaty. Tak serio, to cieszę się, że wziąłem EN i core. Te kilka mc opóźnienia u mnie nie robi złego wrażenia, ale mimo to zdecydowało o nie wspieraniu Nemesis'a.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

vcrproszek pisze:
AkitaInu pisze: Ale komunikacja jest naprawde kiepska i to jest coś co już wiele osób im powiedziało.
Nie rozumiem, przecież jest update z 27 lutego, informujący, że będzie 1-2 tyg opóźnienie w druku pozostałych wersji językowych. Gdzie tutaj "naprawdę kiepska" komunikacja ?
Tutaj:

1. Do jutra na 99% gry nie zobaczę i nie wiem co jest przyczyną. A miało być do końca tego tygodnia ;-)

2. Do tego wcześniejsza informacja że gry do końća lutego będą wysłane. Nie udało się z czym nie mam problemu, ale sposób komunikacji pozostawiał wiele do życzenia

3. Jeżeli teraz im się nie uda wysłać to trzeci raz napiszą "Przepraszamy, strasznie to słabe ale też jestesmy wkurzeni. Gry wyślemy do 2 tygodni"

4. Do tego nie było informacji że retail pledge będą wysyłane na sam koniec - brak komunikacji a uważam że to powinno być napisane.

5. Plus nie ma informacji co tak naprawde jest do dupy bo 4 miesięczna wysyłka takiej de facto niewielkiej ilości paczek też jest dość słaba

Ale może źle troche napisałem. Komunikacja jest tylko po prostu jest kiepska jeżeli chodzi o rzetelne informacje.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

No ja uroczyście przyrzekam, że nigdy juz nic produkcji tej firmy nie wesprę, ani nie kupię, choćby miało w sobie płatki złota i fęfnascie ekskluziwów. Bardzo alergicznie reaguję na brak profesjonalizmu, a w tej firmie nie ma profesjonalizmu ani na lekarstwo. Bardzo żenujący show.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Zarzekać się nie będę, żeby kiedyś nie odszczekiwać, ale póki co mam bardzo mocne postanowienie niewspierania już żadnych kampanii AR. Słoma z butów i komunikacja ze społecznością na poziomie przedszkola.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Ja kończę wspieranie ich KSów wraz z Nemezisem (a i tam pewnie raczej żadnych add-onów nie wezmę, może poza tymi dodatkowymi skryptami, ale to zobaczymy), również z tych samych powodów co przedmówcy. Lepiej zaczekać aż ich gry będą w sklepach - szybciej (różnica tygodnia przy wersji PL, ciekawe jak z LoH będzie), taniej no i przede wszystkim bez denerwowania się ich (nie)wyjaśnieniami.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Jak policzysz dodatki z SG to wyjdzie, że taniej jest na KS.
A jak chcesz samego Cora, to wystarczy, że dodatki sprzedasz i też będzie taniej.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

I tu sie zgodze, na kicku byla bardzo dobra oferta. Do tego pare exow i podstawowy pledge jest bardzo dobra oferta.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

Tak to duży plus cena z KS. W moim przypadku core box, to było ~ 83€. W grupowym zamówieniu. No ale tylko to na plus, reszta była napisana.
ODPOWIEDZ