Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Miałem okazje wczoraj zagrać w składzie czteroosobowym, pozwolę sobie przekleić komentarz z Facebooka.

Kawał solidnej gry. Zdecydowanie warto wrzucić na radar, jak dla mnie najlepsza gra typu dudes on the map (nie grałem w CinOW).
4 drogi do zwycięstwa to faktycznie 4 różne, wyglądające na równoważne strategie, a nie jedna i trzy doklejone na siłę. Warstwa wojenna i przygodowa gdzieniegdzie się przenikają, ale faktycznie jest to trochę jak dwie gry na jednej planszy. Ta przygodówka ma więcej sensu niż w Scythe, gdzie karty spotkań były irytująco losowe i mało angażujące. Questy w LoH są ciekawie rozwiązane, niosą ze sobą też pewne decyzje. Polowanie na potwory to cała oddzielna minigra.

Warstwa strategiczna to poruszanie jednostek i mało losowa walka. Jest jeden rodzaj jednostek, mogą być ufortyfikowane co zwiększa ich siłę. Do ich siły dorzucamy karty. Co ważne karty walki służą również podczas polowania na potwory, więc nie jest tak, że walkę wygra osoba mająca więcej kart, bo może chcieć je zachować do polowania.

Budowa monumentów to świetna mechanika. W swojej turze wykonujemy kilka akcji podstawowych i jedną dodatkową, którą blokujemy, więc nie można wykonywać kilka razy pod rząd tej samej akcji dodatkowej. Jedną z nich jest budowa monumentu, co resetuje akcje WSZYSTKIM graczom, daję bonus budującemu i przybliża do jednego z możliwych zakończeń gry. Mamy więc decyzję - idziemy po woli, w pełni korzystając z możliwych akcji lub często budujemy monumenty aby zgarniać z nich bonus (bardzo potrzebnych kapłanów).

Ogólnie zgodzę się z KubaP, dla mnie to również mocne 8/10. Powtórzę swój komentarz na gorąco po partii - LoH to gra, którą Scythe chciałaby być. Jeśli kampania będzie ciekawa i nie przesadzą z ceną, to ja zamawiam, a Blood Rage leci na sprzedaż. Mówię to ja, fan euro, Felda i drewnianych surowców :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

No niezła opinia (ta Travisa R.) ciekawe czy (i jak) wydawca się do niej odniesie. Swoją drogą czytałem też, że na KS planują bodajże 10 recenzji - ciekawe czyje i jakie one będą.

Swoją drogą na bgg pojawiło się kilka dalszych ciekawych informacji:
- w rozgrywce na 2 graczy wprowadzone są modyfikacje pewnych zasad, mające zagęścić planszę i pojedynek graczy
- w przypadku ewentualnego rozszerzenia do 5-6 graczy będzie inna plansza
- planują 2 fale wysyłki - podstawka w tym roku, SG i dodatki w przyszłym. Planują dać wybór czy chcesz wysyłkę (tańszą) za jednym zamachem, czy droższą w rozbiciu na dwie paczki
- figurki miast i świątyń będą dodatkiem - nie ma ich podstawowym pudle (zastępują je znaczniki itp.)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Ja mam innego rodzaju zagwostkę. Gra mnie interesuje ale za stronę realizatorską odpowiada Awaken Realms. Znamy ich poprzez This War of Mine, gdzie nie wygląda to najlepiej . Trochę też poszperałem i widzę, że nie wszystkie stare projekty jeszcze zakończyli, przy niedawnych też nie wygląda to najlepiej. Na dodatek startują zaraz z kolejną kampanią na KS. Obawiam się, że cykl produkcyjny może się bardzo przeciągnąć przez to.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

O problemach z This War of Mine coś czytałem, a inne kwestie to tak dokładniej co?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Ludzie narzekają, że niektórzy do tej pory nie dostali jeszcze produktów z kampanii bodajże sprzed dwóch lat. Przy Dawnfall przez wiele miesięcy (po zakończonej kampanii) ludzie czekali na gameplay. Ok, ja rozumiem, że kto inny grę projektuje itd ale również ważne jest gdzie będzie produkowana. Od tego dużo zależy, chociażby patrząc na GF (dawniej GFP), gdzie ich błędy to ich błędy, ale niektóre kampanie położyła konieczność produkcji w Chinach. A wszyscy atakują firmę, która odpowiada za produkt.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 14:02 przez Muad'Dib, łącznie zmieniany 1 raz.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: BartP »

mmag pisze: Swoją drogą czytałem też, że na KS planują bodajże 10 recenzji
Nie ma czegoś takiego jak recenzja podczas trwania kampanii KS-owej. To wszystko są albo pokazy rozgrywki albo opłacone pseudorecenzje ludzi, którzy z każdego produktu wykrzeszą jakieś pozytywy.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

BartP pisze: Nie ma czegoś takiego jak recenzja podczas trwania kampanii KS-owej. To wszystko są albo pokazy rozgrywki albo opłacone pseudorecenzje ludzi, którzy z każdego produktu wykrzeszą jakieś pozytywy.
BartP, to Twoje wkurzone zdanie, czy tak rzeczywiście jest? Ponieważ temat wydaje mi się ważki, a nie chciałbym w tym wątku zaczynać offtopowej dyskusji, proszę o odpowiedź tutaj.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Są tacy co twierdzą, że wszystkie recenzje (nie tylko na KS) są kupione i w ogóle nie warto się nimi sugerować.
To tego samego typu mitomania.

Owszem mogą się takie rzeczy zdarzać i w przypadku KS pewnie się zdarzają.
Jeżeli jednak wydawca dysponuje kilkoma prototypami, które udostępnia wielu regularnym recenzentom, to można założyć, że recenzje są uczciwe (a przynajmniej istotna część z nich). W przypadku LoH zapowiedział 10 recenzji i zapewne będą to recenzje znanych recenzentów a nie kogoś kto nagle wyskoczył jak diabełek z pudełka. Nie uwierzę, że wszystkie one zostały kupione.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Ja na razie po tym co czytam tutaj i na BGG plus obserwacja TWOM i Edge Dawnfall sprawia, że na razie kolejnego tytułu od Awaken Realms nie wesprę. Kasę już umieją robić i to widać po konstrukcji kampanii :)

Natomiast komunikacja jest fatalna, a wlasciwie jej nie ma w kluczowych dla wspierającego kwestia.

Dodatkowo w przypadku TWOM chciałem coś domowic w połowie lutego (stosunkowo wcześnie) i dostalem odpowiedz odmowna, a teraz wychodzi na to, że wersja Polska bedzie ze dwa miesiące po angielskiej, więc spokojnie wtedy mogli pozwolić na domowienie podstawki dla kolegi.

Nie wspomnę już o Dawnfall gdzie najpierw zrobiono akcję na KS, zebrano kupę szmalu a teraz gra nabiera ostatecznego kształtu i ostateczny gameplay jest dalej pod znakiem zapytania ;)

P.s. niemniej jednak niektórzy ładnie hype nakręcają, także figurkami, a już się czyta, że będą mniejsze niż w prototypie a część w add-on i że gra poniżej 4 nie pokazuje pazura, więc pewnie 5-6 będzie teź jako add-on ;)

No, ale pożyjemy zobaczmy :) Tak tylko chciałem dodać dwa grosze :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Ze wszystkim sie zgadzam :) oprocz tego ze downfall okazuje sie czyms innym niz mialo byc. Zawsze kazda kampania moze sie zmienic calkiem, nie wspieramy finalbego produktu (najczesciej) tylko zamyslu jak gra ma wygladac ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KubaP »

E tam, co do Downfall to dla mnie gwarantem jakości jest nazwisko moracza - nie wierze, by cokolwiek spod jego reki mogloby byc kiepskie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Deem »

KubaP pisze:E tam, co do Downfall to dla mnie gwarantem jakości jest nazwisko moracza - nie wierze, by cokolwiek spod jego reki mogloby byc kiepskie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witchcraft?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KubaP »

Kiedy to bylo? A i Witchcraft ma swoich fanow. Ale serio - mowienie zle o jego grach to zla wola - mozna nie lubic danego typu gier, ale w swojej klasie to perelki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

olsszak pisze:ładnie hype nakręcają, także figurkami, a już się czyta, że będą mniejsze niż w prototypie a część w add-on i że gra poniżej 4 nie pokazuje pazura
Z ciekawości można prosić o źródło tych dwóch pogrubionych info?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Deem »

KubaP pisze:Kiedy to bylo? A i Witchcraft ma swoich fanow. Ale serio - mowienie zle o jego grach to zla wola - mozna nie lubic danego typu gier, ale w swojej klasie to perelki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gry Oracza są bardzo specyficzne i jego nazwisko jest gwarancją głównie tego. Tezeusz trafił do niewielkiej grupki (oceniam po wątku z tego forum), Witchcraft był jaki był, a Cry Havoc również budzi mieszane uczucia. Rozumiem, że każdy z tych tytułów ma swoich fanów, ale po Hexie nie stworzył nic, co byłoby gwarantowanym hitem (zobaczymy This War of Mine). Oczywiście jest to tylko moja obserwacja/opinia i nie ma na celu wmawainie komukowliek, komu jego gry się podbają, że jest w błędzie :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KubaP »

Deem pisze:
KubaP pisze:Kiedy to bylo? A i Witchcraft ma swoich fanow. Ale serio - mowienie zle o jego grach to zla wola - mozna nie lubic danego typu gier, ale w swojej klasie to perelki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gry Oracza są bardzo specyficzne i jego nazwisko jest gwarancją głównie tego. Tezeusz trafił do niewielkiej grupki (oceniam po wątku z tego forum), Witchcraft był jaki był, a Cry Havoc również budzi mieszane uczucia. Rozumiem, że każdy z tych tytułów ma swoich fanów, ale po Hexie nie stworzył nic, co byłoby gwarantowanym hitem (zobaczymy This War of Mine). Oczywiście jest to tylko moja obserwacja/opinia i nie ma na celu wmawainie komukowliek, komu jego gry się podbają, że jest w błędzie :)
Przy czym przy CH developowal tylko czyjs projekt.

Co do Tezeusza - w swoim gatunku gra wybitna. Tylko gatunek niszowy - ambitne, szybkie, konfliktowe dwuosobowki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

KubaP pisze:
Deem pisze:
KubaP pisze:Kiedy to bylo? A i Witchcraft ma swoich fanow. Ale serio - mowienie zle o jego grach to zla wola - mozna nie lubic danego typu gier, ale w swojej klasie to perelki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gry Oracza są bardzo specyficzne i jego nazwisko jest gwarancją głównie tego. Tezeusz trafił do niewielkiej grupki (oceniam po wątku z tego forum), Witchcraft był jaki był, a Cry Havoc również budzi mieszane uczucia. Rozumiem, że każdy z tych tytułów ma swoich fanów, ale po Hexie nie stworzył nic, co byłoby gwarantowanym hitem (zobaczymy This War of Mine). Oczywiście jest to tylko moja obserwacja/opinia i nie ma na celu wmawainie komukowliek, komu jego gry się podbają, że jest w błędzie :)
Przy czym przy CH developowal tylko czyjs projekt.

Co do Tezeusza - w swoim gatunku gra wybitna. Tylko gatunek niszowy - ambitne, szybkie, konfliktowe dwuosobowki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kuba, zaraz zrobisz z Michała niezrozumianego za życia artystę, którego dzieła dopiero po śmierci zostaną docenione poza niszowym segmentem ;) Przecież każdemu może zdarzyć się słabszy tytuł. Nie skreśla go to z grona dobrych twórców.

Mmag, info z otoczenia, od osób, które już grały. Zobaczmy czy się potwierdzi.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Size of the map:
84x56 cm

Scale of the miniatures:
Hoplites - 22mm
Hero - 28mm
Monsters - around 70mm
Monuments - around 120 mm
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Tak na oko mniejsze niż to co widziałem w prototypie :/ Lipa.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Czy ja wiem czy lipa? To naprawdę duże figurki.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

crsunik pisze:Tak na oko mniejsze niż to co widziałem w prototypie :/ Lipa.
Dokładnie w TYM momencie na filmiku mówi o wymiarach figurek potworów i posągów i są one dokładnie takie jak zapowiada Awaken Realms na BGG, więc nie wygląda, że coś tutaj się zmieniło.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Ogromne nie są, ale absolutnie wystarczające do gry strategicznej. ;) Plansza mała, to się będą wydawać większe.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

ariser pisze:Ogromne nie są, ale absolutnie wystarczające do gry strategicznej. ;) Plansza mała, to się będą wydawać większe.
Niby tak, ale to będą zwykłe figurki. Nie te budzące zachwyt, piękne kawały plastiku, które widziałem w prototypie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

mat_eyo pisze:
ariser pisze:Ogromne nie są, ale absolutnie wystarczające do gry strategicznej. ;) Plansza mała, to się będą wydawać większe.
Niby tak, ale to będą zwykłe figurki. Nie te budzące zachwyt, piękne kawały plastiku, które widziałem w prototypie.
mat_eyo a może byś spojrzał na post yac00b? :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

raj pisze:
mat_eyo pisze:
ariser pisze:Ogromne nie są, ale absolutnie wystarczające do gry strategicznej. ;) Plansza mała, to się będą wydawać większe.
Niby tak, ale to będą zwykłe figurki. Nie te budzące zachwyt, piękne kawały plastiku, które widziałem w prototypie.
mat_eyo a może byś spojrzał na post yac00b? :)
No chyba, że w różnych miejscach były dostępne różne prototypy ;)
ODPOWIEDZ