Savage Planet: The Fate of Fantos

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Ryu »

Dwntn pisze:Ja bym się ucieszył, gdyby udało się przekroczyć ten próg. Te kilka kart, to potężne artefakty, które będą pozwalały na zrównoważenie balansu jak i wprowadzą ciekawe interakcje w grze.
+1 Też bym się ucieszył :)
Wothan pisze:ale na kolejne SG już wydawcy chyba nie mieli pomysłu (większa kość? serio?). Zreszta poprzednie SG to były głównie karty, więc szału w kampani nie było, ale czego sie spodziewać od gry za takie pieniądze?
+1 Większa kość? Lepiej by dali więcej kart. Ja ogólnie jestem zdania że im więcej kart tym lepiej - szczególnie że to jednak karcianka :)
Dwntn pisze:Przyspieszenie końca rozgrywki to także element taktyczny, który gracze mogą wykorzystać aby zdobyć przewagę nad przeciwnikami i doprowadzić do końca partii w najdogodniejszym dla siebie momencie Niemniej jednak, nadal trwają prace nad projektem kart w talii Prób, dlatego z chęcią przyjmę na priv wszelkie uwagi i sugestie związane z tym co można jeszcze poprawić.
Dwntn pisze:To tylko wrażenie Mechanika jest tak zaprojektowana, aby każda z akcji głównych była mniej więcej tak samo korzystna dla gracza, który ją zagrywa. To powiedziawszy, Akcje Harvest i Tribute są bardziej nastawione na korzyść materialną w postaci zebranych/zrabowanych pieniędzy, podczas gry Wojna pozwala, jak słusznie zauważyłeś, pozbawić wroga cennych kryształów zgromadzonych na kartach Legacy.
Zaraz pójdzie PM z wyjaśnieniem o co mi chodzi :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Opublikowałem wstępne FAQ w dziale pytań do zasad. Można je zobaczyć tutaj: LINK.

Ze swojej strony mam mały dylemat jak przetłumaczyć niektóre zwroty z gry, więc będę wdzięczny za wasze sugestie odnośnie tłumaczenia:

Legacy (o osobie) - ?

Task - poświęcenie danej akcji

unTask - przygotowanie karty (celowo staram się omijać termów Tapować i Odtapować, gdyż jest ona kojarzona głównie z MtG).

Reginign Tribute - tytuł honorowy nadawany pojedynczej karcie Legacy.

- K.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Wothan »

@Dwntn, oto moje typy:
Legacy - Legat
Reigning Tribute - Panujący Trybun
Task - Wyznaczyć (do zadania)
Untask - Zwolnić (z zadania)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Wothan pisze:@Dwntn, oto moje typy:
Legacy - Legat
Reigning Tribute - Panujący Trybun
Task - Wyznaczyć (do zadania)
Untask - Zwolnić (z zadania)
Wothan,

Wielkie dzięki. To całkiem pomysłowe i jednocześnie trafne interpretacje!

- K.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: as.nielo »

Legacy to dziedzictwo/spadek/spuścizna
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

as.nielo pisze:Legacy to dziedzictwo/spadek/spuścizna
Stąd problem z przetłumaczeniem tego jakoś sensownie. Myślę jednak, w oparciu o encyklopedyczna definicje że Wothan trafił w sedno z Legatem.

Pozdrawiam,

- K.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: as.nielo »

kojarzy mi się słówko legate ale możliwe, że oba tłumaczenia są oké. sprawdzę w słowniku jak dojadę do domu
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Wothan »

Już nawet nie chodzi o podobieństwo słów "Legacy - Legat" i "Tribute - Trybun" i rzeczywistego znaczenia tych stanowisk w starożytnym Rzymie, ale jakoś wydały mi się pasujące do klimatu gry.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: as.nielo »

Wotan nie stosujesz się do zasad poprawnej pisowni sprawdzając w swój słownik.

Tobie chodzi o słowo legate natomiast legacy to tak jak legatee, pozostałość spuścizna, coś do oszacowania. Natomiast o osobie legat (pospolicie posłaniec po polsku) według moich źródeł powinno być legat.

Tribute czyli trybut to coś zupełnie innego i można by to w jakimś harkorowym rolpleju nazwać questem, znowu nie jest to osoba trybun czyli bardzo podobne słówko.. Wyznaczyć do działania hehe.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Wothan »

as.nielo pisze:Wotan nie stosujesz się do zasad poprawnej pisowni sprawdzając w swój słownik.
Ciebie za takie pisanie Miodek też by nie pochwalił.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

as.nielo pisze:Wotan nie stosujesz się do zasad poprawnej pisowni sprawdzając w swój słownik.

Tobie chodzi o słowo legate natomiast legacy to tak jak legatee, pozostałość spuścizna, coś do oszacowania. Natomiast o osobie legat (pospolicie posłaniec po polsku) według moich źródeł powinno być legat.

Tribute czyli trybut to coś zupełnie innego i można by to w jakimś harkorowym rolpleju nazwać questem, znowu nie jest to osoba trybun czyli bardzo podobne słówko.. Wyznaczyć do działania hehe.
Problem z Tribute jest taki że w j. Angielskim można go użyć jako przymiotnika opisującego osobę lub jej funkcję. W naszym narzeczu już niestety nie, dlatego idąc za wikipedią warunkowo dopuszczam ten termin jako "trybun – obrońca ludu, osoba upowszechniająca określone idee społeczne", co pasowałoby tematycznie do roli tej postaci w grze.

- K.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: as.nielo »

haha no niech pan Miodek sypnie groszem, jak mu dokucza pisownia w internecie to może wszystko zmądrzeje a przynajmniej tego krótkiego w zabraknie. Posty na forum dobre sobie
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: as.nielo »

Dwntn pisze:
as.nielo pisze:Wotan nie stosujesz się do zasad poprawnej pisowni sprawdzając w swój słownik.

Tobie chodzi o słowo legate natomiast legacy to tak jak legatee, pozostałość spuścizna, coś do oszacowania. Natomiast o osobie legat (pospolicie posłaniec po polsku) według moich źródeł powinno być legat.

Tribute czyli trybut to coś zupełnie innego i można by to w jakimś harkorowym rolpleju nazwać questem, znowu nie jest to osoba trybun czyli bardzo podobne słówko.. Wyznaczyć do działania hehe.
Problem z Tribute jest taki że w j. Angielskim można go użyć jako przymiotnika opisującego osobę lub jej funkcję. W naszym narzeczu już niestety nie, dlatego idąc za wikipedią warunkowo dopuszczam ten termin jako "trybun – obrońca ludu, osoba upowszechniająca określone idee społeczne", co pasowałoby tematycznie do roli tej postaci w grze.

- K.
Nie będę się z tobą spierał skoro chcesz udawać że jesteś mądrzejszy. Ja nie jestem mądry, gdybym był miałbym teraz pewnie lepsze zajęcie. Ale strasznie kaleczysz język, strasznie. <i>Trudno wyrazić ten ból</i> :-/
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: as.nielo »

Nie kupuję tej gry, nie spodobała mi się, chociaż karty wyglądają pięknie. Aż szkoda papieru na takie bajeranckie karty.

Zamknięte, do niedzieli.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

as.nielo pisze:
Dwntn pisze:
as.nielo pisze:Wotan nie stosujesz się do zasad poprawnej pisowni sprawdzając w swój słownik.

Tobie chodzi o słowo legate natomiast legacy to tak jak legatee, pozostałość spuścizna, coś do oszacowania. Natomiast o osobie legat (pospolicie posłaniec po polsku) według moich źródeł powinno być legat.

Tribute czyli trybut to coś zupełnie innego i można by to w jakimś harkorowym rolpleju nazwać questem, znowu nie jest to osoba trybun czyli bardzo podobne słówko.. Wyznaczyć do działania hehe.
Problem z Tribute jest taki że w j. Angielskim można go użyć jako przymiotnika opisującego osobę lub jej funkcję. W naszym narzeczu już niestety nie, dlatego idąc za wikipedią warunkowo dopuszczam ten termin jako "trybun – obrońca ludu, osoba upowszechniająca określone idee społeczne", co pasowałoby tematycznie do roli tej postaci w grze.

- K.
Nie będę się z tobą spierał skoro chcesz udawać że jesteś mądrzejszy. Ja nie jestem mądry, gdybym był miałbym teraz pewnie lepsze zajęcie. Ale strasznie kaleczysz język, strasznie. <i>Trudno wyrazić ten ból</i> :-/
Ty już chyba sam nie wiesz kogo się czepiać, mnie czy Wothana ? :) Nie bardzo też rozumiem sens twoich wypowiedzi, ze względu na dzwiną składnie zdań. Merytorycznie twoje wypowiedzi niewiele wnoszą do dyskusji - jeśli masz lepszy pomysł na przetłumaczenie tych przymiotników, to jestem otwarty na sugestie.

- K.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Wothan »

Tak na obronę mojej interpretacji:
"Legat - W Rzymie pierwotnie wysłannik – osoba, której zwierzchnik powierzył jakąś misję do wykonania we własnym zastępstwie (np. poseł, przyboczny wodza naczelnego). W armii rzymskiej mianem legata (łac. legatus legionis) określano wysokiej rangi oficera wyznaczonego przez zwierzchników (wodza, namiestnika prowincji, konsula, senat, później cesarza) do dowodzenia pojedynczym legionem; wybierany przez wodza spośród senatorów, mógł także pod jego nieobecność dowodzić całą armią (legatus pro praetore). " Wikipedia
Moim zdaniem to określenie na karty "Legacy" bardzo pasuje do mechaniki gry, gdzie wyznaczamy te karty do zadań (np. ataku czy pobierania daniny {Harvest}).
Co do słowa "Trybun" to po prostu skojarzyło mi się fonetycznie z "Tribute".
Nie zawsze tłumaczenie dosłowne jest najlepsze. W przypadku Fantos jest to szczególnie trudne. Ja podałem tylko moje typy i do niczego nikogo nie zobowiązuje, a zamiast wyśmiewać lepiej podać własne propozycje.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Fegat »

Propsy za grafiki :shock:
Grał w to ktoś?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Fegat pisze:Propsy za grafiki :shock:
Grał w to ktoś?
Tak, jestem playtesterem tej gry i regularnie hostuje rozgrywki w Katowicach, Chorzowie i okolicy.

W chwili obecnej finalizujemy wszystkie zmiany i poprawki aby przygotować wersję PnP 2.0, która będzie gotowa do pobrania na dniach. Jestem także odpowiedzialny za przygotowanie polskiej wersji językowej Savage Planet.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Ryu »

Fegat pisze:Propsy za grafiki :shock:
Grał w to ktoś?
No mi się grafiki też podobają. To coś dziwnego czy co? Fakt, że grafiki przypominają mi bajki jakie oglądałem za dziecka w TV i może to sentyment ale się podobają.
I tak, grałem raz. Niestety tylko raz. Grało mi się bardzo miło że aż zamówiłem :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Jiloo »

Fegat pisze:Propsy za grafiki :shock:
Grał w to ktoś?
Wątek nie jest długi. Ci którzy grali napisali parę słów od siebie na temat rozgrywki.
Mnie, niestety, gra nie podpasowała, a wielka szkoda, bo bardzo ładna. Gra ma potencjał, pare rzeczy mi się podoba, ale ogólnie jestem na nie.


Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Jiloo pisze:
Fegat pisze:Propsy za grafiki :shock:
Grał w to ktoś?
Wątek nie jest długi. Ci którzy grali napisali parę słów od siebie na temat rozgrywki.
Mnie, niestety, gra nie podpasowała, a wielka szkoda, bo bardzo ładna. Gra ma potencjał, pare rzeczy mi się podoba, ale ogólnie jestem na nie.
Cóż, są gusta i guściki :) Polecam mimo wszystko spróbować raz jeszcze gdy ukaże się gotowy PnP 2.0. Powinien być przygotowany w ciągu tygodnia. Ta wersja będzie zawierać wszystkie poprawki do mechaniki, tekstów kart etc. oraz powinna zawierać wszystkie odblokowane w kampanii karty. Może przy drugim podejściu gra bardziej zaskoczy ? :)

- K.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Jiloo »

Dwntn pisze:
Jiloo pisze:
Fegat pisze:Propsy za grafiki :shock:
Grał w to ktoś?
Wątek nie jest długi. Ci którzy grali napisali parę słów od siebie na temat rozgrywki.
Mnie, niestety, gra nie podpasowała, a wielka szkoda, bo bardzo ładna. Gra ma potencjał, pare rzeczy mi się podoba, ale ogólnie jestem na nie.
Cóż, są gusta i guściki :) Polecam mimo wszystko spróbować raz jeszcze gdy ukaże się gotowy PnP 2.0. Powinien być przygotowany w ciągu tygodnia. Ta wersja będzie zawierać wszystkie poprawki do mechaniki, tekstów kart etc. oraz powinna zawierać wszystkie odblokowane w kampanii karty. Może przy drugim podejściu gra bardziej zaskoczy ? :)

- K.
Wydrukowanie nie jest problemem, nie wiem tylko czy uda mi się namówić znajomych na kolejną partię. Im spodobała się jeszcze mniej ;)
Choć był jeszcze ktoś kto chciał ograć, może się uda.

A tak bardziej serio, gra nie podeszła mi w aspektach, które się raczej nie zmienią. Dla mnie tableau building to trochę budowanie silniczka, jak w San Juan, Race for the Galaxy czy Terraformacji Marsa. Tutaj Legacy teraz są, zaraz ich nie ma. Jeszcze jakby działała dobrze na dwie osoby to bym się skusił, a tak to niestety nie jestem targetem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Wothan »

@Niestosowny, a da się zagadać z ludźmi z Imp House by w wersji 2.0 PnP podpieli matę do wydruku? Np. W formacie 2xA4 albo A3.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Wothan pisze:@Niestosowny, a da się zagadać z ludźmi z Imp House by w wersji 2.0 PnP podpieli matę do wydruku? Np. W formacie 2xA4 albo A3.
Mata jest exclusivem kickstarterowym, więc wątpię ale zapytam.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Wothan »

Sorry @Dwntn, mialo być do Ciebie skierowane pytanko, bezkrytycznie przekleiłem je z wątku o zbiórce :oops:
ODPOWIEDZ