Savage Planet: The Fate of Fantos

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Michał M »

I to jest prawidłowe podejście, ale spotkałem się z różnymi reakcjami na krytyczne teksty o grach. Poza tym Savage Planet nawiązuje swoją mechaniką do mojej ulubionej gry, więc trochę się bałem, że niechcący wyjdzie mi z tego niepotrzebnie przemądrzały elaborat pod tytułem "Grałem sto ileś razy w Vampire: the Ehertnal Struggle, więc wiem, jaką grą ma być Savage Planet, frajerzy".
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: guslarz »

Dwntn pisze:Źle także opisałeś rzut kością. Przy akcjach Harvest, Tribute czy War rzucamy tylko jedną kością, niezależnie od ilości Legatów skierowanych do wykonania akcji.
To w takim razie masz inną instrukcję niż my. Tam jasno pisze że rzucasz za każdego legata.

Nie zmienia to faktu, że grze życzę dobrze (w końcu ją wsparłem) i mam nadzieję, że w grudniu dostanę produkt, który będzie wybitny w swojej kategorii ;).
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

guslarz pisze:
Dwntn pisze:Źle także opisałeś rzut kością. Przy akcjach Harvest, Tribute czy War rzucamy tylko jedną kością, niezależnie od ilości Legatów skierowanych do wykonania akcji.
To w takim razie masz inną instrukcję niż my. Tam jasno pisze że rzucasz za każdego legata.
Wróć... Mój błąd - to był jeden z wariantów jakie testowałem z użyciem zwykłej K6 :)

- K.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Michał M »

W takim razie jednak usunę ten komentarz z tekstu, żeby nie wprowadzić kogoś w błąd.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Jiloo »

Dwntn pisze:(...) Druga wersja PnP powinna chodzić o wiele lepiej, (...)
Rozumiem, że nie mamy już co czekać na poprawione pliki?
Na stronie kampanii linki do starej wersji PnP już nie działają.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Jiloo pisze:
Dwntn pisze:(...) Druga wersja PnP powinna chodzić o wiele lepiej, (...)
Rozumiem, że nie mamy już co czekać na poprawione pliki?
Na stronie kampanii linki do starej wersji PnP już nie działają.
Druga wersja PnP będzie udostępniona graczom dopiero we wrześniu. Obecnie trwają finalne playtesty aby wyłonić błędy i PnP 2.0 nie jest udostępniane szerzej.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Kowal »

Teraz dopiero trafiłem przypadkiem na ten temat i przyznam szczerze, że gra zrobiła na mnie niesamowite wrażenie grafikami, a i mechanicznie wygląda dobrze. Chętnie bym jej spróbował, ale pytanie czy coś wiadomo o tych poprawionych plikach do druku? Czy egzemplarze z KS zostały już dostarczone? Bo nie wiem czy można się spodziewać jakichś nowych recenzji.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Kowal pisze:Teraz dopiero trafiłem przypadkiem na ten temat i przyznam szczerze, że gra zrobiła na mnie niesamowite wrażenie grafikami, a i mechanicznie wygląda dobrze. Chętnie bym jej spróbował, ale pytanie czy coś wiadomo o tych poprawionych plikach do druku? Czy egzemplarze z KS zostały już dostarczone? Bo nie wiem czy można się spodziewać jakichś nowych recenzji.
Wersja PnP 2.0 nie trafiła do otwartych testów pomimo wcześniejszych zapowiedzi, co było spowodowane decyzją wydawnictwa. Jej dystrybucja ograniczyła się wyłącznie do playtesterów. W chwili obecnej trwa produkcja gry, która będzie rozsyłana do wsperających na przełomie lutego i marca, więc najpóźniej na początku kwietnia każdy, kto wsparł grę powinien otrzymać swój egzemplarz, o ile nie wystąpią inne nieprzewidziane opóźnienia.

- K.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Kowal »

Dwntn pisze: Wersja PnP 2.0 nie trafiła do otwartych testów pomimo wcześniejszych zapowiedzi, co było spowodowane decyzją wydawnictwa. Jej dystrybucja ograniczyła się wyłącznie do playtesterów. W chwili obecnej trwa produkcja gry, która będzie rozsyłana do wsperających na przełomie lutego i marca, więc najpóźniej na początku kwietnia każdy, kto wsparł grę powinien otrzymać swój egzemplarz, o ile nie wystąpią inne nieprzewidziane opóźnienia.

- K.

A jest szansa że PnP 2.0 trafi jeszcze do ogólnej dystrybucji, czy to już ostateczna decyzja wydawnictwa? Albo czy wiadomo coś jeszcze o polskiej wersji, czy póki co za wcześnie żeby coś powiedzieć?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Kowal pisze:
Dwntn pisze: Wersja PnP 2.0 nie trafiła do otwartych testów pomimo wcześniejszych zapowiedzi, co było spowodowane decyzją wydawnictwa. Jej dystrybucja ograniczyła się wyłącznie do playtesterów. W chwili obecnej trwa produkcja gry, która będzie rozsyłana do wsperających na przełomie lutego i marca, więc najpóźniej na początku kwietnia każdy, kto wsparł grę powinien otrzymać swój egzemplarz, o ile nie wystąpią inne nieprzewidziane opóźnienia.

- K.

A jest szansa że PnP 2.0 trafi jeszcze do ogólnej dystrybucji, czy to już ostateczna decyzja wydawnictwa? Albo czy wiadomo coś jeszcze o polskiej wersji, czy póki co za wcześnie żeby coś powiedzieć?
Przygotowałem polską wersję gry dla wydawcy kilka miesięcy temu w ramach naszej współpracy, natomiast kiedy i czy w ogóle zostanie ona udostępniona nie jestem w stanie powiedzieć, bo zależy to wyłącznie od decyzji wydawcy. Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że jeżeli pierwszy nakład spotka się z pozytywnymi ocenami, planowany jest dodruk międzynarodowy gry i najprawdopodobniej wtedy moja praca ujrzy światło dzienne, gdyż w ramach dodruku na KS będą oferowane regionalne wersje językowe.

Co do PnP, biorąc pod uwagę, że tak niewiele czasu pozostało do premiery gry, raczej nie sądzę aby wydawca udostępnił pliki.

- K.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Ryu »

To lipa Panie... :?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Czas odświeżyć temat :)

Dziś dotarła do mnie przesyła zawierająca grę, wieńcząc tym samym długi proces związany z jej powstawaniem, w którym miałem swój mały wkład :)

Zapraszam na mały unboxing na mojej stronie na Facebook (LINK) lub bezpośrednio na Instagramie (LINK) w zależności jak komu wygodniej :)

Dla przypomnienia, podpinam także moją pierwotną recenzję, napisaną na podstawie rozgrywek w trakcie trwania pierwotnej kampanii na KS (LINK).

Podsumowując,

Gra prezentuje się rewelacyjnie. Komponenty wykonane są z naprawdę bardzo dobrej jakości tektury; Dołączona do gry kostka także prezentuje się lepiej od zwykłej k6-tki, której używaliśmy do playtestów rok temu. Mata do gry również dobrze się prezentuje, choć docelowo była opcjonalnym, płatnym dodatkiem. Na pewno napiszę więcej już wkrótce, gdy ogramy tytuł :)

- K.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Ryu »

Ja zapytam o to co mnie interesuje najbardziej.... Co z tłumaczeniem? Będzie dostępne "do wydruku"?
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Ryu »

Ja zapytam o to co mnie interesuje najbardziej.... Co z tłumaczeniem? Będzie dostępne "do wydruku"?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Savage Planet: The Fate of Fantos

Post autor: Dwntn »

Na chwilę obecną wydawnictwo działa pełną parą i powoli zaczynamy testy drugiej gry w uniwersum Savage Planet. Pierwotny plan zakładał dodruk w formacie wielojęzycznym jeśli gra zostanie dobrze przyjęta. Na chwilę obecną dociera ona dopiero do wspierających, więc ciężko to ocenić. Żeby była możliwość udostępnienia tłumaczenia w formie PnP, ktoś musiałby złożyć tekst w inDesign, a o ile wiem, nikt nad tym dotychczas nie pracował, bo zbyt wiele czasu pochłaniały sprawy związane z realizacją bieżącej kampanii.

- K
ODPOWIEDZ