gildie

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

gildie

Post autor: okon »

miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Re: gildie

Post autor: miszcz »

Zaciekawiła mnie zapowiedź Galakty. Ale o grze nie mogę znaleźć nic więcej niż to co w zapowiedzi. Może ktoś coś wie? Czy ta gra pojawi się z niebytu?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: gildie

Post autor: Fegat »

Ogolnie za kilka dni wezme ja na warsztat/powstanie wideo. Po pierwszych partiach moge powiedziec, ze to gra licytacyjna z elementami deck buildingu i negatywna interakcja. Wyglada dobrze i gra sie bardzo dobrze, ale ma kilka wad. Musze ja ograc w inna ilosc osob i napisze kilka slow krytyki :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: gildie

Post autor: Fegat »

Recenzja zrobiona :P

https://www.youtube.com/watch?v=PSaPao3z3jQ

Ogólnie gierka działa, jest fajna, piękne ilustracje, ale ciągłe liczenie punktów niszczy trochę klimat. Według mnie to jest euro, czyli ewidentnie nie jestem targetem docelowym :P
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: gildie

Post autor: Majkel89 »

Ktoś jeszcze grał? Jakieś opinie?
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: gildie

Post autor: Mikanit »

Z recenzji wiem ze :
Zaleta gry to to ze jest to euro.
Wadą gry jest to ze nie jest to ameri.
Może warto następnym razem powiedzieć jakies konkrety jak już zadajesz sobie trud krecenia.... Napisz tutaj jakie odczucia z gry jak gra chodzi w różnych konfiguracjach?
Gra ma moje zaiinteresowanie ze wzglegu na mozliwosc gry w 6 osob. Ale 150 pln za taka ilosc elementow przeginka. Mikro monety i olbrzymie kafle. Coś się komuś pomieszało.
Rumia
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: gildie

Post autor: Fegat »

W sezonie drugim moje odcinki są raczej tak kręcone, aby pokazać jak gra wygląda/co zawiera jak się mniej więcej gra.


Skalowanie:
Dla 2 osób gra się okej, co najwyżej okej. Licytacja w 2 osoby to nie jest licytacja :P
Dla 3 osób, grało mi się już lepiej (ale jeden z graczy z któym grałem woli tryb 2 osobowy od 3/4... )
Dla 4 osób, licytacja najciekawsza, ale down-time większy. Gra jest maksymalnie dla 4 graczy.

Czas rozgrywki:
od 30 minut dla 2 osób, do 1,5 godziny dla 4 osób.

Odczucia:
To nie jest moja liga. Emocje przy eurosach są znikome, tutaj jest lepiej, ale to nadal euro... I dla mnie to wada. Przyczynia się do tego jedna z mechanik gry***.
Z każdą decyzją musisz liczyć punkty, na plus jest interakcja wraz z negatywną interakcją, ale kupowanie pokoi ogranicza się tylko do combowania ilości punktów zwycięstwa. Próg wejścia jest bardzo niski i myślę, że to jest spory plus. Zresztą, właśnie tym "niewtajemniczonym" gra się podobała i to bardzo.

Ogólnie dla mnie to dziwna hybryda, do której mam mieszane uczucia. Z jednej strony mega klimat, interakcja, sprawna i działająca mechanika, a z drugiej strony kupowanie kafelków pokoi i budowanie gildii jest tak bardzo suche***, że aż nieklimatyczne. Gdyby pokoje dawały jakieś akcje, odrobinę przygody, wówczas ta gierka byłaby zajebista. A tak jest tylko dobra ;)

@to są moje odczucia, a nie prawda objawiona
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: gildie

Post autor: Dwntn »

okon pisze:płone jak pochodnia
I pewnie dlatego zapominasz o zasadach gramatyki ;)

- K.
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: gildie

Post autor: piogal »

Fegat pisze:Recenzja zrobiona :P

https://www.youtube.com/watch?v=PSaPao3z3jQ

Ogólnie gierka działa, jest fajna, piękne ilustracje, ale ciągłe liczenie punktów niszczy trochę klimat. Według mnie to jest euro, czyli ewidentnie nie jestem targetem docelowym :P

Ehh, nie ma jak to mieć pretensje do euro-gry za to, że jest euro-grą... i właśnie dlatego recenzenci nie powinni zabierać się za typy gier, których nie lubią..
Board games are made for FUN, don't you think?
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: gildie

Post autor: Mikanit »

Kolega robi recenzje ktore nie sa recenzjami a tylko przedstawieniem elementow gry i w duzym skrocie mechaniki. Polecam dowiedzieć się czym jest recenzja i co to jest część krytyczna recenzenta. Moze jakiś forumowicz wypowiedział się z wrażeń po rozgrywce.
Rumia
ODPOWIEDZ