Guns & Steel: Historia Ludzkości

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Guns & Steel: Historia Ludzkości

Post autor: kaimada »

Jestem trochę zdziwiony, że nikt nie założył jeszcze tematu na forum na temat Guns & Steel. Jest to najnowszy tytuł od Portal Games, który jest prostą grą Cywilizacyjną dla dwóch do czterech graczy.

Nie przedłużając zapraszam na moją recenzję Guns & Steel: Historia Ludzkości na ZnadPlanszy.

W skrócie nie porwała mnie ten tytuł. Owszem ma ciekawą mechanikę, ale według mnie za mało się tutaj dzieje i przede wszystkim nie czuję rozwoju mojej cywilizacji, a w takiej grze jest to bardzo poważna wada. Dużo lepiej bawiłem się przy Flow of History od tego samego autora...

Polecić z czystym sumieniem mogę tym osobom, które szukają relatywnie szybkiego tytułu, wymagającego główkowania, ale którym nie będzie przeszkadzać brak klimatu, rozwoju i ograniczona ilość ruchów i decyzji możliwych w każdej partii.

Graliście już? Co Wy sądzicie o tym tytule? Jest ktoś komu bardziej podoba się Nowy Świat od Renesansu?
szukasz
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2015, 14:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Guns & Steel: Historia Ludzkości

Post autor: szukasz »

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem. Jest to gra cywilizacyjna dla maks. 4 graczy za 48 PLN - musiałem to sprawdzić. Mechanika mi osobiście przypomina Korzenny szlak (nie grałem - widziałem z 5 filmów przedstawiających gameplay). Korzenny szlak wydał mi się nudny szczególnie dla 2 osób i odepchnęła mnie cena. Guns & Steel natomiast wydaje się być bardzo dobrą pozycją. Jak dotychczas mam za sobą 2 partie w część pierwszą i 2 partie w część drugą i tylko we dwoje z żoną (nie mieszałem części - od mieszania boli mnie głowa). Partie są zacięte, emocjonujące, dużo główkowania - bardzo duży plus za odkryte wszystkie karty w układzie. Zaatakować z sukcesem dobrze grającego przeciwnika - wspaniałe uczucie, jakby ułożyć puzzle 2000 elementów przedstawiające otchłań oceaniczną ;).

Może w ostatnim zdaniu leciutko przesadziłem ale radość jest wielka. Grę polecam bardzo. Muszę jeszcze sprawdzić jak będzie działała na więcej niż 2 graczy.
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Guns & Steel: Historia Ludzkości

Post autor: MaxiCas »

A jak to się ma do 7CŚ : Pojedynek? Bo cała ta piramidka z kart itd trochę narzucają mi skojarzenia z tą grą.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Guns & Steel: Historia Ludzkości

Post autor: kaimada »

MaxiCas pisze:A jak to się ma do 7CŚ : Pojedynek? Bo cała ta piramidka z kart itd trochę narzucają mi skojarzenia z tą grą.
Tak jak pisałem w recenzji jest to trochę mylące.
W przeciwieństwie to 7 Cudów, w G&S wszystkie karty są dostępne do kupienia, wystarczy tylko za nie dopłacić jeśli pod nimi coś leży.
Po drugie nie rozwijasz swojej cywilizacji, a zbierasz karty na rękę bo jest to w zasadzie deck building.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Guns & Steel: Historia Ludzkości

Post autor: Veridiana »

ODPOWIEDZ