Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

Morsereg pisze:
przeczytalem tekst. i mam pare zastrzezen i pytan:
- "W piątej turze zdobyłem punkt za Mecatol, dwa punkty za dwa publiczne cele i jeden punkt za cel sekretny"
tutaj chyba zle zagraliscie. nie mogles zrobic dwoch celi publicznych w jednej turze.
- "Co więcej fazę tę zaczynamy z aktywnymi planetami"
gdzie jest informacja o tym?
- cele publiczne - z tego co sie orientuje to chyba nie wszystkie sa nastawione na pokoj. cele z I na wierzchu faktycznie sa bardziej pacyfistyczne, te z II juz nie tak bardzo.
- malo trojkatow - tez na to narzekalismy, aczkolwiek przez to trzeba dokladniej planowac swoje ruchy.
.
1) Zapunktowałem jeden cel publiczny z Imperiala i jeden w statusie.
2) Agenda Phase jest po Status Phase.
3) Tak jak napisałem cele trzeba bardziej ograć, żeby wyrobić sobie pełne zdanie.
4) Jak wyżej.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Morsereg »

1) mea culpa. tak faktycznie mozna.
2) o kurde, caly dzien gralismy zle :D dzieki
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

Morsereg pisze: 2) o kurde, caly dzien gralismy zle :D dzieki
Oj tam - wy tylko testowaliście alternatywne zasady.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: raj »

Kurcze, gra ktoś w Warszawie?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

raj pisze:Kurcze, gra ktoś w Warszawie?
Ja planuje, ale pewnie poczekam na wersje PL. Wiem o ekipie Tomka, ale czekaja na gre. Wysle Ci namiary na niego.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Bary »

kaimada pisze:
rattkin pisze:Dodatki do podstawki, której celem było "let's crank up that shit to 11", brzmią kuriozalnie. Ja myślałem, że w tym pudle będzie wszystko co najlepsze ze wszystkiego co miała do zaoferowania cała linia TI3. A tu dopiero przyczółek.

Poczekam kilka lat na TI5 :)
Tak jak napisałem w tekście - TI4 moim zdaniem zawiera większość najważniejszych rzeczy z TI3 z dodatkami, brakuje mu tylko większej liczby kafli systemów i ewentualnie kilku bardziej agresywnych celów, które jednak znajdują się w celach sekretnych.
Z tego, co napisałeś w tekście, wspomniana mała ilość kafli jest dość wyraźnie odczuwalna w momencie, jeśli grałeś w TI3 z dodatkami. "Przy czteroosobowej partii gramy na wszystkie systemy jakie znajdują się w pudełku. Galaktyka jest w tym momencie zdecydowanie nudniejsza, niżli było to w poprzedniej edycji z dodatkami." Rozumiem, że przy 6 osobowej grze będzie tylko gorzej? Osobiście podchodziłem do czwartej edycji podobnie, jak Rattkin: TI4 = TI3 + wszystko, co najważniejsze z dodatków. Powyższy cytat zmienił jednak nieco mój sposób postrzegania i wychodzi na to, że jednak FFG wykroiło trochę ważnej zawartości dodatków TI3, żeby móc to później sprzedać jako rozszerzenia do TI4. To jest jednak produkt za 500 zł, więc nie chciałbym po 6 rozgrywkach poczuć, że dopiero w nadchodzącym dodatku dostanę brakującą część istotnych elementów gry.
Kieruję więc pytanie otwarte do wszystkich osób, które czują się obeznane w tytule: gdzie znajduje się TI4 na 10 punktowej skali, w której przy "1" postawię EH (gra z wykrojoną zawartością, którą dodano w pierwszym rozszerzeniu), a na "10" nowy Doom (zamknięta, bardzo regrywalna pozycja, która być może dodatek dostanie, ale będzie on w pełni opcjonalny)?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Dwntn »

Bary pisze: (...) wychodzi na to, że jednak FFG wykroiło trochę ważnej zawartości dodatków TI3, żeby móc to później sprzedać jako rozszerzenia do TI4. To jest jednak produkt za 500 zł, więc nie chciałbym po 6 rozgrywkach poczuć, że dopiero w nadchodzącym dodatku dostanę brakującą część istotnych elementów gry.

Kieruję więc pytanie otwarte do wszystkich osób, które czują się obeznane w tytule: gdzie znajduje się TI4 na 10 punktowej skali, w której przy "1" postawię EH (gra z wykrojoną zawartością, którą dodano w pierwszym rozszerzeniu), a na "10" nowy Doom (zamknięta, bardzo regrywalna pozycja, która być może dodatek dostanie, ale będzie on w pełni opcjonalny)?
Niestety tak to będzie wyglądać. FFG moim zdaniem wycięło wiele elementów, które tworzyły klimat w grze i nie koniecznie wpływały negatywnie ma rozgrywkę (ma pewno jej nie wydłużały). Ich brak jest ewidentnie podyktowany chęcią zarobku i podejrzewam, że większość brakujących elementów znajdzie się w nadchodzących rozszerzeniach.

Moim zdaniem nowe TI4 znajduje się na równi skali, tj. 5/10. Jest to na pewno odświeżona graficznie gra, która będzie świetnym punktem wejścia dla nowych graczy, którzy będą nią na pewno zachwyceni. Doświadczeni gracze, zwłaszcza ci, którzy grali z większością modułów, jakie oferowały dodatki na pewno poczują, że grze odebrano wielu walorów, które czynimy z jej poprzedniczki tą legendarną grę. Możliwe, że te osoby będą czerpać pełna frajdę z rozgrywek dopiero gdy wyjdzie dodatek. My np. już postanowiliśmy że będziemy używać żetonów Distant Suns oraz niektórych modułów z trójki podczas rozgrywek w czwórkę, a to wiele świadczy o grze.

Widzę też, że Sebastian w swoim tekście niejako potwierdził większość rzeczy które pisałem we własnych wrażeniach, choć jemu gra na Pew o przypadła do gustu o wiele bardziej niż mnie. Może to kwestia tego że po raz pierwszy miał z nią styczność. Na pewno będę ciekaw jego opinii po dwóch kolejnych rozgrywkach jak i sam jestem ciekaw na ile zmieni się moja opinia o TI4 po kolejnych sesjach, z tym że we własnych planuje przywrócić cześć modułów których brakuje z trójki.

Pozdrawiam,

- K.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2017, 19:16 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Deem »

Jaką logiką kierowali się ludzie, którzy wyobrażali sobie, że TI4 to będzie pełne TI3 w jednym pudełku? Pomijając myślenie życzeniowe, nic za tym nie stało. Są trzy cechy, które zwiększały próg wejścia przy TI3: cena, czas i ilość zasad. Od dawna wiemy, że FFG nie miało zamiaru zawalczyć o nowych klientów ani ceną ani czasem rozgrywki, więc została tylko kwestia usprawnienia i ograniczenia zasad a co za tym idzie elementów. Zestawianie tego z Doomem (nawet w kwestii zamkniętej całości) jest jakimś nieporozumieniem - to dwa totalnie inne modele sprzedaży i to również nie jest żadne zaskoczenie.

Za dwanaście lat będziemy przerabiać dokładnie te same żale przy TI5 :P
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

Nic się nie zmieniło.
TI4 to zdecydowane 10/10 i nawet nie ma co się nad oceną zastanawiać. Dla kogoś nieogranego jest to zdecydowanie lepsza opcja niż TI3. My w swoim gronie też zdecydowanie pozytywnie przyjęliśmy tę edycję i w sumie jestem zadowolony, że wywalono masę bezsensownych kart akcji, czy nieużytecznych polityk. Większość modułów była grana z przyzwyczajenia, a była z nimi masa problemów. Nie mówię, że one były niefajne, ale w zasadzie przyjemniej grało się bez nich. Dużo, dużo płynniej.

Jednocześnie wierzę, że dodatki będą przemyślane i dodając nowe elementy nie wprowadzą zamieszania w zasadach, ani nie będą komplikować rozgrywki bezsensu. Że tym razem nie będziemy dostawać nowych kart akcji i polityk tylko po to, żeby były i zajmowały miejsce na ręce.

Tylko tych systemów żal.
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: lou »

Deem pisze:Jaką logiką kierowali się ludzie, którzy wyobrażali sobie, że TI4 to będzie pełne TI3 w jednym pudełku?
w Grze o Tron FFG potrafiło połączyć wszystko co najlepsze z I edycji, tutaj zapowiadali podobnie więc można tego było oczekiwać. Nie ukrywam że i ja liczyłem że IV edycja będzie super, ale po tekstach Dwntn i Kamaidy mi przeszło. Wolę grać w III edycję którą uwielbiam a nie czekać na dodatki do IV, które podniosą jej cenę pewnie do jakiegoś tysiąca...
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Zorak »

Zgadzam sie ze dodatkowe karty akcji i polityki z dodatkow w TI3 bardziej szkodzily niz pomagaly. Przy mniejszym decku fajnych kart warto bylo inwestowac w dociag. Pozniej jak stos kart byl juz znaczny to szansa na wyciagniecie dobrej karty akcji spadala na tyle ze nie oplacalo sie isc w strone dociagu.
Imo dobrym przykladem jest Cywilizacja poprzez wieki- kart militarnych nie ma duzo na ere ale ich dzialanie bywa kluczowa i dlatego warto zainwestowac w ich maksymalny dociag zwiekszajac szanse ze dostaniemy to co chcemy.

Pytanie dla tych co juz maja gre. Jak wyglada sytuacja z wypraska ? Jest tam miejsce na dodatki ktore sie pojawia ?
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Bary »

Deem pisze:Jaką logiką kierowali się ludzie, którzy wyobrażali sobie, że TI4 to będzie pełne TI3 w jednym pudełku? Pomijając myślenie życzeniowe, nic za tym nie stało. Są trzy cechy, które zwiększały próg wejścia przy TI3: cena, czas i ilość zasad. Od dawna wiemy, że FFG nie miało zamiaru zawalczyć o nowych klientów ani ceną ani czasem rozgrywki, więc została tylko kwestia usprawnienia i ograniczenia zasad a co za tym idzie elementów. Zestawianie tego z Doomem (nawet w kwestii zamkniętej całości) jest jakimś nieporozumieniem - to dwa totalnie inne modele sprzedaży i to również nie jest żadne zaskoczenie.

Za dwanaście lat będziemy przerabiać dokładnie te same żale przy TI5 :P
Raczej mało kto się spodziewał, że TI4, to będzie TI3 + WSZYTKO z dodatków. Jednakże mała ilość kafli, która jest odczuwalna już na początku przygody, to jednak jest trochę niepokojąca informacja (przynajmniej dla mnie, osoby nieobeznanej dokładnie w tej grze).
W kwestii modeli sprzedaży: co ma piernik do wiatraka? Czy to, że Doom jest w takim, a nie innym modelu zmienia to, że jest to gra "zamknięta"? Użyłem tej gry jako skrajny element skali, żeby była ona bardziej czytelna.

@Dwntn Dzięki wielkie za wartościową odpowiedź!

@Kaimada Czyli te systemy, choć w Twoim odczuciu zmniejszają znacząco różnorodność i odczuwasz ich brak, to jednak nie rzutują finalnie na ocenę?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: raj »

Bary pisze:Jednakże mała ilość kafli, która jest odczuwalna już na początku przygody, to jednak jest trochę niepokojąca informacja (przynajmniej dla mnie, osoby nieobeznanej dokładnie w tej grze).
Odczuwalna dla tych którzy mają ograne TI3 z dodatkami. Jeżeli zaczynasz lub np. grałeś tylko w podstawkę TI3, to kafli jest więcej niż w podstawce TI3 i nie odczujesz problemu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Strud
Posty: 313
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 39 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Strud »

Rocy7 pisze:
raj pisze:Kurcze, gra ktoś w Warszawie?
Ja planuje, ale pewnie poczekam na wersje PL. Wiem o ekipie Tomka, ale czekaja na gre. Wysle Ci namiary na niego.
Ja też czekam na wersję PL, preorder już złożony i nie mogę się doczekać :)
Z ekipą Tomka grałem parę razy w 7-8 osób i gorąco polecam - sęk w tym, że TI4 jest (póki co) na max 6 osób, raczej bez problemu zbierze się ekipa alternatywna ;)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

lou pisze:
Deem pisze:Jaką logiką kierowali się ludzie, którzy wyobrażali sobie, że TI4 to będzie pełne TI3 w jednym pudełku?
w Grze o Tron FFG potrafiło połączyć wszystko co najlepsze z I edycji, tutaj zapowiadali podobnie więc można tego było oczekiwać. Nie ukrywam że i ja liczyłem że IV edycja będzie super, ale po tekstach Dwntn i Kamaidy mi przeszło. Wolę grać w III edycję którą uwielbiam a nie czekać na dodatki do IV, które podniosą jej cenę pewnie do jakiegoś tysiąca...
Chwila, chwila a gdzie w drugiej edycji got dowódcy na planszy i wszystkie inne nowinki wprowadzone przez Storm od Swords?
Dla mnie to druga edycja GoT była żartem i jedynie wrzuceniem szóstego gracza i więź oblężniczych do podstawki pierwszej edycji. Czwarta edycja TI zmieniła dużo więcej, a już na pewno w stosunku do podstawki TI3.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Bary »

raj pisze:
Bary pisze:Jednakże mała ilość kafli, która jest odczuwalna już na początku przygody, to jednak jest trochę niepokojąca informacja (przynajmniej dla mnie, osoby nieobeznanej dokładnie w tej grze).
Odczuwalna dla tych którzy mają ograne TI3 z dodatkami. Jeżeli zaczynasz lub np. grałeś tylko w podstawkę TI3, to kafli jest więcej niż w podstawce TI3 i nie odczujesz problemu.
Innymi słowy kafli jest na tyle, że zapewniają sensowną regrywalność- początkujący gracz nie powinien mieć wrażenia: "kurczę, coś tu wycięli" znaną z kilku innych gier tego wydawnictwa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

Bary pisze:
raj pisze:
Bary pisze:Jednakże mała ilość kafli, która jest odczuwalna już na początku przygody, to jednak jest trochę niepokojąca informacja (przynajmniej dla mnie, osoby nieobeznanej dokładnie w tej grze).
Odczuwalna dla tych którzy mają ograne TI3 z dodatkami. Jeżeli zaczynasz lub np. grałeś tylko w podstawkę TI3, to kafli jest więcej niż w podstawce TI3 i nie odczujesz problemu.
Innymi słowy kafli jest na tyle, że zapewniają sensowną regrywalność- początkujący gracz nie powinien mieć wrażenia: "kurczę, coś tu wycięli" znaną z kilku innych gier tego wydawnictwa.
Dokładnie tak.

Dwntn pisze:. Może to kwestia tego że po raz pierwszy miał z nią styczność. Na pewno będę ciekaw jego opinii po dwóch kolejnych rozgrywkach jak i sam jestem ciekaw na ile zmieni się moja opinia o TI4 po kolejnych sesjach
Sam przecież grałeś raz w formie fizycznego egzemplarza, liczbę rozgrywek przy pierwszych wrażeniach mamy taką samą, więc nie wiem skąd ten przytyk.

Druga sprawa, że sam narzekałeś na handel bardzo mocno, a ewidentnie nie zrozumiałeś jak on tam działa...
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: IrasArgor »

Dzięki za świetną poglądową lekturę Kaimada. To, że będą dodatki to byłem pewny, żałuję tylko w odróżnieniu od Ciebie braku modułow Distant Suns i Distant Space, dla mnie zawsze były one nieodzownymi elementami gry, powodującymi dodatkowy dreszczyk :lol: . Zobaczymy co FFG zaproponuje w dodatkach, czy pojawi się jakaś alternatywa. A jak nie zawsze zostaje implementacja żetonów z 3 edycji.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Dwntn »

kaimada pisze:
Dwntn pisze:. Może to kwestia tego że po raz pierwszy miał z nią styczność. Na pewno będę ciekaw jego opinii po dwóch kolejnych rozgrywkach jak i sam jestem ciekaw na ile zmieni się moja opinia o TI4 po kolejnych sesjach
Sam przecież grałeś raz w formie fizycznego egzemplarza, liczbę rozgrywek przy pierwszych wrażeniach mamy taką samą, więc nie wiem skąd ten przytyk.
Sebastian, spokojnie. To nie był przytyk tylko spostrzeżenie. Jestem ciekaw jak będą się kształtować Twoje wrażenia po kolejnych grach. Zakładam że z upływem kolejnych rozgrywek będziesz wyrabiał sobie opinię o grze, a co za tym idzie, może ona ulec zmianie. Tylko tyle i aż tyle. Nie doszukiwałbym się w tym drugiego dna ;)

W moim wypadku zakładam że TI będzie nabytym smakiem i albo się spodoba, albo nie. Czas pokaże. Jak słusznie zauważyłeś, do dziś istnieją ortodoksyjni fani, którzy grają wyłącznie w TI2, więc czemu nie miałoby się znaleźć kilku zapaleńców, dla których jedyną słuszną wersją będzie TI3? Myślę, że odpowiedź na to pytanie zyskamy dopiero po premierze dodatków do czwórki i tego, jak wpłyną na rozgrywkę.


- K.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: 13thcaesar »

FFG ma w zanadrzu wydać matę do TI4: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... c-gamemat/
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

fajna opcja cenowo standard jak za gumową więc jest ok no i pewnie też się nada do eclipsa :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

stalker7 pisze:fajna opcja cenowo standard jak za gumową więc jest ok no i pewnie też się nada do eclipsa :D
czyli ta mata jest matreriałowa i ma 3x3 stopy?

Ja za 70 zł zrobiłem sobie takie coś 6x4 (nie ma siatki hexow, ale do moich potrzeb wystarczy).

Obrazek
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Szaweł »

13thcaesar pisze:FFG ma w zanadrzu wydać matę do TI4: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... c-gamemat/
Wygląda zacnie. Mam nadzieję, że pojawi się w sprzedaży i w Polsce.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Krionah »

Ta, na której gram w X-Winga też się nada. Zaznaczone hexy to chyba bardziej dla bajeru niż jakaś faktyczna pomoc.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Valarus »

Krionah pisze:Zaznaczone hexy to chyba bardziej dla bajeru niż jakaś faktyczna pomoc.
Tak i nie - da się bez nich spokojnie, ale setup jest trochę wygodniejszy.
ODPOWIEDZ