Skup żywca od Fox Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Furan »

A gdyby temat zaczął przygasać, to można przenieść się do innego wątku o grze od Fox Games - w absurdach codzienności można znaleźć stwierdzenie, że czcionka użyta w Sztuce Wojny jest... ra-sis-tow-ska! Oj! :lol:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Panie i Panowie, skupmy się w tym wątku na grze :-D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Gambit »

Szybka rozgrywka z synem (7 lat) za nami. Kilka wrażeń.
Mamy dość prostą grę w liczenie i podejmowanie podstawowych decyzji. Bardzo fajna, kiedy chce się w przyjemny sposób przekonać dziecko do nauki dodawania i sprawdzania co jest większe, co mniejsze, a co równe. Turlamy kostkami, dodajemy liczby, kupujemy zwierzątka, a co jakiś czas porównujemy kto ma ich więcej i zdobywamy punkty. Myślę, że to ciekawa propozycja również w przypadku, jeśli chcemy wychować sobie małego planszowca. Można tu sie przyblokować podkupując konkretne zwierzaki, można więc i pewnego "taktycznego myślenia" w planszówkach nauczyć.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: AkitaInu »

rastula pisze:wiem , wiem - sensacja, sensacja - jakość jedzenia u nas jest super i zaufanie do producentów na maksa - dopóki ktoś nie nasra ( na naszych oczach najlepiej) na talerz to jemy aż się uszy trzęsą :D
Dziwne bo ja tak nie mam, no ale kazdy ma swoje zdanie. A w parowkach jest mieso i to nie mom ;) trzeba czytac tylko i wybierac uwaznie ;) a teraz Sprawdzę ta rasistowska czcionke :D

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: vojtas »

rastula pisze:zapraszam do kontynuowania "wysmakowanych" żarcików o wegetarianach :P
Na szczęście nie mieszkam w Warszawie i nie stołuję się u Chińczyków. Sam jestem sobie patelmistrzem (mimo że nie kupiłem Wiedźmina). :lol:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: kwiatosz »

Ja chrząstki z kurczaka zawsze wyżeram (za co nienawidzi mnie żona ;) ), szpik też jest bardzo ok. Nie taki straszny ten mom :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Maxxx76 »

Do tej pory nie ogarniam co ma skup żywca do wegetarianizmu:-)
Jedno to biznes, a drugie to sposób na głoda:-)
A przechodząc do sedna, to po przeczytaniu instrukcji i kilku skromnych recenzji widzę dość fajną grę familijną:-) Wypróbowałbym ją nawet z chęcią, ale mój junior na razie liczy nogi stonogi i pędzi żółwiami:-)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Rafal_Kruczek »

Zrobiłem mały reserch na bgg.
Gra o o nazwie Livestock Market była wydana jak web-published Print'n'play http://bgg.cc/boardgame/43167/livestock-market ale skup żywca nie znajduje sie obecnie w bazie ani jako nowe wydanie ani jako jako zmieniona wersja(reimplemented).
Po porównaniu zasad widać 2 zasadnicze róznice:
- struktura tury gracza jest troche bardziej skomplikowana w LM
- w SŻ na sciankach kosci wystepuje postać rolnika - służąca limitowaniu czasu gry(zamiast progu 50 punktów) - i czasami wywołaniu punktacji - w LM mała punktacje wywoływało wyrzucenie zwierzatka z żóltym tłem.

I jedna mała zmiana w balansie gry która zauważyłem, która ma DUŻE znaczenie w temacie i kontrowersjach.
W LM liczba zwierzątek podczas gry nigdy nie maleje, w SŻ
"Po przyznaniu punktów za dany rodzaj zwierząt, gracz, który je zdobył, musi jedno z nich oddać rolnikowi. Gracz przesuwa więc znacznik tego zwierzęcia na planszy swojego gospodarstwa o jedno pole do tyłu."
Więc rolnik i "oddawanie" rolnikowi zostały wprowadzone od czasu powsatnie wersji P'n'P - nie wiem czy przez Autorkę(Rebekah Bissell) czy prze polskiego wydawcę. Pewnie chodziło o poprawę grywalności i balans - ale jak wytłumaczyć "oddawanie" zwierzątek 8-latkom niech się martwią rodzice.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: staszek »

sillue pisze:a ja w ramach protestu i na pohybel wszelakim terrorystom i leniom facebookowym nie tylko kupię grę, ale nawet w nią zagram...
i kupię znajomym na mikołajki...
i jeszcze jeden egzemplarz na MH...
i staszkowi też podaruję... nawet folię zostawię... :lol:
:lol:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: gafik »

Złota łopata dla mnie!

Przekopałem się przez wątek... Rzeźnia Panie!

Ale nikt nie powiedział, czy to dobra gra jest, nikt!
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1726
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Tomzaq »

Dla sześciolatków może i dobra...
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: Yavi »

gafik pisze:Złota łopata dla mnie!

Przekopałem się przez wątek... Rzeźnia Panie!

Ale nikt nie powiedział, czy to dobra gra jest, nikt!
W Dedalusie jest w dość dużej promocji. Więc albo gra słaba albo protesty odniosły skutek albo za dużo wydrukowali :P
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: gafik »

O! Dzięki!
Biere... sam se ocenie.. ;)
greg212
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:23

Re: Skup żywca od Fox Games

Post autor: greg212 »

Warto, można nauczyć dziecko dodawania na tej grze.
Obecnie jest w wielu sklepach na wyprzedaży; mi udało się ją dostać bodaj za 20 zł- takie ceny za taką jakość to ja rozumiem :)
czesio2
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2017, 16:39

Skup żywca

Post autor: czesio2 »

Witam, jestem nowy na tym forum i nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat. Szukam zdjęć każdej kostki ze zwierzętami i każdej ze ścianek tych kostek, a potrzebne mi one do odpowiedniego naklejenia na moje nowe kostki, bo przerysowuję tę grę. Jeśli ktokolwiek ma tą grę to proszę o podesłanie tych zdjęć. Z góry dziękuję :)
ODPOWIEDZ