Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: clown »

Oj, chyba nie grałeś w piłkę :P w "Supergolu" czas jest mierzony na bieżąco tak? Więc jaki problem po strzeleniu bramki wykonywać wszystkie czynności wolniej, jeszcze wolniej, woooolniutko? ;] a czas płynie...
Wiem, że to skrajny przypadek i niestety mało "fair", ale nie znalazłem w przepisach żadnej wskazówki. Wiem wiem, najlepiej zmienić gracza :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

tzn wolniutko rzucac kostka? :) bo toczyc sie bedzie juz swoim tempem ;-) a wystarczy ze wypadnie X albo ? i kostki zmienia wlasciciela i problem z glowy.

A tak serio to wiem w czym rzecz i generalnie w kazdej grze dziejącej sie w czasie rzeczywistym moglby wystapic ten sam problem - ale to po prostu gra nie fair. To tak jakby rozpatrywac sytuacje w ktorej ktos oszukuje. Zasady tego przewaznie nie zakladaja. Generalnie wydaje mi sie ze jesli ten problem ma szanse tu wystapic to w mocno ograniczony sposob
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Szaweł »

Krwawisz pisze:tzn wolniutko rzucac kostka? :) bo toczyc sie bedzie juz swoim tempem ;-) a wystarczy ze wypadnie X albo ? i kostki zmienia wlasciciela i problem z glowy.

A tak serio to wiem w czym rzecz i generalnie w kazdej grze dziejącej sie w czasie rzeczywistym moglby wystapic ten sam problem - ale to po prostu gra nie fair. To tak jakby rozpatrywac sytuacje w ktorej ktos oszukuje. Zasady tego przewaznie nie zakladaja. Generalnie wydaje mi sie ze jesli ten problem ma szanse tu wystapic to w mocno ograniczony sposob
Wtedy powstanie erata z opcjonalnymi:
- kartkami
- faulami pod postacią fangi w nos od piłkarzy przeciwnej drużyny ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: szczudel »

Zaintrygowała mnie ta gra. Krótkie odstępy w ruchach graczy,sprawia, że nawet maluch nie powinien się nudzić.
Planujecie jakiś krótki filmik instruktażowy? Pomógłby w ocenie rozmiarów i dynamiki samej gry.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Lubel »

Gra jest naprawdę fajna i dynamiczna i nieco oddaje klimacik meczu. a im bliżej końca tym szybciej rzucasz kostkami.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Szaweł »

Zagrałem na Comic Con'ie i do domu wróciłem już ze swoim egzemplarzem. Właśnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu ligowego, do którego przystąpiło 5 drużyn. Bardzo fajna, szybka, kompaktowa gra imprezowo-turystyczna. Faktycznie oddaje ducha prawdziwej piłki. Mecze są totalnie różne. Mamy już w lidze wynik 4:0 jak i 0:0. Ten drugi był o niebo ciekawszy, obroniony karny na 20 sek przed końcem. Wybicie za 6, dobre podanko, strzał, obrona, superkość użyta do zdobycia bramki na 4 sek przed końcem meczu, szał na trybunach, 3 sekundy do końca, przekazanie superkości, natychmiastowy rzut obrońcy... 2 sekundy... kość przestaje się kręcić... sekunda.. pół... ćwierć... niesamowita parada :shock:

Takie małe pudełeczko a tyle funu.

Jedyne zastrzeżenie to mimo wszystko cena. IMHO przedział 40-50 to zdecydowany max za to co mamy w pudełku, na szczęście spokojnie można ją dostać w tym przedziale cenowym. Wartość funu niech każdy wyceni sobie sam :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Skryty Planszoholik »

czy w polskiej edycji był zmieniany rozkład ścianek na kościach a tym samym balans gry? Tzn.:
- 2x przechwyt (niebieska),
- 2x goal + 2x obroniona (błękit),
- 2x w światło bramki (czerwona),
- gol x3 (czarna)).

Tak pytam bo porównując wersję oryginalną ze zdjęciami tej polskiej to widzę że ścianki są inaczej porozstawiane... ?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

Polska edycja produkowana była przez włoskiego wydawcę i nie mieliśmy żadnego wpływu na kości. Są takie same jak w każdej innej edycji
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: maciejo »

Wrzućcie jakiś filmik na YouTube,nie rozumiem dlaczego jeszcze go tam nie ma :?
Na pewno nie zaszkodzi w promocji gry.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: kwiatech »

maciejo pisze:Wrzućcie jakiś filmik na YouTube,nie rozumiem dlaczego jeszcze go tam nie ma :?
Na pewno nie zaszkodzi w promocji gry.
Masz racje. Jesli chodzi o promocje i materialy na yt to straszna porazka. Mamy marzec i dopiero wczoraj pojawil sie film z krotkim gameplay: https://youtu.be/vm49NMjMurU
Wyglada na dynamiczna, pelna emocji zabawe :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: maciejo »

kwiatech pisze:
maciejo pisze:Wrzućcie jakiś filmik na YouTube,nie rozumiem dlaczego jeszcze go tam nie ma :?
Na pewno nie zaszkodzi w promocji gry.
Masz racje. Jesli chodzi o promocje i materialy na yt to straszna porazka. Mamy marzec i dopiero wczoraj pojawil sie film z krotkim gameplay: https://youtu.be/vm49NMjMurU
Wyglada na dynamiczna, pelna emocji zabawe :)
Jeśli tak chcą promować grę to gratuluję :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Szaweł »

A to naprawdę fajna imprezówko-piknikówka jest. Ostatnio zrobiliśmy sobie nawet na imprezie szybki turniej z jakimś tam malutkim wpisowym :) Wszyscy byli zachwyceni... no może przegrani troszeczkę mniej ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Skryty Planszoholik »

Krwawisz pisze:Polska edycja produkowana była przez włoskiego wydawcę i nie mieliśmy żadnego wpływu na kości. Są takie same jak w każdej innej edycji
zatem czy ktoś może mi powiedzieć czy na czarnej kości jest
a) 3x goal
czy
b) 2x goal i 2x pudło?

bo zakładam że rożny i obrona są oba x1
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

3x gol
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Skryty Planszoholik »

dziękuję
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: maciejo »

W końcu kupiłem i nie żałuję,świetna dynamiczna gra. Kupiłem w jakiejś tam promocji za 40 kilka złotych. Nie żałuję ani grosza,stosunek rozegranych partii do ceny wypada wręcz zachwycająco.
Szczerze polecam, szczególnie sprawdza się przed wszelakiej maści rozgrywkami piłkarskimi.Można sobie zrobić fajną symulacje rozgrywek.
Poza tym super gra Ojciec Syn,sprawdza się również znakomicie jako gra solo.
Czegóż chcieć więcej. :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Szaweł »

maciejo pisze: 05 wrz 2018, 09:27 Poza tym super gra Ojciec Syn,sprawdza się również znakomicie jako gra solo.
O to to. Ja już w sumie mam 2 egzemplarze. Jeden syna, drugi mój. Mój ogrywany w pubach i domowych imprezach, syna na szkolnych korytarzach... przynajmniej tak twierdzi :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ