Harry Potter Miniatures Adventure Game (Gustavo Adolfo Cuadrado, Mark Latham)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Sarseth »

Acererak pisze:Jest już gameplay, a przynajmniej kawałek. Myślę że to potwierdza, że to będzie raczej przygodówka niż bitewniak ;) Co do gameplayu, sprawia wrażenie raczej nieskomplikowanego. Ciężko powiedzieć jak to ostatecznie będzie (jeszcze dwa filmiki gameplayowe mają być), bardzo wstępnie jest chyba ok, chociaż szkoda że nie ma customowych kostek :P
Mocny prototyp egzemplarz, piszą tam, może dodadzą customowe kostki. Myślałem że to czysty coop w sumie będzie, a jednak chyba nie. Czyli jeden zły z grupy musi być na pewno, styl ST:IA, MoM:1? Może być taki układ. Fajnie gdyby bardziej w kampanię IA niż pojedyncze scenariusze z MoMa. Chyba że jednak skrimishe. W sumie nie znam się, ale dla mnie nadal - wątpię - bitewniaka z tego mogą zrobić, chyba że coś nie zrozumiałem jak się śmiali podczas tłumaczenia i przez to mi umknęło.
Ale swoją drogą jakość tego nagrania taka se ;P raz że mam wrażenie, że dość niewyraźnie mówią, to na pewno brak edycji dźwięku nie pomaga.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Rocy7 »

Coś wiadomo o mechanice? Kto jest autorem zasad?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Marx »

To jest jakiś dramat ten gameplay. Kurde, nie umieją się zareklamowac.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Sarseth »

Acererak pisze:Myślę że to potwierdza, że to będzie raczej przygodówka niż bitewniak ;)
Spoiler:
Jest na zdjeciach "Character Cost", to jednak chyba bedzie coś z budowania swojej armii.

Swoją drogą, Defense i Mastery, jest strasznie narysowane, Harry ma jakieś dwie różdżki z dala od siebie, Hermiona obok, Harry ma dwie tarcze. Ale trochę zajęło mi zanim to zauważyłem, tlyko cunning jest widoczny od razu.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: pan_satyros »

Ogólnie szpetne to i zapaćkane strasznie.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: mmag »

Co do gameplayu to muszę uczciwie przyznać, że nie dotrwałem do końca, co przy filmiku trwającym niecałe 8 minut jest wyczynem :roll: Jakość dźwięku tragiczna, tłumaczenie też jakieś takie chaotyczne... Generalnie mam wrażenie, że zamiast wydawać kasę na te wszystkie gadżety, różdżki i szaty czarodziejów, który walały się wszędzie wokół planszy, lepiej by przeznaczyli ją na jakieś profesjonalne nagranie / "recenzję" :wink:
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Acererak »

Jest już podstrona gry https://www.knightmodelshp.com/

Oraz... pokazali wszystkie dodatki wraz z ich cenami (plus Lorda Voldemorta będzie można tylko przez ich stronę dostać).
https://www.knightmodelshp.com/copia-de-showcase-1

Ach te ceny... I wygląda na to, że nie będzie więcej plansz, tylko te trzy. Patrząc po "dodatkach" i po wstępnym przeglądnięciu opisu zapowiada się na ten moment jednak po prostu skirmish raczej :/

No i zrezygnowali z Kickstartera. Biorąc to wszystko pod uwagę to poważnie zastanawiam się czy nie odpuszczę sobie tej gry...

edit: Info z facebooka:
There will be a story based cooperative mode, apart from a customizable campaign and we are working on a solo mode! do not panic friends! What we have shown so far is just the basic mechanics of the game!
A więc jednak będzie część przygodowa. Nie zmienia to jednak mojego zdania. To już nawet konkurencyjny obecnie batman ma więcej zawartości w Core Boxach. Swoją drogą ciekawe co wpłynęło na ich decyzję ws KS.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2018, 19:11 przez Acererak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: pan_satyros »

Ja odpuszczam. 300 euro nie licząc dostawy to trochę przesada za 46 figurek (I tak wiem, że to żywica) do samodzielnego złożenia i sklejania, 200 kart, 6 kostek oraz 3 plansze.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Acererak »

Wszyscy musimy odpuścić. Okazuje się, że będą wysyłać tylko do USA, UK i Hiszpanii, wygląda to na coś z prawami do dystrybucji (zdarzył im się nawet tekst w stylu AR, tj "No, it's gonna be available for all fans on the website" (tym, którzy nie wiedzą, AR cieszyło się że wszyscy fani mogą grać w TWOMa... po wysłaniu wyłącznie wersji anglojęzycznych), acz jak ktoś im to wytknął to potwierdzili że jednak nie wszyscy). Podobno mają próbować, żeby mogli do innych krajów wysyłać, ale nic nie obiecują na 100% Szkoda, że akurat im dostała się ta marka. Cudnie byłoby zagrać w przygodówkę/dungeon crawlera w klimatach Potterowskich z fajnymi figurkami i w normalniejszej cenie :/
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Asia - On Table »

Bardzo się ucieszyłam na tą informację ,że ktoś podjął się tego tematu. uwielbiam HP i cudnie było by zagrać w grę oparta na tym temacie. Jednak im więcej się dowiadywałam odnośnie tej gry to entuzjazm opadał z dnia na dzień ,aż wreszcie sięgnął dna jak okazało się że gra będzie kosztować fantastycznie dużo i dodatkowo mają problemy z prawami. Być może za prawa autorskie do korzystania ze znaku firmowego HP muszą sporo zapłacić ,ale to i tak przesada.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: mmag »

Ło panie, jak to można było aż tak spi... :shock: Najpierw dziwne akcje z pojawiającą się i znikającą oficjalną stroną. Głośno promowana kampania na ks, której jednak nie ma. Przedziwny filmik z "gameplayem" którego nie chciało im się nawet nagrać porządnie od nowa gdy ogarnęli, że szaty czarodziejów to jednak słabo do planszówek się nadają. Ceny z kosmosu, podstawka, która zapewni niesamowitą frajdę i regrywalności gdy po raz kolejny staniesz tym samym Harrym przeciwko tym samym śmierciożercom na tych samych trzech brzydkich planszach... Voldemort jako ograniczony czasowo (!) ekstra płatny dodatek. Sprzedaż gry tylko i wyłącznie do kilku wybranych krajów. Kasowanie przez twórców komentarzy ludzi którzy śmiali narzekać na nietypowe pudełko... Woow. Twórcy musieliby teraz chyba rzucić wyjątkowo mocne zaklęcie Imperio, by zachęcić do kupna... tego... tej... gry... figurek... No, sami wiecie czego...
Inglorion
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 1 time

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Inglorion »

Zabawne, że można wejść za 300 euro all in i nie mieć Dumbledore'a :D
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Asia - On Table »

bardziej będzie zabawne gdy wszyscy się rzucą na ten tytuł. HP to już znak firmowy bardzo wypromowany więc gdy obojętnie jaka gra będzie na półce z napisem HP to dzieci zmuszą rodziców do zakupu tej gry nawet za 300 Euro :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Ziemko
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2017, 15:04

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Ziemko »

Bylem mocno zainteresowany, ale wychodzi dla mnie skok na kase. Niestety coraz wiecej mysli teraz - zrobie byle jaka planszowke z duza iloscia figurek i sie sprzeda :/
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Asia - On Table »

Ziemko pisze:Bylem mocno zainteresowany, ale wychodzi dla mnie skok na kase. Niestety coraz wiecej mysli teraz - zrobie byle jaka planszowke z duza iloscia figurek i sie sprzeda :/
zwłaszcza na KS. Im więcej figurek jak największych tym lepiej. Figurki figurki i jeszcze raz figurki :) i jakoś pieniądze wpłyną.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Marx »

Tego nawet na kickstarterze nie będzie, zatem bez szans na dodatkową odblokowaną zawartość. Cena mnie zaskoczyła, ale same modele pomalowane są masakrycznie piękne.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: shaigan »

Podstawka biedna, mogliby jednak zrobić z tego wabik, dodatki mają ceny ok, żywica, ładne rzeźby (wg zdjęć) powinny być detale, więc wychodzą atrakcyjniej niż taki Descent, IA czy ci dwaj dowódcy od Hanibala. Gra dla kolekcjonera a nie kickstarterowego hurtownika. Obstawiam że będzie miała niezły popyt, tylko może trafić pod inne strzechy niż Zombicide.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: costi »

Spoko, i tak do nas nie wysyłają.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Acererak »

Pojawiło się FAQ. A jednak krytyka zaczęła chyba działać - teraz ofertę rozszerzyli na Portugalię, Angorę i Irlandię. Jednak myślę, że nawet jeśli do Polski ostatecznie będą wysyłać to odpuszczę sobie to.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Asia - On Table »

Ja gdzieś tam mam jeszcze nikłą nadzieję ,że pójdą po rozum do głowy i cos z tego fajnego powstanie. Jak na razie sobie odpuszczam ten tytuł, ale śledzę zmiany :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Acererak »

Poprawili stronę sklepu, a także grafiki, profesjonalniej teraz to wygląda. No i ciekawostka: wyświetlają ceny bez vatu (o czym niby ostrzegają, ale wg mnie nie jest to czytelne). Ciekawe ile osób nie kliknie w szacowanie podatku i nagle odkryje, że 50 euro więcej za all-in musi zabulić :D
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Asia - On Table »

czyli zmiany możemy podzielić na te lepsze i na te zakamuflowane ,tylko żadne z nich nie są zachęcające :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Dwalthrim
Posty: 12
Rejestracja: 28 wrz 2016, 09:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Dwalthrim »

Gra trafiła juz do sprzedaży, widziałem ja m.in w Vanaheim.pl

W stolicy pokazy zapowiada żoliborski Paladynat, w którym ma być dostępna pełna oferta dodatków do HP.
Utworzyli również dwie grupy na fb poświęcone tej grze.

Przy całej mojej sympatii do świata HP, nie moge sie oprzeć wrażeniu że to gra nastawiona jednak na drenaż portfela. Gry w przedziale cenowym 300-400 zł z reguły maja masę całkiem niezłej jakości figurek i to w sporawej ilości. A tu w podstawce mamy zaledwie 13 figurek. W mojej opinii cena za podstawkę powinna oscylować bliżej 300 a nie 400 zeta.
ODPOWIEDZ