Gra miesiąca - luty 2018

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 331
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra miesiąca - luty 2018

Post autor: Arkhon »

Nowości :

Rising Sun (+++) majstersztyk, o wydaniu chyba nawet już nie wspomnę, bo wiadomo.
Vast (+++) miłe zaskoczenie. mimo potrzeby ogrania każdej roli i wielu zasad przy asymetrii, warta czasu gra
Santorini (+++) wkońcu spróbowałem, jest b dobrze, dostałem to, czego się spodziewałem, żona też zadowolona
Onitama (++-) jak wyżej, z czym że żona ma problem z grą, ale doceniam mechanicznie jak i wykonanie.
Dethroned (+--) w miare przyjemny przerywnik, o ile dobrze się do niego ustawi, grono, role, itp...

Gra miesiąca, bezapelacyjnie : Rising Sun


Wyniki podciągane i początkiem marca, bez wielkich porażek w tym miesiącu, no może pozatym, że chciało by się zagrać dużo wincyj
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - luty 2018

Post autor: 7koliberek9 »

17 partii w 6 gier

Nowości: Ulm, Exit: Chata w lesie
Powrót: brak
Najwięcej partii: Ulm (7)

Gra miesiąca: Ulm szybkie, z dobrą proporcją ilości kombinowania do czasu rozgrywki :)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Gra miesiąca - luty 2018

Post autor: Neoptolemos »

Ha, nie tylko ja nie podsumowałem lutego od razu. Bo i nie był rewelacyjny :/
20 partii w 9 tytułów.
Nowości:
Tajemnica Whitehall (-/+) - miałem Listy z Whitechapel i sprzedałem, bo były za długie. Tajemnicę za to sprzedam, bo nie daje tylu emocji :( żałuję, bo Scotland Yard był jedną z moich pierwszych gier i wciąż nie ma nic, co mogłoby być jego nowoczesnym następcą. Tym gorzej, że Tajemnica była jedyną nowością w lutym oprócz...
Exit: Grobowiec Faraona (+) - tak samo spoko, jak poprzednie części. Nie umiem wybrać najlepszej, każda jest spoko, ale tak czy siak bardziej podobał mi się Unlock.

Nienowości:
Gra o Tron LCG, Najemnicy, List Miłosny, Imago, Star Wars: Rebelia, 7 Cudów Świata: Pojedynek

Chwalebne powroty:
Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy i Na Chwałę Rzymu. 2 bardzo dobre gry, co do których upewniłem się, że nie oddam - tym bardziej, że obie już ciężko dostępne :)

Gra miesiąca: niezmiennie i klasycznie Gra o Tron LCG (także najwięcej partii, bo 8, z czego 7 na turnieju :D)
Innych kategorii nie przyznaję, bo mało było grane :(
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ