Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: BloodyBaron »

fajnie się Dominion rozwija. W każdym kolejnym dodatku coraz ciekawsze mechanizmy.
Po przećwiczeniu parę razy w samą Intrygę zaczęliśmy właśnie grać mieszając karty z podstawki i Intrygi i jest naprawdę ciekawie i miodnie. Bardzie - czekamy na Seaside ;)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: B »

Basic Cards:

Colony: Victory - Cost 11
10 VP
(12 copies available)

Platinum: Treasure - Cost 9
5 Coins
(12 copies available)


Kingdom Cards:

Bank: Treasure - Cost 7
? Coins
When you play this, it is worth 1 Coin per Treasure you have in play (counting this)

Bishop: Action - Cost 4
+1 Coin
+1 VP Chip
Trash a card from your hand. +VP Chips equal to half its cost in coins, rounded down.
Each other player may trash a card from his hand.

City: Action - Cost 5
+1 Card
+2 Actions
If there are one or more empty Supply piles, +1 card. If there are two or more, +1 Coin and +1 Buy.

Contraband: Treasure - Cost 5
3 Coins
+1 Buy
When you play this, the player to your left names a card. You can't buy that card this turn.

Counting House: Action - Cost 5
Look through your discard pile, reveal any number of Copper cards from it, and put them into your hand.

Expand: Action - Cost 7
Trash a card from your hand. Gain a card costing up to 3 more than the trashed card.

Forge: Action - Cost 7
Trash any number of cards from your hand. Gain a card with cost exactly equal to the total cost of the trashed cards.

Goons: Action - Attack - Cost 6
+1 Buy
+2 Coins
Each other player discards down to three cards in hand.
While this is in play, when you buy a card, +1 VP Chip.

Grand Market: Action - Cost 6
+1 Card
+1 Action
+1 Buy
+2 Coins
You can't buy this card if you have any Copper in play.

Hoard: Treasure - Cost 6
2 Coins
While this is in play, when you buy a victory card, gain a Gold.

King's Court: Action - Cost 7
You may choose an Action card in your hand. Play it three times.

Loan: Treasure - Cost 3
1 Coin
When you play this, reveal cards from your deck until you reveal a Treasure. Discard it or trash it. Discard the other cards.

Mind: Action - Cost 5
You may reveal a Treasure card from your hand. Gain a copy of it.
When you buy this, trash all Treasures you have in play.

Monument: Action - Cost 4
+2 Coins
+1 VP Chip

Mountebank: Action - Attack - Cost 5
+2 Coins
Each other player may discard a Curse. If he doesn't, he gains a Curse and a Copper.

Peddler: Action - Cost 8*
+1 Card
+1 Action
+1 Coin
During your Buy phase, this costs 2 Coin less per Action card you have in play, but not less than 0.

Quarry: Treasure - Cost 4
1 Coin
While this is in play, Action cards cost 2 Coin less, but not less than 0.

Rabble: Action - Attack - Cost 5
+3 Cards
Each other player reveals the top 3 cards of his deck, discards the revealed Actions and Treasures, and puts the rest back on top in any order he chooses.

Royal Seal: Treasure - Cost 5
2 Coins
While this is in play, when you gain a card, you may put that card on top of your deck.

Talisman: Treasure - Cost 4
1 Coin
While this is in play, when you buy a card costing 4 Coin or less that is not a Victory card, gain a copy of it.

Trade Route: Action - Cost 3
+1 Buy
+1 Coin per token on the Trade Route mat.
Trash a card from your hand.
Setup: Put a token on each Victory card Supply pile. When a card is gained from that pile, move the token to the Trade Route mat.

Vault: Action - Cost 5
+2 Cards
Discard any number of cards. +1 Coin for each card discarded.
Each other player may discard 2 cards. If he does, he draws a card.

Venture: Treasure - Cost 5
1 Coin
When you play this, reveal cards from your deck until you reveal a Treasure. Discard the other cards. Play that Treasure.

Watchtower: Action - Reaction - Cost 3
Draw until you have 6 cards in hand.
(Reaction) When you gain a card, you may reveal this from your hand. If you do, either trash that card or put it on top of your deck.

Worker's Village: Action - Cost 4
+1 Card
+2 Actions
+1 Buy



Kapitalny set, w końcu nie będę miał durnej miny gdy dostaję 7 kasy na koniec tury (tak zwany 'gumowy łabądź')
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: BloodyBaron »

ło... konktet... naprawdę konkret. dość mocno po bandzie z tymi kartami - ciekawe, jak to się wszystko będzie trzymało kupy ze starymi kartami, ale coś mi mówi, że nieźle :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

Masakra, już po pierwszych 2 wcięło mnie w fote, że Vaccarino tak z walutą skoczył. Kurcze ta gra jest niesamowita. Ale tak to jest jak się autora zakontraktowuje na jeden tytuł. "Panie Vaccarino Pan niech już nic nie wymyśla, tylko do końca życia siedzi na 4 literach i robi nam dodatki do Dominiona :) ...- no to gość robi :)
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: michaelius »

Do czego sluza te dodatkowe karty z rewersem w innym odcieniu w dominionie ?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: costi »

Do wylosowania sobie zestawu do danej partii.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: michaelius »

Dzieki :) Pierwsza partie z kumplem gralismy przez nie na 11 kopii kart w decku :lol:
Gorzej ze przy okazji to byla ostatnia bo gosc stwierdzil , ze to jak wojna z kolorowymi obrazkami :roll: :? :cry:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: costi »

Jak to mowia: RTFM :P

A co do wspolgracza: jego strata, choc przyznam, ze mnie tez troche syntetycznosc Dominiona meczy.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: B »

Niemcy już mają, kiedy u nas? Realny jest np. przyszły tydzień?
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: BloodyBaron »

B pisze:Ja właśnie jestem po upakowaniu całego setu do pudełka z podstawki. Chciałem zaraportować, jak sprawdza się patent z woreczkami strunowymi z Dragonusa (100x70mm).
Otóż woreczki są... idealne. Ten centymetr po obu stronach wystarcza, żeby karty móc wyjąć i włożyć do takiego worka i zamknąć struną.
masz karty w koszulkach, czy luzem? chcę zrobić to samo, ale obawiam się, że w koszulkach mi nie wejdą do tych mniejszych woreczków 100x70 i zastanawiam się, które wziąć.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: B »

Nie wejdą ci karty w koszulkach do woreczków 10x7 niestety.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: B »

W Planszomanii prosperity 'do 7 dni', w końcu coś się dzieje!
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: kapitanzbik »

Mam taki problem gram ze znajomymi w Dominiona - podstawke i jeden ze znajomych gra tylko w zloto tzn max 2-3 karty akcji na deck 30-40. Na 10 gier 8 wygrywa :/ jedynie kiedy powalcze jak jest festival i militia. Reszte partji masakra. Nie kupuje kart na chybil trafil ale takie zeby zbudowac deck, i zeby dzialal, zanim ja sie rozkrece,prowincji juz nie ma albo kumpel ma ich juz 2-3 i juz jest wlasciwie po sprawie.

Wpienia mnie to maksymalnie bo wydaje mi sie,ze gra nie jest odpowiednio zbalansowana, grajac jego strategia gra traci sens. Co to za deck kiedy 95% jego kart to zloto i viktory points?Ja oczywiscie od poczatku ide w zloto ale u mnie co najmniej 1/3 to karty akcji na koniec.

Nie wiem jak z tym walczyc i im bardziej sie upieram zeby udowodnic,ze o to chodzi w tej grze - o karty akcji, o deck i ze mozna tak wygrac tym mocniej dostaje po tylku.

Zamowilem dodatek (intryge) i jest w drodze ale po tym weekendzie zaczynam dochodzic do tego,ze to najgorsza inwestycja.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: B »

Nic nie poradzisz niestety na to - to wada podstawki.
Akcje rzadko biją złoto, zanim się maszyna kombosów rozkręci to zazwyczaj jest za późno, i ktoś kto kupował tylko kasę zgarnie większość prowincji.
Dodatki skutecznie osłabiają złotą strategię, z intrygą powinno być lepiej. Chociaż to też zależy od wylosowanego setu akcji.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Firenski »

No niestety ja też tak grałem i wygrywałem tak jak Twój znajomy. To było później silniejsze ode mnie. Po co budować talię jak i tak wygrywałem 8 na 10 partii. Tutaj na forum tłumaczono mi, że to niemożliwe, że przeciwnicy słabi, itp. Ale niestety dość skutecznie zniechęciło mnie to do Dominiona. Leży na półce i się kurzy...
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: kapitanzbik »

nie wydaje sie zebym byl az tak slaby, analizuje i dobieram karty ktore daja +akcje zeby pociagnac kombos np villige plus karty pozwalajace dobierac karty np laboratory + eventualnie throne room + militia zeby mu zdjac karty z reki i 2 zlota przy zakupie ( mamy 4 do wydania on kupuje kolejne zloto, ja kupuje militie ktora atakuje i daje tez 2 zlota przy zakupie wiec jest teoretycznie karta silniejsza) i nie ma bata.PRZEGRYWAM.Powiem wam ze gra na poczatku mi bardzo przypadla do gusty a teraz nie rozumiem czemu jest tak wysoko w BGG :/ przeciez to psuje CALKOWICIE zabawe. Zaluje ze nie kupilem caylusa,brass lub PR ktore premiuja glowkowania a tak ja sie zarzynam i analizuje a kolega kupuje kolejne zloto.Staram sie wniesc troszke finezji a jedyne co dostaje to smiech kolegi ktory kolejny raz triumfuje :/ Nie wierzylem,ze tak to dziala wiec postanowilem sie z Wami skonsultowac
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: siemian »

W Intrydze dochodzi nieco kart atakujących, które zdecydowanie utrudnią granie złotą taktyką. Dodatek chyba jednak będzie trafioną inwestycją.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

kupowanie szybko srebra a potem złota to sensowne strategia

przy kupowaniu kart akcji musisz się zastanowić czy są one lepsze niż czyste złoto, czasem tak, czasem nie

dominion jest grą w znajdywanie dobrych komb; widziałem partie gdzie ktoś (np ja :P) przemielił się przez cały deck zagrywając 15 kart akcji robiących magię żeby skwitować 5min turę - 2 kasy, pas

"laboratory + eventualnie throne room + militia zeby mu zdjac karty z reki i 2 zlota przy zakupie"
laby są przegięte i zawsze są fajne - do decku na kasie są nawet lepsze bo łatwiej w nim kupić nowy lab
throne room zaczyna działać przy większej ilości akcji w decku jeśli jest sens je throne roomować, trzeba się zastanowić poważnie czy ta karta bardziej pomaga czy przeszkadza przy jej zakupie
milicja jest fajna, ale też trzeba mieć odpowiednią ilość, rzadko kupuję więcej niż 1, 2

"mamy 4 do wydania on kupuje kolejne zloto, ja kupuje militie ktora atakuje i daje tez 2 zlota przy zakupie wiec jest teoretycznie karta silniejsza"
odróżnijmy srebro od złota - srebo - karta ok, ujdzie (miedziaki są prawie jak klątwy)
złoto - mega pakerność - 3 kasy na jednej karcie i nie wymaga akcji
milicja nie jest silniejsza od srebra - za 1 akcję dostajesz możliwość zaszkodzenia przeciwnikowi - jak trafisz 4 milicje na ręce to masz przerąbane, jak trafisz 4 srebra kupujesz prowincję
działanie dobierających w stylu smithy też jest mocniejsze przy większej ilości kasy w decku - jeśli masz deck na kasie to dostajesz w 3 kartach z 3-4 czasem lepiej kasy za zagranie kowala, w decku na akcjach musisz trafić jakąś wioskę z kowalem, bo inaczej dobierzesz głównie akcje i zagranie tej karty będzie bardzo słabe
dodatkowo musisz nakupić dużo wiosek żeby grać te karty akcji - a wioska nic nie robi oprócz +1 akcji

jestem zdziwiony że przegrywasz na rozdaniach z milicją - redukcja do 3 kart to jedna z bardziej bolesnych rzeczy dla decku opartego na kasie - żeby na 3 kartach mieć prowincję potrzebujesz 2 złot i srebra... no chyba że są laby i inne nie wymagające wsparcia karty pozwalające zwiększyć rękę
złodzieje również znacznie utrudniają życie deckowi na kasie... w sumie praktycznie każda karta ofensywna bo bez akcji masz małe pole do równoważenia szkód

proponuję pograć na bsw - jeśli będziesz wszystkich ogrywał na bsw i przegrywał z kumplem to faktycznie coś jest nie tak
też mam wrażenie że czysta kasa jest za silna w stosunku do trudności wykonania, ale nie kojarzę nikogo kto by wygrywał czystą kasą z dobrym przeciwnikiem

i dodatki raczej pomagają niż zaszkodzą jest trochę nowych mocnych zestawów
w dodatkach jest dużo kart "darmowych" z +1 akcją, co zmniejsza obciążenie wiosek
jest sporo kart które pozwalają zdobywać kasę z akcji, albo agresywnych które się kumulują albo "darmowych"
jest też sporo bardziej przekombinowanych kart z którymi można robić ciekawe combosy

w podstawce tylko ogrody są alternetywne dla prowincji, na prowincje trzeba mieć dużo kasy a w podstawce trudno ja zdobyć z innych kart niż złoto; ale nawet przy tym nastawieniu wybór karty akcji która lepiej wspiera strategie kasową i odpowiedni moment na kupowanie i nie kupowanie kart dają możliwość bycia lepszym lub słabszym

[edit]
chyba ze nie doceniasz karty złoto, jak mam 6 - 7 kasy to praktycznie bez zastanowienia biorę złoto - tylko przy bardzo specyficznych małych dekach z nietypowym pomysłem kupienie złota nie jest dobrą decyzją
ba, często na początku gry przy trafieniu 8 kasy lepiej wziąć złoto niż prowincję

co innego ze srebrem, jak dużo słabsze i tu jest pole do popisu z ładnym kombem na kartach akcji które zwykle bywa lepsze niż kupowanie srebra bez myślenia
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Leviathan »

Właśnie odkrycie tej strategii (kasa zamiast akcji) sprawiło, że obniżyłem ocenę Dominionowi. Z o wiele mniejszym entuzjazmem podchodzę też do kolejnych partii...
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

Ja gram teraz podstawka + intryga + seaside + czasami alchemia, problemu nie widzę, ale jak miałem tylko podstawkę to też nie widziałem.

Przejrzę sobie karty z samej podstawki.

hmm kart akcji dających kasę są 2 sensowne:
- festival i market
jedna względnie sensowna bo atak jest całkiem mocny
- milicja
ale nie ma co mieć ich za dużo
i 2 bezsensowne
- woodcuter, chancelor
poza bardzo nielicznymi przypadkami zdecydowanie wolę srebro

nędza trochę, z dodatkami jest sporo lepiej

choćby w intrydze jest baron - genialny na start,
steward - lepszy do odśmiecania, ale elastycznosć zamiany na 2 kasy albo +2 karty jest fajna
conspirator - dobrze użyty masakruje
coppershith, ale to raczej na początek i nie jestem do niej przekonany (musze się z nią pobawić więcej)
secret chamber - z wioskami i bibliteka działa cuda
minion - +2 kasy bez akcji albo atak z przewijaniem fajna rzecz
wioska górnicza - bardzo fajna sprawa na końcówkę
trybut - losowa ale bardzo silna
szwindlarz - +2 kasy i bardzo silny atak
most - może działać cuda przy ładnym combo

Ale faktycznie jakoś ubogo w tej podstawce, może intryga okaże się rozwiązaniem.

Próbuję szukać czegoś nie fajnego dla kasowego decku w podstawce ale cinżko...

- ogrody też powinny wspierać raczej deck z akcjami bo nawet dużo kasy nie daje dodatkowych zakupów
- co twój kumpel robi jak na stole pojawia sie złodziej?
- moneylander jest genialny, ale to przy obu pomysłach na grę i nie ma sensu mieć więcej niż 1 w decku, bo po 7 użyciach jest jak klątwa
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: B »

(chancellor jest akurat bardzo sensowny, ale to jest dyskusja na inny temat i pewnie sporo dłuższa niż ta)

Bierz dodatki. Intryga wprowadza dużo kart interaktywnych, które bardzo ładnie niszczą dwie najbardziej cheesy strategie z podstawki: big money oraz chapel. Minion, maskarada, torturer... jest zabawa.
Seaside dorzuca pirate shipa - idealna odpowiedź na big money :)
Prosperity winduje kasę do takiego poziomu, że bez dodatkowych buyów jesteś upieczony, plus dorzuca kolejne fajne przeszkadzajki.
Alchemy to święto dla talii opartych na akcjach i ich kombosach.
No i tour na BSW obowiązkowy, żeby sprawdzić na ile strategia big money jest skuteczna - spora szansa że trafisz tam na zawodowych wymiataczy.
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: kapitanzbik »

Wczoraj znowu gralismy i nie ma bata,zebym wygral z jego strategia :/ bierze 3 karty akcji max - 2 throne room np i 1 mine. LEZE . Thief jest super cos mu podciagne ale thiefa nie masz co runde, nie zawsze trafisz a on nalyka sie 2-3 i z 2 throne room to jest maszyna nie do zatrzymania, tym bardziej ze kupuje tylko 6 victory point wiec zanim zamuli desk jest po sprawie.

Dla mnie gra stracila caly urok mam tylko dola bo kumpel mnie wysmiewa :/ gralem w MoG i slowo "deck" dla mnie to glownie karty akcji, dla niego 90% to zloto i 10% to akcja - 40 kart z czego 3 to akcja :/
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

@B
o chętnie usłyszę obronę chancellora, u mnie jest no brainerem przy każdej grze z nim i minionem wszystko staje się chancelorem

zgadzam się że jest lepszy niż +2 kasy, kropka

ale ogólnie to nie robi nic mega przydatnego, żeby go użyć sensownie trzeba pamiętać dokładnie co się ma w decku i co już zeszło i nawet wtedy nie jest jakiś specjalnie silny

@kapitanzbik
hmm chętnie zobaczyłbym tą partię

grywasz na bsw?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Cin »

tak testowo zagralem kilka partii na bsw biorąc tylko kasę - same porażki
ale gralem z dodatkami
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

wow, kasa jest mocniejsza niż myślałem

czysta kasa to idiotyzm, ale przy 3,4 pasujących akcjach kupowanie samej kasy masakruje

grałem na bsw

do 30 kartowego decku nie dotrwało zwykle - przy 20 paru kończyła się gra

ale bez żadnego pomysłu to nie bardzo da się grać, grałem kasa + remodel, kasa + moneylender + mine itp

raz wziąłem na próbę chancelora i faktycznie pozamiatał, ale miałem strasznie fartowny rozkład - 2 razy z pierwszej ręki kupiłem golda i miałem chancelora

miniony mnie dobiły, ta 1 karta mniej wszystko psuje; a jeszcze dorzucił haven do talii i zaczynał każdą turę z 10 kartami na łapie

pograłbym przeciwko komuś kto gra money heavy, ciekawe jak by mi poszło

kapitanzbik pisze: 3 karty akcji max - 2 throne room np i 1 mine. LEZE .
chyba ze śmiechu na podłodze, czy twój kumpel układa karty?
bo jak kupuje prawie samą kasę to throne room jest porównywalny z estate
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
ODPOWIEDZ