Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: FormatC »

Arrrgh!!! :mrgreen:

Alchemia w sprzedazy (czas realizacji: do miesiaca) w Rebelu!!!! Ja juz zamowilam, a Wy?? :mrgreen:

edit: Andy, The Brink of War tez maja (a raczej beda mieli)!! :) Musze edytowac zamowienie... ;)
Ostatnio zmieniony 11 maja 2010, 13:18 przez FormatC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Dzej »

Nie :P Dla mnie przekombinowana.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: FormatC »

e tam zaraz przekombinowana... :mrgreen: Possession wydaje sie przegiete, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu. ;) Treasure Map z Seaside'a tez niby mial byc super-mocny, a bez Chapela (czy czegos innego pozwalajacego zmniejszyc deck) jakos nie zauwazylam, zeby specjalnie masakrowal... ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Andy »

FormatC pisze:Alchemia w sprzedazy (czas realizacji: do miesiaca) w Rebelu!!!! Ja juz zamowilam, a Wy?? :mrgreen:

edit: Andy, The Brink of War tez maja (a raczej beda mieli)!!
Nie miałem żadnych wątpliwości, że będą mieli - zresztą nie tylko oni. Dziwi mnie, dlaczego nie mają. ;)

A Brink of War Rebel jeszcze dziś rano nie miał nawet w zapowiedziach.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Tycjan »

FormatC pisze:e tam zaraz przekombinowana... :mrgreen: Possession wydaje sie przegiete, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu. ;) Treasure Map z Seaside'a tez niby mial byc super-mocny, a bez Chapela (czy czegos innego pozwalajacego zmniejszyc deck) jakos nie zauwazylam, zeby specjalnie masakrowal... ;)
Ja miałem okazję grać w Alchemy i bardzo fajnie to działa. Possession jest fajne bo można np. przejąć np. czyjąś talie "przewijarkę" ;) Może się zrobić zamieszanie jak grając Possession trafimy na druga kartę Possession (tylko o tym to chyba jest już napisane w FAQ), ale ogólnie karty działają sprawnie. Oczywiście jak to bywa w każdym dodatku Dominiona nie wszystkie są super i zawsze do wykorzystania. W każdym bądź razie ja już zamówiłem :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Nataniel »

Andy pisze:Co tu mówić o Alchemii, która ma się pojawić na Zachodzie dzisiaj, skoro sprzedaż najnowszego dodatku do Race for the Galaxy (The Brink of War) idzie od pewnego czasu pełną parą po obu stronach Atlantyku, a nasze sklepy śpią. :?
Bynajmniej Brink of War / Alchemy nie ma w sprzedaży w Europie od dawna. Dopiero parę dni temu wjechał do Europy pierwszy transport angielskiej edycji. Owszem, od jakiegoś czasu jest fińska i chyba niemiecka.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Martin_Valdez »

Ja już dzięki Natanielowi zamówiłem mój egzemplarz Alchemii :)
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Łukasz Pach »

Alchemia angielska będzie dostępna w Polsce za około 2 tygodnie.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Odi »

A polska Intryga?

:wink:
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: BloodyBaron »

A polska Alchemia?
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: rand »

A polski Seaside ? :wink:

poważnie mówiąc to o ile się Bard zdecyduje to Seaside pewnie na 1-2 kwartał przyszłego roku będzie. Fajnie żeby w ogóle był....
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Dzej »

To ktoś w to jeszcze gra? :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Tommy »

HOP HOP - BĘDZIE POLSKA INTRYGA JESZCZE W TYM ROKU???
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Dzej »

Do końca roku jeszcze daleko :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Łukasz Pach »

Witam!

Wiem, że się niecierpliwicie, ale nie mamy wpływu na to kiedy będzie druk, prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości.
Otrzymaliśmy informację od producenta, że intryga dotrze do nas w drugiej połowie czerwca.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: rand »

Dzięki za informację :-) mimo, że niezbyt fajne bo myślałem że będzie troszkę szybciej, ale teraz przynajmniej wiemy na czym stoimy i nie będzie trzeba się niecierpliwić.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Tommy »

bard.pl pisze:Witam!
Wg ostatnich przecieków z Rio druk planowany jest na maj.
bard.pl pisze:Witam!
Otrzymaliśmy informację od producenta, że intryga dotrze do nas w drugiej połowie czerwca.
:wink:
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Tycjan »

bard.pl pisze:Miło mi was poinformować, że słynna karta promo o której tyle było dyskusji, będzie dostępna również w Polsce po polsku (w przedsprzedaży)...
Zainteresowani mogą ją już sobie zamówić osobno na BBG Store http://store.boardgamegeek.com/componen ... egory_id=3

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Łukasz Pach »

Jasne, ale nie w wersji polskiej ;)
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: BloodyBaron »

przedsprzedaż ruszyła
:D
Premiera 25 czerwca
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: rand »

Ja już swoja Intrygę mam :-) Spolszczone bardzo ładnie, ogólnie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dodatkowo ta fajna cena w przedsprzedaży... naprawdę nie spodziewałem się tego :-) sądziłem że bedzie po 120 a w przedsprzedaży co najwyżej zaskórniak. Wielkie brawa dla Barda. Kolejna sprawa fajnie że Bard zamieścił podziękowania dla fanów którzy pomagali w spolszczeniu. Opłacało się czekać, wielkie dzięki. Pozostaje tylko czekać na kolejny dodatek, który z pewnością kupię :-) mam nadzieję że zdecydujecie się na jego wydanie :-] wiem za szybko mówić, ale pomarzyć można.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: pan_satyros »

Znacie jakąś dobrą metodę tasowania ? dziś graliśmy 1 raz w dwie osoby, i znacznie przekroczyliśmy planowane 30 minut. Zapewne to też wina niedostatecznej znajomości kart, ale dobra metoda na randomizacje decku również by się przydała.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: BloodyBaron »

pan_satyros pisze:Znacie jakąś dobrą metodę tasowania ? dziś graliśmy 1 raz w dwie osoby, i znacznie przekroczyliśmy planowane 30 minut. Zapewne to też wina niedostatecznej znajomości kart, ale dobra metoda na randomizacje decku również by się przydała.
u nas miesza się karty odkładane na stos odrzuconych z tymi, które już w nim są, potem po odłożeniu ostatniej partii kart dwa razy wystarczy przemieszać i już jest ok. Warunek: gracze są wystarczająco uczciwi, żeby specjalnie nie podkładać sobie kart, tylko rzeczywiście mieszać je losowo.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Łukasz Pach »

Mamy to w planach wydawniczych jak kilka innych pozycji ;)
Widziałeś matę :)?
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: rand »

No to miło że macie w planach :-) ciężko by było porzucić kurę znoszącą złote jaja, ale różnie to czasem wygląda. Maty na żywo nie widziałem, kupowałem u konkurencji z racji że z Gdańska jestem to grę miałem bez wysyłki właściwie po południu w piatek :-D
Przez weekend zagrałem w sumie 8 razy, cześć ( początkowe) samą Intrygą, potem już mieszane. We wszystkich grach brała udział moja dziewczyna. Bilans jest taki że ja wygrałem 2 razy, ona 6 :? nie wiem o co chodzi... coś nie w formie jestem czy jak. Ja troszkę nawet na BSW grałem, ona dodatek pierwszy raz na oczy widziała.... Ostatnie 3 partie graliśmy razem z moim bratem wszystkie 3 wygrała ona :-/ Albo jej nieświadomie daje fory, albo ona oszukuje :-/

Myślicie może o sprzedaży takich mat?? bo w sumie bym się zastanowił nad kupnem, bo fajna sprawa. Generalnie dobrze jakby ktoś kto ją ma jeszcze się wypowiedział :-]
ODPOWIEDZ