Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Łukasz Pach »

No to faktycznie było jeszcze pograć w weekend :) Ja jak wyszła intryga nie mogłem się powstrzymać, kupiłem wtedy jeszcze angielską. Teraz ochłonąłem i czekam już na polskie pozycje. Co do farta.... :) może trzeba się od niej uczyć :). Może nagraj jakąś rozgrywkę, chętnie obejrzymy:D Co do mat, nie planujemy ich sprzedawać, chcielibyśmy tak jak czarny rynek zostawić je tylko na specjalne okazje, do zdobycia w turniejach, konwentach, w organizowanych promocjach oraz jako gratis.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: rand »

Cóż pozostaje mi brać udział w tych konwentach, konkursach i promocjach ;-) może mi się uda ją zdobyć... Ja przez parę chwil też się zastanawiałem nad kupnem wersji angielskiej. Nie mogłem już wytrzymać, w końcu i tak karty znam. Jedynie co mnie powstrzymało to zniechęcenie do gry w wersji angielskiej przez moich potencjalnych współgraczy. Jezyk prosty wiadomo, ale na początku każdy zastanawia się jakie karty kupić, dopiero po kilku grach to przychodzi łatwiej, jak juz się karty pozna. Z językiem angielskim sądzę ze pare osób nie wytrzymałoby tych kilku gier. Dlatego zostaje czekać na Dominion - Wybrzeże czy jak to tam można inaczej spolszczyć ;-) Póki co trzeba maksymalnie wykorzystać Intryge.
Wczoraj znów grałem z dziewczyną. Pierwszą partię znów wygrała, ale za drugim razem rewanż mi się udał :-) Po prostu muszę porzucić mój styl grania, moje ulubione karty i zacząć grać troszkę inaczej. W tej drugiej parti odniosło to skutek. ( 15 pkt przewagi :-D 42-27)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Andy »

rand pisze:Dlatego zostaje czekać na Dominion - Wybrzeże czy jak to tam można inaczej spolszczyć ;-)
Dominion - Przymorze. Będzie się dobrze sprzedawało w Gdańsku. ;)

Przynajmniej ze spolszczeniem Alchemii nie będzie kłopotu.

Ja mam polską podstawkę i dodatki angielskie - po kilku partiach przestaliśmy w ogóle zauważać, że gra jest w dwóch językach. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Tommy »

Git. W takim wypadku czekamy już na Seaside :-)
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: SeeM »

Też mam rozgrywkę w polską Intrygę za sobą. Karty, gdzie jest kilka moich słów obcykałem aparatem. :) "Każdy zagrany w tej turze miedziak daje +1" bezcenne.
+ (BGG)
Hatori
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2009, 18:37

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Hatori »

Za mną dwie rozgrywki w Intrygę. Kilka kart rewelacyjnych: Danina, Oprawca, Baron. Mata którą dostałem w raz z grą raczej mi się nie przyda :( - chyba że ją czymś sztywniejszym podkleję :)
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: michaelius »

Mam pytanie jak przy komplecie Podstawka+Intryga sprawdza się gra na 6 osób ?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Andy »

Grałem maksymalnie w pięć osób i szło dobrze, choć wolniej. Podejrzewam, że przy sześciu osobach lepiej się podzielić na dwie trójki, z których jedna zagra podstawką, a druga Intrygą, ewentualnie każda z grup miksem kart z obu pudełek.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: bazyn »

Ja już przy 5 osobach polecałbym podzielenie się na dwa stoły ;) Dominion jest grą fajną bo szybką. W momencie w którym zaczyna się czekać i czekać na swój ruch cały urok ucieka. Zdecydowanie nie polecam.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

Ja też jestem raczej za opcją szybkiej rozgrywki. Najbardziej lubię grać w 2 lub 3 osoby.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: BloodyBaron »

Ja chętnie gram w dowolnej konfiguracji z zakresu 2-4. Przy czterech graczach karty ataku mają pełną moc rażenia i ich siła jest największa - więc też najczęściej pojawiają się w grze. Przy dwóch jest miło i szybciutko.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: zephyr »

bardzo dobrze, siadasz 3-3 albo 2-4 i grasz
dla mnie im więcej osób tym gorzej, zwłaszcza karty interaktywne są coraz bardziej wkurzajace
przy 6 osobach możesz dostać 5 klątw zanim zdążysz wykonać swój ruch... a jak ktoś gra ciekawsze komba to an swoją turę trzeba będzie czekać wiecznosć... jakoś nigdy nie widziałem sensu tak grać

i obie miksem, co to za pomsł grać czystą podstawka i czystą intrygą jak są obie dostępne
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: michaelius »

Na dominiona najlepiej koszulki w formacie euro ? Czy może te od MTG ?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: costi »

IMHO najlepiej zadne ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: michaelius »

Hmm to w sumie tez jakas opcja bo jak patrze koszulki kosztuja 1/3 tego co gra :)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: bartek_mi »

ja mam zakoszulkowane najtanszymi ultra pro i da sie grac :)
500 koszulek to 35 - 40 zl wiec do przezycia

ale temat koszulek jest nieskonczony i tylu przeciwnikow co zwolennikow (ja sam wole grac golymi kartami, a z drugiej strony zal mi gry :) - jakby nie do grania sluzyla...)

inne pytanie - jak trzymacie dominiona + intryge? pudelka oryginalne sa ze 3 razy za wielkie...
dzis zrobie moze wstepna wersje pudelka w tym stylu:
http://www.boardgamegeek.com/image/6016 ... n-intrigue (w komentarzach jest link do instrukcji)
tylko jedno z dwoma rzedami

moze jest jakies plastikowe rozwiazanie? jakies pudelko z hipermarketu/castoramy?
Dice Hate Me :(
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: bazyn »

Ja trzymam w jakimś metalowym pudełku po ciastkach (25cm/13cm/8cm) trzymając każdy rodzaj kart akcji w osobnej koszulce (spokojnie się mieści). Mieszczę podstawkę, dwa duże rozszerzenia, a i Alchemia by się zmieściła, jak bym chciał ją kupować :) Losuje się karty bardzo wygodnie, ponieważ wystarczy wyciągnąć 10 koszulek.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: B »

Ja właśnie jestem po upakowaniu całego setu do pudełka z podstawki. Chciałem zaraportować, jak sprawdza się patent z woreczkami strunowymi z Dragonusa (100x70mm).
Otóż woreczki są... idealne. Ten centymetr po obu stronach wystarcza, żeby karty móc wyjąć i włożyć do takiego worka i zamknąć struną. Tak spakowane 10 kart akcji wrzucam luzem do pudła. Randomizery idą precz, reszta (VP, kasiora, maty) spięta rzepowymi opaskami - wszystko się elegancko mieści w trybie 'max bałagan' - gdyby to poustawiać tam równiutko to by pewnie jeszcze miejsca sporo zostało. I żeby grać wystarczy zamieszać ten stos woreczków i wyciągnąć 10 akcji - a po grze akcje do woreczków i wrzucić luzem do pudła. Super rozwiązanie, pudło potwornie ciężkie się zrobiło po takim doładowaniu (3 sety duże + alchemy).
Polecam takie rozwiązanie, woreczki tanie jak barszcz, i z jednej paczki (100 szt) jeszcze zostaje kilkadziesiąt.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: B »

Dla tych co nie śledzą losów prosperity:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

Zastanawiam się nad tą kontrabandą. Moim zdaniem coś tu nie gra. Skoro kupiłem tę kartę to chciałbym mieć z tego jakieś profity. Czy na pewno dobrze rozumiem, że po prostu mogę dodatkowo zakupić kartę której nazwę wypowie gracz po lewej stronie? Jeśli tak to co to dla mnie za interes jak ktoś będzie ciągle mówił KLĄTWA :) lub jedną kompletnie dla mnie nie przydatną kartę z 10 możliwych. Proszę nich mnie ktoś poprawi bo czuję, że chyba coś przeoczyłem i dlatego mi się wydaje to bez sensu.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Dominusmaris »

Nie. Możesz kupić jedną z niewymienionych 9- ciu.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Jacek_PL »

bard.pl pisze:Proszę nich mnie ktoś poprawi bo czuję, że chyba coś przeoczyłem i dlatego mi się wydaje to bez sensu.
Jak ktoś będzie mówił "Klątwa" to ok, bo tekst określa że nie można kupić karty którą określa gracz po lewej.
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

HAAHAH taki mały detal jak "`t" i wszystko zmienia :) Teraz widzę sens karty. Dostajesz dużo złota więcej zakupu ale nie możesz kupić jednej karty. Dzięki za pomoc. Karta bardo ciekawa.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: zephyr »

jednej za każdą zagrana taką kartę
czyli jak się tego ma za dużo to może się okazać że nic nie można kupić
(nie pamiętam czy jest obowiązek grania każdej karty skarbu z ręku czy można nie grać niektórych, i kolejność grania może okazać się istotna, po co banować prowincje jak nie ma na nie kasy)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: B »

Płacenie się zmieni w zasadach prosperity, będzie można na bank wyłożyć najpierw część kasy z kontrabandą i coś kupić, a potem dorzucić z rękawa jeszcze kilka monet i kupić jeszcze coś innego.
ODPOWIEDZ