Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Rafal_Kruczek »

Bludgeon pisze:
Carmash pisze:Posiadacze oryginalnej wersji mogą pomyśleć o odsprzedaniu angielskiego pudełka. Chętnych nie zabraknie, a ile radości i dobra można podarować innym? :D
Haha, nigdy w życiu :)
Gambit pisze:Nie tak szybko. Posiadacze wersji angielskiej prawdopodobnie mają komplet. Zanim po polsku też wyjdzie komplet, raczej nikt swojego nie sprzeda.
Dokładnie. A Cosmic Eons po polsku pewnie wyjdzie za 4-5 lat.
No właśnie jest nadzieja że wydaza od razu. Skoro pewnie będą wydawać razem z innymi wersjami językowymi. Kolejność kupowania dodatków jest obojętna. Chociaż dodatki dodające statki dla dodatkowych graczy są bardziej atrakcyjne.
Mam komplet (poza kiepskim Cosmic Storm) po angielsku, ale jakby Eons wyszło po polsku to bym wziął.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

A galakta wydaje do jakiś gier dodatki częściej niż 1 w roku?
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Ayaram pisze:Wytrzymuje próbę czasu?
Jakby zrobić listę gier nowożytnych które wytrzymują najlepiej próbę czasu to CE byłoby na 1 miejscu.
Ayaram pisze: Jest coś co ten tytuł wyróżnia na tyle, że gdyby jego premiera odbyła się dzisiaj to dałby radę się wybić pomimo takiej konkurencji?
Zdecydowanie tak, aczkolwiek ciężko mi w tej chwili opisać dlaczego.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Gambit »

Ayaram pisze:No dobra. Dużo gadania o wszystkich bzdurach, a może coś konkretnego? :wink:

Szczerze mówiąc tym dziadkiem nigdy się nie interesowałem i spodziewam się, że dużo osób podjaranych tym tytułem znają ten tytuł od daaaawna i trochę inaczej do niego podchodzą. A co z osobami takimi jak ja? Wytrzymuje próbę czasu? Jest coś co ten tytuł wyróżnia na tyle, że gdyby jego premiera odbyła się dzisiaj to dałby radę się wybić pomimo takiej konkurencji?
Moim zdaniem dla Cosmic Encounter nie ma obecnie na rynku konkurencji. Gra jest jedyna w swoim rodzaju. Tak, wiem, będzie Gra o Tron. Ale z tego co widziałem w recenzjach jedyną siłą tej nowej odsłony jest/będzie właśnie Gra o Tron. Cosmic Encounter nie jest skrępowany żadnymi "realiami". Jedyne co go ogranicza, to pomysłowość twórców i próby zachowania balansu.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Gambit pisze:próby zachowania balansu.
I to luźno rozumiane, bo gra przez swoją konstrukcję się samobalansuje do pewnego stopnia.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: misioooo »

Bludgeon pisze:
Gambit pisze:próby zachowania balansu.
I to luźno rozumiane, bo gra przez swoją konstrukcję się samobalansuje do pewnego stopnia.
Tudzież przez swoją konstrukcję nie posiada balansu za grosz ;) Taka ma jednak być - zapewnia mnóstwo świetnej zabawy - wszak to właśnie o nią tutaj chodzi, a nie o balans.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cosmic Encounter

Post autor: ThimGrim »

Wow, znaczy, łał. Shut up and take my money, to znaczy:
Zamknij drzwi i weź moje pieniądza.

Czekam.
Ps. "Kosmiczne spotkania" nie jest takie złe. Można to "kosmiczne" potraktować jako "odjazdowe"... ;)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: sowacz »

Amerykanie już znajdują nowy dodatek w sklepach. Tutaj ktoś zrobił unboxing video: https://www.youtube.com/watch?v=w6uqa0V1ooY
Wiadomo jaki sklep będzie ściągał ten dodatek do siebie?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Rebel na pewno to będzie miał bo wszystkie do tej pory brał. Ale kiedy? Raczej nie przed gwiazdką :(
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Czy ktoś wie gdzie w Polsce można kupić koszulki do alientów. Mepel miał ale były niedopasowane i wycofali z oferty. Od tamtej pory cisza.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: sowacz »

Nowy dodatek do Cosmic Encounter jest już dostępny w jednym ze sklepów.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Jo, ale cenę też dali konkretną. Na szczęście mam postanowienie noworoczne że nic nie kupuję do 1 kwietnia, do tego czasu powinien stanieć :)
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Munchhausen »

Grał ktoś już w polską wersję od Galakty? Są jakieś rażące błędy w tłumaczeniu mocy? :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: kaimada »

Zapraszam na unboxing polskiej wersji CE - Kosmicznych Spotkań.
Akurat zdjęć wszystkich ras nie robiłem, ale z tego co widziałem to błędów raczej nie ma. Marek Mydel może i nie zaszalał z własną grą, ale tłumaczem jest profesjonalnym.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Rafal_Kruczek »

kaimada pisze: Marek Mydel może i nie zaszalał z własną grą, ale tłumaczem jest profesjonalnym.
Zobaczymy :)
Ale skoro Galaktę stać na dobrych tłumaczy to czemu przyoszczędzają na flagowym produkcie tzn. na Arkham Horror gra karciana?
Co do kolorów statków to trzeba sobie kupić dodtaki (tak sa kolory czarny , biały i pomarańczowy) lub pomalować te foletowe na inny kolor...
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Munchhausen »

Ja tam bez problemu rozróżniam, ale to tylko opinia na podstawie zdjęć. Niemniej jestem nieobiektywny, bo w każdej grze chcę grać fioletowym pionkiem :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Marx »

Autor unboxingu krytykował kolorystykę statków ze względu na daltonizm, więc zarzut jak najbardziej słuszny.

Sam się waham nad kupnem, ale wciąż czekam na Żelazny Tron. Decyzje, decyzje ^^
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Szaweł »

Marx pisze:Sam się waham nad kupnem, ale wciąż czekam na Żelazny Tron. Decyzje, decyzje ^^
To samo u mnie. Nie mam pojęcia, czy kupić CE czy ŻT. Sci-Fi to zdecydowanie mój ulubiony klimat, ale GoT to GoT, wiadomo. Patrzę sobie na zawartości pudełek i widzę, że ŻT ma spoooooooro mniej elementów. Niestety, jako, że nie ma chyba dostępnej instrukcji do ŻT nie mogę sobie porównać jakie różnice w mechanice może to wprowadzić. Znając życie, i tak się pewnie skończy na obu pozycjach.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Marx »

Offtop:

Wrzucam link do eng w razie czego:
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... f_play.pdf
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: donmakaron »

Przejrzane na szybko. Kapkę to chyba uprościli, zredukowali liczbę kart, ale dodali też parę drobnostek. Nie nastawiałbym się na dodatki, replayability też chyba zmniejszone przez brak ras kosmitów (za to są zdolności bohaterów czy tam rodów, bez rozbuchanej różnorodności CE, ale kto wie - może lepiej zbalansowane?). Wygląda to trochę bardziej poważnie (w kwestii tematu), ale nadal atakujemy losowego przeciwnika, więc kontrola nad grą i tak jest ograniczona. W moim odczuciu konwersja trochę na siłę. Wolę radosną rozwałkę w kosmosie ;)
Nesmeer

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Nesmeer »

Dziś przyszły do mnie koszulki na karty Swan Panasia Cosmic Encounter (2008) 115x173 mm thick
i nie ma opcji by weszły w nie karty z polskiej edycji Cosmic, stąd moje pytanie, trafiłem na partie lewiznę, która różni się o te 1-3mm i pora reklamować,
czy też przycinać karty :shock: bo tak to sobie zaplanowano, albo sprężynujące koszulki i karta wygięta w "C" albo przycinaj Pan?
Jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: donmakaron »

Z tego co pamiętam ostatnio ktoś na forum zamawiał (był gdzieś temat na temat tych koszulek...?) i też był niezadowolony. Sprawa dotyczyła angielskiej wersji. Stąd wniosek, że spaprane są koszulki.
Nesmeer

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Nesmeer »

donmakaron pisze:Z tego co pamiętam ostatnio ktoś na forum zamawiał (był gdzieś temat na temat tych koszulek...?) i też był niezadowolony. Sprawa dotyczyła angielskiej wersji. Stąd wniosek, że spaprane są koszulki.

Tak, w wątku o koszulkach dostałem info, że pasują one tylko do edycji pierwszej CE, więc ja czytać nie potrafię,
będzie trzeba się zabawić gilotyną, bo koszulki być muszą
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: donmakaron »

A z ciekawości - dlaczego koszulki być muszą?

tap tap tap
Nesmeer

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Nesmeer »

donmakaron pisze:A z ciekawości - dlaczego koszulki być muszą?

tap tap tap

nawyki, pedantyzm i inne udziwnienia powstałe w parze z tym wyniszczającym hobby :lol:
ODPOWIEDZ