Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: ThomasBittern »

MisterC pisze:Może by rozbić ten wątek na dwa?
Przez wszystkie strony jest o supporcie wydawnictw i sklepów, a ostatnie posty o wzajemnej pomocy w dosztukowaniu ubytków. Oba tematy zdają się mieć rację bytu, ale nie przeplatając się.

A żeby nie było od czapy, to powiem, że jak w sprawie brakującego znacznika i kilku domków w Chicago Express wysłałem maila do G3, tak dopiero dzisiejsze odwiedziny w tym wątku przypomniały mi, że taki fakt miał miejsce, a minęło od tego już dobre kilka tygodni. Chyba najwyższy czas podjąć kolejną próbę.
Z informacji jakie uzyskałem w dziale reklamacji wynika, że oczekujemy jedynie na adres pod jaki mają zostać wysłane brakujące elementy (mail wysłany do Ciebie w tej sprawie ma datę czerwcową) :).
slimak
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2009, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: slimak »

Zakupiłem w planszomanii Wikingów.

W środku nie było kart pomocy dla graczy. Napisałem maila i po 15 minutach dostałem odpowiedź, że karty już na mnie czekają ;-) (odbieram osobiście, 5 minut drogi).

miło ;)
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: zachi »

Zakupiłem Carcassonne Big Box 2 w MagicGames.pl
W pudle nie było wypraski z dwunastoma żetonami grodów (za to inna wypraska występowała podwójnie).

Obfotografowałem spis elementów, zaznaczyłem na nim czego nie ma, wyjaśniłem co jest dodatkowo, mail zwrotny z zapewnieniem, że doślą przyszedł pół godziny później. Na brakujące żetony przyszło ponad tydzień poczekać, ale w końcu przyszły bez żadnych dodatkowych ponagleń z mojej strony i wszystko jest OK ( a ja mam dodatkowe sześć żetonów planszy z tamtej podwójnej wypraski ).
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: xbor »

Kupiłem dziś sobie Magnum Sal, zadowolony czytam instrukcje i okazuje się że brakuje 5 fioletowych meplów (górników). Gra oczywiście była zafoliowana.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: folko »

Masz 2 wyjścia, idziesz do sklepu gdzie kupiłeś i powinni Ci wymienić/dodać albo napisz do wydawcy. Nie powinieneś mieć problemów.
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Terk »

Ja zgubiłem token niziołka w Small World, napisałem do Days of Wonders i po tygodniu przyszedł list z Francji z żetonem elfa, kolejny mail i za tydzień był kolejny list już bez pomyłek.
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Części do gier

Post autor: Shogman »

Witam
Czy istnieje gdzieś w internecie jakiś sklep gdzie można kupić częśći do gier planszowych? :P Bo mi się niektóre pogubiły :?
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Części do gier

Post autor: oopsiak »

jakich gier?

zazwyczaj wystarczy napisać do wydawcy - przyślą Ci wtedy to, co zgubiłeś. możesz załatwiać to też przez lokalny sklep (oni napiszą i od nich odbierzesz), ale prawdopodobnie wtedy sprzedawcy Cię znienawidzą.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Części do gier

Post autor: Shogman »

Dzięki :wink:
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Części do gier

Post autor: tkaa85 »

z tym wydawcą to nie zawsze, ja zgubiłem jedną drogę do Catany i do dziś się nie kwapią aby wysłać ale to raczej sporadyczny wyjątek
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Części do gier

Post autor: abadura »

tkaa85 pisze:z tym wydawcą to nie zawsze, ja zgubiłem jedną drogę do Catany i do dziś się nie kwapią aby wysłać ale to raczej sporadyczny wyjątek
Ja miałem/mam problemy z Lacertą. Chciałem wymienić uszkodzone i brakujace komponenty w Agricoli i w końcu udało się, ale trwało to strasznie długo i kosztowało mnie kilka wizyt w wrocławskiej Magnoli (co nie bardzo jest mi po drodze). Gdy później napisałem do nich o kilku brakujących kolonistach w Puerto Rico to już nawet nie dostałem odpowiedzi...

Dla kontrastu niemiecki Zoch Spielen przysłali mi uszkodzony klocek z Bausacka i nowy worek na kryształki (razem z kryształkami!) w tydzień po tym jak im emailowo zgłosiłem problem...
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Części do gier

Post autor: kisio »

Lookout i Rebel również dają radę z dosyłaniem elementów gier, co więcej nawet w Portalu się ruszyło :mrgreen:
Awatar użytkownika
saxofon
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Części do gier

Post autor: saxofon »

I to wszystko bez kosztów? Mogę napisać do niemieckiego Kosmosu, i przyślą mi np. z kilku gier brakujące elementy?
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Części do gier

Post autor: sowacz »

FFG ze Stanów za darmo wysyła, więc czemu by Kosmos miał za to ściągać :P
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Części do gier

Post autor: siemian »

Ja odbierałem w sklepie połamane statki z Cyclades praktycznie zaraz po zgłoszeniu awarii więc w sklepie, w którym kupowałeś grę mogą mieć części zamienne jeżeli wypadki zdarzały się częściej.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Części do gier

Post autor: garg »

Ja dostałem ostatnio stateczek (za połamany egzemplarz) przysłany ze Stanów do Containera. Odpisali mi szybko, tylko wysyłka trwała 6 tygodni :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
saxofon
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Części do gier

Post autor: saxofon »

A ja mam np. jeszcze Acquire bez żadnych pieniędzy, wydanie chyba Avalon Hill. Myślicie, że komplet kasy mi doślą?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Części do gier

Post autor: Banan2 »

saxofon pisze:I to wszystko bez kosztów? Mogę napisać do niemieckiego Kosmosu, i przyślą mi np. z kilku gier brakujące elementy?
Witam !
Ja pisałem do Kosmosu na adres spieleservice@kosmos.de Brakujący element do Ubongo przyszedł pocztą bez żadnych kosztów.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
racoon
Posty: 52
Rejestracja: 03 lis 2010, 12:59

Re: Części do gier

Post autor: racoon »

crazypiotrek pisze:Witam
Czy istnieje gdzieś w internecie jakiś sklep gdzie można kupić częśći do gier planszowych? :P Bo mi się niektóre pogubiły :?
Bardzo dobre pytanie, sam się nad tym zastanawiałem, trochę nawet szukałem po necie, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Chodzi o to aby kupić większą ilość komponentów, np na potrzeby własnej gry, wypożyczalni gier itp. a nie tylko dosyłania pojedynczych brakujących elementów przez wydawców.

Jeśli ktoś widział podobny sklep czy to polski czy zagraniczny bardzo bym prosił o podesłanie linka.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Atamán »

jeśli może być zagraniczny to znam tylko ten:
http://www.boardsandbits.com/index.php? ... =2a&page=5

(są tam różne plastikowe i drewniane kostki, dyski, meeple, pionki etc.)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: schizofretka »

Dostałem Magnum Sal bez jednego meepla, w dodatku czarnego (mój ulubiony kolor). Rebel mnie zlał, Gry Leonardo też. To tyle chciałem powiedzieć.

EDIT: niezłe zaklęcie: 2 dni później, kilka miesięcy po pierwszym mailu, wreszczie przyszedł.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: DanCo »

Nie ma się do śpieszyć. Trzeba być spokojnym i wyrozumiałym :twisted:
Okres ciąży mojej żony był krótszy w porównaniu z reklamacją brakującej lokomotywy z Chicago Express w Bardzie. Dodam, że ciąża trwała dokładnie 9 miesięcy :) Oczywiście lokomotywa została dosłana przez Bard'a i bardzo im za to dziękuję.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Arkadiusz »

Czy ktoś z was próbował pisać do wydawcy Cyklad z prośbą o przysłanie nowych figurek statków, skoro otrzymał je uszkodzone? Na BGG widziałem, że można tak zrobić, jednak nie wiem za bardzo jak to się odbywa, czy muszę mieć paragon, do kogo napisać itp. ?
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Roballo »

STARSCREAM pisze:Czy ktoś z was próbował pisać do wydawcy Cyklad z prośbą o przysłanie nowych figurek statków, skoro otrzymał je uszkodzone? Na BGG widziałem, że można tak zrobić, jednak nie wiem za bardzo jak to się odbywa, czy muszę mieć paragon, do kogo napisać itp. ?
To chyba REBEL wydaje więc może do nich się zwróć.
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Części do gier

Post autor: locworks »

racoon pisze:
crazypiotrek pisze:Witam
Czy istnieje gdzieś w internecie jakiś sklep gdzie można kupić częśći do gier planszowych? :P Bo mi się niektóre pogubiły :?
Bardzo dobre pytanie, sam się nad tym zastanawiałem, trochę nawet szukałem po necie, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Chodzi o to aby kupić większą ilość komponentów, np na potrzeby własnej gry, wypożyczalni gier itp. a nie tylko dosyłania pojedynczych brakujących elementów przez wydawców.

Jeśli ktoś widział podobny sklep czy to polski czy zagraniczny bardzo bym prosił o podesłanie linka.
Luzodajnia.pl
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
ODPOWIEDZ