Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

arturpe pisze:Nie obserwowałem ostatnio. Jak wygląda sprawa wymiany kart do Blood Rage? Na Portalu jest info, że się pojawia w sklepie, ale jeszcze nie ma. Czy ktoś z Was już wymieniał poza konwentami, pisząc do wydawnictwa?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
http://portalgames.pl/sklep/pl/br--popr ... 361.p.html
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Gromb »

Ja kupiłem w sklepiku portalu. Przy okazji dokupiłem inne poprawki.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: arturpe »

Dziękuję. Przedwczoraj chyba jeszcze nie było.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: krisow »

@ AkitaInu, odnośnie Colt Expres: w Rebelu chyba nie miałeś problemu z reklamacją? W zeszłym tygodniu zareklamowałem brak jednej z kart w Cardline: Zwierzęta i już po dwóch dniach karta starannie zapakowana była u mnie. Zresztą jeżeli chodzi o reklamacje, to branża gier planszowych w Polcce wg. mnie to wzór. Przede wszystkim wierzą klientowi, a nie pierwsze co, to domysły, że kartę zniszczył, pionek zgubił, itp. Kilkukrotnie reklamowałem gry czy to u wydawcy czy w sklepie i nigdy nie miałem wiekszych problemów.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: AkitaInu »

krisow pisze:@ AkitaInu, odnośnie Colt Expres: w Rebelu chyba nie miałeś problemu z reklamacją? W zeszłym tygodniu zareklamowałem brak jednej z kart w Cardline: Zwierzęta i już po dwóch dniach karta starannie zapakowana była u mnie. Zresztą jeżeli chodzi o reklamacje, to branża gier planszowych w Polcce wg. mnie to wzór. Przede wszystkim wierzą klientowi, a nie pierwsze co, to domysły, że kartę zniszczył, pionek zgubił, itp. Kilkukrotnie reklamowałem gry czy to u wydawcy czy w sklepie i nigdy nie miałem wiekszych problemów.
Nie miałem nigdy choć chyba tylko raz zgłaszałem reklamację, co do colt express to nie ja miałem źle wycięte punchboardy ;)

Tak w ogóle - jaki odsetek Waszych gier miał braki/uszkodzenia? U mnie na ok 150 gier miałem może ... 5-8 braków/uszkodzeń?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

AkitaInu pisze:Tak w ogóle - jaki odsetek Waszych gier miał braki/uszkodzenia? U mnie na ok 150 gier miałem może ... 5-8 braków/uszkodzeń?
Z kupionych w zeszłym roku - 14%. Z wcześniejszych - 1%
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: AkitaInu »

kali pisze:
AkitaInu pisze:Tak w ogóle - jaki odsetek Waszych gier miał braki/uszkodzenia? U mnie na ok 150 gier miałem może ... 5-8 braków/uszkodzeń?
Z kupionych w zeszłym roku - 14%. Z wcześniejszych - 1%
dość dokładnie widzę :) ale 14% to może być 1 (choć wątpie) albo 14 :)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

AkitaInu pisze: dość dokładnie widzę :) ale 14% to może być 1 (choć wątpie) albo 14 :)
8/59 :p
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Sekator »

Nie polecam supportu CMON. Moje płytki z Zombicide są wygięte w literę U, po napisaniu do nich dowiedziałem się że mogę co najwyżej kupić sobie nowe :o
matju
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2016, 15:20

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: matju »

AkitaInu pisze:
matju pisze:Cześć,

w piątek zakupiłem Colt Express. Niestety po rozpakowaniu gry i próbie składania wagoników, okazało się, że elementy są niepoprawnie wytłoczone i nie da się ich w żaden sposób spasować. Chciałbym zapytać, czy komuś również zdarzyło się, żeby elementy były źle wycięte? Napisałem właśnie maila do wydawnictwa Rebel.pl i pewnie muszę uzbroić się w cierpliwość. Czy oprócz zareklamowania gry u wydawcy w ten sposób, można zrobić coś jeszcze?

Zdjęcia wady:

1. https://drive.google.com/file/d/0B4T_is ... p=drivesdk
2. https://drive.google.com/file/d/0B4T_is ... p=drivesdk

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,
Maciej 'Matju' Sobocinski
Myślę że na razie to wszystko co możesz zrobić. Ale znając Rebela to w miare szybko dostaniesz infomację i (prawdopodobnie) dobrze wycięte punchboardy :)
Wczoraj wieczorem dotarły do mnie dobrze wycięte punchboard'y do Colt Express.
Uzyskałem szybką i fachową pomoc ze strony wydawnictwa Rebel.
Co więcej, ogromne podziękowania należą się też sklepowi Strefa MTG (https://www.strefamtg.pl/pl/), który pomógł mi przy reklamacji.
Gorąco polecam! :)
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 21 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: niepooczach »

Hej, wie ktoś może gdzie mogę kupić kolorowe kosteczki takie jak w Shogunie? Zorientowałem się, że w moim egzemplarzu brakuje sporej ilości, a znane mi sklepy nie posiadają niczego podobnego :/
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

niepooczach pisze:Hej, wie ktoś może gdzie mogę kupić kolorowe kosteczki takie jak w Shogunie? Zorientowałem się, że w moim egzemplarzu brakuje sporej ilości, a znane mi sklepy nie posiadają niczego podobnego :/
Napisz do Rebela i wyjaśnij czego Ci brakuje. Tam pracują wspaniali ludzie, na pewno Ci pomogą!
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 21 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: niepooczach »

Hmm, źle się wyraziłem. Mam stary, nierebelowy egzemplarz i kostki poginęły z mojej winy :) Chcę po prostu dokupić albo zastąpić podobnymi.
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Aville »

Mepel ma takie drewienka, wielkosc powinna byc odpowiednia :)
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 21 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: niepooczach »

Dzięki Aville! O to mi chodziło.
Bjorn
Posty: 34
Rejestracja: 10 wrz 2016, 13:38

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Bjorn »

Czy ktoś się orientuje, czy o brakujacy element z "Alchemikow" (PL) mozna pisac do CGE? Rebel ma w nosie przypadki bez paragonu (a gra nowa!), ale w srodku widze kod, ktory wystepuje we wszystkich grach CGE. Z tego co wiem, CGE problemow z elementami zastepczymi nie robi. Czy polskie gry są pakowane u nich? Warto pisać?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

Bjorn pisze:Czy ktoś się orientuje, czy o brakujacy element z "Alchemikow" (PL) mozna pisac do CGE? Rebel ma w nosie przypadki bez paragonu (a gra nowa!), ale w srodku widze kod, ktory wystepuje we wszystkich grach CGE. Z tego co wiem, CGE problemow z elementami zastepczymi nie robi. Czy polskie gry są pakowane u nich? Warto pisać?
Rebel nigdy nie chciał ode mnie skanu paragonu, nigdy nie robił problemów. Nawet w trudnych przypadkach.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: detrytusek »

kali pisze: Rebel nigdy nie chciał ode mnie skanu paragonu, nigdy nie robił problemów. Nawet w trudnych przypadkach.
Ale od jakiegoś czasu robi tego typu problemy. Nie wiem na ile regularnie ale to nie pierwszy przypadek.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Aville »

kali pisze:
Bjorn pisze:Czy ktoś się orientuje, czy o brakujacy element z "Alchemikow" (PL) mozna pisac do CGE? Rebel ma w nosie przypadki bez paragonu (a gra nowa!), ale w srodku widze kod, ktory wystepuje we wszystkich grach CGE. Z tego co wiem, CGE problemow z elementami zastepczymi nie robi. Czy polskie gry są pakowane u nich? Warto pisać?
Rebel nigdy nie chciał ode mnie skanu paragonu, nigdy nie robił problemów. Nawet w trudnych przypadkach.
Oj chyba jednak robi. Jakis czas temu dziewczyna miala ewidentny probem ze Smallworldem - za duzo jednego rodzaju punchboardow i brak innego. Mimo ze nie wiem skad mialaby wziac gre z pomieszanymi punchboardami, jesli nie od Rebela ;) to miala wielkie problemy.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

Oczywiście mogę się mylić, ale może był jakiś konkretny powód prośby o paragon.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: detrytusek »

kali pisze:Oczywiście mogę się mylić, ale może był jakiś konkretny powód prośby o paragon.
Nie było z tego co pamiętam. Paragonu nie było bo to był prezent. Zresztą teraz masz kolejny przypadek.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

detrytusek pisze:
kali pisze:Oczywiście mogę się mylić, ale może był jakiś konkretny powód prośby o paragon.
Nie było z tego co pamiętam. Paragonu nie było bo to był prezent. Zresztą teraz masz kolejny przypadek.
A przypadkiem nie kończył się nakład?
Jak wyglądał mail zgłoszeniowy?
Ja nie znam całej sprawy (wraz z otoczką) i nie będę oceniał.
Osobiście moje doświadczenia są bardzo pozytywne. Raz jeden jedyny Rebel poprosił mnie o zdjęcia (ale sprawa była problematyczna).
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: detrytusek »

kali pisze: A przypadkiem nie kończył się nakład?
Jak wyglądał mail zgłoszeniowy?
Ja nie znam całej sprawy (wraz z otoczką) i nie będę oceniał.
Osobiście moje doświadczenia są bardzo pozytywne. Raz jeden jedyny Rebel poprosił mnie o zdjęcia (ale sprawa była problematyczna).
Ależ cały czas oceniasz. "Rebel jest fajny, a jeśli są jakieś wątpliwości to pewnie i tak da się to na ich korzyść wytłumaczyć".
My Ci tylko mówimy, że jakaś skaza się pojawiła. Nie twierdzę tym sposobem, że Rebel jest zły. Ba ja nawet nie twierdzę, że wymaganie paragonu jest jakieś naganne. Ale też nie widzę powodów podejrzewać ludzi u których prośba o paragon się pojawiła, że źle napisali zgłoszenie, nakład się wyczerpał albo jeszcze cokolwiek innego.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

detrytusek pisze:Ależ cały czas oceniasz.
Gdzie dałem ocenę? Raczej wyraziłem swoją opinię. Co zresztą mocno zaakcentowałem.
detrytusek pisze:"Rebel jest fajny, a jeśli są jakieś wątpliwości to pewnie i tak da się to na ich korzyść wytłumaczyć".
Mógłbyś podać linkę do posta, w którym użyłem tych słów? Wziąłeś w cudzysłów, jakby to były dokładnie moje słowa, ale wskaż chociaż podobne.
detrytusek pisze:My Ci tylko mówimy, że jakaś skaza się pojawiła. Nie twierdzę tym sposobem, że Rebel jest zły. Ba ja nawet nie twierdzę, że wymaganie paragonu jest jakieś naganne. Ale też nie widzę powodów podejrzewać ludzi u których prośba o paragon się pojawiła, że źle napisali zgłoszenie, nakład się wyczerpał albo jeszcze cokolwiek innego.
A ja Ci piszę - nie da się ocenić nie znając całej sytuacji.
Nawet nie wiesz czy powodem żądania okazania paragonu nie jest przypadkiem to, że ktoś powołał się na rękojmię. Ba, nawet nie wiesz o co prosił zgłaszający.
I tak się składa, że również reklamowałem brak w grze Alchemicy. I nie było żadnego, nawet najmniejszego problemu. Brakujący element otrzymałem w ciągu tygodnia. I to jest moja ocena rozpatrzenia reklamacji. Pozostałe moje reklamacje oceniam identycznie.
Natomiast jeśli chodzi o ocenę sytuacji o której pisał Bjorn - nadal uważam, że żaden z nas nie ma wystarczających informacji by jej dokonać.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: detrytusek »

kali pisze: A ja Ci piszę - nie da się ocenić nie znając całej sytuacji.
Nawet nie wiesz czy powodem żądania okazania paragonu nie jest przypadkiem to, że ktoś powołał się na rękojmię. Ba, nawet nie wiesz o co prosił zgłaszający.
I tak się składa, że również reklamowałem brak w grze Alchemicy. I nie było żadnego, nawet najmniejszego problemu. Brakujący element otrzymałem w ciągu tygodnia. I to jest moja ocena rozpatrzenia reklamacji. Pozostałe moje reklamacje oceniam identycznie.
Natomiast jeśli chodzi o ocenę sytuacji o której pisał Bjorn - nadal uważam, że żaden z nas nie ma wystarczających informacji by jej dokonać.
Nie chce mi się wchodzić w bezsensowną polemikę. To co dałem w cudzysłów dałeś do zrozumienia. Nie musiałeś używać dokładnie tych słów.
Tak powołał się na rękojmię i konwencję genewską też. Wybacz ale już odpłynąłeś. Przecież sprawa jest opisana i możesz sobie dokładnie przeczytać jak było. Czarno na białym opis sprawy jak było i na co się ktoś powołał. Chyba, że z góry zakładamy, że ten ktoś pisał nieprawdę to wtedy faktycznie dyskusja nie ma sensu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ