Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
SternKRK
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2013, 13:11

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: SternKRK »

Bjorn pisze:Czy ktoś się orientuje, czy o brakujacy element z "Alchemikow" (PL) mozna pisac do CGE? Rebel ma w nosie przypadki bez paragonu (a gra nowa!), ale w srodku widze kod, ktory wystepuje we wszystkich grach CGE. Z tego co wiem, CGE problemow z elementami zastepczymi nie robi. Czy polskie gry są pakowane u nich? Warto pisać?
Pisz bezpośrednio do CGE czego brakuje, podaj kod który jest w pudełku i bez żadnego problemu wyślą.
Miałem braki w Tzolkinie, po tygodniu od zgłoszenia miałem brakujący element plus mały bonus :) polecam
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: tomuch »

detrytusek pisze:
kali pisze: Rebel nigdy nie chciał ode mnie skanu paragonu, nigdy nie robił problemów. Nawet w trudnych przypadkach.
Ale od jakiegoś czasu robi tego typu problemy. Nie wiem na ile regularnie ale to nie pierwszy przypadek.
Ojej! Przeca paragon to należy czem prędzej wyrzucić, żeby żona nie zobaczyła... :roll: :cry:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ramirez78
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2013, 12:06
Lokalizacja: Gliwice

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: ramirez78 »

ramirez78 pisze:U mnie brakuje jednej karty w "Wiertła, skały, minerały". Mail do GFP wysłany i patrząc jak były rozpatrywane inne reklamacje liczę, że wkrótce się odezwą.
Dzisiaj otrzymałem zamiast jednej brakującej karty cały komplet oraz 2 małe tajemnicze znaczniki :-).
Bjorn
Posty: 34
Rejestracja: 10 wrz 2016, 13:38

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Bjorn »

Sluchajcie, "niech pierwszy rzuci kamieniem" ten, kto nigdy nie kupił gry nowej w folii z drugiej ręki. Ba, sam dwie takie sprzedałem (jeden dubel wygrany w konkursie i jeden nietrafiony prezent, gdzie weidziałem, że nie zagram). No tego paragonu się po prostu czasami nie ma.
SternKRK pisze:
Bjorn pisze:Czy ktoś się orientuje, czy o brakujacy element z "Alchemikow" (PL) mozna pisac do CGE? Rebel ma w nosie przypadki bez paragonu (a gra nowa!), ale w srodku widze kod, ktory wystepuje we wszystkich grach CGE. Z tego co wiem, CGE problemow z elementami zastepczymi nie robi. Czy polskie gry są pakowane u nich? Warto pisać?
Pisz bezpośrednio do CGE czego brakuje, podaj kod który jest w pudełku i bez żadnego problemu wyślą.
Miałem braki w Tzolkinie, po tygodniu od zgłoszenia miałem brakujący element plus mały bonus :) polecam
Ale miałeś polskiego Tzolkina i pisales do CGE, czy "ichniego"? :)
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Jabol »

detrytusek pisze:
kali pisze: Rebel nigdy nie chciał ode mnie skanu paragonu, nigdy nie robił problemów. Nawet w trudnych przypadkach.
Ale od jakiegoś czasu robi tego typu problemy. Nie wiem na ile regularnie ale to nie pierwszy przypadek.
No to robią to całkowicie bezpodstawnie, ponieważ paragon przy reklamacji nie jest niezbędny.

A tak w temacie. Zakupiłem Posiadłość Szaleństwa 2 Edycja i niestety 3 figurki są uszkodzone. Jeden badacz jest całkowicie oderwany od podstawki, drugi ma ułamany świecznik trzymany w dłoni a największy przedwieczny ma oderwane skrzydło :/. Mail poszedł, mam nadzieję, że szybko odpowiedzą :).
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: detrytusek »

Jabol pisze:
No to robią to całkowicie bezpodstawnie, ponieważ paragon przy reklamacji nie jest niezbędny.
To prawda. Trzeba udowodnić, że się kupowało w tym sklepie. Nie musi to być paragon. Może być przelew np.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
SternKRK
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2013, 13:11

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: SternKRK »

Bjorn pisze:Sluchajcie, "niech pierwszy rzuci kamieniem" ten, kto nigdy nie kupił gry nowej w folii z drugiej ręki. Ba, sam dwie takie sprzedałem (jeden dubel wygrany w konkursie i jeden nietrafiony prezent, gdzie weidziałem, że nie zagram). No tego paragonu się po prostu czasami nie ma.
SternKRK pisze:
Bjorn pisze:Czy ktoś się orientuje, czy o brakujacy element z "Alchemikow" (PL) mozna pisac do CGE? Rebel ma w nosie przypadki bez paragonu (a gra nowa!), ale w srodku widze kod, ktory wystepuje we wszystkich grach CGE. Z tego co wiem, CGE problemow z elementami zastepczymi nie robi. Czy polskie gry są pakowane u nich? Warto pisać?
Pisz bezpośrednio do CGE czego brakuje, podaj kod który jest w pudełku i bez żadnego problemu wyślą.
Miałem braki w Tzolkinie, po tygodniu od zgłoszenia miałem brakujący element plus mały bonus :) polecam
Ale miałeś polskiego Tzolkina i pisales do CGE, czy "ichniego"? :)
Miałem "ichniego", poprosili tylko o ten kod z pudełka i adres i wysłali.
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Ziomalek78 »

Chciałem w tym miejscu podziękować Bardowi - w moim egzemplarzu Terra Mystica brakowało mi 1 faktorii (zorientowałem się po kilku grach, nie przeliczałem komponentów po otrzymaniu gry) - nie byłem w stanie nawet ustalić, czy zgubiłem, czy od początku był brak. Wystarczył krótki mail, odpowiedź była natychmiastowa, bez pytań o paragony etc, przesyłkę dostałem następnego dnia priorytetem. Brawo dla obsługi klienta!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: TV3 »

I ja skrobnę.
W Polach Arle brakowało 2 dysków narzędzi. Uderzyłem od razu do wydawcy (GFP), poczekałem chwilę i dyski dosłane zostały bez zbędnych pytań. W porządku czyli ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

TV3 pisze:I ja skrobnę.
W Polach Arle brakowało 2 dysków narzędzi. Uderzyłem od razu do wydawcy (GFP), poczekałem chwilę i dyski dosłane zostały bez zbędnych pytań. W porządku czyli ;)
O cholera... U mnie były o dwa za dużo, więc pewnie moja wina :( Przepraszam!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: TV3 »

Żółte? :lol:
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

TV3 pisze:Żółte? :lol:
Oj, nie pamiętam. Chyba jeden żółty i jeden czerwony :P
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Aville »

Yavi pisze:
TV3 pisze:Żółte? :lol:
Oj, nie pamiętam. Chyba jeden żółty i jeden czerwony :P
To przyznaj się lepiej od razu, komu jeszcze zakosiłeś :mrgreen:
brodacz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2012, 18:27

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: brodacz »

Spotkał się ktoś z Was z przypadkiem brakujących elementów w Robinsonie? Kupiłem nową grę, brakuje jednego znacznika rany oraz jednego szarego i jednego czarnego znacznika. Kontaktowałem się z Portalem w tej sprawie ale nikt nie odpisuje.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: hipcio_stg »

Mi przysłali kostkę (miałem dwie takie same). Napisałem zgłoszenie na stronie portalu i po kilku dniach zadzwonił pracownik z prośbą o podanie adresu do wysyłki. Szybko i sprawnie.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kastration »

Mnie dosłano niebieski znacznik krzyża. Na maile im długo schodzi obsługa, ale może zadzwoń. Dają radę.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

Różniące się rozmiarami koszulki - miał ktoś taki problem?
Podobnie jak z planszówkami pisać najpierw do producenta, czy jednak uderzać do sklepu?
Proszę o rady praktyków ;)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: playerator »

Yavi pisze:Różniące się rozmiarami koszulki - miał ktoś taki problem?
Podobnie jak z planszówkami pisać najpierw do producenta, czy jednak uderzać do sklepu?
Proszę o rady praktyków ;)
Wątek o koszulkach został rozmontowany (o przepraszam - posprzątany) przez moderację, więc poniżej wklejam to, co pamiętam jak znaleźć.
Spoiler:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

playerator pisze:
Yavi pisze:Różniące się rozmiarami koszulki - miał ktoś taki problem?
Podobnie jak z planszówkami pisać najpierw do producenta, czy jednak uderzać do sklepu?
Proszę o rady praktyków ;)
Wątek o koszulkach został rozmontowany (o przepraszam - posprzątany) przez moderację, więc poniżej wklejam to, co pamiętam jak znaleźć.
Spoiler:
Dzięki! Napisałem do Maydaya, jeśli nie będą w stanie pomóc, to będę męczył sklep ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: zakwas »

Yavi pisze:
playerator pisze:
Yavi pisze:Różniące się rozmiarami koszulki - miał ktoś taki problem?
Podobnie jak z planszówkami pisać najpierw do producenta, czy jednak uderzać do sklepu?
Proszę o rady praktyków ;)
Wątek o koszulkach został rozmontowany (o przepraszam - posprzątany) przez moderację, więc poniżej wklejam to, co pamiętam jak znaleźć.
Spoiler:
Dzięki! Napisałem do Maydaya, jeśli nie będą w stanie pomóc, to będę męczył sklep ;)
Ja reklamowałem u Maydaya koszulki i w dwa dni mailowania zebrali adres i ustalili co jest nie tak i prosto z Chin puścili paczkę. Czekałem 16 dni na przesyłkę, ale wszystko wzorowo załatwione. :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: playerator »

zakwas pisze:
Ja reklamowałem u Maydaya koszulki i w dwa dni mailowania zebrali adres i ustalili co jest nie tak i prosto z Chin puścili paczkę. Czekałem 16 dni na przesyłkę, ale wszystko wzorowo załatwione. :)
I co było nie tak? Odnieśli się jakoś do faktu, że koszulki są różnych wymiarów? No i które dosłali - większe czy mniejsze? 8)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: zakwas »

playerator pisze:
zakwas pisze:
Ja reklamowałem u Maydaya koszulki i w dwa dni mailowania zebrali adres i ustalili co jest nie tak i prosto z Chin puścili paczkę. Czekałem 16 dni na przesyłkę, ale wszystko wzorowo załatwione. :)
I co było nie tak? Odnieśli się jakoś do faktu, że koszulki są różnych wymiarów? No i które dosłali - większe czy mniejsze? 8)
Przeprosili i odesłali większe, czyli prawidłowe. ;)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: playerator »

zakwas pisze:
Przeprosili i odesłali większe, czyli prawidłowe. ;)
Ale skąd się biorą te mniejsze, dalej nie wiadomo?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Losiek »

Cóż Mayday raczej "słynie" z kiepskiej powtarzalności wymiarów koszulek. Liderem jakości również nie są. Ja na przykład już Maydaya nie kupię
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

Też nie przepadam za Maydayem, ale potrzebowałem budżetowego rozwiązania na ponad 1000 kart Dominiona :P
No i ich koszulki Premium są okej. Szybko odpisali, by najpierw kontaktować się ze sklepem, a jeśli się nie uda, to dopiero z nimi.
ODPOWIEDZ