Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 857
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 292 times
Been thanked: 283 times

Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

Skoro jest temat BOLLO do chwalenia się co nabyliśmy to poszedłem za ciosem i zakładam temat alternatywny tj. ostatnio opyliłem bo...

Pandemia - bo suchsza jest do gry solo niż pięty Jezusa po 40 dniowy rajdzie Dakkar po pustyni...
Zona - bo po 18 rozgrywkach nie ma już nic ta gra do zaoferowania, a nic w rozwoju dalszym gry się nie dzieje
Ghost stories - bo mimo świetnych grafik i nie głupiej mechaniki nie chce mi się kontrolować 4 mnichów bo nie lubie takich rozwiązań, a na 1 dostawałem regularnie baty
Ostatnio zmieniony 30 paź 2021, 22:28 przez KOSHI, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: addekk »

Może nie co sprzedałem ale co planuje sprzedac na "dniach".
Martwa Zima gra rozdroży.
Wrócilem do gry po 2 latach. Jako największy fan Nemesis i gier z ukrytymi celami, udało mi się ja kupić w niezłej cenie i co? Przypomniałem sobie zasady rozłożyliśmy grę i ta roz;@$&(+ się w 3 turze, tylko nie jak w nemesis spektakularnie czy coś, tylko tak że pozostał okropny niesmak. I przypomniałem sobie dlaczego tą grę sprzedalem 1 raz i dlatego też sprzedam ta grę drugi raz.
Drugi raz już nie zagraliśmy tylko wolałem rozłożyć coś innego.
Root+Plemiona Rzeczne
Bo to gra do grania w stałym składzie najlepiej 4-5 osobowym. No i mam gry które lubię bardziej, w które łatwiej wprowadzić nowego gracza i łatwiej ogarnąć granie dana frakcja. No i też pilnuj nowego gracza grającego frakcja której sam dobrze nie ogarniasz
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Bruno »

Kapitalny wątek!
Ma spore szanse, by stać się listą lektur obowiązkowych przed decyzją o zakupie kolejnej gry :mrgreen:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: jakmis83 »

Arkham Horror LCG - po pierwszym dobrym wrażeniu przyszła pora na refleksję, że nie stać mnie na zbieranie wszystkiego.

Orzeł i Gwiazda - ponieważ mój przyjaciel bardzo chciał ją mieć a czego się nie robi dla przyjaciół.

Blood Rage - pomimo sympatii do tego tytułu stwierdziłem, że trochę trudno w obecnej sytuacji znaleźć chętnych ludzi do gry.

Cthulhu: Death May Die - bardzo polubiłem tę grę, ale zysk ze sprzedaży poszedł na oszczędności na PS5.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2021, 07:46 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Ja ostatnio sprzedałem Cuba Libre, bo uważam go za najbardziej monotonny i najpłytszy z COINów, KS-owe wersje Greenland i Neanderthal Eklunda, ponieważ za dużo jego gier mam w kolekcji i ograniczam do rozsądnego minimum oraz CO2 - Second Chance, bo pomimo tematu i świetnej oprawy wizualnej, samą rozgrywkę odbierałem jako jednostajną i powtarzalną.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 605
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 188 times
Been thanked: 171 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Michito »

Ostatnio sprzedałem 51 Stan Master Set bo niczym specjalnym nas ta gra nie zauroczyła. To znaczy dostrzegliśmy tutaj kunszt dizajnerki Prezesa, ale zabawa w mielenie surowców i dość upierdliwa obsługa nie budowała tego, czego szukamy w naszych dwuosobowych rozgrywkach, czyli emocji i ciągłego zaangażowania. Być może mechanika budowania silnika nie jest naszą ulubioną. Plus z perspektywy praktycznej, wobec chwilowego braku w sklepach łatwo było pozbyć się gry z półki i zwolnić miejsce na nowe zakupy :wink:
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Szewa »

Ostatnio na sprzedaż wystawiłem dwie gry:

- Mysthea - bo mimo iż jest to klimatyczne euro-area control to nie udało mi się namówić do tej gry współgraczy.
- Descent 2 - bo nie grałem już długi czas, leży i zajmuje miejsce na półce. Nie liczę nawet, że wyszło by na stół w tym roku, przy tak wielkim zatrzęsieniu nowych gier.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Ardel12 »

Istanbul BB - grywam głównie w 2os a w tym gronie jest po prostu za luźno. Gra przyjemna i z chęcią bym zostawił, ale niestety mam kryzysk półkowy :D

Bios Genesis - za rzadko wchodzi na stół, więc muszę przypominać sobie reguły, które są nieintuicyjne i beznadziejnie spisane. Dochodzi do tego festiwal losowości, który czasem potrafi mnie zmęczyć

Madeira - ciekawa mechanika, ale nie na tyle różnorodna by wygrać z innymi euro w kolekcji. Grało się dobrze, ale tylko dobrze.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 982
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 612 times
Been thanked: 537 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Irr3versible »

Komplet pudełkowych dodatków plus troche popleczników Descenta 2, szkoda było aby się kurzył.
W ogranie papierowych kampanii już nie wierzę, zatem niech idzie w świat bawić innego gracza czy kolekcjonera a mnie 'zasponsoruję' inne zakupy ;)

Wciąż na sprzedaż ok 10 pozycji, ale jakoś czasu brakuję by wszystko przygotować i wystawić ofertę.
Nigdy nie brakuję za to czasu na...
Spoiler:
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: kinioo »

This War of Mine - wersja KS; z braku czasu nigdy nie wyjalem z pudelka;
Mage Knight (moja #1 do rozgrywek solo do czasu...az pojawila sie corka na swiecie) - sprzedalem z braku czasu do gry; zostala zastapiona Marvel Champions jako #1 do solo; moze (z pewnoscia) kiedys do niej wroce;

W kolejce do sprzedazy:
- Arkham Horror LCG - lezy na polce w folii - nie wiem czy kkiedykolwiek do tego siade;
- Wladca Pierscieni LCG (podstawka) - zagralem kilka razy, swietna, ale po nabyciu Marvel Champions ma marne sznase na gre.
- Robinoson Crusoe - dla mnie rewelacja - dla zony juz nie; wymaga czasu na rozlozenie, a tego u mnie brak;
- Gears of War - ponownie brak c\ssu na rozgryke
- Baseball Highlights - od momentu jak zainstalowalem apke nie chce mi sie grac w analogowa wersje;

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Yuri »

Deep Madness 1 i 2 KS - bo mam wystarczająco dużo innych gier do ogrania po prostu. To dobra gra, niech cieszy innego Gracza który poświęci jej odpowiednią ilość czasu.
Survive Escape from Atlantis z dodatkami - bo nie ma, bo bardzo szukała, bo widziałem że kupującej z dziecmi sprawi ogromną frajdę JUZ, a mojemu Frankowi jeszcze chwilkę zejdzie nim dorośnie 😉 (ale Magii i Myszy nie sprzedam :))

W kolejce do sprzedaży:
Ghost Stories z oboma dodatkami
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 626
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 236 times
Been thanked: 343 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Nilis »

Eldritch horror - nie zagrałem ani razu. Po kilku prób podejścia i przeczytania instrukcji utwierdziłem się w tym że nie zniosę tak dużo rzutów kości i losowości. Do tego kolega wciągnął nas w RPG zew Cthulhu i mimo że tam też jest dużo kości to jednak ten otwarty świat i swoboda decyzji jest świetna.

Gugong - bo udało się kupić Gugong Deluxe:)))

W kolejce Viticulture - gra nie podeszła żonie i koledze którzy lubią euro i wino, wczoraj z planszą Toskanii (dzięki Japanczyk) gra nie podeszła mojej głównej grupie planszówkowej. Nie ma ratunku dla niej bo nikomu ta gra się nie podoba.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
bourbon
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 31 times
Been thanked: 22 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: bourbon »

Zaklinacze - nie podeszlo, karcianka jakich pelno

Wojownicy Podziemi - gra za bardzo dla dzieci

Karczma pod pękatym kuflem - zagrana kilka razy i sie znudzila

Colt Express - zbyt malo funu zeby zaakceptowac tak duza losowac (zazwyczaj gramy w min 4 osoby)

Coimbra - podobnie jak kufel, po kilku zagranych partiach - nuda

Brzdęk! w kosmosie - mam podst brzdeka gdzie dodatki wydaja sie lepsze, mysle ze Diuna tez w jakims stopniu wypelni luke po sf

Azul: Witraże Sintry - najslabsza czesc

Aeon's End - kompletnie nie podeszlo

51. Stan: Master Set - przekladanie surowcow z miejsca na miejsce - za malo funu
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Soul_oka »

Zaginiona Wyspa Arnak.
Ciężko było kupić, w lutym jedyna używka na Olx.
Rozegraliśmy dwa razy i poszła tam skąd przyszła.
Zupełnie nie rozumiem zachwytu.

W planach sprzedaż Posiadłość Szaleństwa, gdy tylko przyjdzie Machina Arcana. Gra imprezowa, do wciągnięcia w świat planszowek. Klimat, klimat, a po za nim pustka. To już chyba Eldritch Horror miał więcej do pokombinowania.

Ta sama sytuacja z Terrors of Londyn, czas sprzedać dalej. Z nim to była dziwna sytuacja. Na początku nie można było się oderwać - jeszcze i jeszcze jedna partyjka, a za chwilę wypalił się kompletnie.

MK i Wojna o Pierścien, oj jak mi ich szkoda. Pomniki, które chyba zostaną z nami już na zawsze. To nic, że tylko kurz zbierają, sa jak klasyki w garażu :D
Ostatnio zmieniony 12 maja 2021, 21:42 przez Soul_oka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: eveni »

Ostatnio sprzedałam:
- Cthulhu: Death May Die - strasznie płaska rozgrywka, nie poczułam klimatu, tylko nudę. Może problem w tym że nie czytałam Lovecrafta, a może oczekiwałam za dużo.
- Kemet - gra odpadła po przeczytaniu instrukcji. Gram tylko solo lub dwuosobowo (z mężem), zgodnie stwierdziliśmy że to gra nie do grania dla nas, nie w 2 osoby.

Planuję sprzedać: Aquatica, Last aurora i Smartphone. Wszystkie gry mnie rozczarowały, liczyłam na ciekawszą rozgrywkę, a dostałam takie średniaki.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Harun »

bourbon pisze: 12 maja 2021, 12:31

Colt Express - zbyt malo funu zeby zaakceptowac tak duza losowac (zazwyczaj gramy w min 4 osoby)

Na czym polega zbyt duża losowość w Colt express? :shock:
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: anonim »

Nie wiem skąd takie wielkie oczy. Wszędzie w opiniach graczy jest podkreślone że losowość zwiększa się z ilością graczy a cztery osoby to już sporo.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Mr_Fisq »

eveni pisze: 12 maja 2021, 16:58 Ostatnio sprzedałam:
- Cthulhu: Death May Die - strasznie płaska rozgrywka, nie poczułam klimatu, tylko nudę. Może problem w tym że nie czytałam Lovecrafta, a może oczekiwałam za dużo.
Też sprzedałem ostatnio; ja bym nie wiązał klimatu tej gry z Lovecraftem - to trochę inna bajka.
U mnie zaważyło:
- zgrzyt klimatyczny, za dużo radosnej sieczki jak na świat Lovecrafta
- mało imersyjna mechanika - pomysł z rosnącą pulą kostek wraz z postępem szaleństwa mi się podoba koncepcyjnie, ale nie spina tematycznie

- Osadnicy: Narodziny Imperium - gra zdążyła się ograć, a przy tym wizualnie źle zniosła próbę czasu
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: rand »

- Aquatica- ... bo rozczarowała. Gra na którą czekałem od 1,5 roku okazała się grą nijaką i niedorobioną. Pomysł na na wykorzystywanie kart super ale ktoś zapomniał chyba że na jednym elemencie mechanika gry się nie kończy. 3 partie i wystarczy.
- Lorenzo il Magnifico - ... bo za krótka kołderka.
- Marco Polo - ... bo też za krótka kołderka i kości mnie nie lubią. Nie mam problemów ze słabymi rzutami. Uwielbiam np Stone Age, ale słabe rzuty w Stone Age da się jakoś później nadrobić, w Marco Polo pare złych rzutów i raczej ciężko coś z tym zrobić( zwłaszcza jak za ciężko zarobione wielbłądy, człowiek przerzuca 2 oczka na jedno) . Po za tym gra jakoś nie daje mi poczucia spełnienia. Taka duża mapa, tyle miejsc a ja ledwo parę miast zaliczę.
-Sankt Petersburg z dodatkiem - ... bo się kurzył od paru lat. Gra sprzed epoki, jeszcze żony swojej nie znałem, a gra nie do końca jej się spodobała. Grafika do Everdell czy Yamatai nie ma porównania a i mechanika nieco zardzewiała. Dobrze że mój brat ma swój egzemplarz to w razie czego, będę mógł jeszcze gdzieś zagrać, no i jest BGA.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: jakmis83 »

Mr_Fisq pisze: 12 maja 2021, 20:07
Też sprzedałem ostatnio; ja bym nie wiązał klimatu tej gry z Lovecraftem - to trochę inna bajka.
U mnie zaważyło:
- zgrzyt klimatyczny, za dużo radosnej sieczki jak na świat Lovecrafta
- mało imersyjna mechanika - pomysł z rosnącą pulą kostek wraz z postępem szaleństwa mi się podoba koncepcyjnie, ale nie spina tematycznie

- Osadnicy: Narodziny Imperium - gra zdążyła się ograć, a przy tym wizualnie źle zniosła próbę czasu
CDMD w założeniu miało być radosną sieczką a przy tym jest wariacją na temat mitologii Cthulhu.
Jak chcecie klimatu, to nie pod ten adres, tylko seria Arkham Files.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Harun »

anonim pisze: 12 maja 2021, 19:40 Nie wiem skąd takie wielkie oczy. Wszędzie w opiniach graczy jest podkreślone że losowość zwiększa się z ilością graczy a cztery osoby to już sporo.
Wielkie oczy bo poza kartami rund, które się odkrywa na początku rundy i są jawne dla wszystkich nie widzę w tej grze losowości.

Odpowiedziałeś ma mój post, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Na czym polega losowość w Colt express?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: RUNner »

Fajny temat, ale chyba warto by było wprowadzić zakaz polemiki, bo zaraz się rozrośnie do rozmiaru utrudniającego czytanie. Przecież o każdej grze można tutaj zacząć dyskusję, a chyba lepszym miejscem są dedykowane wątki? Dlatego może przeklejajcie cytaty do tematów o grach?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
mordajeza
Posty: 353
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 170 times
Been thanked: 240 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: mordajeza »

Pewnie nie będę oryginalny - sprzedaję gry, które albo nie podeszły (jak widzę potencjał, to daję im max. 3 szanse) albo nie mają szans lądować choć kilka razy w roku na stole (w weryfikacji pomaga mi prowadzenie statystyk).

W ten sposób ostatnio pozbyłem się Last Aurory (po 3 partiach) oraz Rallyman GT (po 2 partiach). W obu przypadkach te gry są dla mnie okej, ale żeby gra "okej" utrzymała się w kolekcji, musi budzić entuzjazm żony lub dzieci (a tutaj tego zabrakło).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3327 times
Been thanked: 3188 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: japanczyk »

Własnie sprzedałem Heroes of Air Land and Sea - bo to zła gra była
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: jakmis83 »

japanczyk pisze: 13 maja 2021, 09:21 Własnie sprzedałem Heroes of Air Land and Sea - bo to zła gra była
Tylko nie mów tego kupującemu ;)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ