Dixit (Jean-Louis Roubira)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 138
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dixit

Post autor: Marudka »

Ja mam takie karty ;)

Dixit 6
Spoiler:
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Dixit

Post autor: donPedro »

Marudka pisze:Ja mam takie karty ;)

Dixit 6
Spoiler:
Dziękuję!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

Przyszedł mi do głowy taki pomysł - aplikacja ułatwiająca granie w Dixita, zwłaszcza w gronie większym niż 6 osób, w szczególności zaś drużynowo, z wyświetlaniem kart na ekranie za pomocą kamerki i projektora. Wyobrażam to sobie tak:
Na specjalnej stronie w sieci można zarejestrować partię i ustalić kod. Każdy z graczy na swojej komórce, tablecie czy laptopie loguje się do danej partii i wybiera kolor. Kiedy dochodzi do głosowania, każdy na swojej komórce wskazuje numer karty bajarza i swojej karty. Kiedy wszyscy zagłosują, program przydziela każdemu punkty i wyświetla aktualny wynik gry. Może coś takiego już jest, tylko na to nie trafiłem? A może jakiś informatyk-ochotnik chciałby coś takiego zarobić? Deklaruję wsparcie - czy to finansowe, czy w promocji.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Dixit

Post autor: rattkin »

Jest.

https://itunes.apple.com/us/app/idixit/id438442408?mt=8

Tylko karty jedynie z podstawki.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

Dzięki - to jednak dla mnie za mało. Potrzebuję wariantu do 12 osób i do grania z katami klubowymi od Pauli. Lecz pewnie sprawdzę jak toto działa.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Dixit

Post autor: mmag »

Nie wiem jak to wygląda w innych grupach, ale w naszym wydaniu punkty w Dixicie działają niczym w "Whose line is it anyway" - nie mają żadnego znaczenia;) A po dojechaniu do 30 "wygranego" w nagrodę po prostu resetujemy do zera... Albo zaczynamy się ścigać w drugą stronę odejmując punkty zamiast dodawać.

Swoją drogą dotarł do mnie nowy dodatek, "Wizje". Moim zdaniem jeden z ładniejszych zestawów, na szczęście też wydaje się być znacznie żywszy, bardziej kolorowy od jego kilku ostatnich poprzedników. A i muszę pochwalić, że złocenia na kartach robią pozytywne wrażenie i sprawiają, że bardziej chce się obrazom przyglądać...

PS. Czym są "karty klubowe od Pauli"?
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

mmag pisze:Czym są "karty klubowe od Pauli"?
Wszystko jest w tym wątku, tylko chyba linki do obrazków są nieaktualne:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/searc ... 6&sr=posts
Nie wiem, czy była jakaś druga edycja. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś chciał to odsprzedać. U nas jest to podstawowa talia od czasu pojawienia się na stole.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Dixit

Post autor: Moniczka.s »

Legun pisze:
mmag pisze:Czym są "karty klubowe od Pauli"?
Wszystko jest w tym wątku, tylko chyba linki do obrazków są nieaktualne:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/searc ... 6&sr=posts
Nie wiem, czy była jakaś druga edycja. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś chciał to odsprzedać. U nas jest to podstawowa talia od czasu pojawienia się na stole.

Ma ktoś może wspomniane pliki i mógłby je podesłać?
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Dixit

Post autor: hipcio_stg »

świetna gra do zagrania na jakimś konwencie w dużym gronie. Najlepiej z obcymi osobami. Gra IMO ma tendencje do szybkiego wypalania (stąd zapewne taka ilość dodatków). Zdecydowanie za droga do tego co oferuje. Przyznać trzeba, że rysunki są na prawdę ładne i bardzo szczegółowe. Nie mam w kolekcji, ani nie trafił na listę życzeń. Piwo wskazane przy rozgrywce.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Dixit

Post autor: kastration »

hipcio_stg pisze:świetna gra do zagrania na jakimś konwencie w dużym gronie. Najlepiej z obcymi osobami. Gra IMO ma tendencje do szybkiego wypalania (stąd zapewne taka ilość dodatków). Zdecydowanie za droga do tego co oferuje. Przyznać trzeba, że rysunki są na prawdę ładne i bardzo szczegółowe. Nie mam w kolekcji, ani nie trafił na listę życzeń. Piwo wskazane przy rozgrywce.
Największa zaleta tej gry to inspiracja, by zrobić swoje karty i grać ze znajomymi tymi kartami, korzystając z formuły zaproponowanej przez grę. Gdy poznałem grę, wiedziałem, że nie jest warta swojej ceny i łącznie z dodatkami jeszcze, ale jej mechanika w prostocie jest wyborna i robiąc własne tematyczne karty pod towarzystwo (albo bardziej ogólne pod granie z "obcymi") zabawa potrafi być kapitalna. Granie setek partii jedną talią podstawową Dixit - ciężko mi to sobie wyobrazić bez kupna dodatków.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Dixit

Post autor: rattkin »

kastration pisze:Gdy poznałem grę, wiedziałem, że nie jest warta swojej ceny (...) jej mechanika w prostocie jest wyborna.
Słowa mi uciekają.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

hipcio_stg pisze:Najlepiej z obcymi osobami. Gra IMO ma tendencje do szybkiego wypalania (stąd zapewne taka ilość dodatków).
Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że pewnie lepiej się gra w gronie bardziej kreatywnym :roll: :wink: . Do czasu pojawienia się kart Pauli rozegraliśmy ze 130 partii trzema podstawowymi zestawami, w rotującej grupie kilkunastu osób. Od tego czasu zagraliśmy drugie tyle. Niezwykle mnie zaskakuje, że do tej gry można przykładać miarę "Carcassonne". Znużenie tymi samymi kartami po setce partii następuje, lecz trudno z tego zrobić grze zarzut. W każdym razie życzę Ci równie kreatywnych pomysłów, tylko mniej podatnych na wypalanie :twisted:
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Dixit

Post autor: Olgierdd »

A propos wypalania się, granie w tym samym towarzystwie raczej wydłuża żywotność gry, bo trzeba wychodzić poza utarte schematy. Niedawno grałem w grupie nowych graczy i niestety znałem karty narratorów zanim zostały odsłonięte, bo ich skojarzenia były dla mnie już trochę zbyt banalne.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Dixit

Post autor: charlie »

Olgierdd pisze:A propos wypalania się, granie w tym samym towarzystwie raczej wydłuża żywotność gry, bo trzeba wychodzić poza utarte schematy. Niedawno grałem w grupie nowych graczy i niestety znałem karty narratorów zanim zostały odsłonięte, bo ich skojarzenia były dla mnie już trochę zbyt banalne.
Dokładnie! Poza tym, o wiele inaczej gra się też z rodziną, inaczej z najbliższymi przyjaciółmi, a inaczej z dalszymi znajomymi. W zgranym gronie można wejść na niesamowicie wysoki poziom abstrakcji. Ta gra mnie cały czas zaskakuje.
kastration pisze:Największa zaleta tej gry to inspiracja, by zrobić swoje karty i grać ze znajomymi tymi kartami, korzystając z formuły zaproponowanej przez grę. Gdy poznałem grę, wiedziałem, że nie jest warta swojej ceny i łącznie z dodatkami jeszcze, ale jej mechanika w prostocie jest wyborna i robiąc własne tematyczne karty pod towarzystwo (albo bardziej ogólne pod granie z "obcymi") zabawa potrafi być kapitalna. Granie setek partii jedną talią podstawową Dixit - ciężko mi to sobie wyobrazić bez kupna dodatków.
Zgadzam się z tym, że jak najbardziej można zrobić swoje customowe karty (jeszcze raz dzięki, Paulina). Z resztą wypowiedzi już nie do końca. Wiadomo - gra jedną talią po jakimś czasie się ogrywa. Co do ceny, to nie chcę wchodzić zbytnio w polemikę, ale pamiętaj, że nie płacisz tylko za karton i drewno, ale też za pomysł, warstwę artystyczną i koniec końców Twoją przyjemność z gry. Biorąc to wszystko pod uwagę, gra jest tania.
8emce8
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2016, 19:48

Re: Dixit

Post autor: 8emce8 »

Czy miał ktoś problem z kartami z dodatku WIZJE?
Dokładnie chodzi mi o przebarwienia na rewersach kart, głównie tych z pozłacanymi elementami.

Czy jak zgłoszę się do Rebela to podeślą mi nowe karty?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Dixit

Post autor: REBEL.pl »

8emce8 pisze:Czy miał ktoś problem z kartami z dodatku WIZJE?
Dokładnie chodzi mi o przebarwienia na rewersach kart, głównie tych z pozłacanymi elementami.

Czy jak zgłoszę się do Rebela to podeślą mi nowe karty?
Poprosimy o wysłanie emaila na adres reklamacje@rebel.pl wraz ze zdjęciami kart z przebarwieniami. Oczywiście rękojmia producenta obejmuje również niedociągnięcia tego typu.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Tigahmes
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2017, 16:05

Re: Dixit

Post autor: Tigahmes »

Moim zdaniem gra dostarcza naprawdę dużo śmiechu jak i dobrej zabawy jednak po zagraniu parę razy w dowolną wersję karty zwyczajnie już się nudzą i kiedy dostajemy kolejny raz tą samą kartę w kolejnej rozrywce nie czujemy już tej ekscytacji jak i zaskoczenia jak za pierwszym razem
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: Dixit

Post autor: Strud »

Dlatego imho 3 dodatki, to minimum tego, co trzeba mieć.
Ostatnio graliśmy w 6 osób przez ponad 3h i "talia" się nam nie skończyła ;)
Zabawa na 102!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Dixit

Post autor: bubu »

Ale też gra przerobioną w ileś rozrywek (w jednej grupie!) talią jest większym wyzwaniem. Trzeba więcej kombinować, unikać zużytych skojarzeń.
Choć mi się grupa znarowiła i raczej chce wciąż nowych kart. A mam już cały zestaw Dixit, prawie cały zestaw Имжинариум i te nieoficjalne karty co kiedyś na forum można było kupić. I powoli czuję, że starczy bo to ponad 1500 kart...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

bubu pisze:prawie cały zestaw Имжинариум
- nie wiem co to jest i wujek Google też ma jakiś problem. Pytam tylko teoretycznie, bo Absolutnie Najlepsza Żona właśnie przygotowała mi 1200 kart :shock: jako urodzinowy prezent, pracowicie je drukując i foliując pod moją nieobecność. Do tego mówi, że musiała się mocno wstrzymywać, żeby nie zrobić jeszcze kilkuset...
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Dixit

Post autor: bubu »

Wujek Google ma problem bo źle wpisałem nazwę- zabrakło jednej literki.
To rosyjska wariacja na temat Dixita.
Olano sprawę praw autorskich do mechaniki i i stworzono produkt o identycznych zasadach. Jest kilka podstawek i dodatkowe zestawy kart. Każdy zestaw kart (98 sztuk) jest tworzony przez kilkunastu artystów więc niespójność stylistyczna czasami szokuje.
Przykłady kart można zobaczyć wpisując карты Имаджинариум w wyszukiwarce grafiki Google.

A skąd żona wzięła wzory kart?
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

bubu pisze:A skąd żona wzięła wzory kart?
Głównie z Pinteresta. Do tego różne ilustracje do bajek itd. Musiały spełniać dwa kryteria jednocześnie - ładne i niebanalne.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Dixit

Post autor: krisow »

Ostatnio zauważyłem zmianę w "Dixit Odyseja". Kiedy nabywałem grę kilka lat temu plansza była jednoczęściowa i rozkładana jak na tym foto:
Obrazek

Niedawno natomiast widziałem egzemplarz tej gry z planszą dwuczęściową, składaną jak puzzle. Trochę mi to nie odpowiada, a szukam egzemplarza i chętnie przygarnąłbym wydanie ze starą planszą. Może ktoś się orientuje czy jakieś sklepy mają jeszcze stare wydania?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Dixit (Jean-Louis Roubira)

Post autor: AnimusAleonis »

Odkokupje trochę temat z zapytaniem do Dixit-owców :D

Po ile najtaniej widzieliście w sklepach dodatki do Dixit w Polsce?

Chodzi mi na wyprzedażach, Black Friday i tym podobnych. Czy bywały zdecydowanie poniżej 50 PLN, np 30 czy 40, czy te 50 to mniej więcej najniższa cena po której bywały?
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Dixit (Jean-Louis Roubira)

Post autor: krzyss »

Między 50-60 kupowaliśmy.
ODPOWIEDZ