Dixit (Jean-Louis Roubira)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

pan_satyros pisze:Cały sens Dixita polega na wybraniu takiej karty, która skojarzy się przynajmniej jednej osobie, ale nie wszystkim.
Nie jestem pewien, czy dobrze wyraziłem problem - to co piszesz, to przecież oczywistość. Generalnie da się skojarzyć wszystko ze wszystkim - większym problemem jest domyślenie się, co konkretnej osobie strzeliło do łba tu i teraz. To często jest gra: ja wiem - on wie, że ja wiem - ja wiem, że on wie, że ja wiem. Spróbuj dać jako hasło "wieloznaczność" ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
redrum1906
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:22

Re: Dixit

Post autor: redrum1906 »

Doszły karty. Jakość świetna!
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dixit

Post autor: premek »

Również dziś odebrałem, super !!!
adalbert
Posty: 940
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Dixit

Post autor: adalbert »

Karty odebrałem już jakiś czas temu. Wielkie dzięki za całą akcję.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dixit

Post autor: premek »

Mam pytanie do osób, które przygotowywały do gry znaczniki otrzymane z kartami.

Jak najlepiej to zrobić ? klejenie/laminowanie czy jeszcze inny pomysł ?
Awatar użytkownika
robcio89
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2014, 09:31

Re: Dixit

Post autor: robcio89 »

Ja zaczynam dopiero swoją przygodę z Dixit, na razie gram z siostrami (12 o 13 lat) i czasem ze znajomymi (18-19 lat) w jednym i drugim przypadku mamy kupę zabawy. Naprawdę uniwersalna, świetna zabawa.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Dixit

Post autor: Munchhausen »

Świetne są te fanowskie karty, choć ubieranie ich w koszulki to dość czasochłonne zajęcie :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dixit

Post autor: mig »

Właśnie ukazało się wydanie Dixitu wydawnictwa Rebel. Czy ktoś się orientuje może, czy jakiekolwiek zmiany wprowadzono w stosunku do wersji Hobbitów?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Dixit

Post autor: KubaP »

mig pisze:Właśnie ukazało się wydanie Dixitu wydawnictwa Rebel. Czy ktoś się orientuje może, czy jakiekolwiek zmiany wprowadzono w stosunku do wersji Hobbitów?
Czekamy na odpowiedzi na pytania od Rebela i Hobbitów, mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj na głównej stronie serwisu opublikujemy oba wywiady.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dixit

Post autor: mig »

KubaP pisze:
mig pisze:Właśnie ukazało się wydanie Dixitu wydawnictwa Rebel. Czy ktoś się orientuje może, czy jakiekolwiek zmiany wprowadzono w stosunku do wersji Hobbitów?
Czekamy na odpowiedzi na pytania od Rebela i Hobbitów, mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj na głównej stronie serwisu opublikujemy oba wywiady.
dzięki, będę śledził ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dixit

Post autor: Nataniel »

mig pisze:Właśnie ukazało się wydanie Dixitu wydawnictwa Rebel. Czy ktoś się orientuje może, czy jakiekolwiek zmiany wprowadzono w stosunku do wersji Hobbitów?
Zmian nie ma żadnych. Od początku zostało wykonane tłumaczenie zasad, na pudełku pojawia się logotyp REBEL, jest to poza tym wersja w jednym języku, a nie w kilku.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Dixit

Post autor: KubaP »

A oto kilka pytań i odpowiedzi od przedstawicielki wydawnictwa na głównej stronie serwisu. Niestety, Hobbity.eu nie odpowiedziały na nasze pytania, ale mamy nadzieję, że jeszcze to zrobią.
paulaneo
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2011, 17:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dixit

Post autor: paulaneo »

Fanowska wersja gry na zasadach dixit, rozwiewanie wątpliwości:
@Munchhausen: Mam nadzieję że karty są w dobrym wymiarze i problemem jest ich ilość ;)
@premek: Karty/znaczniki są już ofoliowane, nie jest to takie grube jak laminat, ale na jakiś czas powinno wystarczyć. Ja wpierw skleiłam fronty i rewersy w hurcie a potem pocięłam nożyczkami biurowymi.
@charlie: Przepraszam za niedogodności, mam nadzieję że karta doszła. Raczej osób powinna mieć swoje Jezusy z Rio. Przez błędy przy foliowaniu niektórych kart miałam więcej niż innych.

Dziękuję wszytkim za miłe słowa. Dostaję trochę maili z prośbą o dodruk - więc jeśli ktoś chciałby się dołączyć, albo zobaczyć zdjęcia kart, proszę o prywatną wiadomość z adresem mailowym.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Dixit

Post autor: bubu »

Z okazji zmiany dystrybutora- czy zestawy kart z Dixit i Dixit Oddysey zostaną wydane kiedyś jako osobne paczki czy będą dostępne wyłącznie z podstawkami?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dixit

Post autor: Nataniel »

Nie sądzę, aby miały być dostępne jako osobne paczki - po co?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Dixit

Post autor: najata »

"Dixit Odyssey Expansion" jako taki istnieje, ale jaķo że dostępne w Polsce egzemplarze są, jak się domyślam, importowane, to cenę mają podobną do pełnego Dixit Odyssey. Co w tej chwili przekreśla główne "po co": nadzieję na zestaw kart tańszy, niż wersja z planszą :)

Drugie "po co": rzadko jednak chyba gra się w więcej, niż 6 graczy i planszetki do głosowania ani plansza do oznaczania punktów nie są de facto potrzebne. Same karty zajmują mniej miejsca...
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Dixit

Post autor: bubu »

Nataniel pisze:Nie sądzę, aby miały być dostępne jako osobne paczki - po co?
Ano po to, że żeby mieć pełen zestaw kart muszę kupić dwie podstawki, co wydaje mi się bez sensu.
Co prawda, z trzech osób, które zaraziłem Dixitem jedna kupiła Odyssey i stwierdziła, że jest jej wszystko jedno jakie ma karty, a zatem jak jej kupię jakiś inny zestaw to się zamieni.

Ale to już jest kombinowanie- wolałbym móc iść do sklepu i kupić normalnie zestaw kart D:O. Tak samo jak ci, którzy kupili podstawkę D:O powinni móc bezproblemowo dokupić karty z "jedynki".
najata pisze:Drugie "po co": rzadko jednak chyba gra się w więcej, niż 6 graczy i planszetki do głosowania ani plansza do oznaczania punktów nie są de facto potrzebne. Same karty zajmują mniej miejsca...
Ha. Ostatnio zaproponowałem, że na spotkanie w pewnej grupie wezmę same zestawy kart bo szkoda mi miejsca w torbie i usłyszałem, że nie ma mowy bo ekipa sobie bez króliczków grać nie wyobraża : )
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

najata pisze:rzadko jednak chyba gra się w więcej, niż 6 graczy i planszetki do głosowania ani plansza do oznaczania punktów nie są de facto potrzebne.
U nas to głównie - jeśli zbierze się w granicach 7-12 osób, to jest to podstawowa rozrywka 8) .
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dixit

Post autor: mig »

Legun pisze:
najata pisze:rzadko jednak chyba gra się w więcej, niż 6 graczy i planszetki do głosowania ani plansza do oznaczania punktów nie są de facto potrzebne.
U nas to głównie - jeśli zbierze się w granicach 7-12 osób, to jest to podstawowa rozrywka 8) .
U mnie podobnie, choć niekoniecznie dlatego, że w takim składzie najlepiej działa, ale raczej dlatego że gier dla więcej niż 6 graczy zbyt wiele nie ma, więc siłą rzeczy wybór jest bardziej ograniczony :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dixit

Post autor: cyberowca »

Chciałbym kupić Dixita 8 letniej córce na imieniny, mam tylko dylemat czy jest sens bo jednak głównie grali byśmy tylko we troje.
Tyrogus
Posty: 54
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dixit

Post autor: Tyrogus »

Dixit jako prezent dla córki uważam za bardzo dobry pomysł, ale niestety mechanika powoduje, że gra w 3/4 osoby traci trochę sens.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

Tyrogus pisze:Dixit jako prezent dla córki uważam za bardzo dobry pomysł, ale niestety mechanika powoduje, że gra w 3/4 osoby traci trochę sens.
Zupełnie nie mam takich doświadczeń. W cztery osoby na pewno chodzi świetnie. Gra rodzice+dziecko (sztuk jedno) nie jest łatwa, bo rodzice nie mogą dawać haseł odwołujących się do wyposażenia kulturowego, którym jeszcze progenitury nie obdarowali :roll: . Gdy jednak córka zaprosi koleżankę, to gracie już jak równy z równym, bo skojarzenia dzieci są dla dorosłych nieoczywiste.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Dixit

Post autor: Legun »

mig pisze: gier dla więcej niż 6 graczy zbyt wiele nie ma, więc siłą rzeczy wybór jest bardziej ograniczony :)
Oj tak, tak :(. Zwłaszcza takich, przy których wpychające się na kolana kilkulatki nie są istotną przeszkodą ;)
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dixit

Post autor: cyberowca »

Jednak zamówiłem, mam nadzieję że się spodoba.
ODPOWIEDZ