Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Arkham Horror 3 ed (Richard Launius, Nikki Valens, Kevin Wilson)

Post autor: Carmash »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... d-edition/

Oto przypuszczenia wielu okazały się jednak prawdą. FFG zapowiedziało nową edycję Horroru w Arkham w jego planszowej postaci. Jakie odczucia towarzyszą Wam po tej zapowiedzi?
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Zack »

Pierwsze wrażenia mieszane, modularna plansza tak na pierwszy rzut oka wygląda trochę futurystycznie/sci-fi, jak jak pokład statku kosmicznego, to chyba przez kształt kafli. Jest 12 badaczy i tylko 4 przedwiecznych, trochę obawiam się o regrywalność bez konieczności kupowania dodatków.

Mechanicznie nie ma zbyt wielu szczegółów ale wygląda na mix AH, EH i AHLCG. Nie zostało wytłumaczone jak wyglądają testy umiejętności, na grafikach nie widać żadnych kości. Jeśli połączą najciekawsze aspekty wszystkich poprzedniczek to może wyjść fajnie.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Odi »

Zack pisze: 02 sie 2018, 07:56 Jest 12 badaczy i tylko 4 przedwiecznych, trochę obawiam się o regrywalność bez konieczności kupowania dodatków.
FFG ma to do siebie, że zestaw startowy (jakikolwiek) jest wykastrowany i niekompletny. Dopiero z pierwszym dodatkiem gra będzie jako tako kompletna ("Zaginiona wiedza" hahahaha :D), a pełnię możliwości rozwiną dopiero kolejne dodatki.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Azriel »

Zack pisze: 02 sie 2018, 07:56 Nie zostało wytłumaczone jak wyglądają testy umiejętności, na grafikach nie widać żadnych kości.
Będą kości. Tutaj można przeczytać więcej.
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: bjago999 »

Czekamy na więcej, pytanie czy gra będzie się na tyle różnić od poprzednich żeby grubo inwestowac ( pewnie będzie 15 dodatków jak zawsze) w kolejną serię gier ffg, które do tanich nie należą ;/
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Olgierdd »

Po zapowiedziach Eldritch Horror mówiłem, że pas i zostaję przy moim Arkhamie.
Teraz powiem pas, zostaję przy moim Eldriczu ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: RUNner »

Dla mnie wygląda to dosyć atrakcyjnie, więc na pewno będę się interesował tym tematem. Graficznie wygląda to świetnie!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: c08mk »

Graficznie jest ładnie zaprezentowany. Tak jak wcześnieszych Arkhamów nie czułem tak tutaj potrafię znaleźć klimat na planszy. Z tego co zostało ujawnione to setup wygląda na dłuższy niż Eldritchu czy Runeboundzie z dodatkami. Tworzenie specyficznych talii, miksu żetonów do losowania, startowy setup postaci.
Na pierwszy rzut oka gra nie wnosi tez nic ponad to co już było i jeżeli FFG nie wrzuci tam nic przełomowego to pozostanę przy Eldritchu. Niestety ostatnio zapowiadane gry są to "wznowienia" tego co już mieliśmy, a gry ostanich paru lat są dobrze wydane, w miarę dopracowane i zbalansowane.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Karit »

UFFFFFFF - dobrze że tyle nowych grafik i NIC się nie powtarza z poprzednich gier z seri AH - nie będzie biadolenia.
Spoiler:
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Heiken
Posty: 202
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Heiken »

Wygląda trochę jak mix eldritcha z horrorową karcianką. Niby nowa edycja, ale wydaje mi się, że będzie to zupełnie inna gra, tylko tytuł zostawili dla marketingu.
Inna sprawa, że ta szata graficzna już mi się trochę przejadła.
Jak wyjdzie to trzeba będzie przetestować, ale coś mi się wydaje, że rynek jest już motywem Cthulhu nasycony, szczególnie, że Death May Die nadchodzi.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Karit »

Ja mam już dosyć Cthulhu w coopie... Teraz w portfolio ffg jest aż 5 takich gier(!) i tylko takich...
Mogli by dać w końcu coś w zastępstwie za Call of Cthulhu: The Card Game

Do tego te wszędzie powtarzające się grafiki są już męczące - kolejnej gry w tym temacie już nie kupię (na razie ;) )
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Sarseth »

Ja mam tylko nadzieję, że nie zrobią jakiś dziwnych mechanizmów jak w MoM 2nd. Że cel gry się zmienia po oszaleniu.. nie wiem czemu ale mnei to niszczy grę dość. Dla takiego motywu zdrajcy mam Betrayal at House on the Hill, a tutaj jak jest coop to niech będzie coop do końca, a nie .. czy on gra z nami czy przeciw nam.. . Dlatego niektóre karty szaleństwa w MoMie musiałem odrzucić z puli. Tak też tutaj według mnie, neich sobie odpuszczą takie pomysły ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: RUNner »

Karit pisze: 02 sie 2018, 10:23 Ja mam już dosyć Cthulhu w coopie... Teraz w portfolio ffg jest aż 5 takich gier(!) i tylko takich...
Mogli by dać w końcu coś w zastępstwie za Call of Cthulhu: The Card Game
Też tak uważam, choć ten setting świetnie się nadaje na kooperację i nie dziwię się FFG że ciągnie ten motyw na maksa.
Karit pisze: 02 sie 2018, 10:23 kolejnej gry w tym temacie już nie kupię (na razie ;) )
Kupisz, kupisz... :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Pierzasty »

Carmash pisze: 02 sie 2018, 06:35Jakie odczucia towarzyszą Wam po tej zapowiedzi?
Po raz pierwszy gra planszowa wzbudziła we mnie uczucie grozy, przerażenia i beznadziei.

Co prawda chodzi o przewidywaną jakość gry i jej klimatu, but still.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Ravn »

Odczucia raczej negatywne, ilez mozna doic to samo.
Mam EH, mam AH LCG, mam MoM, a na komputerze Elder sign.
AH3 odpuszczam, zwlaszcza ze podstawka bedzie zapewne niegrywalna bez tony dodatkow.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: pan_satyros »

mogli pójść w całkiem w decki postaci i wyszedłby Mage Knight light :D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Trolliszcze »

Dla mnie AH - EH - AH 3 ed. to tak naprawdę jeden "cykl" wydawniczy, który oferuje bardzo podobny styl zabawy i bardzo podobne wrażenia (z pewnymi ulepszeniami i wygładzaniem gry po drodze). EH przekroczył już pewną masę krytyczną, tasowanie piętrowych stosów kart stało się grą samą w sobie, więc trzeba zacząć coś nowego - i po to jest AH 3 ed. A ponieważ ceny gier i dodatków FFG są podobne, ktoś, kto teraz zacznie kolekcjonować AH 3 ed., nie odczuje żadnej różnicy w portfelu, jeśli dotąd kolekcjonował wszystko do EH - cykl wydawniczy będzie podobny, nadal będzie to pewnie na zmianę duży/mały dodatek co jakiś czas. A w zamian nowe karty wydarzeń, nowe scenariusze, nowe lokacje plus jakieś tam nowinki mechaniczne, żeby "odświeżyć" temat. Jak im się skończą pomysły na AH 3 ed., wyjdzie pewnie EH 2 ed. i tak dalej, a cykl będzie żyć wiecznie ;) Ja na pewno zakup rozważę - EH sporo już pograłem, na kolejne dodatki patrzę krzywo (Masek nie kupię, za dużo już tego wszystkiego), wolę "dodatek" w postaci ciekawego, odświeżonego standalone'a.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: pan_satyros »

Dla mnie naturalną koleją rzeczy jest, że nowe (jeśli jest lepsze) zastępuje stare. Na pewno kupię 3ed, chociażby po to by sprawdzić, bo cały system/serię wciąż bardzo lubię.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Carmash »

A czy takiej sytuacji ktoś się spodziewał? Poniżej zapowiedź III edycji Horroru w Arkham przez Galaktę ;)

http://galakta.pl/zapowiedz-horror-w-arkham-iii-edycja/
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Trolliszcze »

Ja się spodziewałem. Jeśli FFG zapowie nowe LCG, też je weźmie Galakta, a nie Rebel. Nie ten profil firmy, przynajmniej na razie.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Arius »

Również się spodziewałem.
W końcu ogarniają całe ten świat.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Karit »

Arius pisze: 02 sie 2018, 15:11 Również się spodziewałem.
W końcu ogarniają całe ten świat.
ogarniają - troche za mocno powiedziane ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Morsereg »

jakos na poczatku roku byla informacja o tym, ze w tym roku cos powstanie w tym temacie. nie pamietam czy to bylo na fb czy twiterze.
a rozmowy z galakta pewnie byly jeszcze troche wczesniej. tak wiec to moglo sie odbyc przed wchlonieciem rebela przez asmode.
Awatar użytkownika
Muszan
Posty: 49
Rejestracja: 04 wrz 2008, 14:11
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Muszan »

Tym razem, nawet nie będę próbował siebie oszukiwać, że nie kupię.Ostatnio każda kolejna edycja gier FFG ładnie naprawiała problemy poprzedniczek ( Eldritch, Runebound czy Posiadłość Szaleństwa). Death May die na razie wsparłem dolarem, by dać sobie czas na więcej szczegółów, gdyż trochę byłem rozczarowany tym co CMON zaprezentował. Mam nadzieję, że tutaj będzie znacznie lepiej.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror Third Edition

Post autor: Morsereg »

chyba niestety tez w to wejde.
aczkolwiek nie wiem czy nie w angielska wersje
ODPOWIEDZ