Amalfi: Renaissance (yamada takeo)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 872 times

Amalfi: Renaissance (yamada takeo)

Post autor: XLR8 »

Obrazek


In Amalfi - Renaissance, players take on the role of merchants in the Italian port town of Amalfi during the Renaissance period. The town was a dominant maritime power during the last century, however its importance has diminished. The merchants of Amalfi are eager to recapture their previous success and revive the abandoned port town, but they only have 4 ships.

In this unique mechanism, players' ships are used to navigate, but also to store their resources.

With their resources, they will be able to:

- Discover charts and thus get better destinations for their actions.
- Acquire paints, books and historical monuments to earn honor and bonuses.
- Invite renowned historical figures to support their strategy.
- Construct new ships to have more workers and take more actions.

The game ends after 4 rounds, and the player with the most Victory Points wins.

This new edition of Amalfi includes new mechanisms (you can now build lighthouses on the map), all new characters including new illustrations, with 6 new asymmetrical decks, completely rebalanced artworks, charts, decrees, and titles to offer more choices, and more replayability, all this package in a new box and new double-layered mainboard & playerboards.

https://boardgamegeek.com/boardgame/351 ... enaissance
GapcioMaluszek
Posty: 148
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Amalfi: Renaissance (yamada takeo)

Post autor: GapcioMaluszek »

Mam już na koncie kilkanaście rozgrywek w Amalfi, w różnym składzie osobowym i śmiało mogę powiedzieć, że jest to dla mnie odkrycie eurasowe roku!

- bardzo fajny system wykorzystywania statków, które są jednocześnie workerami i surowcami,
- dwuwarstwowe elementy, bardzo dobre wykonanie, fajny ,,klimat" i ilustracje,
- i co najważniejsze, poziom różnorodności partii i tym samym regrywalności jest moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie. Jest sporo kafli kontraktów, które realizujemy w trakcie gry (co grę wykorzystujemy 3 z nich), bardzo dużo kafli punktacji na każdą rundę i co najważniejsze sporo różnych kart, które będziemy kupowali w trakcie gry i to z nich będziemy kręcić combosy. Co grę jest tyle zmiennych i tyle różnych opcji, że gra prędko się nie znudzi.

Gra jest dostępna na BGA, więc za darmo można ją przetestować co też każdemu polecam. Ja swoją kopię dorwałem za 235zł i moim zdaniem jest to dobra cena.

W kwestii języka, jest trochę tekstu na kartach, ale jest to prosty angielski + w momencie pojawienia się na rynku to sekunda żeby ktoś przetłumaczył na polski.
ODPOWIEDZ