Cywilizacja: Poprzez wieki (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Spike_85
Posty: 26
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Spike_85 »

Jak już zostało powiedziane - dodatek nie był dodawany do pudełka z grą.
W moim przypadku wystarczył kontakt ze sklepem - karty nie zostały dołączone przez pomyłkę (co może się zdarzyć w przedświątecznym okresie).
Wszystko wyjaśnione, karty odebrane - w przypadku braku polecam kontakt ze sprzedającym :D

Do kart pasują koszulki SILVER.
Koszulkę wystarczy przeciąć na pół nożykiem - tak aby zmieściła 2 karty.
Wersja wymagająca zachodu, jednak sporo tańsza niż mini protektory - sprawdzona na osadnikach :wink:
Awatar użytkownika
Rockford
Posty: 43
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Rockford »

Spike_85 pisze:Jak już zostało powiedziane - dodatek nie był dodawany do pudełka z grą....
...
Do kart pasują koszulki SILVER.
Koszulkę wystarczy przeciąć na pół nożykiem - tak aby zmieściła 2 karty.
Wersja wymagająca zachodu, jednak sporo tańsza niż mini protektory - sprawdzona na osadnikach :wink:
Ciekawy patent sprawdzę, bo zabezpieczenie 350 kart koszulkami "Mini European" to koszt ok. 50zł.

--
pozdrowienia
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Spike_85 pisze:Do kart pasują koszulki SILVER.
Koszulkę wystarczy przeciąć na pół nożykiem - tak aby zmieściła 2 karty.
Wersja wymagająca zachodu, jednak sporo tańsza niż mini protektory - sprawdzona na osadnikach :wink:
Czy karty nie wypadają z takich koszulek?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Geko »

I jak to w ogóle tasować?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Spike_85
Posty: 26
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Spike_85 »

Fruczak Gołąbek pisze:
Czy karty nie wypadają z takich koszulek?
Szerokość koszulek SILVER odpowiada wysokości kart. Wchodzą one do środka z lekkim oporem. Połowa kart jest trzymana przez koszulki z 3 stron (góra, dół, bok), połowa z 2 (góra, dół). Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby karta z tak przeciętej koszulki wypadła :)
Koszulki Platinum są węższe i karty w ten sposób do nich nie wchodzą.

Problemem może być tasowanie (jak w wypadku kart ubranych w protektory - wymaga wprawy i cierpliwości), oraz "rozjeżdżanie" się stosów z kartami.
Zaletą niewątpliwie jest cena 8-10 zł. za 2 komplety (wiele mniej niż koszulki mini).
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: sowacz »

Właśnie dostałem paczkę z Cywilizacją w środku! :)
Po otwarciu pudełka dobre wrażenie nie znikło. Nie widziałem wcześniejszych wersji Cywilizacji, więc pewnie nie narzekam na jakość wydania bo nie mam z czym porównywać. Nie wiem czego chcecie od podkładek dla graczy? Są takiej samej grubości, a może nawet grubsze trochę od podkładek w np. Starcrafcie, a jakoś nie słyszałem nigdy, żeby ktoś narzekał na jakość wydania tej adaptacji. Pomoce dla gracza też takim samym papierze co pomoce dla gracza w Starcrafcie xP

Polski dodatek otrzymałem, niestety nie mogę znaleźć karty Piramidy pośród nich...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Veridiana »

Mam wrażenie, że na razie to jakiś bajzel z wysyłką.
czy jeśli zamówię Cywilizację przez Internet to dostanę w końcu wszystkie karty czy nie?
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: sowacz »

Ok karty sprawdzone, wszystko się zgadza, tylko tych Piramid brakuje.
Po kontakcie z kartami trochę mi witki opadły. Trzymając je w ręku czuje się jak one drżą ze strachu przed zgnieceniem, a może to ja...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Veridiana pisze:Mam wrażenie, że na razie to jakiś bajzel z wysyłką.
czy jeśli zamówię Cywilizację przez Internet to dostanę w końcu wszystkie karty czy nie?
Nie rozumiem dlaczego masz nie otrzymac?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: BMC »

Kurier z grą przyjechał wieczorem w piątek. Mało brakowało i ja też bym nie miał polskiego dodatku i karty Piramidy :) kurier nie miał skanera więc kazał mi się podpisać na snikersie a potem chciał wyciąć go sobie. Zapytał się mnie co jest w środku więc mu powiedziałem że kartonowe pudełko i że lepiej będzie jak otworzy pudełko da mi grę a opakowanie ze sklepu sobie zatrzyma bo nie będzie mi potrzebne. Tak uczynił, wyciągną gre i podał mi ją. Nie wiedziałem wtedy że polskie karty będą osobno. Przy wyciąganiu gry karty w woreczku wypadły na ziemie w jego samochodzie bo grę podawał mi przez szybę, ja tego nie zauważyłem i już chciałem odchodzić ale dzięki Bogu on to zauważył i podał mi karty. Więc tylko dzięki kurierowi mam polski dodatek :)

W sobotę od razu pierwsza rozgrywka. Ja w roli nauczyciela i 3 osobowa partia całkowitych nowicjuszy którzy mieli pierwszy kontakt z grą.
Grali pełną grę która trwała od 21 do 2:30 w nocy. Zgodnie wszyscy przyznali że mechanika w miarę prosta ale gra przy pierwszym kontakcie nie do ogarnięcia przez multum kart i możliwości. Koledze się podobało, pewnie dlatego że wygrał z wynikiem 153 pkt ale On najszybciej załapał o co chodzi :) druga była moja ładniejsza połowa z wynikiem 121 pkt i trzecia dziewczyna kolegi z 57 pkt co ciekawe miała najrówniej rozwiniętą cywilizację ale kompletnie nie potrafiła tego wykorzystać.
W święta kolejna partia :)

PS.
U mnie kosteczki się zgadzają mam lekki nadmiar niż podaje instrukacja, i jak wspomniałem wszystkie karty z dodatku i poprawioną kartę piramid.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 194
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 82 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Padre »

A ja dostałem maila, że rzeczywiście w sklepie zapomnieli mi wydać dodatkowych kart i mogę je odebrać. :D

Inna sprawa, że te karty naprawdę powinny być w pudełku. Szkoda, że nie udało się tego tak zorganizować.
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Kmet »

AAAAArrrrrgghhhh .

A ja podpatrzyłem, że gra do domu dotarła ... tylko muszę poczekać jeszcze kilka dni aż ten wielki,gruby czerwony sadysta wsadzi ją pod choinkę :evil:
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: piotrek.t »

Do mnie też gra dotarła B) Znaczników tyle ile trzeba, ale brak kart z dodatku i Piramid. Mam nadzieję, że sklep szybko uzupełni.

Wydanie - to najgorzej wydana gra jaką mam. Dołączam się do głosów tych, którzy woleliby dopłacić ale otrzymać dobrze wydany produkt. Główna plansza ujdzie - szkoda tylko, że jest podzielona na 2 części. Instrukcja jest na dobrym papierze, klarownie napisana. Z minusów: Plansze graczy - na cieniutkiej tekturce, na oko gramatura podobna do materiału, z którego zrobiono parawany w Samuraju czy Eufracie. Karty - cieniutkie, jakość wykonania podobna do Zaginionych miast, więc spodziewam się, że szybko się wytrą, bardzo łatwo też mogą się złamać. Grafika - no cóż, było wiadomo od początku, że grafik niewiele miał do powiedzenia w produkcji, całość wygląda bardzo prymitywnie. Niecierpliwie czekam na pierwszą rozgrywkę, wygląd nie ma dla mnie takiego znaczenia. Pomyślałem jednak: ciekawe jak wydałoby tę grę FFG albo DoW B)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Veridiana »

Nataniel pisze:Nie rozumiem dlaczego masz nie otrzymac?
dlatego:
Znaczników tyle ile trzeba, ale brak kart z dodatku i Piramid
wszystko się zgadza, tylko tych Piramid brakuje.
W moim przypadku wystarczył kontakt ze sklepem - karty nie zostały dołączone przez pomyłkę
A ja mam pytanie odnośnie karty "Piramidy" - powinna być w woreczku z polskim dodatkiem? Pytam, bo jej nie mogę znaleźć
A ja dostałem maila, że rzeczywiście w sklepie zapomnieli mi wydać dodatkowych kart i mogę je odebrać
Może sprecyzuję pytanie: czy jeśli poczekam z zamówieniem jest pewność, że otrzymam komplet bez perturbacji, domawiania itp? Czy - jak zostało zapakowane tak jest i bez względu na czas zamówienia lepiej nie będzie? bo nie wiem, czy czekać aż ta okołoświąteczna gorączka się skończy...
Ostatnio zmieniony 21 gru 2009, 23:40 przez Veridiana, łącznie zmieniany 1 raz.
pioro
Posty: 117
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: pioro »

ja dzisiaj dostalem i wszystko gra. sprawdzony sklep nigdy mnie nie zawiódł.
już czekam ne pierwszą rozgrywkę.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: zath »

Ktoś tu się kilka stron temu pytał o ilość kostek każdego koloru:

- białych - 36
- czerwonych - 31
- żółtych - 116
- niebieskich - 90
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Geko »

zath pisze:Ktoś tu się kilka stron temu pytał o ilość kostek każdego koloru:

- białych - 36
- czerwonych - 31
- żółtych - 116
- niebieskich - 90
Dzięki, ale też już doszedłem do tego, po postach Aby, Yosza i sprawdzeniu jeszcze raz moich niebieskich :lol:

Przy okazji - odebrałem brakujące karty dodatku i Piramid. Krótko mówiąc: :D

Rebel i Portal zrobił mistrzowski ruch wydają tę grę. Z tego co mi się wydaje, to świetnie się sprzedaje.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ragozd »

Super - marzy mi sie dodruk de'luxe Cywilizacji. Jesli bedzie w jakosci odpowiadajacej cenie i z korekta jednej karty, to zakupie ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: bartek_mi »

mam juz gre. nie otwieram do pojutrza :->

ale karty polskiego dodatku obejrzal polonista/korektor i sie podlamal... szczegolnie brakami przecinków.
jak bedziecie wydawac II edycje to sie odezwijcie to dam namiary na osobe, ktora to sprawdzi :->
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: macike »

ragozd pisze:Super - marzy mi sie dodruk de'luxe Cywilizacji. Jesli bedzie w jakosci odpowiadajacej cenie i z korekta jednej karty, to zakupie ;)
Były narzekania na cenę edycji FREDa. Teraz mamy tańszą edycję i dalej narzekania.
Jakość kosztuje.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Ja tylko do tej dyskusji chcialbym dodac fakt, ze Cywilizacja sprzedaje sie rewelacyjnie. Troche obawialismy sie wydania tak duzej i ciezkiej gry - oczywiscie sukces Agricoli dal nam sporo nadziei, nadal jednak nie byla to latwa decyzja. W szczegolnosci balismy sie, ze nasza decyzja jest podjeta nie do konca racjonalnie - poniewaz jestesmy po prostu fanatykami TTA :)

Tymczasem przedsprzedaz Cywilizacji, chociaz stosunkowo krotka, byla najlepsza z przeprowadzonych przez REBEL.pl (w sensie liczby zamowien) i na dzien dzisiejszy wyglada na to, ze najdalej na Wielkanoc musimy planowac dodruk.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Aba »

Veridiana pisze:
Nataniel pisze:Nie rozumiem dlaczego masz nie otrzymac?
dlatego:
.......
Może sprecyzuję pytanie: czy jeśli poczekam z zamówieniem jest pewność, że otrzymam komplet bez perturbacji, domawiania itp? Czy - jak zostało zapakowane tak jest i bez względu na czas zamówienia lepiej nie będzie? bo nie wiem, czy czekać aż ta około świąteczna gorączka się skończy...
Lepiej może serio zamówić tuż po Nowym Roku bo, oprócz końca gorączki świątecznej, może po sprzedaniu kilku egzemplarzu sprzedawcom wejdzie w krew dorzucanie tego dodatku do sprzedanych kopii.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: piotrek.t »

Nataniel pisze: Tymczasem przedsprzedaz Cywilizacji, chociaz stosunkowo krotka, byla najlepsza z przeprowadzonych przez REBEL.pl (w sensie liczby zamowien) i na dzien dzisiejszy wyglada na to, ze najdalej na Wielkanoc musimy planowac dodruk.
Naprawdę gratuluję!
Jeżeli zdecydujecie się na polepszenie jakości wydania, to proszę wziąć pod rozwagę wydania fix pack'u np samych kart, bo chciałbym takowy kupić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ragozd »

Nataniel pisze: Tymczasem przedsprzedaz Cywilizacji, chociaz stosunkowo krotka, byla najlepsza z przeprowadzonych przez REBEL.pl (w sensie liczby zamowien) i na dzien dzisiejszy wyglada na to, ze najdalej na Wielkanoc musimy planowac dodruk.
Super :) A czy mozna prosic o konkurs o kolejne polskie karty - chocby zamiast tych 2 ciemnych - i oczywiscie o te dodatkowe karty w dodruku ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
redy
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2008, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: redy »

ragozd pisze:Jesli bedzie w jakosci odpowiadajacej cenie i z korekta jednej karty, to zakupie ;)
Widzę, Ragozd, że w sprawie tej najsłynniejszej karty konsekwentnie stoisz na stanowisku podobnym do mojego :wink:

Ja prawdopodobnie robię zakup w styczniu. Podesłałem kumplowi (fan komputerowej Cywilizacji) linka do planszówki na stronie Rebela i od razu otrzymałem propozycję zrzutki na egzemplarz :mrgreen:
ODPOWIEDZ