<
Teraz jest Pt, 24 lut 2017, 18:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 27 sty 2017, 10:19 
Użytkownik wspierający

Czołem!

Zgodnie z zapowiedziami Tycjan, Yosz, załoga GamesFanatica i ja postanowiliśmy w tym roku odświeżyc nieco Nagrodę - zarówno pod kątem wizualnym, jak i samej formuły. Zapraszam na nową stronę (brawo, Tycjan!), popatrzcie na regulamin, Kapitułę, nowe kategorie Nagrody i wpadajcie na Pyrkon, podczas którego ogłosimy zwycięzców!

http://planszowagraroku.pl/

PostNapisane: Pt, 27 sty 2017, 11:32 
Użytkownik wspierający

Nagroda im. Michała Gościniaka - wspaniały pomysł. Gratuluję.

PostNapisane: Pt, 27 sty 2017, 14:09 

W celach wymienione są następujące kategorię, w których będą przyznawane nagrody:
Najlepsza Gra dla Całej Rodzin,
Najlepsza Gra Strategiczna,
Najlepsza Gra Dziecięca.
Natomiast w zakładce aktualności, w poście opisującym zgłaszanie gier przez wydawnictwa, wymienione sa następujące kategorie:
Nagroda Gra Roku dla Całej Rodziny,
Nagroda Gra Roku Zaawansowana,
Nagroda Gra Roku dla Dzieci.

Która z tych kategorii jest prawidłowa?

PostNapisane: Pt, 27 sty 2017, 14:15 
Administrator

probbi napisał(a):
... Która z tych kategorii jest prawidłowa?

Cele: Najlepsza Gra Zaawansowana.
Pozostałości po wstępnych ustaleniach. Już poprawione :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl

PostNapisane: Pt, 27 sty 2017, 21:28 
Użytkownik wspierający

KubaP napisał(a):
Czołem!

Zgodnie z zapowiedziami Tycjan, Yosz, załoga GamesFanatica i ja postanowiliśmy w tym roku odświeżyc nieco Nagrodę - zarówno pod kątem wizualnym, jak i samej formuły. Zapraszam na nową stronę (brawo, Tycjan!), popatrzcie na regulamin, Kapitułę, nowe kategorie Nagrody i wpadajcie na Pyrkon, podczas którego ogłosimy zwycięzców!

http://planszowagraroku.pl/

A mnie nurtuje pytanie jak to się stało, że ostatecznie padło na Pyrkon :) ?
Podczas "rozmów znad planszy" niespecjalnie byliście przekonani (co najmniej część ;)) co do tej lokalizacji.
Uchylicie rąbka tajemnicy?

PostNapisane: Pt, 27 sty 2017, 23:28 

A jakie były inne propozycje? Bo nie słuchałem tych rozmów mówiąc szczerze. Pyrkon wydaje się ok, ponieważ jest jeszcze w pierwszej połowie roku, a nie w listopadzie, gdzie ogrywamy intensywnie gry z bieżącego roku, a poprzedni powoli się zapomina

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 08:33 

Dopiero co wręczyliście nagrodę za rok 2016 a już w kwietniu ogłoszenie wyników nowej edycji? Skąd ten pośpiech?

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 09:24 
Użytkownik wspierający

Bo gra roku 2016 (edit: ogłaszana na koniec 2016r.) dotyczyła gier wydanych (edit: tylko) w 2015 o których większość (edit: ludzi) już zapomniała :-) A teraz nie będzie takiej obsuwy. Dla mnie jak najbardziej zasadne.

Ostatnio edytowano So, 28 sty 2017, 12:30 przez Kosternik, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 11:21 
Użytkownik wspierający

Z ciekawości, skąd są te pioneczki na tytułowym bannerze? Znalezione zdjęcie, czy to z jakiejś konkretnej gry, zrobione na potrzeby kolażu? Bardzo ładnie wyglądają.

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 12:09 
Użytkownik wspierający

Kosternik napisał(a):
Bo gra roku 2016 dotyczyła gier wydanych w 2015 o których większość już zapomniała :-) A teraz nie będzie takiej obsuwy. Dla mnie jak najbardziej zasadne.

Czyli wydane w 2016 nie będą miały szansy na nagrodę bo pominięto ten rocznik?
Myślałem że nagroda dotyczy gier wydanych między ogłoszeniem nominacji do poprzedniej nagrody a nominacjami na aktualną.
Czyli jeśli potem będą nominacje zawsze w marcu to za rok nagradzane będą gry wydane między marcem 2017 a marcem 2018.
Bo chyba teraz nie nagrodzicie tylko gier wydanych między styczniem a marcem 2017?

Ostatnio edytowano So, 28 sty 2017, 12:11 przez Miszon, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 12:09 
Użytkownik wspierający

Miszon napisał(a):
Kosternik napisał(a):
Bo gra roku 2016 dotyczyła gier wydanych w 2015 o których większość już zapomniała :-) A teraz nie będzie takiej obsuwy. Dla mnie jak najbardziej zasadne.

Czyli wydane w 2016 nie będą miały szansy na nagrodę bo pominięto ten rocznik?

Nie, właśnie grom wydanym w 2016 przyznajemy nagrodę :)

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 13:33 
Użytkownik wspierający

Po prostu tym razem jest mniej czasu na ogranie tytułów z roku, za który przyznaje się nagrodę.

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 15:09 
Użytkownik wspierający

BartP napisał(a):
Po prostu tym razem jest mniej czasu na ogranie tytułów z roku, za który przyznaje się nagrodę.
Jak już wcześniej pisałem w innym wątku, związanym z Grą Roku, należy trochę inaczej zorganizować pracę Kapituły. Nad grami, które zostaną wydane w tym roku, a będą kandydowały do nagrody w roku przyszłym, można zacząć pracować już od września. Nie ma co czekać do 31 grudnia, by zacząć zbierać informacje od wydawców, jakie gry zostały wydane. Większość wydawców już w połowie roku wie, co w danym roku się ukaże, a w październiku 90% gier jest już w sprzedaży. Tak więc już od września jury może zacząć "ogrywać" gry, które już się ukazały i przeprowadzić wstępną selekcję, a w styczniu zająć się grami, które ukazały się pod koniec roku.

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 17:49 
Administrator

MichalStajszczak napisał(a):
... Tak więc już od września jury może zacząć "ogrywać" gry, które już się ukazały i przeprowadzić wstępną selekcję, a w styczniu zająć się grami, które ukazały się pod koniec roku.

Powtórzę, to co już wielokrotnie było pisane i mówione. W Kapitule są znawcy tematu i jako tacy są do niej wybrani. Od znawców/fachowców, którzy zajmują się danym tematem wymaga się jego znajomość. Nie wyobrażam sobie, żeby takie osoby nie zagrały w większość gier, które zostaną zgłoszone przez wydawnictwa. Te krótkie terminy właśnie na tym bazują. Członkowie Kapituły grają na co dzień w gry, więc czas określony przez Regulamin ma w zasadzie pozwolić im na rozwianie jakiś wątpliwości.

Co do wcześniejszego zgłaszania gier przez wydawnictwa. Nie jestem do tego przekonany. Wydawnictwo może do danej kategorii zgłosić maksymalnie 5 gier i trudno od niego wymagać żeby blokował jakiś slot tytułem, który na pewno nie został w danym roku wydany.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl

PostNapisane: So, 28 sty 2017, 20:22 
Użytkownik wspierający

Tycjan napisał(a):
Co do wcześniejszego zgłaszania gier przez wydawnictwa. Nie jestem do tego przekonany. Wydawnictwo może do danej kategorii zgłosić maksymalnie 5 gier i trudno od niego wymagać żeby blokował jakiś slot tytułem, który na pewno nie został w danym roku wydany.
Nie chodziło mi o to, żeby wydawnictwa wcześniej zgłaszały gry. Chodziło mi o to, że członkowie kapituły, jako osoby grające na co dzień i mające dobrą orientację w temacie nie muszą czekać, aż wydawnictwa zgłoszą gry, tylko sami są w stanie ocenić, jakie gry mogą być brane pod uwagę w konkursie i dokładnie im się przyjrzeć zanim jeszcze zostaną oficjalnie zgłoszone.

PostNapisane: Cz, 09 lut 2017, 08:58 

Runebound: Trzecia edycja zgłoszone jako gra rodzinna? Ciekawostka

PostNapisane: Cz, 09 lut 2017, 11:38 
Użytkownik wspierający

Jako organizatorzy ufamy zarówno Wydawcom, jak i Kapitule - wierzymy, że ci pierwsi najlepiej znają swoje gry i najlepiej przypasują je do odpowiednich kategorii, a ci drudzy wybiorą ze zgłoszonych gier faktycznie najlepsze tytuły.

Pamiętajmy też, że to pierwszy rok ze zmienioną formułą i na pewno Wydawcy jeszcze się w tej kwestii musza "dotrzeć", ale osobiście jako jeden z organizatorów trzymam kciuki za każdą ze zgłoszonych gier i jestem absolutnie pewien trafności wyborów najszerszej w dotychczasowej historii konkursu Kapituły.

Strefa czasowa: UTC + 1