Pokaż swoją planszę - czyli o wizualnych modyfikacjach.

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Pokaż swoją planszę - czyli o wizualnych modyfikacjach.

Post autor: Paskudnik »

CydPL pisze:Jeśli chcesz pliki produkcyjne, musisz poczekać tydzień lub dwa.
Muszę w nich zrobić porządek (sobie przygotowywałem nieco chaotycznie i z próbnymi wersjami na tych samych stronach co finalne).
W tym tygodniu będę miał w pracy urwanie głowy. W przyszłym pewnie też ale później pewnie się tym zajmę, przy okazji może się zabiorę za wersję w pełni angielską na bgg bo przyobiecałem. Do tanków i siege tanków plików nie będę udostępniał bo raz że trzeba użyć tektury różnej grubości, dwa że nikomu nie życzę tej katorgi ;p
na luzie z tym - ja i tak w tej chwili za to się nie zabiorę. Ale w przyszłości - jak najbardziej tak (bardzo lubię tego rodzaju samodzielne wykonywanie elementów / tuning). Na pierwszy ogień idzie u mnie dodatek Energy Crisis do Wysokiego napięcia (nie mogę się doczekać, jak w to zagram). Chciałbym też pogadać z kimś, kto takie rzeczy robi z świetnym rezultatem (jak u Ciebie ;) ) - interesuje mnie, jaka gramatura papieru, używanie filcu / tektur, skąd je brać i gdzie drukować, czym wycinać (mam znajomego w Rzeszowie z wycinarką, więc na koniec miesiąca będę coś wiedział na ten temat). Jest tutaj jakiś ogólny wątek o tym?
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż swoją planszę - czyli o wizualnych modyfikacjach.

Post autor: CydPL »

Jest wątek zrób to sam.
Na bgg znajdziesz DIY (Do It Yourself).
Sporo pomocnych informacji i ciekawych pomysłów można podchwycić.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż swoją planszę - czyli o wizualnych modyfikacjach.

Post autor: CydPL »

Polska (a właściwie spolszczona) paczuszka "Battle for Dune 2" przygotowana.

Strona z żetonami przyprawy (dawne "koronki") ma 2 zapasowe sztuki każdego koloru.
Jeśli chcesz je wykonać dwustronnie, wydrukuj x2.

Żetony przyprawy fi 16 mm.
Żetony rozkazów fi 22 mm.
W obu rozmiarach można zakupić dziurkacze ozdobne, którymi je wykonałem.

Karty drukować można w dupleksie (po długiej krawędzi) jeśli ktoś ma margines błędu rzędu 1 mm.
Karty ciąć trzeba po kątnikach. Format kart odpowiada koszulkom "mini euro" firmy Mayday (ciasno siedzą).

Plansza zdecydowanie mniejsza niż oryginał.
Format po docięciu 41x62cm.
Wersja 5 (odpowiadająca pierwszej edycji - jest podobno dużo lepiej wyważona przy grze na mniejszą niż 6 ilość graczy) i 6-osobowa (odpowiadająca planszy z drugiej edycji). Ja swoją wykonałem w wersji 5-osobowej a do niej nakładkę 6-osobową (jeśli standardowo gracie w szóstkę, zrób odwrotnie).

Pliki będę udostępniał poprzez PW z uwagi na prawa autorskie (wydawnictw i autora książek, FFG).
Oczywiście ani mi, ani komukolwiek, nie wolno czerpać korzyści majątkowych w jakikolwiek sposób rozprowadzając tą wersję gry.
Uprzejmie proszę więc o nieudostępnianie tych plików w internecie (z góry dziękuję).
Oczywiście nie mam nic przeciwko udostępnianiu zdjęć gotowej wersji.
Wręcz przeciwnie - chętnie zobaczę efekt swojej pracy na czyimś stole :)

BTW. Jeśli znajdziesz jakieś błędy lub niezgodności, daj proszę znać.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2014, 13:55 przez CydPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pokaż swoją planszę - czyli o wizualnych modyfikacjach.

Post autor: Rocy7 »

Ostatnio rzuciła mi się w oczy ciekawa modyfikacja planszy do Level 7 Omega Protocol (nie jest to moja modyfikacja, ale bardzo mi się podoba).

Obrazek

Można zrobić samemu z formami / według instrukcji z http://www.hirstarts.com/scifi/scifi2.html
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż swoją planszę - czyli o wizualnych modyfikacjach.

Post autor: CydPL »

Polska (a właściwie spolszczona) paczuszka "Battle for Dune 2" przygotowana.
Edit: Angielska też jest już gotowa.

W paczce znajdują się już wszystkie elementy niezbędne do gry (oprócz wszelkiego rodzaju "pionków").
Z drugiej edycji AGoT brakuje również kart losów bitwy (bo nie lubię) ;P

Jeśli ktoś ma ochotę wykonać własną kopię, proszę o PW a podeślę linka do plików.
Dawici
Posty: 32
Rejestracja: 30 lis 2015, 20:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pokaż swoją planszę - czyli o wizualnych modyfikacjach.

Post autor: Dawici »

Wow.
Zwariowałem. Zacząłem szukać kiedy Portal wypuścił nową edycję. Na Twoje zdjęcia natknąłem się najpierw na jednym z video blogów Polskich a potem na bgg. Nigdzie konkretnych informacji o nowym Robinson ie
Czy możesz udzielić info jakiej firmy jest to modelina?
Kusi mnie źeby zrobić choćby schronienie i palisady
Mam male dzieciaki to miałbym z nimi zajęcie.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pokaż swoją planszę - czyli o wizualnych modyfikacjach.

Post autor: Hobold »

Używam FIMO. Wszystko pokryte jest lakierem (też FIMO). Do wzmocnienia elementów takich jak włócznie, siekiery wykorzystuję szpilki.
ODPOWIEDZ