Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 8/8)

Post autor: Vermin83 »

Temat będzie reaktywowany w ciągu kilku najbliższych tygodni. Więcej info za jakiś czas.
I na szybko, aby uprzedzić pytania:
* zostaną poprawione niektóre błędy
* zostaną dodane na każdy scenariusz lokacje startowe
* zostanie wprowadzona w pełni historia fabularna
* zostaną wprowadzone fragmenty fabularne z NPC odgrywane podczas spotkań w grze, o ile te nastąpią
* gra zachowa wszystkie stare ułożenia map, zasad wygranych, podliczania punktów i systemu specjalnego ran
* fabuła nie ulegnie zmianie
* dojdą ukryte zadania (tylko dla rozgrywek 2-4 osobowych)
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 8/8)

Post autor: grabash4u »

I to jest dobra wiadomość. Udało mi się pobrać wersję dostępną na twojej stronie, jednak cieszę się, że chcesz poprawić swoją pracę. Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 8/8)

Post autor: ixi24 »

Świetna wiadomość :D Dopiero ogrywam podstawkę, ale gra jest fenomenalna i ciesze się jak dziecko, że będę mógł zagrać w całą kampanię do Mage Knighta ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 8/8)

Post autor: Vermin83 »

Tak na zachętę. Fragment fabularny kampanii:
Jak to zwykle bywa w opowieściach, daleko na północy, za ośnieżonymi górami i zamarzniętymi lasami, istniało małe królestwo. Nazywało się Za'corum, a jego władcy wywodzili się z mieszanych rodzin ludzi oraz elfów. Odcięte od chaosu i intryg wielkich królestw, mieszkańcy tej zimowej krainy, gdzie lato trwało tyle co mrugnięcie okiem, wiedli spokojny żywot. Trudnili się łowiectwem, hodowlą korzeni margowych, bardzo cenionych przez alchemików i cieszyli każdym kolejnym rokiem. Jednak pewnego razu, jak to w takich opowieściach bywa, padł na nich złowrogi cień. Potężny czarnoksiężnik Molter Rdzawy najechał Za'corum i zażądał dziwnej daniny. Kazał oddać sobie wszystkie rodowe pierścienie, jakie były w posiadaniu rodów zamieszkujących królestwo, nie ważne czy możnych czy też biednych. Król nie chcąc sprowadzać wojny na swych poddanych, zgodził się uiścić daninę, pod warunkiem że Molter opuści królestwo i już nigdy się w nim nie pojawi. Czarnoksiężnik złożył przysięgę, która jednak okazała się kłamstwem. Po zebraniu pierścieni, nie znalazłszy w nich tego czego szukał, uderzył swym całym wojskiem na małą armię królewską, zabijając każdego mężczyznę i kobietę którzy stawili mu opór. Za'corum pogrążyło się w mroku, a wielkie rody zostały zmuszone do posłuszeństwa siłą.


Mijały dekady, podczas których Za'corum stawało się coraz bardziej pogrążone w chaosie. Molter nie mogąc znaleźć to po co tu przybył, odgrodził magią całą krainę od reszty świata, po czym sam zaszył się w swoim zamku. Tymczasem czworo dziedziców, wielkich rodów - Goldyx, ostatnie smocze dziecię, Tovak jedyny potomek i wnuk poprzedniego monarchy, Norowas, ostatni elfi syn czystej krwi oraz Arythea, córka nadwornego maga poprzedniego króla, który uwiódł jej matkę będącą sukkubem - spotykają się na tajemnej naradzie w...

- Serio? - mruknął poirytowany Tovak, odkładając książkę na stół i patrząc spode łba na Malaha, który wyciągnął go w środku nocy z łóżka. - To po to szlajałem się przez pół miasta do tej zabitej dechami dziury, aby czytać jakieś brednie?

- Nie Panie. Chciałem pokazać, że wasza podróż zostanie zapamiętana - odparł szybko skryba.

- Chwileczkę jak znów podróż - oburzyła się Arythea. - Może najpierw wyjaśnisz nam po co ściągnąłeś mnie i tych pajaców w środku nocy.

- Uwielbiam kiedy się wściekasz - zagaił Goldryx do dziewczyny. - Jesteś wtedy taka ognista.

- Jeszcze jedno słowo gadzia mordo, a zamienię cię w królika i rzucę szczurom.

- Dla ciebie cokolwiek - odparł wesoło Goldryx.

- Tego się nie da słuchać na trzeźwo - stwierdził Norowas, sięgając po raz kolejny tej nocy po dzban z winem, który stał na środku ich stołu.

- Proszę wysłuchajcie mnie - odezwał się stanowczym głosem Malaha. - los nie tylko waszych rodów, ale i całego królestwa spoczywa na waszych barkach. czekał przeszło trzydzieści lat na tą chwilę.

- No to się doczekałeś - mruknął Tovak. - Ale nadal nie wyjaśniłeś po co nas tu sprowadziłeś, szczególnie że dobrze wiesz iż nie pałamy do siebie sympatią... Goldyx, przestań się mizdrzyć do tej demonicy.

- Pół-demonicy niedouczony idioto - warknęła Arythea. - I jak ci coś nie pasuje to uciekaj wypłakać się w suknię mamusi. Och, zapomniałam. Przecież nie żyje.

- Zaraz cię... - krzyknął Tovak sięgając po miecz przytroczony do pasa.

- Uspokójcie się.

- No dawaj królewiczu - zaśmiała się demonica wstając od stołu i rozpościerając swe skrzydła.

- Ty suko

- Ona jest cudowna - westchnął Goldryx, patrząc rozmarzonym wzrokiem na dziewczynę.

- DOSYĆ!!! - wrzasnął Malaha na całe gardło, uderzając przy tym swą magiczną księgą w stół aż buchnęły z niej różnobarwne iskry.

Arythea i Tovak usiedli ponownie za stołem, zaś Norowas uratowawszy gliniany dzban, rozlał resztę jego zawartości do kufli Goldryxa i swojego, po czym zamówił u karczmarza kolejną porcję wina.

- Skoro wszyscy już się uspokoili to czy mogę prosić was o uwagę? - spytał Skryba, a gdy oczy całej czwórki były na nim skupione, podjął opowieść. - Otóż wiem po co Molter przybył do naszej krainy. Szuka on Smoczych kluczy, aby odnaleźć i zdobyć Kryształ Łez.

- Że co proszę, zdziwił się Goldryx, zapominając na chwilę o wybrance swego serca. - przecież to bajka opowiadana małym smokom na dobranoc.

- Co to jest Kryształ Łez? - zapytał Norowas, po raz pierwszy zainteresowany spotkaniem.

- Żadna bajka tylko prawda, ukryta przed gawiedzią.

- Staruszku, nie zmyślaj - zganił go drak. - Wywodzę się z smoczego rodu i wiem co u nas jest mitem a co prawdą.

- Ukryto przed wami prawdę, gdyż kryształ jest zbyt potężny.

- Co to jest Kryształ Łez? - dopytywał się elf.

- Ludzie zawsze chcieli wierzyć w mity - prychnęła sukkubica.

- Nie tylko ludzie - mruknął Tovak.

- To nie żaden mit - zarzekał się Malaha. - Klucze istnieją i spoczywaja w tej krainie.

- Co to jest Kryształ Łez? - nie dawał za wygraną Norowas, któremu wino już lekko uderzyło do głowy.

- Głupie ludzkie gadanie.

- Przysięgam ci, że...

- Co to jest Kryształ Łez!?! - krzyknął w końcu elf.

- Wiecie co - zagaił do nich oberżysta. - jak na potajemne spotkanie to jesteście wybitnie głośni. Gdybym nie znał Malaha i nie rzuciłbym zaklęcia nocy na mój przybytek, pewnie już dawno byście znajdowali się w lochach Moltera.

Cała piątka spojrzała po sobie porozumiewawczo, przyznając w milczeniu rację oberżyście. Ten jednak zamiast odejść usiadł koło nich i zaczął opowiadać.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 8/8)

Post autor: niwgnip »

Nie mogę się doczekać całości ;) Podstawkę mam dopiero 3 tygodnie, ale taka kampania urozmaiciłaby rozgrywkę.

Jedyna uwaga do zdania " Molter nie mogąc znaleźć to po co tu przybył" - pewnie się pomyliłeś, powinno być "tego" a nie "to" ;)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 8/8)

Post autor: Vermin83 »

Prośba.
Jeśli ktoś posiada zdjęcia map z scenariuszy to czy mógłby mi je podesłać na maila?
spider.vermin@gmail.com
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 8/8)

Post autor: grabash4u »

Wysłałem ci całość materiału związanego z twoją kampanią.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 8/8)

Post autor: Vermin83 »

W tym tygodniu pojawi się pierwszy scenariusz po remoncie :)
Przygotowanie kolejnych zajmie w cholerę czasu, ale dzięki grabash4u mam dużo mniej pracy, tak więc wielkie dzięki. Proszę też o wszelkie uwagi odnośnie zmian i szczególnie względem balansu i czasu gry. Każda sensowna uwaga wytykająca błędy będzie brana pod uwagę. Zmiany są na tyle istotne, że sporej transformacji ulega cała gra. Powiedzmy że bliżej jej teraz do przygodówki niż strategii.

Jeśli żona pozwoli, to dziś późno w nocy opublikuję ten pierwszy scenariusz. W innym wypadku będzie on jakoś w środku tygodnia.
Istotne zmiany:
* dochodzą zadania poboczne
* dochodzi legenda mapy
* dojdą wydarzenia (w dalszych scenariuszach)
* zwiększy się interakcja pomiędzy graczami (współpraca w pojedynczym zadaniu, zdrada, itp.)
* będzie potrzebna kość K6 i z czasem K10
* z czasem powstanie "Karta bohatera" (obecnie nad nią pracuję)

EDIT
Dziś nie dam rady z publikacja, ale będzie ona niebawem. Poniżej zaś kolejny smaczek z pierwszego scenariusza
Spotkania i zadania

Spis lokacji i powiązanych z nim wydarzeń:
* "Serce nie sługa" - Osada Lunes
* "Krwawe porachunki" - Ho'l
* "Zamach" - Volbaren
* "Wyzwanie strażnika" - portal przy klifach
* "Kochanek" - Opactwo Bredwin
* "Wspomnienie magii" - Froster
* "Czerwony duch" - Osada Czerwona Rzeka
* "Sen czarodzieja" - Froster
* "Kot i mysz" - Ho'l
* "Morderstwo" - Jovenmol
* "Zdradzony złodziej" - Jovenmol

Aby podjąć zadanie, należy po wejściu na odpowiednią lokację zadeklarować akcję "Szukanie zadania. Rzucamy kością K6 i rozpatrujemy wynik:
1-2 - nic się nie dzieje, podejmij inną akcję w lokacji, jeśli to możliwe.
3-4 - docierają do ciebie niejasne plotki; zapłać 2 punkty wpływu aby pozyskać zadanie lub rzuć kością ponownie, wynik parzysty pozwala ci podjąć zadanie.
5 - słuchasz plotek, ale niezbyt uważnie; zapłać 1 punkt wpływu aby pozyskać zadanie albo rzuć kością, wynik 3 lub więcej pozwala ci rozpocząć zadanie.
6 - rozpoczynasz zadanie.

Po rozpoczęciu zadania kliknij w jego nazwę, a link przeniesie cię do jego treści.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Vermin83 »

Pierwszy post tematu został uzupełniony o wszystkie dane wyjściowe dla kampanii. W żelaznych zasadach pojawiła się nowa, czwarta, zasada, obowiązująca we wszystkich scenariuszach "Łez Zapomnianych".
Doradzam się zapoznać, szczególnie osobom które już grały w tą kampanię w jej pierwszej odsłonie.

EDIT
Znajdzie się ktoś chętny i obcykany z grafiką, aby na bieżąco móc pomóc w zrobieniu wersji do druku? Roboty będzie w cholerę, bo na przykładzie pierwszego scenariusza:
* zasady ogólne
* historia
* zasady specjalne
* 11 misji (każda to mini historia)
* podsumowanie z tabelą punktacyjną

Reasumując cała kampania to będzie 8 mini-książeczek.

EDIT 2
Scenariusz będzie później. Napisanie zadań pobocznych trwa w cholerę czasu, a nie chcę tego zrobić na odwal. nie wszystkie zadania są fabularne, ale i tak jest tego sporo (wiecie czytasz tekst i wybierasz odpowiedź a ta kieruje cię do konkretnego punktu i tak dalej). Na razie mam gotowe jedno takie zadanie a w sumie jest ich 6. pozostałe 5 to wyzwania.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Vermin83 »

Pakiet informacji, abyście nie sądzili że projekt porzuciłem.
* Obecnie mam napisane połowę zadań pobocznych dla pierwszego scenariusza.
* Trzeba będzie zaopatrzyć się w złoto w grze, np. takie monety z Runebounda lub jakiekolwiek inne. Na starcie każdy dostanie trzos ze złotem. Warto wybrać "monety" z nominałami, bo w grze będą obowiązywać raczej większe sumy (nominały 1, 2, 5 i 10 swobodnie wystarczą).
* Część kart zyska na interakcji. Będzie można je zagrać, o ile spełnia się warunki, w turze przeciwnika aby mu pomóc/zaszkodzić.
* Dochodzi element poszukiwania, innymi słowy zleceniodawca czegoś szuka, ty masz to znaleźć, przynieść mu w zębach i dostaniesz za to nagrodę.

Wersji do druku nie będzie, chyba że po publikacji scenariusza ktoś pomoże mi ją zrobić. Mi brak do tego umiejętności. Obecnie każdy scenariusz będzie połączony z masą pobocznych zadań, a te osadzone w osobnych postach na blogu. W dalszych scenariuszach pojawią się sekrety i zadania tajne. Nie będą one jednak częste.

Pierwszy scenariusz zapewne pojawi się w listopadzie, jednak raczej z końcem miesiąca. Mam nadzieję że moja praca nie pójdzie na marne :P
A na osłodę fragment jednego z zadań fabularnych dający pogląd jak to będzie wyglądać
Osada Lunes

Przemierzając zabłocone ulice Lunes wpada na ciebie roztargniony młodzieniec. Odbijając się od ciebie upada z głośnym plaśnięciem, tyłkiem prosto w wielką kałużę błota. Przyglądasz mu się i widzisz żałosny obraz nędzy i rozpaczy na jego twarzy, choć ubiór młodziana wskazuje, ze nie pochodzi on z biednej rodziny, ale też nie z jakiejś bardzo zamożnej.
A. Podejdź do chłopaka i pomóż mu wstać oraz ogarnąć się. (przejdź 1)
B. Stań przy nim i szturchnij go butem. (przejdź 2)
C. Odwróć się i idź dalej. (przejdź 3)


1. Otrzepujesz chłopaka z błota, poprawiasz jego kaftan, który zwisa na nim smętnie, ledwo zakrywając ubłoconą, białą koszulę. Na oko ma on siedemnaście lat, choć kilkudniowy twardy zarost może świadczyć że jest starszy. Młodzik spogląda na ciebie nieśmiało i widzisz że ma podkrążone od płaczu oczy oraz pociąga nosem.
A. "Ogarnij się szczeniaku i powiedz co się stało" mówisz stanowczo i uderzasz go otwartą dłonią w bark (przejdź do 4)
B. "Co się stało?" pytasz ciepło (przejdź do 5)
C. "O matko, co za ciamajda" parskasz z drwiną, odwracasz się i odchodzisz (przejdź do 3)


2. Młodzieniec z początku nie reaguje, tylko siedzi w błocie i pociąga nosem. Jego ubranie zwisa z niego niczym szmaty u żebraka, choć jest dobrego gatunku. Dopiero gdy drugi raz szturchasz go butem w bok, zwraca na ciebie uwagę, swymi załzawionymi oczami.
A. "Wstaniesz czy mam cię kopnąć w dupę tak że jaja wyjdą ci uszami?" pytasz zdenerwowany, na co chłopak cofa się od ciebie i powoli wstaje (przejdź do 4)
B. "Po cholerę zawracam sobie tobą głowę?" mówisz sam do siebie, odwracasz się i odchodzisz (przejdź do 3)
C. "Przestań chlipać, tylko powiedz co się stało" mówisz pomagając mu wstać (przejdź do 5)


3. Zatrzymujesz się na chwilę spoglądając za siebie, na ubłoconego młodzieńca. Wygląda tragicznie i czujesz że czeka cię łzawa opowieść o złamanym sercu.
A. Masz to gdzieś i odchodzisz pozostawiając chłopaka jego losowi (przejdź do zakończenia 1 jeśli runda dobiegnie końca i nikt nie podejmie się tego zadania)
B. Wzdychasz, nie rozumiejąc czemu masz aż tak łagodne serce i wracasz do młodego szturchając go przy tym w bark (przejdź do 4)
C. Coś dźga cię w środku na widok tego worka siedmiu nieszczęść, sprawiając że miękniesz i chcesz mu pomóc (przejdź do 5)


4. Mężczyzna rozcierając powoli dłonią obolałe miejsce, gdzie sprzedałeś mu kuksańca, spogląda na ciebie przestraszonym wzrokiem. Widać wyraźnie, że nie wie jak ma się zachować i boi się kolejnego szturchnięcia.
A. Wzdychasz ciężko, wznosząc oczy ku niebu po czym zwracasz się do niego stanowczym tonem "Słuchaj młody, przestań zachowywać się jak rozwydrzona dziewka i powiedz co się stało, a może ci pomogę" (przejdź do 6)
B. Postanawiasz zmienić taktykę, aby wydobyć z młodzika cokolwiek, więc pytasz łagodnie "mogę ci jakoś pomóc?" (przejdź do 5)


5. Chłopak patrzy na ciebie nieśmiało, ale twój łagodny wyraz twarzy nadaje mu odwagi. "Nazywam się Tom" wykrztusza z siebie. Podajesz mu chusteczkę aby wytarł nos, a Tom za nią dziękuje. po chwili doprowadza się do jako takiego porządku i mówi: "Jestem synem tutejszego piekarza i mam to nieszczęście że zakochałem się bardzo głupio, a teraz za to pokutuję".
A. Czujesz jak ta historia się potoczy, więc chcesz ją ukrócić "Niech zgadnę. Ty ją kochasz, ona cię wyśmiała i kazała zrobić coś niedorzecznego, a teraz łamiesz sobie nad tym głowę i nie wiesz czy podjąć wyzwanie czy powiesić się w stodole?" (przejdź do 7)
B. Wiesz co nastąpi, ale czekasz cierpliwie i słuchasz opowieści Toma. (przejdź do 8)
C. Parskasz pod nosem na myśl o głupim romansie i mówisz "Nie ta to będzie inna". Po czym odchodzisz (przejdź do zakończenia 1 jeśli runda dobiegnie końca i nikt nie podejmie się tego zadania).


6. Młodzieniec patrzy na ciebie przerażonym wzrokiem, ale w końcu wybąkuje cicho pod nosem "Jestem Tom. No więc... jest taka dziewczyna...."
A. "Czyli jesteś kolejnym siuśmajtkiem, który beczy z powodu podfruwajki i nie wie czy się płaszczyć u jej stóp czy zachować jak mężczyzna i przywołać babę do porządku" stwierdzasz opryskliwie. (przejdź do 7)
B. Zamykasz na chwilę oczy i przecierasz powoli powieki palcami, wiedząc co cię czeka. Chrząkasz z niedowierzaniem, że się na to godzisz i rzucasz "No dobra, opowiedz wszystko od początku" (przejdź do 8)


7. "Ależ nie", szybko odpowiada oburzony chłopak. "Widzisz panie, jeszcze tydzień temu byłem pewien że czeka nas szczęście, ale dziś dostałem list, w którym napisała że nie może wyjść za syna zwykłego piekarza, gdyż jest przeznaczona komuś innemu. Nic z tego nie rozumiem, bo gdy widzieliśmy się ostatnio to uzgodniliśmy, że na najbliższym jarmarku w Froster poprosimy o błogosławieństwo naszych ojców. Poza tym list jest napisany chaotycznie, a moja Isabela zawsze wysławiała się z wdziękiem księżniczki".
A. "I co chcesz zrobić?" (przejdź do 9)
B. "Kocham teorie spiskowe. Czyli co, mam sprawdzić czy ktoś nie sfałszował listu?" (przejdź do 10)


8."Rok temu poznałem w Ho'l przepiękną dziewczynę, córkę kupca", podjął swą opowieść Tom. "Zakochaliśmy się w sobie i spotykaliśmy potajemnie, bo jej rodzina jest zamożniejsza od mojej i nie byliśmy pewni czy zaaprobuje nasz związek. Nie należę do biedaków, ale daleko mi do zamożności ojca Izabel. Pisaliśmy do siebie, spotykaliśmy ukradkiem na jarmarkach w miastach i okolicznych opactwach, zaś tydzień temu postanowiliśmy spędzić życie razem. Chcieliśmy prosić naszych ojców o błogosławieństwo na najbliższym jarmarku w Froster, bo tamtejsza coroczna tradycja pozwala tego jednego dnia w roku ubiegać się mniej zamożnym o rękę panny z lepszej rodziny, o ile oboje udowodnią że są sobie przeznaczeni. Jednak teraz otrzymałem list od mojej Izabeli, który nie ma sensu. Pisze że nie chce mnie znać, ze była przeznaczona innemu i że mam o niej zapomnieć."
A. "Nie martw się młody. Pojadę do Ho'l i wyjaśnię wszystko" nie zważając na podziękowania młodzieńca, dowiadujesz się od niego gdzie mieszka Izabel i ruszasz w drogę (przejdź do punktu Ho'l kiedy znajdziesz się w tym mieście)
B. "I co chcesz zrobić?" (przejdź do 9)
C. "Nie wierzę w teorie spiskowe. czyli mam rozumieć że chcesz sprawdzić czy nie sfałszowano listu" (przejdź do 10)


9. "Sam nie wiem Panie. Może mógłbyś w moim imieniu sprawdzić czy ten list jest prawdziwy. Czy Izabela naprawdę mną wzgardziła. Ja muszę pomóc ojcu w piekarni."
A. "Mam zrobić to co powinieneś zrobić sam? Spadaj" wyśmiewasz chłopaka, odwracasz się i odchodzisz (przejdź do zakończenia 1 jeśli runda dobiegnie końca i nikt nie podejmie się tego zadania)
B. "Jakoś nie do końca kupuje tą bajkę, ale z czystej ciekawości zajrzę do Izabeli jeśli będę w Ho'l" bierzesz adres dziewczyny i ruszasz w dalszą drogę. (przejdź do punktu Ho'l kiedy znajdziesz się w tym mieście)
C. "Co będę z tego miał, że cię wyręczę?" (przejdź do 11)


10. "Naprawdę Panie, gdybym mógł to sam bym pojechał do Ho'l i wszystko wyjaśnił, ale jestem potrzebny ojcu w piekarni. Wszystko to jest bardzo podejrzane, dlatego proszę cię o pomoc."
A. "No dobra, a co ja będę z tego miał?" (przejdź do 11)
B. "Wiesz co, jest mi ciebie do tego stopnia żal, że jeśli będę w Ho'l to zajrzę do tej twojej Izabeli i spytam czemu w ogóle chciała takiego leszcza jak ty." bierzesz adres dziewczyny i ruszasz w swoją stronę (przejdź do punktu Ho'l kiedy znajdziesz się w tym mieście)


11. "Nie posiadam wiele Panie, ale mogę ci dać kilka magicznych zwojów, które odziedziczyłem po moim dziadku. Był magiem, jedynym w rodzinie, i jego rzeczy trzymamy w piwnicy, od czasu gdy zmarł."
A. "No dobra niech będzie. To gdzie dokładnie mieszka ta twoja Izabela?" bierzesz adres i ruszasz w dalszą drogę (przejdź do punktu Ho'l kiedy znajdziesz się w tym mieście)
B. "To za mało. Musisz poszukać innego frajera", odchodzisz (przejdź do zakończenia 1 jeśli runda dobiegnie końca i nikt nie podejmie się tego zadania)


Niezależnie od wyboru z podpunktu 11, możesz teraz podjąć akcję "Włamania". Odnajdujesz piekarnię i próbujesz dostać się do jej piwnicy, aby odszukać skrzynię dziadka Toma. Aby to uczynić musisz zapłacić 4 punkty ataku (dowolnego rodzaju) by włamać się do piwnicy, a następnie rzucić kością K6. Wynik 3 lub więcej na kości oznacza sukces i znalazłeś skrzynię, a w niej jedno zaklęcie. Jeśli włamujesz się nocą, to musisz zapłacić tylko 1 punkt ataku, ale na kości wyrzucić 5 lub więcej, aby w ciemności odnaleźć skrzynię. W przypadku sukcesu dobierz jedną kartę zaklęcia z talii i dodaj do swojej ręki. Przy porażce rzuć ponownie K6 - wynik 1 lub 2 oznacza że cię usłyszano. Zapłać 2 wpływu aby uciec, w innym wypadku zostajesz pobity i wyrzucony na ulicę, otrzymując jedną kartę rany, którą odkładasz na swój stos kart odrzuconych.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: akahoshi »

Wersji do druku nie będzie, chyba że po publikacji scenariusza ktoś pomoże mi ją zrobić.(...)
Mogę spróbować.
Co prawda nie mam jakichś super umiejętności, ale na pewno będzie lepiej wyglądać niż zwykła, biała kartka z napisami.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Kempa
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2015, 23:36

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Kempa »

Cześć,

Kiedyś miałem okazję zobaczyć kilka scenariuszy z kampanii, ale wtedy jakoś jeszcze nie ograłem Mage Knighta i sama gra wydawała mi się czarną magią. Ostatnimi czasy stwierdziłem, że już jestem gotowy aby spróbować i niestety widzę, że to co było zostało usunięte :( . Mam nadzieję, że wkrótce uda się Ci się Vermin udoskonalić i ponownie udostępnić całość, bo wyglądało to naprawdę ciekawie.

A póki co prośba - może ktoś na forum ma jednak poprzednią wersję i się nią ze mną podzieli. Byłbym mega wdzięczny, bo nie mogę się doczekać, aby spróbować swoich sił w kampanii.
Kempa
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2015, 23:36

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Kempa »

Dzięki Vermin83. Chapeau bas za Twoją pracę, bo całość wygląda naprawdę nieźle. Obiecuję niedługo przetestować rozgrywkę.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: akahoshi »

Vermin83, a kiedy można się spodziewać wersji odświeżonej?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Vermin83 »

Nie powiem dokładnie. Prace idą powoli bo muszę zająć się odpłatnym pisaniem aby mieć na życie. Postaram sie dać scenariusz z końcem listopada.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: pawianlsm »

Jak tam idą pracę ? Kiedy możemy spodziewać się pierwszego scenariusza? :D
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Vermin83 »

Staram się wyrobić na okres świąteczny, ale to ciężkie. Nie chcę nic obiecywać. Ręczę tylko ze projekt nie umarł :)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Vermin83 »

Uwaga ekipa - szykować się na koniec stycznia :D
Prace nad pierwszym scenariuszem są w 90% zakończone.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Phate »

Czekam z niecierpliwością na możliwość zanurzeni się w Fabularną przygodę :)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 1/8)

Post autor: Vermin83 »

Uprzedzam że mowa o ostatnim weekendzie stycznia. Wcześniej na pewno nie dam rady bo walczę o pracę plus pisze materiały na Poltera i Śmierć z głębin.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: Vermin83 »

Pytanie do wszystkich czekających na kampanię.

Mam obecnie skończony cały główny scenariusz, oparty na poprawionej mechanice pierwszej wersji Łez, ale nie dokończyłem zadań pobocznych. Nie są one jednak wymagane do przejścia gry. Pytanie brzmi - Czy publikować już teraz scenariusz pierwszy abyście mogli sobie pograć w niego bez zadań NPC-ów czy czekacie na całość, która może się przesunąć w czasie? Niestety nadal szukam pracy, a to bardo okraja mi czas na pisanie. Podkreślam SAM scenariusz główny jest gotowy, a zadania poboczne ukazywałyby się w miarę ich postępów. Kolejny scenariusz pewnie dopiero z końcem marca, więc i tak mielibyście w co grać.

Czekam na wasze zdanie i waszą decyzję.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: AiS »

Ja bym chętnie zagrał w podstawkę, a poźniej ją urozmaicił o misje NPców.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: Phate »

Jak jestem za tym aby poczekać na całość. Oczywiście już nie mogę się doczekać aż kampania będzie gotowa ale pełen zamierzony przez autora efekt wydaje mi się, że da całość łącznie z zadaniami NPC.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: Tony23 »

Phate pisze:Jak jestem za tym aby poczekać na całość. Oczywiście już nie mogę się doczekać aż kampania będzie gotowa ale pełen zamierzony przez autora efekt wydaje mi się, że da całość łącznie z zadaniami NPC.
+1
ODPOWIEDZ