The Others "Świt ciemności" (Zapowiedź jesień/zima 2017)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

The Others "Świt ciemności" (Zapowiedź jesień/zima 2017)

Post autor: Vermin83 »

Witam wszystkich grzeszników :)

"Świt ciemności" to projekt mojej kampanii do gry The Others. Będzie ona bazowała tylko na podstawowej wersji, jednak wprowadza do zabawy kilka zmian. Są to:
* zadania poboczne i spotkania z NPC (paragrafówka)
* utajone cele dla Grzechu i Bohaterów
* budynki zostaną podzielone na sektory (nie zawsze i nie wszystkie)
* możliwość niszczenia budynków
Kampania będzie miała spory nacisk na fabułę. Zadaniem Bohaterów będzie osiągnięcie głównych celów misji oraz jak największej liczby (o ile się na to zdecydują) celów pobocznych. Grzech będzie natomiast niejako aktywnym Mistrzem Gry, wprowadzającym nieraz nowe wydarzenia, monstra i ogólnie mającym zadanie udupić herosów. Aby wygrać kampanię bohaterowie będą musieli dotrzeć do finalnej misji, mniej więcej w jednym kawałku, oraz wykonać jej główne założenia. Gracz sterujący Grzechem wygra, gdy uda mu się do tego nie dopuścić po przez wykonanie utajonych misji ewentualnie eksterminację CAŁEJ drużyny. Grzech na początku będzie słabszy niż to jest w klasycznym scenariuszu, zaś Bohaterowie będą mogli przenosić z sobą część sprzętu. Jednak mamy tutaj kruczek - Gdy Grzech spełni odpowiednie ukryte cele, Herosi z automatu przegrają. Zatem jego zadaniem będzie tak lawirować, aby zmylić trop oraz umocnić się przed finalnym atakiem.

Planowana publikacja pierwszej misji - jesień/zima 2017

Spis misji:
* Zmrok
* Moja bardzo wielka wina
* Odrodzenie
* Świątynia Grzechu
* Nadzieja
* Upadek wiary
* Miłość w sercu grzechu

W przeciwieństwie do "Łez Zapomnianych" rozgrywka nie będzie toczyć się na punkty. Wygrają ci (Bohaterowie lub Grzech) którzy spełnią finalne cele.
UWAGA
Cele ukryte nie zawsze będą takie same. Na każdą misję będzie zestaw kilku celów, z których gracz lub drużyna losują jeden albo dwa. W przypadku CAŁEJ kampanii Grzech będzie miał talię tajnych celów, z których wylosuje trzy na CAŁĄ kampanię.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: The Others "Świt ciemności" (Zapowiedź jesień/zima 2017)

Post autor: Vermin83 »

Informacja wstępna, którą potwierdzę z końcem marca. Mam zamiar pojawić się na Pyrkonie i wtedy wezmę z sobą "Świt zapomnianych". Konkretnie będą to dwa pierwsze scenariusze, opis fabularny i szkic kolejnych scenariuszy kampanii. Do tego talia ukrytych celów Grzechu i talie przypisane do scenariuszy prywatnych celów Bohaterów. Uprzedzam, ze wizualnie to nie będzie jakiś szał, bo grafik ze mnie żaden :) Chodzi o zaprezentowanie postępów prac, pokazanie jak to ma wyglądać w całokształcie i powiedzmy pierwsze otwarte testy. Pewnie poproszę Portal o pożyczenie jednego egzemplarza gry podczas Pyrkonu na czas prezentacji. Zrobi się ją koło ich stoiska (o ile pozwolą) albo pójdzie się do jakiegoś games roomu.
ODPOWIEDZ