Wojna o Pierścień - Karty Jednostek

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 69 times

Wojna o Pierścień - Karty Jednostek

Post autor: HoLi »

Dłubiąc przy dodatku do "Wojny o Pierścień" zrobiłem przy okazji karty jednostek do samej podstawki. Karty z podstawką testowane były póki co dwa razy, dlatego (jeśli znajdą się chętni do przetestowania) prosiłbym o wszelkie uwagi jakie nasunęłyby się podczas gry (czy któraś karta jest za mocna, czy za słaba, czy może zupełnie przydałoby się ją zmienić itd.). Modyfikacja jest niewielka, wymaga jedynie wydrukowania kart jednostek oraz wprowadzenia niewielkich zmian w zasadach, głównie dotyczących prowadzenia bitew (co związane jest z kartami jednostek). Działanie kart oparłem o inną grę z tej serii "Bitwa Pięciu Armii" i zaimplementowałem do WoP, więc nie ma tu nic innowacyjnego, ale daje to trochę więcej radości z toczenia samych bitew.

Link do kart: https://www.dropbox.com/s/1fuqcm3jhw6kq ... d.rar?dl=1

W moim odczuciu karty działają dobrze, ale dwie gry to może być za mało, żeby to ocenić tak na 100%.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 16:35 przez HoLi, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Wojna o Pierścień - Karty Jednostek

Post autor: ariser »

Wstępnie - jest literówka na karcie Jeźdźców Rohanu: "kośćiach bitwy". Jak coś jeszcze wyłapię to dam znać w tym poście. :) Co do samej rozgrywki - boję się o i tak bardzo delikatny balans w WoPie, ale postaram się wypróbować prędzej czy później. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 69 times

Re: Wojna o Pierścień - Karty Jednostek

Post autor: HoLi »

Dzięki za uwagę :) Poprawiłem kartę (jest w linku w pierwszym poście). Starałem się nie naruszać znacznie balansu (jeżeli już to bardziej w stronę Wolnych Ludów niż Cienia, dzięki czemu gracz Wolnych Ludów ma trochę więcej do powiedzenia w walce, a gracz Cienia musi się trochę bardziej napocić militarnie). Bardziej kierowałem się tym, żeby w bitwach występowało odczucie różnorodność jeżeli chodzi o jednostki (niż tylko regularna i elitarna). Czym więcej ludzi zagra z tymi kartami i przede wszystkim napisze tutaj swoje uwagi tym bardziej te karty zbalansuję.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
ODPOWIEDZ